Obserwuj:
BLOG

Zaproszenia ślubne – modne pomysły

Zaproszenie ślubne niekoniecznie musi być czarno-białym biletem wydrukowanym na kredowym papierze. Nikt nie lubi się ograniczać, dlatego rynek zaproszeń ślubnych także rozwinął się i dziś ma do zaproponowania coś więcej, niż tylko klasyczne zaproszenia. W gąszczu ofert można się pogubić, dlatego podpowiadamy, jak wybrać zaproszenie na ślub.

Czym kierować się przy wyborze zaproszenia ślubnego?

Ekologicznie

Zaproszenia w stylu eko pojawiły się wśród zaproszeń ślubnych stosunkowo niedawno i były inspirowane modnym ruchem ekologicznym. Takie zaproszenie często wygląda jak robione własnoręcznie. Wykonuje się je z ekologicznych materiałów, nie znajdziemy tu tworzyw sztucznych pod żadną postacią. Również użyte do zdobienia zaproszenia farby mogą pochwalić się znakiem eko. Takie zaproszenia wręczają ludzie znani z umiłowania przyrody, życia na łonie natury, unikający wielkomiejskiego zgiełku. Często tego rodzaju zaproszenie pochodzi od zdeklarowanych wegetarian lub wegan.

zaproszenie szary papier odcisk palca serce zdjecie

Rustykalnie

Rustykalne zaproszenia ślubne nawiązują do tradycji ludowych, lokalnego folkloru i zwyczajów. Styl rustykalny kojarzy się ze staropolską wsią i dlatego takie zaproszenia najlepiej nadają się na imprezy w w wiejskim stylu – remiza strażacka przyozdobiona balonami, sala weselna z klepiskiem lub prostymi drewnianymi ławami i takąż podłogą albo nawet – szczególnie w sezonie letnim – ślub i wesele na wolnym powietrzu. Urok zaproszeń w stylu rustykalnym polega głównie na nawiązaniu do babcinej tradycji, do czego każdy z nas w skrytości ducha tęskni.

zaproszenie

Jeśli styl rustykalny jest bliski Twojemu sercu i przede wszystkim masz ochotę zaskoczyć swoich gości, prezentując im zupełnie nietypowe zaproszenia ślubne – mamy dla Ciebie prawdziwe małe dzieła sztuki. Zaproszenia to często jeden z najtrudniejszych wyborów, z którym przyjdzie Wam się zmierzyć już na początku planowania tak ważnego wydarzenia, jakim jest Wasz ślub. Warto więc zdecydować się na nieszablonowy i indywidualny wzór. Im ciekawsze i oryginalniejsze zaproszenia wręczycie swoim gościom – tym milej zostaną przyjęte i zapamiętane.

zaproszenia rustykalne zdjecie

Ręcznie malowane małe cudeńka zachwycą Was i z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich zaproszonych w ten sposób gości. Delikatne oraz staranne wykonanie, perfekcyjny dobór kolorów i wzorów, a także niepowtarzalność każdego powstałego w ten sposób zaproszenia, zapewnią wspaniały efekt! Namalowane akwarelami kwiatki wyglądają przepięknie! Idealnie odzwierciedlają ich rzeczywisty wygląd, kolor i kształt. Drobne zdobienia dopełniają całości, dzięki czemu zaproszenie uzyskuje bardzo indywidualny i wyjątkowy charakter. Akwarelowe zaproszenia ze sznurkiem, rustykalne zaproszenia z wykorzystaniem nietypowych materiałów takich jak korek i drewno – jest w czym wybierać!

zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym zaproszenia w rustykalnym stylu

A może sama zdecydujesz się na wykonanie takiego małego dzieła? Dzięki temu zyskałoby ono jeszcze większą – sentymentalną wartość. Jeśli tylko czujesz się na siłach i potrafisz pięknie malować – to zadanie jest wprost stworzone dla Ciebie. Jednak która Panna Młoda ma aż tyle czasu na przygotowanie zaproszeń na ślub. Pamiętaj, że z pewnością odnajdziesz wiele profesjonalnych firm, które przygotują takie zaproszenia na Wasz ślub i spersonalizują je pod kątem Waszej uroczystości.

Pomysł, który zachwycił nas wszystkich w redakcji to uwaga… DREWNIANE ZAPROSZENIA! Co powiecie na taką formę powiadomienia gości o ślubie? Do tego jeśli będą owinięte w płótno i spersonalizowane Waszymi inicjałami przy sznureczku oplatającym zaproszenie – coś pięknego i naprawdę oryginalnego :)

Foto zaproszenia

Zaproszenie na ślub to dobra okazja by nieco przybliżyć gościom swoją „drugą połowę”. Zestaw fotografii, na których są nowożeńcy, począwszy od dzieciństwa poprzez lata szkolne, aż do dorosłości, wreszcie finalna wspólna fotografia, to dobry pomysł na zaproszenie bliższej i dalszej rodziny. Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy planujemy naprawdę duże wesele i zapraszamy ludzi, z którymi dawno nie mieliśmy kontaktu. Foto zaproszenie może być skróconą formą odpowiedzi na odwieczne pytanie: „Co słychać?”

ZAPROSZENIE ZDJECIA SESJA NARZECZENSKA SLUB ZDJECIE

Klasycznie elegancko

Klasyczne zaproszenia ślubne są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Można je wręczyć zarówno wiekowym członkom rodziny, jak i młodym przyjaciołom. Pasują do każdego motywu przewodniego ślubu i wesela. To dobry wybór dla tradycjonalistów oraz osób, które nie lubią komplikować sobie życia. Zaproszenie to po prostu zaproszenie. Kredowy papier, ozdobny czarny druk i elegancka, mała koperta.

biale zaproszenie na slub

Zaproszenia kwadratowe

Ponoć nie liczy się kształt, liczy się wnętrze, ale wręczając kwadratowe zaproszeni, mamy pewność, że nie zginie ono wśród wielu innych. Oryginalny nietuzinkowy kształt daje gwarancję, że zaproszenie będzie zapamiętane. To dobry wybór, jeśli wiemy, że w naszym środowisku pojawiła lub lada moment pojawi się fala ślubów. Kwadratowe zaproszenie sprawdzi się na przykład na ostatnim roku studiów, kiedy sporo osób zaczyna wkraczać na nową drogę życia. Kształt zaproszenia nie wyklucza żadnej formy – może to być zaproszenie klasyczne, foto, rustykalne eko, czy jakiekolwiek inne.

zaproszenie kwadratowe zdjecie

Z humorem

Humorystyczne zaproszenia ślubne to propozycja dla osób z fantazją i dystansem do siebie. Charakteryzują się oryginalnymi rysunkami, często karykaturami narzeczonych i dopasowanymi do nich zabawnymi wierszykami. Tu można pozwolić sobie także na odstępstwo od ozdobnej czcionki. Wręczając takie zaproszenie, wysyłamy gościom dyskretny sygnał – na naszym weselu na pewno nie będziecie się nudzić.

Użyte w artykule zdjęcia pochodzą ze sklepu z zaproszeniami ślubnymi: https://rozsadnepannymlode.pl/

Dzień zaręczyn, romantyczne chwile, przyspieszone bicie serc… przychodzi wreszcie ten moment, kiedy do naszego życia wkracza pragmatyzm i musimy zacząć organizować ślub i wesele. Nie jest to wcale proste, szczególnie, jeśli wszystkie kwestie organizacyjne są na naszej głowie. Dlaczego tak mówię? Aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy, trzeba stworzyć plan zawierający każdy szczegół. Od zarezerwowania sali po wybór ozdobnych zaproszeń. No właśnie zaproszenia… co powinniśmy o nich wiedzieć?

rustykalne zaproszenia slubne zdjecie

Historia zaproszeń na ślub

Zaproszenie na ślub związane jest z zaślubinami i jego historia sięga oczywiście czasów starożytnych. Już w Rzymie dawnych czasów zaproszenia na ślub funkcjonowały głównie w formie komunikatów przekazywanych przez heroldów. Poniekąd taki rytuał związany był z analfabetyzmem. W średniowieczu zaproszenia ślubne były przekazywane na pergaminach. Ich piękna kaligrafia zachwyca po dziś dzień. Indywidualne, kolorowe wzory przesyłano w kopertach.

zaproszenia slubne boho zdjecie
Tak, jak w przypadku rozwoju pisma, rozwój formy, jaką są zaproszenia nastąpił w momencie wynalezienia druku. W tym kontekście pojawia się również pojęcie masowości, które stwarza możliwość do tworzeniach powielonych kopii.

zaproszenia slubne rustyklane lesne zdjecia

Dopiero w XX-leciu międzywojennym pojawiają się zaproszenia podobne do tych współczesnych. Swoista indywidualizacja i moda w tej dziedzinie stanie się zasługą Stanów Zjednoczonych.

A jak sytuacja wyglądała w Polsce?

Polska słynie z barwnych i ciekawych obyczajów. Tak samo jest w przypadku zaproszeń ślubnych. Otóż do XIX wieku zaproszenie na ślub było połączone z kwestą, panna młoda zaś obchodziła pobliskie domy z pozdrowieniami. Związane to było również z prośbą o błogosławieństwo.

Konstruowanie zaproszeń na ślub to także kwestia tak zwanego savoir-vivre, który wymaga umieszczenia na tego typu dokumentach konkretnych treści. Również sposób zapraszania gości weselnych został znormalizowany. Bardzo ważny jest także czas. Zapraszamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego też warto wcześniej wybrać wzór i usługodawcę poligraficznego. Jest to ważne również z tego względu, że zanim zamówimy zaproszenia będziemy musieli zaakceptować próbki. Kiedy zatem zapraszać? Przyjmuje się, że nasze zaproszenia powinny dotrzeć do gości 6-8 tygodni przed wydarzeniem. W gestii przyszłych małżonków jest również dbałość o poprawność językową. Dotyczy to oczywiście odmian i form nazwisk. Zaproszenie należy koniecznie przekazać w kopercie. I jeszcze jedna kwestia: zaproszenia dla osób najbliższych zawsze trzeba wręczyć osobiście. W ten sposób wzrasta ranga całego wydarzenia.

Trendy w zaproszeniach ślubnych

Zaproszenia ślubne to współcześnie bardzo ciekawy temat. I tak naprawdę każdy może dopasować wzór do indywidualnego gustu. Jeszcze mniej więcej 15-20 lat temu wszystkie zaproszenia ślubne wyglądały tak samo: biała, zdobna karta i motyw zakochanej pary. Współczesne zaproszenia są przede wszystkim nowoczesne i spersonalizowane. Spotkamy się z rozmaitymi wzorami i zdobieniami.

Jakie zatem trendy możemy zaobserwować w dzisiejszych czasach?

– Akwarele

Technika malarska związana z używaniem akwarel jest niezwykle efektowna, ponieważ pozwala uzyskać nieco rozmazany, lekko niedbały rezultat, który ostatecznie przemienić się może w prawdziwe dzieło sztuki. Dzieje się tak, gdyż akwarele to farby wodne i dzięki nim można uzyskać ciepłe barwy pastelowe, złote oraz perłowe. Zaproszenia na ślub wykonane techniką akwarel uświetnią uroczystość poprzez swój elegancki i romantyczny wymiar.

– Zaproszenia ręcznie wykonane

Ręcznie wykonane zaproszenia na wesele to propozycja dla osób, które cenią indywidualizm. Faktura lnu, piórek, papier perłowy, personalizacja – to tylko kilka walorów tego typu zaproszeń. Szczególny efekt dają kolorowe cyrkonie i tasiemki.

Narzeczeni sami decydują, jakie elementy będą zdobiły ich zaproszenia ślubne. Dotyczy to takich kwestii, jak papier, faktura, a także wierszyki. Profesjonalne firmy poligraficzne zapewniają możliwość dokupienia różnych dodatków: od pudełek na ciasta po drobne prezenty dla weselników. Można także wybrać inną formę podziękowania. Coraz częściej możemy się spotkać z nasionkami (na przykład nasionka pistacjowe), czekoladkami w różnych smakach (na opakowaniu takiego prezentu można umieścić cytat, datę ślubu, wierszyk lub specjalne podziękowania). Niedawno spotkałam się z jeszcze fajnym prezentem. Jako formę podziękowania otrzymaliśmy mały słoiczek z miodem, który udekorowany był motywem obecnym również na zaproszeniu. Bardzo często można również dostać magnesy z wizerunkiem młodej pary lub wierszykiem i podziękowaniem. Tego typu szczegóły tworzą całość zapiętą na przysłowiowy „ostatni guzik”.

– Zaproszenia z motywem rustykalnym


W tym przedziale można znaleźć zaproszenia na ślub udekorowane motywami rustykalnymi, kwiatowymi, a także wzorami leśnymi (modne są obecnie owoce leśne). Dużą popularnością cieszą się kartki z kalendarza wykonane na papierze ekologicznym z fakturą lnu ecru. Taki wzór łączy się z odcieniami fuksji i zieleni. Do tego fantazyjna czcionka i zaproszenie ślubne stwarza naprawdę wspaniałe wrażenie.

– Klasyczne faktury

Klasyczne faktury umieszczane są zazwyczaj na papierze białym, perłowym i ecru. Klasyczne zaproszenia ślubne stworzone są dla fanów klasyki.

– Folk

Coraz więcej par młodych stawia na folk. Szczególnie, jeśli wesele organizowane jest na tak zwany „swojski styl”. Delikatne folkowe wzory i odpowiedni kolor papieru sprawią, że zaproszeni goście na długo przed weselem poczują folkowy klimat. Dziękuję amelia-wedding.pl za współpracę przy tworzeniu tekstu.

Papierowe cuda

Organizacja ślubu i wesela, papeteria i poligrafia ślubna, a także florystyka i dodatki. Znacie pewnie te 3 punkty ze swojej długiej listy spraw do załatwienia przed ślubem. Myślicie pewnie, że trzeba w tym celu szukać aż 3 podwykonawców? Nic bardziej mylnego! Kiedy sama jakiś czas temu trafiłam na stronę Marii i Mateusza Jerzyńskich – sama nie mogłam w to uwierzyć… a jednak to prawda – minwedding zajmuje się właśnie tym wszystkim – planowaniem, poligrafią i dekoracjami nie tylko z kwiatów. I robi to naprawdę świetnie! Firma minwedding to nieskończona ilość kreatywnych pomysłów na Wasz wyjątkowy ślub i wesele! Bardzo nam miło gościć ich dziś na naszym słodkim blogu ślubnym dla najfajniejszych Panien Młodych! Pokażemy Wam dziś ich najnowszą kolekcję papeterii ślubnej.

Wszystko dopięte na ostatni guzik, w jednym stylu, stworzone w jednym miejscu – po to przede wszystkim powstał minwedding. Taki pomysł przyszedł do głowy Marii i Mateuszowi jeszcze podczas studiów kiedy pomagali dekorować ślub swoich przyjaciół. Gdzieś w głowie zrodziło się wtedy pytanie, czy nie byłoby fajnie by zajmować się ślubami – tak na 100%. Nieśmiało powstawały pierwsze projekty zaproszeń, pierwsze bukiety, dekoracje, logo minwedding, strona – nagle wszystko zaczęło być bardzo realne. W czerwcu 2014 Maria obroniła dyplom na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i… po prostu przepadła! Jej pasją stała się nowa fascynująca praca, nadal pozostająca pasją. Teraz minwedding tworzy już kilka osób, a wszystko po to by w większym gronie pracować jeszcze lepiej i słuchać potrzeb Par Młodych. A w skrócie o minwedding można byłoby powiedzieć, że podpowiadają i pomagają spełniać marzenia o pięknych ślubach i weselach. Jak już wspomnieliśmy robią poligrafię, bukiety dla Panien Młodych, a także dekoracje na ślub oraz wesele. Robią to co kochają, a my kochamy to co robią!

układanie-kwiatów-diy-ślub

Projektowanie nowych wzorów poligrafii ślubnej zajmuje im każdą wolną chwilę. Nie boją się wyzwań stawianych im przez te przez Pary Młode, które chcę mieć na swoich ślubach coś bardzo indywidualnego. Kluczem do stworzenia jak najlepszych dekoracji oraz spersonalizowanych zaproszeń jest poznanie przyszłej Pary Młodej, ich zainteresowań, upodobań a także historii ich związków. Dzięki temu wszystkiemu ich wyjątkowy dzień ślubu może nabrać najlepszą formę. 

winietki-na-wesele

Jak sami mówią:

Wielką frajdę sprawia nam też tworzenie gotowych wzorów – najpierw powstają zaproszenia lub Save the Date, do których dorabiamy całą serię potrzebnych dodatków – winietek, prezencików dla gości, planów przyjęcia, drogowskazów, tablic, tabliczek, rożków na płatki, toreb i wszystkich innych, mniej lub bardziej szalonych, dodatków ślubnych

min-wedding-blog

A dziś szczególnie chciałabym pokazać Wam nową kolekcję minwedding, która ma w sobie dużo farb, kwiatów, lekkości, eko kopert, owoców i sznurka – czyli same element, które kochamy najbardziej.

botaniczne zaproszenia cytryny motyw przewodni wesela eko zaproszenia pudrowe anemony ręcznie malowane zaproszeniatruskawki motyw przewodni wesela zaproszenia ręcznie malowane zaproszenia w maki zaproszenia w polne kwiaty zaproszenia w stylu astronomicznym zaproszenia warzywa burak

Zgadnijcie, który projekt spodobał mi się najbardziej… oczywiście ostatni, czyli zaproszenie z burakiem :) A Wam, która propozycja zaproszeń od minwedding najbardziej przypadła do gustu?

Ajdoo

Chciałam przedstawić też Dianę i Bartka – zdolny i sympatyczny duet, który zaprasza Was do swojej papierowej bajki w Ajdoo. Projektując nieszablonowe zaproszenia ślubne realizują swoją pasję, bawią się słowem i bardzo lubią opowiadać historie innych i zamykać je w poligraficznej oprawie. Misją Ajdoo nie jest stworzenie tylko ładnego i estetycznego zaproszenia, ale także pokazanie Waszej wyjątkowej historii na papierze. Dlatego już od pierwszego kontaktu możecie spodziewać się różnych ciekawych pytań z ich strony.

zaproszenia slubne papeteria_0012

Mogą zapytać Was o miejsce Waszej pierwszej randki, jak przebiegły oświadczyny, czy najwspanialsze i niezapomniane wakacje. Dzięki Waszym odpowiedziom i opowieściom będą mogli stworzyć dla Was coś niesamowitego – zaproszenia dopasowane nie tylko style, ale także spójne z Waszą historią – brzmi świetnie, prawda?


Dokładnie wysłuchają i zanotują każde słowo (w tym specjalistką jest Diana) i przygotują projekt w taki sposób, żebyście byli zadowoleni z efektu. Dopasują styl zaproszeń do Waszej opowieści i sprawią, że każdy zaproszony gość na Wasz ślub nie będzie mógł doczekać się tej uroczystości! Zapraszam na przegląd ich projektów i mini podróż po aktualnych trendach ślubnych…

zaproszenia slubne papeteria_0015

1. Zaproszenia ślubne – napisane kredą!

Nie są to oczywiście teksty pisane prawdziwą kredą, ale stylizowane w sposób przypominający o szkolnej tablicy. Absolutny hit ostatnich i nadchodzących miesięcy! Ajdoo nie raz z powodzeniem realizowało już tego typu projekty.

zaproszenia slubne papeteria_0001

2. Chorągiewki – uroczy motyw na papeterii ślubnej

zaproszenia slubne papeteria_0016

Chorągiewki to uroczy motyw, który świetnie sprawdza się w ślubnych dekoracjach – i oczywiście także na ślubnych zaproszeniach, winietkach czy innych elementach ślubnej papeterii. Zanim wyślecie do gości zaproszenia możecie zawiadomić ich o ślubie (Save The Date) i poprosić by zarezerwowali sobie ten dzień tylko dla Was. Kiedy zaproszeni zobaczą styl Waszych zawiadomień z chorągiewkami na pewno nastawią się na bardzo pozytywną imprezę!

zaproszenia slubne papeteria_0000

3. Motyw przewodni ślubu – podróż

zaproszenia slubne papeteria_0013

Motyw przewodni ślubu dobrze zacząć realizować od zaproszeń. Jeśli planujecie ślub z motywem podróży to koniecznie uwzględnijcie to na swoich zaproszeniach, a także wszystkich innych elementach papierowych dekoracji ślubu i wesela. Ajdoo ma doświadczenie w tej kwestii ponieważ ich klientami często są pary kochające właśnie podróże i przygody powietrzne, morskie i lądowe :)

zaproszenia slubne papeteria_0006 zaproszenia slubne papeteria_0004

4. Zaproszenia w kropki

zaproszenia slubne papeteria_0014

Kropki nigdy nie wyjdą z mody. A przynajmniej ja mam taką nadzieję, bo uwielbiam je prawie pod każdą postacią. Świetnie sprawdzają się także jako główny motyw na papeterii ślubnej. Wybierzcie ich wielkość, kolor i do dzieła – można zaprojektować nawet „pokropione” menu czy zawieszki na alkohol.

zaproszenia slubne papeteria_0005

5. Papeteria ślubna z kwiatowym motywem

Kwiaty podobnie jak kropki zawsze są na czasie. Możecie skupić się na jednym rodzaju i dany kwiat stanie się Waszym ślubnym motywem, ale równie dobrze wyglądają różne kwiatowe kompozycje. W tym punkcie warto też pomyśleć o innych ogrodowych pięknościach – może zamiast kwiatów pomyśleć o owocach leśnych? Jeżyno, poziomki i maliny też dobrze wyglądają na zaproszeniach :)

zaproszenia slubne papeteria_0003

6. Zaproszenia na każdą porę roku

zaproszenia slubne papeteria_0008

Skoro planujecie ślub np. jesienią możecie wykorzystać jesienny klimat by dodatkowo uatrakcyjnić atmosferę Waszego święta. Dodatkowo gościom na pewno utrwali się pora roku, w której planujecie się pobrać i dzięki temu z łatwością zapamiętają tę ważną datę.

zaproszenia slubne papeteria_0007

Wesele tematyczne

Planując ślub i wesele pamiętajcie, żeby najpierw wybrać motyw (albo chociaż kolor) przewodni, żeby dekoracje i Wasze ślubne stylizacje oraz papeteria ślubna były w spójnym stylu. Kiedy już zdecydujecie się na to w jakiej stylistyce chcecie wyprawić wesele warto pomyśleć też o ciekawych zaproszeniach!

To może niewielka część całej oprawy, ale za to bardzo ważna!

Goście, którzy dostaną od Was kartki Save The Date (w skrócie to takie zawiadomienia o dacie ślubu) a później jeszcze zaproszenia – od razu zobaczą w jakim stylu planujecie zaślubiny i przyjęcie. Papeteria ślubna to pierwszy kontakt zaproszonych osób z Waszym ślubem, warto ich czymś zaskoczyć.

Możecie w zaproszeniach wpisać spersonalizowany i śmieszny tekst, możecie zabawić się z motywami graficznymi albo zdecydować się, by Wasza ślubna poligrafia była utrzymana w klasycznym eleganckim stylu.

Wybierając zaproszenia ślubne zastanawiacie się zwykle:

Jaki wzór zaproszeń powinniśmy wybrać?

 Co by było, gdyby goście zamiast zwykłego zaproszenia ślubnego otrzymali od Was…balonik?!

Zaskoczcie swoich gości od razu w momencie zapraszania ich na ślub lub zawiadamiania o planowanej dacie ślubu!

Dziś na naszym ślubnym blogu dla najfajniejszych Panien Młodych chcieliśmy pokazać Wam niesamowicie zabawną propozycję! Jeśli szukacie czegoś naprawdę nietypowego – ten pomysł jest właśnie dla Was – zaproszenie ślubne w pudełku, a dokładniej zaproszenie ślubne w baloniku!

Chcecie znać moją opinię?

Jest to zdecydowanie hit roku! :)

Prezentowane dziś zaproszenie składa się z zaproszenia, które znajduje się w środku nadmuchanego balona. Całość zamknięta jest w małym kartoniku, który obwiązany jest kolorową wstążką. Do wstążeczki doczepia się spersonalizowany bilecik z wybranym przez Was tekstem lub imionami. Do tego przyczepiona jest oczywiście szpilka :) Na bileciku możecie napisać swoje imiona, datę ślubu, albo bardziej tajemniczo – po prostu PRZEBIJ MNIE! 

kartka-save-the-date-balonik-zdjecie zaproszenie-w-kartoniku-balonik-zdjecie  zaproszenie-save-the-date-balonik-zdjecie

To zaproszenie znalazłam na w sklepie internetowym pracowni Decorisus, która specjalizuje się w tego typu zaproszeniach ślubnych.

Jestem pewna, że niewiele zaproszeń ślubnych przebije taki odlotowy pomysł! Pamiętajcie też, że dodatkowo możecie pomyśleć o zamówieniu kompletu dodatków na ślub, które będą dopasowane do wybranego przez Was stylu wesela. Jeśli wybierzecie jakiś konkretny kolor wstążeczki, balona lub bileciku możecie później powtórzyć ten motyw też na zawieszkach do alkoholi, menu weselnym, planie stołów czy winietkach.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

5 komentarzy

 • Odpowiedz kaskowa

  Obecnie możliwości jest tak dużo, że ja złapałam się za głowę, jak przyszło mi wybierać zaproszenia ślubne. Jakby nie ograniczony budżet to bym przepadła, w końcu udało nam się zamówić zaproszenia w sieci, w sklepie https://www.dodatkiweselne.pl nie dość, że znalazłam fajny wzór, to wyszło taniej, niż stacjonarnie, co szczerze mówiąc trochę mnie zdziwiło. Dekoracje też zamawiałam online, w ten sposób można sporo zaoszczędzić. Tak czy inaczej trudno się zdecydować, jest tyle pięknych zaproszeń.

  1 marca, 2018 o 18:50
 • Odpowiedz Paweł

  Bardzo mi się podoba ta papeteria z motywem z liści. Lepiej by wyglądały z kopertami w stylu eko :)

  4 stycznia, 2018 o 13:22
 • Odpowiedz Tomek - Poznań

  Ciekawy artykuł o historii. Ostatnio chyba rustykalne w modzie.

  11 grudnia, 2017 o 12:23
 • Odpowiedz Fulara&Żywczyk

  Wspaniały wpis. Co ciekawe, dawniej zaproszenia były przytłaczające, zbyt dużo się na nich działo, różnej wielkości czcionka, dużo kolorów, ozdoby w 3D itd… Całe szczęście dziś się od tego odchodzi i jak widać motywy kwiatowe i delikatne są obecnie w TOP. :)

  11 grudnia, 2017 o 10:02
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Ja też lubię delikatne motywy, te 3D efekty nie były porywające :)

   14 grudnia, 2017 o 11:48

  Zostaw odpowiedź