Obserwuj:

Jak wybrać filmowca na ślub i nie żałować (zwariować)? • kilka rad!

Jak wybrać filmowca na swój ślub i nie żałować? Czyli krótki poradnik o tej trudnej decyzji.

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, jaki film chcemy? Na jakim stylu filmu ze ślub nam zależy? Co nam się podoba albo jeszcze lepiej – nie podoba. Warto poszukać inspiracji w Internecie, ale nie tylko na zagranicznych kanałach, forach czy też vimeo. Czy podoba nam się klimat boho i rustykalny, czy raczej glamour lub zupełnie tradycyjny?

jak wybrac film slubny

Długość filmu

Czy chcecie żeby film z waszego ślubu był trzy godzinnym Titanikiem przypominającym raczej film ze studniówki tak jak to robiło się jeszcze kilka lat temu… czy raczej chcecie coś krótszego ale dużo bardziej wysmakowanego i dopracowanego – po prostu na światowym poziomie tak jak w wybranych przez was inspiracjach?

Ok, wiecie już co wam się podoba ale teraz jak znaleźć filmowca, który tak samo jak wy pragnie wyprodukować coś niebanalnego, klimatycznego i szytego na miarę waszych potrzeb.

Ten etap zwykle trwa najdłużej, bo przecież jak spośród setek firm w Polsce wybrać tę odpowiednią właśnie dla Was? Czy kierować się tylko ceną, czy też jakością, zaangażowaniem i osobowością filmowca?

spotkanie z filmowcem slub

Zadzwońcie, spotkajcie się a jak to niemożliwe ze względu na dystans – poznajcie się na Skype. To ważne żebyście poznali się i „poczuli” siebie nawzajem. Sprawdźcie czy macie wspólne inspiracje, czy filmowiec jest profesjonalny, potrafi was przekonać do swojej wrażliwości artystycznej. Najważniejsza rzecz: sprawdźcie czy po prostu da się lubić! Pamiętajcie, że angażujecie kogoś, kto będzie towarzyszyć wam przez cały ten niezwykle ważny dla was dzień. To zupełnie jak w przypadku fotografa ślubnego – musicie czuć się w ich towarzystwie komfortowo.

Cena za film ślubny

W tej kwestii jest jak ze wszystkim, czyli nie ma jednej odpowiedniej ceny dla wszystkich. Możemy znaleźć ekipę która wykona nam film a czasem nawet i zdjęcia „za pół darmo” – jednak czy naprawdę warto szukać kogoś kto robi najtaniej? To jeden taki dzień w życiu, nie ryzykujcie i nie starajcie się za wszelką cenę zaoszczędzić. Lepiej rozważnie przemyśleć swoją decyzję i ewentualnie przeorganizować budżet. Dobry filmowiec ma za sobą lata doświadczenia, nauki i inwestycji we własny rozwój oraz sprzęt, który bywa ekstremalnie drogi. Kierujcie się przede wszystkim rozsądkiem przy porównywaniu cen różnych firm, ale także swoją intuicją – z kim po prostu będzie wam się dobrze współpracowało!

Terminy, terminy i jeszcze raz terminy

Utarło się już, że im lepszy filmowiec tym trudniej o wolne terminy, dlatego nie zwlekajcie z tym wyborem do ostatniej chwili. Może teraz trudno Wam w to uwierzyć, ale czasami roczne wyprzedzenie to zbyt mało.  Jednak nie przesadzajcie też z rezerwowaniem wszystkich firm ze zbyt dużym wyprzedzeniem. Jeśli nie wiecie kiedy zająć się jaką kwestią – koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki w artykule o planowaniu ślubu i wesela.

Referencje i opinie

Sprawdźcie czy filmowiec ma stronę internetową. To podstawa. Kolejnym etapem może być fanpage, ale nie sugerujcie się wyłącznie liczbą „lajków” tylko tym co podpowiada Wam intuicja. Przejrzyjcie jakie filmy dany filmowiec już zrealizował i czy może przedstawić referencje od swoich dotychczasowych klientów. Oczywiście możecie też poszukać opinii na forach internetowych, jednak bądźcie ostrożni – te roją się często od sieciowych troli :(

film slubny poradnik

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź