Obserwuj:

Organizacja wesela – od czego zacząć?

Jak lepiej zorganizować wesele – samej czy z pomocą? Dzień wesela to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Chcecie żeby wszystko wyszło perfekcyjnie i tak jak to sobie wymarzyłyście. Organizacja uroczystości weselnej to nie lada wyzwanie dla każdej przyszłej Panny Młodej. To wiele trudnych decyzji do podjęcia. Dlatego warto zastanowić się nad tym czy dasz radę wszystko sama zaplanować i wybrać czy będziesz potrzebowała czyjejś pomocy?

Jak zorganizować wesele?

Mam na imię Ola i jestem nie tylko konsultantką ślubną w agencji What a Day! Jestem tu, żeby pomóc Ci spełnić marzenia i pomóc w organizacji wesela od początku do końca. Mam nadzieję, że pomogę Ci w tym wyborze i dziś razem z blogiem Sweet Wedding podejmiesz odpowiednią decyzję!

Źródło: confetti.co.uk

Źródło: confetti.co.uk

Organizacja wesela na własną rękę

Zaplanowanie ślubu i wesela to opcja dla Ciebie o ile naprawdę jesteś bardzo dobrze zorganizowana, wiesz czego chcesz i masz w głowie od dawna plan i wizję tego dnia. Pamiętaj, że organizacja wesela samej to nie prosta sprawa – musisz (z narzeczonym) między innymi wybrać miejsce ślubu, przyjęcia weselnego, przemyśleć menu, zdecydować się na zespół, fotografa ślubnego, sukienkę, dodatki czy dekoracje sali weselnej. Ale to przecież nie wszystko!

Źródło: southernweddingshop.com

Źródło: southernweddingshop.com

Z pomocą przyjdzie Ci oczywiście Internet – znajdziesz w nim wiele pomysłów i porad weselnych. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się blogi ślubne, na których jest wiele inspiracji i pomysłów na wesele, nowinek i ciekawych realizacji z prawdziwych ślubów.

Źródło: bridelle.pl

Źródło: bridelle.pl

Jeśli masz problem z wyborem zaproszeń ślubnych, koloru czy motywu przewodniego wesela to przeglądanie portali weselnych na pewno ułatwi Ci decyzję. Po prostu zobacz co Ci się podoba, a co nie i czy budżet na to pozwala. Możesz skorzystać również z magazynów czy książek weselnych, w których zebrane są najpiękniejsze inspiracje.


Z jednej strony organizacja wesela samemu jest bardzo pracochłonna, ale daje również dużo satysfakcji.


Źródło: buzzfeed.com

Źródło: buzzfeed.com

Świetnym pomysłem przy organizacji wesela na własną rękę będzie zakup organizera weselnego, w którym będziesz mogła zapisać wszystkie pomysły, plany czy spotkania. Prowadząc taki kalendarz czy notatnik Panny Młodej na pewno o niczym nie zapomnisz i będziesz załatwiać wszystko w odpowiednim terminie. Jeśli wszystko dobrze zaplanujesz (z pomocą przyszłego męża) – na pewno wszystko Wam się uda.


Kto może Ci pomóc w planowaniu i organizacji ślubu i wesela?


1. Mama jest niezastąpiona

Jeśli Twoja mama to nie tylko rodzic ale również przyjaciółka to jej pomoc przy organizacji wesela będzie niezbędna. Warto skorzystać z jej porad. W końcu zna Cię od urodzenia – wie co lubisz a czego nie. Zna Twoje marzenia. Chce dla Ciebie jak najlepiej. Wiele widziała i wiele przeżyła, więc jej doświadczenie jest bardzo cenne przy organizacji ślubu i wesela.

Źródło: bridalguide.com / theknot.com

Źródło: bridalguide.com / theknot.com

Mama będzie dla Ciebie bardzo dużym wsparciem podczas przygotowań jak i w samym dniu wesela. Jej pomoc będzie niezbędna przy układaniu listy gości czy przy przymiarce sukni ślubnej.

Źródło: deon.pl

Źródło: deon.pl

UWAGA! Czasami mamy chcą przełożyć swoje niespełnione marzenia na Wasze wesele lub zrobić coś czego nie było na jej własnym weselu. Dla niej to prawie tak ważny dzień jak dla Was dwojga. W takiej sytuacji ważna jest szczera rozmowa z mamą jak Ty widzisz Wasze wesele, zdjęcia ślubne i jakie macie oczekiwania związane z jej pomocą. Ona na pewno to zrozumie i będzie prawdziwym wsparciem w czasie planowania i organizowania wesela. Tylko pamiętaj – zrób to delikatnie.

Źródło: bridalguide.com

Źródło: bridalguide.com

2. Przyjaciółka potrzebna od zaraz

Znacie się od lat, chodzicie razem na zakupy, macie te same zainteresowania, poczucie humoru, a przede wszystkim spędzacie mnóstwo czasu na rozmowach dosłownie o wszystkim. Wybór przyjaciółki na swojego weselnego doradcę jest dobrym pomysłem, gdy masz pewność, że ta osoba Cię nie zawiedzie i będzie w stanie pomóc Ci w organizacji wesela.

Źródło: inweddingdress.com / soroyalty.tumblr.com

Źródło: inweddingdress.com / soroyalty.tumblr.com

UWAGA! Jeśli wiesz, że przyjaciółka sama ma na głowie mnóstwo spraw i mało czasu – dwa razy się zastanów, czy zrzucać na nią dodatkowe „obowiązki”. Na pewno Ci nie odmówi, ale może staraj się nie przesadzać i nie widzieć w niej wedding plannerki od A do Z ;)

Z przyjaciółką na pewno będziecie się swobodnie czuć podczas weselnych poszukiwań. Jeśli Twoje przyjaciółki organizowały własne wesele przed Tobą lub pomagały komuś w organizacji, na pewno będą służyć radą i wieloma pomysłami. Przyjaciółce nie musisz się tłumaczyć z tego na co Cię stać a na co nie. I co najważniejsze jej pomoc jest bezinteresowna.

Możesz też wybrać swoje najlepsze przyjaciółki na druhny, dzięki czemu będziecie blisko przez cały czas w tych najważniejszych chwilach. Pomogą Ci nie tylko przed ślubem ale też będą mieć oko na wszystko podczas wesela. Dzięki nim będziesz mogła spokojnie cieszyć się tym najważniejszym dniem.

3. Wedding Plannerka dla zabieganych Panien Młodych

Zatrudnienie takiej osoby może być dla Ciebie zbawieniem, zwłaszcza gdy jesteś zapracowana i nie masz wystarczająco dużo czasu na poświęcenie się organizacji ślubu i wesela. Jest to również dobra opcja dla osób, które mieszkają za granicą, a chciałby zorganizować wesele w Polsce. O wiele łatwiej załatwia się pewne sprawy mając kogoś sprawdzonego i doświadczonego na miejscu.

Źródło: brides.com

Źródło: brides.com

Ostatnio coraz popularniejsze staje się zatrudnienie wedding plannerek zwanych też po prostu konsultantkami ślubnymi. Taka osoba może zająć się Waszym weselem od A do Z lub ogarnąć tylko poszczególne elementy. Pomaga w opracowaniu budżetu, wyborze motywu przewodniego, miejsca wesela, menu, zaproszeń, dekoracji, sukni, dodatków, transportu gości itp.

Źródło: modwedding.com

Źródło: modwedding.com

Bierze udział w negocjacjach w Waszym imieniu i wybiera najlepszych podwykonawców. Wedding Plannerka przygotuje dla Was plan całego wesela, dzięki czemu na pewno o niczym nie zapomnicie. A w trakcie ślubu i wesela to ona będzie miała pieczę nad wszystkim, a Wy już jako małżeństwo będziecie mogli świetnie się bawić.

Źródło: buzzfeed.com

Źródło: buzzfeed.com

Argumenty przemawiające za tym, by zainwestować w usługi konsultantki ślubnej to: profesjonalizm, znajomość branży, a przede wszystkim oszczędność czasu i nerwów. Będziesz kontaktowała się z jedną osobą, a nie każdym podwykonawcą. Organizatorki wesel to często perfekcjonistki z wyczuciem stylu, dzięki którym Twoje weselne marzenia zostaną spełnione. Konsultantka sprawi również, że każdy element Waszego wesela będzie dopięty na ostatni guzik, a goście będą czuć się wspaniale i wspominać długo ten dzień.


Dobrnęłaś do tego miejsca i nadal nie wiesz jak zabrać się za organizację ślubu i wesela? Koniecznie zerknij na poradnik kiedy i czym należy zająć się przed ślubem by bez nerwów ze wszystkim zdążyć. A teraz przemyśl na spokojnie jaki masz budżet, jakie chcesz mieć wesele, komu najbardziej ufasz i czy faktycznie dasz radę sama zrobić tyle rzeczy. Czy Twój narzeczony ma czas by angażować się w niektóre elementy? Te i inne pytania powinny pomóc Tobie samej odpowiedzieć na najważniejsze: Czy dam radę sama się tym zająć, czy potrzebuję pomocy w organizacji ślubu?

Ola Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

22 komentarze

 • Odpowiedz Yellow Catering

  Organizacja wesela to trudna sprawa, zwłaszcza teraz w dobie pandemii. Obecnie młodzi coraz częściej decydują się na wesela w plenerze, co ma zarówno swoje plusy i minusy. Catering i namiot plenerowy to must-have tego typu imprez.

  7 maj, 2021 o 12:24
 • Odpowiedz Aneta

  Świetny Artykuł :) bardzo pomocny

  3 grudzień, 2020 o 23:13
 • Odpowiedz Lena

  Jeśli miałabym polecić od czego zacząć, to zdecydowanie terminy, budżet i lista gości – następnie zaproszenia. Tu akurat chcieliśmy się postarać jak najbardziej, więc zaproszenia kupiliśmy i rozesłaliśmy zawczasu. Jeśli chodzi o wszelkie dodatki czy zaproszenia z kopertami to mogę całym sercem polecić Amelia Wedding – cudowny design kartek i wszystko dostarczone sprawnie i szybko. Cena całościowo naprawdę wychodzi dobra, zwłaszcza że 1 zaproszenie przypada na całą rodzinę.

  10 maj, 2020 o 09:04
 • Odpowiedz Fotograf

  Widziałem już wiele wesel i muszę przyznać, że zdecydowana większość jest zaplanowana bardzo dokładnie, zawsze jednak musi wydarzyć się coś nieplanowanego, pannie młodej spadnie but, posypie się bukiet, dziecko wbiegnie w najważniejszy kadr. Dzięki takim nieplanowanym wydarzeniom, każde wesele i ślub jest wyjątkowe, a rodzina ma co wspominać.

  17 luty, 2020 o 12:34
 • Odpowiedz Michał

  Nam bardzo przy organizacji pomogli rodzice. Myślę, że gdyby nie oni to nie udałoby nam się tak sprawnie wszystkiego zorganizować. Na szczęście się udało i mieliśmy cudowną salę w Hotelu Biały Dom w Czerwionka-Leszczyny, to był strzał w 10!

  9 luty, 2020 o 16:14
 • Odpowiedz Halina

  My długo się zastanawialiśmy, które miejsce wybrać. W końcu mąż podjął decyzję, że będzie to Restauracja hotel Biały Dom w Czerwionka-Leszczyny i myślę, że nie mógł podjąć lepszej decyzji, bo było cudownie.

  6 luty, 2020 o 07:34
 • Odpowiedz Ewelina

  My z mężem wszystko organizowaliśmy sobie sami. Mieliśmy tylko duży problem z wyborem sali, ale tutaj na pomoc przyszła nam mama męża i załatwiła piękną salę w Restauracji Hotel Biały Dom w Czerwionce.

  21 styczeń, 2020 o 07:46
 • Odpowiedz Mika

  Nam udało się w miare tanio zorganizować wesele w Hotelu biały dom w Czerwionce Leszczynach :)

  22 grudzień, 2019 o 19:49
 • Odpowiedz Natka

  My się zajęliśmy wszystkim sami, ale mieliśmy do dyspozycji pomoc świetnej ekipy z Dworku Vesaria w Lublinie, w którym organizowaliśmy wesele, bardzo nam pomogli wszystko dograć i zorganizować przyjęcie marzeń :) Moim zdaniem sala i jedzenie to dwa najważniejsze elementy dobrego wesela i u nas te elementy były doskonałe :)

  25 październik, 2019 o 21:03
 • Odpowiedz Juta P

  My od razu wiedzieliśmy, gdzie chcemy mieć wesele, mieliśmy sprawdzony lokal (Hotel Biały Dom w Paniówkach) bo wcześniej byliśmy już na wielu imprezach w nim, kuchnię też mieliśmy wypróbowaną, więc miejsca byliśmy pewni, jak dla mnie to dwa najważniejsze punkty w dużej mierze decydujące o tym, czy wesele będzie udane czy też nie ;)

  4 październik, 2019 o 21:02
 • Odpowiedz Kamila

  My z narzeczonym postanowiliśmy wszystko zorganizować na własna rękę. Choć ślub dopiero za trzy lata, jesteśmy już na etapie poszukiwania Dj na wesele z Gdańska. Czy ktoś z czytelników mógłby polecić nam jakąś sprawdzoną osobę?

  29 sierpień, 2019 o 11:17
 • Odpowiedz GdzieWesele.pl

  Super :) Pozdrawiamy :P

  18 lipiec, 2019 o 10:23
 • Odpowiedz Jasmina

  My też zabraliśmy się za wszystko sami ;p salę znaleźliśmy stosunkowo szybko https://www.dworfijewo.pl/oferta/dom-weselny/. Nasze wesele było też stosunkowo małe i nie wymagało chyba aż takich nakładów pracy i pieniędzy

  27 maj, 2019 o 21:26
 • Odpowiedz Asia

  Według mnie całkiem dobrym rozwiązaniem jest restauracja Kolorowa, w której jak najbardziej organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Restauracja znajduje się w Olsztynie ;)

  21 maj, 2019 o 14:16
 • Odpowiedz Jerzy

  My zdecydowaliśmy się nie słuchać rodziców i zorganizować wszystko we dwójkę :D No i nie powiem… Było to niezłe wyzwanie! Dla nas chyba najtrudniejsze było wybranie zespołu. Przez kilka miesięcy siedzieliśmy ze znajomymi i słuchaliśmy tysiąca dem… No i w końcu się zdecydowaliśmy! Na The Good Sound. Wszystko na plus! Super repertuar i pełen profesjonalizm.

  14 listopad, 2018 o 21:08
 • Odpowiedz ewelina

  Ja długo zastanawiałam się z mężem gdzie zorganizować wesele i w końcu zdecydowaliśmy się na hotel Best Western Premier (jesteśmy z Krakowa). I nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego miejsca na świętowanie tak szczególnego dnia, wszystko wyszło perfekcyjnie ;)

  8 czerwiec, 2018 o 09:48
 • Odpowiedz krysssia591

  Najlepiej wybrać do pomocy taką osobę która również powie Tobie prawdę czy to dobry pomysł czy też nie. Często się zdarza że z grzeczności się mówi że fajny pomysł bądź ładnie wygląda ktoś. Również fajną rzeczą jest planer ślubny.

  15 marzec, 2018 o 13:05
 • Odpowiedz Wiktor

  Moim zdaniem nieważne jak, ważne gdzie.
  My wybraliśmy Harnaś 2 Kościelisko i uważam, że to był najlepszy wybór.

  14 marzec, 2018 o 09:42
 • Odpowiedz Marianna

  My sami zorganizowaliśmy wesele.
  Największy problem był z fotografem i kamerzystą.
  Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Studio Video Andrzej Planner.
  POLECAM!

  8 wrzesień, 2017 o 08:40
 • Odpowiedz Kama

  U mnie dość dużo było pomysłów co do samego miejsca wesela, ale w końcu finalnie odbyło się w Best Western Efekt Express i jak na początku nie byłam przekonana co do organizacji wesela w hotelu, ale przy tylu osobach przyjezdnych to było zdecydowanie najlepsze rozwiązanie – tak muszę przyznać, że sam manager jak i obsługa hotelu staneli na wysokości zadania i naprawdę sprawili, że ten dzień był dla nas wyjątkowy i bardzo udany.

  21 sierpień, 2017 o 23:41
 • Odpowiedz Angelika

  Z mama jest najwięcej nieporozumień, ale faktycznie jest najlepszym doraddcą i chce jak najlepiej :)

  24 lipiec, 2017 o 19:48
 • Zostaw odpowiedź