Obserwuj:

Zaproszenia ślubne – modne pomysły

Zaproszenie ślubne niekoniecznie musi być czarno-białym biletem wydrukowanym na kredowym papierze. Nikt nie lubi się ograniczać, dlatego rynek zaproszeń ślubnych także rozwinął się i dziś ma do zaproponowania coś więcej, niż tylko klasyczne zaproszenia. W gąszczu ofert można się pogubić, dlatego podpowiadamy, jak wybrać zaproszenie na ślub.

Czym kierować się przy wyborze zaproszenia ślubnego?

Ekologicznie

Zaproszenia w stylu eko pojawiły się wśród zaproszeń ślubnych stosunkowo niedawno i były inspirowane modnym ruchem ekologicznym. Takie zaproszenie często wygląda jak robione własnoręcznie. Wykonuje się je z ekologicznych materiałów, nie znajdziemy tu tworzyw sztucznych pod żadną postacią. Również użyte do zdobienia zaproszenia farby mogą pochwalić się znakiem eko. Takie zaproszenia wręczają ludzie znani z umiłowania przyrody, życia na łonie natury, unikający wielkomiejskiego zgiełku. Często tego rodzaju zaproszenie pochodzi od zdeklarowanych wegetarian lub wegan.

zaproszenie szary papier odcisk palca serce zdjecie

Rustykalne zaproszenia na wesele

Rustykalne zaproszenia ślubne nawiązują do tradycji ludowych, lokalnego folkloru i zwyczajów. Rustykalny styl wesela kojarzy się ze staropolską wsią i dlatego takie zaproszenia najlepiej nadają się na imprezy w w wiejskim stylu – remiza strażacka przyozdobiona balonami, sala weselna z klepiskiem lub prostymi drewnianymi ławami i takąż podłogą albo nawet – szczególnie w sezonie letnim – ślub i wesele na wolnym powietrzu. Urok zaproszeń w stylu rustykalnym polega głównie na nawiązaniu do babcinej tradycji, do czego każdy z nas w skrytości ducha tęskni.

zaproszenie

Jeśli styl rustykalny jest bliski Twojemu sercu i przede wszystkim masz ochotę zaskoczyć swoich gości, prezentując im zupełnie nietypowe zaproszenia ślubne – mamy dla Ciebie prawdziwe małe dzieła sztuki. Zaproszenia to często jeden z najtrudniejszych wyborów, z którym przyjdzie Wam się zmierzyć już na początku planowania tak ważnego wydarzenia, jakim jest Wasz ślub. Warto więc zdecydować się na nieszablonowy i indywidualny wzór. Im ciekawsze i oryginalniejsze zaproszenia wręczycie swoim gościom – tym milej zostaną przyjęte i zapamiętane.

zaproszenia rustykalne zdjecie

Ręcznie malowane małe cudeńka zachwycą Was i z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich zaproszonych w ten sposób gości. Delikatne oraz staranne wykonanie, perfekcyjny dobór kolorów i wzorów, a także niepowtarzalność każdego powstałego w ten sposób zaproszenia, zapewnią wspaniały efekt! Namalowane akwarelami kwiatki wyglądają przepięknie! Idealnie odzwierciedlają ich rzeczywisty wygląd, kolor i kształt. Drobne zdobienia dopełniają całości, dzięki czemu zaproszenie uzyskuje bardzo indywidualny i wyjątkowy charakter. Akwarelowe zaproszenia ze sznurkiem, rustykalne zaproszenia z wykorzystaniem nietypowych materiałów takich jak korek i drewno – jest w czym wybierać!

zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym zaproszenia w rustykalnym stylu

A może sama zdecydujesz się na wykonanie takiego małego dzieła? Dzięki temu zyskałoby ono jeszcze większą – sentymentalną wartość. Jeśli tylko czujesz się na siłach i potrafisz pięknie malować – to zadanie jest wprost stworzone dla Ciebie. Jednak która Panna Młoda ma aż tyle czasu na przygotowanie zaproszeń na ślub. Pamiętaj, że z pewnością odnajdziesz wiele profesjonalnych firm, które przygotują takie zaproszenia na Wasz ślub i spersonalizują je pod kątem Waszej uroczystości.

Pomysł, który zachwycił nas wszystkich w redakcji to uwaga… DREWNIANE ZAPROSZENIA! Co powiecie na taką formę powiadomienia gości o ślubie? Do tego jeśli będą owinięte w płótno i spersonalizowane Waszymi inicjałami przy sznureczku oplatającym zaproszenie – coś pięknego i naprawdę oryginalnego :)

Spersonalizowane foto zaproszenia ślubne

Zaproszenie na ślub to dobra okazja by nieco przybliżyć gościom swoją „drugą połowę”. Zestaw fotografii, na których są nowożeńcy, począwszy od dzieciństwa poprzez lata szkolne, aż do dorosłości, wreszcie finalna wspólna fotografia, to dobry pomysł na zaproszenie bliższej i dalszej rodziny. Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy planujemy naprawdę duże wesele i zapraszamy ludzi, z którymi dawno nie mieliśmy kontaktu. Foto zaproszenie może być skróconą formą odpowiedzi na odwieczne pytanie: „Co słychać?”

ZAPROSZENIE ZDJECIA SESJA NARZECZENSKA SLUB ZDJECIE

Klasycznie elegancko

Klasyczne zaproszenia ślubne są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Można je wręczyć zarówno wiekowym członkom rodziny, jak i młodym przyjaciołom. Pasują do każdego motywu przewodniego ślubu i wesela. To dobry wybór dla tradycjonalistów oraz osób, które nie lubią komplikować sobie życia. Zaproszenie to po prostu zaproszenie. Kredowy papier, ozdobny czarny druk i elegancka, mała koperta.

biale zaproszenie na slub

Zaproszenia kwadratowe

Ponoć nie liczy się kształt, liczy się wnętrze, ale wręczając kwadratowe zaproszeni, mamy pewność, że nie zginie ono wśród wielu innych. Oryginalny nietuzinkowy kształt daje gwarancję, że zaproszenie będzie zapamiętane. To dobry wybór, jeśli wiemy, że w naszym środowisku pojawiła lub lada moment pojawi się fala ślubów. Kwadratowe zaproszenie sprawdzi się na przykład na ostatnim roku studiów, kiedy sporo osób zaczyna wkraczać na nową drogę życia. Kształt zaproszenia nie wyklucza żadnej formy – może to być zaproszenie klasyczne, foto, rustykalne eko, czy jakiekolwiek inne.

zaproszenie kwadratowe zdjecie

Z humorem

Humorystyczne zaproszenia ślubne to propozycja dla osób z fantazją i dystansem do siebie. Charakteryzują się oryginalnymi rysunkami, często karykaturami narzeczonych i dopasowanymi do nich zabawnymi wierszykami. Tu można pozwolić sobie także na odstępstwo od ozdobnej czcionki. Wręczając takie zaproszenie, wysyłamy gościom dyskretny sygnał – na naszym weselu na pewno nie będziecie się nudzić.

Użyte w artykule zdjęcia pochodzą ze sklepu z zaproszeniami ślubnymi: https://rozsadnepannymlode.pl/

Dzień zaręczyn, romantyczne chwile, przyspieszone bicie serc… przychodzi wreszcie ten moment, kiedy do naszego życia wkracza pragmatyzm i musimy zacząć organizować ślub i wesele. Nie jest to wcale proste, szczególnie, jeśli wszystkie kwestie organizacyjne są na naszej głowie. Dlaczego tak mówię? Aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy, trzeba stworzyć plan zawierający każdy szczegół. Od zarezerwowania sali po wybór ozdobnych zaproszeń. No właśnie zaproszenia… co powinniśmy o nich wiedzieć?

rustykalne zaproszenia slubne zdjecie

Historia zaproszeń na ślub

Zaproszenie na ślub związane jest z zaślubinami i jego historia sięga oczywiście czasów starożytnych. Już w Rzymie dawnych czasów zaproszenia na ślub funkcjonowały głównie w formie komunikatów przekazywanych przez heroldów. Poniekąd taki rytuał związany był z analfabetyzmem. W średniowieczu zaproszenia ślubne były przekazywane na pergaminach. Ich piękna kaligrafia zachwyca po dziś dzień. Indywidualne, kolorowe wzory przesyłano w kopertach.

zaproszenia slubne boho zdjecie
Tak, jak w przypadku rozwoju pisma, rozwój formy, jaką są zaproszenia nastąpił w momencie wynalezienia druku. W tym kontekście pojawia się również pojęcie masowości, które stwarza możliwość do tworzeniach powielonych kopii.

zaproszenia slubne rustyklane lesne zdjecia

Dopiero w XX-leciu międzywojennym pojawiają się zaproszenia podobne do tych współczesnych. Swoista indywidualizacja i moda w tej dziedzinie stanie się zasługą Stanów Zjednoczonych.

A jak sytuacja wyglądała w Polsce?

Polska słynie z barwnych i ciekawych obyczajów. Tak samo jest w przypadku zaproszeń ślubnych. Otóż do XIX wieku zaproszenie na ślub było połączone z kwestą, panna młoda zaś obchodziła pobliskie domy z pozdrowieniami. Związane to było również z prośbą o błogosławieństwo.

Konstruowanie zaproszeń na ślub to także kwestia tak zwanego savoir-vivre, który wymaga umieszczenia na tego typu dokumentach konkretnych treści. Również sposób zapraszania gości weselnych został znormalizowany. Bardzo ważny jest także czas. Zapraszamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego też warto wcześniej wybrać wzór i usługodawcę poligraficznego. Jest to ważne również z tego względu, że zanim zamówimy zaproszenia będziemy musieli zaakceptować próbki. Kiedy zatem zapraszać? Przyjmuje się, że nasze zaproszenia powinny dotrzeć do gości 6-8 tygodni przed wydarzeniem. W gestii przyszłych małżonków jest również dbałość o poprawność językową. Dotyczy to oczywiście odmian i form nazwisk. Zaproszenie należy koniecznie przekazać w kopercie. I jeszcze jedna kwestia: zaproszenia dla osób najbliższych zawsze trzeba wręczyć osobiście. W ten sposób wzrasta ranga całego wydarzenia.

Trendy w zaproszeniach ślubnych

Zaproszenia ślubne to współcześnie bardzo ciekawy temat. I tak naprawdę każdy może dopasować wzór do indywidualnego gustu. Jeszcze mniej więcej 15-20 lat temu wszystkie zaproszenia ślubne wyglądały tak samo: biała, zdobna karta i motyw zakochanej pary. Współczesne zaproszenia są przede wszystkim nowoczesne i spersonalizowane. Spotkamy się z rozmaitymi wzorami i zdobieniami.

Jakie zatem trendy możemy zaobserwować w dzisiejszych czasach?

– Akwarele

Technika malarska związana z używaniem akwarel jest niezwykle efektowna, ponieważ pozwala uzyskać nieco rozmazany, lekko niedbały rezultat, który ostatecznie przemienić się może w prawdziwe dzieło sztuki. Dzieje się tak, gdyż akwarele to farby wodne i dzięki nim można uzyskać ciepłe barwy pastelowe, złote oraz perłowe. Zaproszenia na ślub wykonane techniką akwarel uświetnią uroczystość poprzez swój elegancki i romantyczny wymiar.

– Zaproszenia ręcznie wykonane

Ręcznie wykonane zaproszenia na wesele to propozycja dla osób, które cenią indywidualizm. Faktura lnu, piórek, papier perłowy, personalizacja – to tylko kilka walorów tego typu zaproszeń. Szczególny efekt dają kolorowe cyrkonie i tasiemki.

Narzeczeni sami decydują, jakie elementy będą zdobiły ich zaproszenia ślubne. Dotyczy to takich kwestii, jak papier, faktura, a także wierszyki. Profesjonalne firmy poligraficzne zapewniają możliwość dokupienia różnych dodatków: od pudełek na ciasta po drobne prezenty dla weselników. Można także wybrać inną formę podziękowania. Coraz częściej możemy się spotkać z nasionkami (na przykład nasionka pistacjowe), czekoladkami w różnych smakach (na opakowaniu takiego prezentu można umieścić cytat, datę ślubu, wierszyk lub specjalne podziękowania). Niedawno spotkałam się z jeszcze fajnym prezentem. Jako formę podziękowania otrzymaliśmy mały słoiczek z miodem, który udekorowany był motywem obecnym również na zaproszeniu. Bardzo często można również dostać magnesy z wizerunkiem młodej pary lub wierszykiem i podziękowaniem. Tego typu szczegóły tworzą całość zapiętą na przysłowiowy „ostatni guzik”.

– Zaproszenia z motywem rustykalnym


W tym przedziale można znaleźć zaproszenia na ślub udekorowane motywami rustykalnymi, kwiatowymi, a także wzorami leśnymi (modne są obecnie owoce leśne). Dużą popularnością cieszą się kartki z kalendarza wykonane na papierze ekologicznym z fakturą lnu ecru. Taki wzór łączy się z odcieniami fuksji i zieleni. Do tego fantazyjna czcionka i zaproszenie ślubne stwarza naprawdę wspaniałe wrażenie.

Zaproszenia na ślub z klasyczną fakturą

Klasyczne faktury umieszczane są zazwyczaj na papierze białym, perłowym i ecru. Klasyczne zaproszenia ślubne stworzone są dla fanów klasyki.

– Folk

Coraz więcej par młodych stawia na folk. Szczególnie, jeśli wesele organizowane jest na tak zwany „swojski styl”. Delikatne folkowe wzory i odpowiedni kolor papieru sprawią, że zaproszeni goście na długo przed weselem poczują folkowy klimat. Dziękuję amelia-wedding.pl za współpracę przy tworzeniu tekstu.

Papierowe cuda

Organizacja ślubu i wesela, papeteria i poligrafia ślubna, a także florystyka i dodatki. Znacie pewnie te 3 punkty ze swojej długiej listy spraw do załatwienia przed ślubem. Myślicie pewnie, że trzeba w tym celu szukać aż 3 podwykonawców? Nic bardziej mylnego! Kiedy sama jakiś czas temu trafiłam na stronę Marii i Mateusza Jerzyńskich – sama nie mogłam w to uwierzyć… a jednak to prawda – minwedding zajmuje się właśnie tym wszystkim – planowaniem, poligrafią i dekoracjami nie tylko z kwiatów. I robi to naprawdę świetnie! Firma minwedding to nieskończona ilość kreatywnych pomysłów na Wasz wyjątkowy ślub i wesele! Bardzo nam miło gościć ich dziś na naszym słodkim blogu ślubnym dla najfajniejszych Panien Młodych! Pokażemy Wam dziś ich najnowszą kolekcję papeterii ślubnej.

Wszystko dopięte na ostatni guzik, w jednym stylu, stworzone w jednym miejscu – po to przede wszystkim powstał minwedding. Taki pomysł przyszedł do głowy Marii i Mateuszowi jeszcze podczas studiów kiedy pomagali dekorować ślub swoich przyjaciół. Gdzieś w głowie zrodziło się wtedy pytanie, czy nie byłoby fajnie by zajmować się ślubami – tak na 100%. Nieśmiało powstawały pierwsze projekty zaproszeń, pierwsze bukiety, dekoracje, logo minwedding, strona – nagle wszystko zaczęło być bardzo realne. W czerwcu 2014 Maria obroniła dyplom na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i… po prostu przepadła! Jej pasją stała się nowa fascynująca praca, nadal pozostająca pasją. Teraz minwedding tworzy już kilka osób, a wszystko po to by w większym gronie pracować jeszcze lepiej i słuchać potrzeb Par Młodych. A w skrócie o minwedding można byłoby powiedzieć, że podpowiadają i pomagają spełniać marzenia o pięknych ślubach i weselach. Jak już wspomnieliśmy robią poligrafię, bukiety dla Panien Młodych, a także dekoracje na ślub oraz wesele. Robią to co kochają, a my kochamy to co robią!

układanie-kwiatów-diy-ślub

Projektowanie nowych wzorów poligrafii ślubnej zajmuje im każdą wolną chwilę. Nie boją się wyzwań stawianych im przez te przez Pary Młode, które chcę mieć na swoich ślubach coś bardzo indywidualnego. Kluczem do stworzenia jak najlepszych dekoracji oraz spersonalizowanych zaproszeń jest poznanie przyszłej Pary Młodej, ich zainteresowań, upodobań a także historii ich związków. Dzięki temu wszystkiemu ich wyjątkowy dzień ślubu może nabrać najlepszą formę. 

winietki-na-wesele

Jak sami mówią:

Wielką frajdę sprawia nam też tworzenie gotowych wzorów – najpierw powstają zaproszenia lub Save the Date, do których dorabiamy całą serię potrzebnych dodatków – winietek, prezencików dla gości, planów przyjęcia, drogowskazów, tablic, tabliczek, rożków na płatki, toreb i wszystkich innych, mniej lub bardziej szalonych, dodatków ślubnych. 

min-wedding-blog

A dziś szczególnie chciałabym pokazać Wam nową kolekcję minwedding, która ma w sobie dużo farb, kwiatów, lekkości, eko kopert, owoców i sznurka – czyli same element, które kochamy najbardziej.

Zaproszenia ślubne – gotowe zestawy

botaniczne zaproszenia cytryny motyw przewodni wesela eko zaproszenia pudrowe anemony ręcznie malowane zaproszeniatruskawki motyw przewodni wesela zaproszenia ręcznie malowane zaproszenia w maki zaproszenia w polne kwiaty zaproszenia w stylu astronomicznym zaproszenia warzywa burak

Zgadnijcie, który projekt spodobał mi się najbardziej… oczywiście ostatni, czyli zaproszenie z burakiem :) A Wam, która propozycja zaproszeń od minwedding najbardziej przypadła do gustu?

Ajdoo

Chciałam przedstawić też Dianę i Bartka – zdolny i sympatyczny duet, który zaprasza Was do swojej papierowej bajki w Ajdoo. Projektując nieszablonowe zaproszenia ślubne realizują swoją pasję, bawią się słowem i bardzo lubią opowiadać historie innych i zamykać je w poligraficznej oprawie. Misją Ajdoo nie jest stworzenie tylko ładnego i estetycznego zaproszenia, ale także pokazanie Waszej wyjątkowej historii na papierze. Dlatego już od pierwszego kontaktu możecie spodziewać się różnych ciekawych pytań z ich strony.

zaproszenia slubne papeteria_0012

Mogą zapytać Was o miejsce Waszej pierwszej randki, jak przebiegły oświadczyny, czy najwspanialsze i niezapomniane wakacje. Dzięki Waszym odpowiedziom i opowieściom będą mogli stworzyć dla Was coś niesamowitego – zaproszenia dopasowane nie tylko style, ale także spójne z Waszą historią – brzmi świetnie, prawda?


Dokładnie wysłuchają i zanotują każde słowo (w tym specjalistką jest Diana) i przygotują projekt w taki sposób, żebyście byli zadowoleni z efektu. Dopasują styl zaproszeń do Waszej opowieści i sprawią, że każdy zaproszony gość na Wasz ślub nie będzie mógł doczekać się tej uroczystości! Zapraszam na przegląd ich projektów i mini podróż po aktualnych trendach ślubnych…

zaproszenia slubne papeteria_0015

1. Zaproszenia ślubne – napisane kredą!

Nie są to oczywiście teksty pisane prawdziwą kredą, ale stylizowane w sposób przypominający o szkolnej tablicy. Absolutny hit ostatnich i nadchodzących miesięcy! Ajdoo nie raz z powodzeniem realizowało już tego typu projekty.

zaproszenia slubne papeteria_0001

2. Chorągiewki – uroczy motyw na papeterii ślubnej

Chorągiewki to uroczy motyw, który świetnie sprawdza się w ślubnych dekoracjach – i oczywiście także na ślubnych zaproszeniach, winietkach czy innych elementach ślubnej papeterii. Zanim wyślecie do gości zaproszenia możecie zawiadomić ich o ślubie (Save The Date) i poprosić by zarezerwowali sobie ten dzień tylko dla Was. Kiedy zaproszeni zobaczą styl Waszych zawiadomień z chorągiewkami na pewno nastawią się na bardzo pozytywną imprezę!

zaproszenia slubne papeteria_0000

3. Motyw przewodni ślubu – podróż

zaproszenia slubne papeteria_0013

Motyw przewodni ślubu dobrze zacząć realizować od zaproszeń. Jeśli planujecie ślub z motywem podróży to koniecznie uwzględnijcie to na swoich zaproszeniach, a także wszystkich innych elementach papierowych dekoracji ślubu i wesela. Ajdoo ma doświadczenie w tej kwestii ponieważ ich klientami często są pary kochające właśnie podróże i przygody powietrzne, morskie i lądowe :)

zaproszenia slubne papeteria_0006 zaproszenia slubne papeteria_0004

4. Zaproszenia w kropki

zaproszenia slubne papeteria_0014

Kropki nigdy nie wyjdą z mody. A przynajmniej ja mam taką nadzieję, bo uwielbiam je prawie pod każdą postacią. Świetnie sprawdzają się także jako główny motyw na papeterii ślubnej. Wybierzcie ich wielkość, kolor i do dzieła – można zaprojektować nawet „pokropione” menu czy zawieszki na alkohol.

zaproszenia slubne papeteria_0005

5. Papeteria ślubna z kwiatowym motywem

Kwiaty podobnie jak kropki zawsze są na czasie. Możecie skupić się na jednym rodzaju i dany kwiat stanie się Waszym ślubnym motywem, ale równie dobrze wyglądają różne kwiatowe kompozycje. W tym punkcie warto też pomyśleć o innych ogrodowych pięknościach – może zamiast kwiatów pomyśleć o owocach leśnych? Jeżyno, poziomki i maliny też dobrze wyglądają na zaproszeniach :)

zaproszenia slubne papeteria_0003

6. Zaproszenia na każdą porę roku

zaproszenia slubne papeteria_0008

Skoro planujecie ślub np. jesienią możecie wykorzystać jesienny klimat by dodatkowo uatrakcyjnić atmosferę Waszego święta. Dodatkowo gościom na pewno utrwali się pora roku, w której planujecie się pobrać i dzięki temu z łatwością zapamiętają tę ważną datę.

zaproszenia slubne papeteria_0007

Wesele tematyczne

Planując ślub i wesele pamiętajcie, żeby najpierw wybrać motyw (albo chociaż kolor) przewodni, żeby dekoracje i Wasze ślubne stylizacje oraz papeteria ślubna były w spójnym stylu. Kiedy już zdecydujecie się na to w jakiej stylistyce chcecie wyprawić wesele warto pomyśleć też o ciekawych zaproszeniach!

To może niewielka część całej oprawy, ale za to bardzo ważna!

Goście, którzy dostaną od Was kartki Save The Date (w skrócie to takie zawiadomienia o dacie ślubu) a później jeszcze zaproszenia – od razu zobaczą w jakim stylu planujecie zaślubiny i przyjęcie. Papeteria ślubna to pierwszy kontakt zaproszonych osób z Waszym ślubem, warto ich czymś zaskoczyć.

Możecie w zaproszeniach wpisać spersonalizowany i śmieszny tekst, możecie zabawić się z motywami graficznymi albo zdecydować się, by Wasza ślubna poligrafia była utrzymana w klasycznym eleganckim stylu.

Wybierając zaproszenia ślubne

Zastanawiacie się zwykle: jaki wzór zaproszeń powinniśmy wybrać?

 Co by było, gdyby goście zamiast zwykłego zaproszenia ślubnego otrzymali od Was…balonik?!

Zaskoczcie swoich gości od razu w momencie zapraszania ich na ślub lub zawiadamiania o planowanej dacie ślubu!

Dziś na naszym ślubnym blogu dla najfajniejszych Panien Młodych chcieliśmy pokazać Wam niesamowicie zabawną propozycję! Jeśli szukacie czegoś naprawdę nietypowego – ten pomysł jest właśnie dla Was – zaproszenie ślubne w pudełku, a dokładniej zaproszenie ślubne w baloniku!

Chcecie znać moją opinię?

Jest to zdecydowanie hit roku! :)

Prezentowane dziś zaproszenie składa się z zaproszenia, które znajduje się w środku nadmuchanego balona. Całość zamknięta jest w małym kartoniku, który obwiązany jest kolorową wstążką. Do wstążeczki doczepia się spersonalizowany bilecik z wybranym przez Was tekstem lub imionami. Do tego przyczepiona jest oczywiście szpilka :) Na bileciku możecie napisać swoje imiona, datę ślubu, albo bardziej tajemniczo – po prostu PRZEBIJ MNIE! 

kartka-save-the-date-balonik-zdjecie

To zaproszenie znalazłam na w sklepie internetowym pracowni Decorisus, która specjalizuje się w tego typu zaproszeniach ślubnych.

Jestem pewna, że niewiele zaproszeń ślubnych przebije taki odlotowy pomysł! Pamiętajcie też, że dodatkowo możecie pomyśleć o zamówieniu kompletu dodatków na ślub, które będą dopasowane do wybranego przez Was stylu wesela. Jeśli wybierzecie jakiś konkretny kolor wstążeczki, balona lub bileciku możecie później powtórzyć ten motyw też na zawieszkach do alkoholi, menu weselnym, planie stołów czy winietkach.

Nowoczesne zaproszenia ślubne

Drukowane na czarno, na białym, kredowym papierze, obowiązkowo ozdobną czcionką – takie były kiedyś najpopularniejsze zaproszenia ślubne. Dziś ten formalny styl uległ znacznemu rozluźnieniu, a zaproszenia ślubne przybierają coraz bardziej nieszablonowe formy. Wszak na ten jedyny, wyjątkowy w roku dzień można zapraszać na wiele różnych sposobów.

FotoZaproszenia to hit ostatnich lat. Nowoczesna wersja zaproszeń ślubnych w formie tradycyjnych grafik (najczęściej obrączek i gołąbków) zaproszenia Z-milosci.pl proponują nowy sposób informowania o zbliżającej się uroczystości. Na FotoZaproszeniu znajdziemy jedno lub kilka zdjęć narzeczonych, zrobione na przykład na sesji narzeczeńskiej. Zdarzają się też pary na tyle odważne, że decydują się także na dodanie swoich zdjęć z dzieciństwa. Takie zaproszenia drukuje się na wysokogatunkowym papierze tak, by jak najwierniej oddać wygląd fotografii.

fotozaproszenie na slub ze zdjeciem

Black&White to zaproszenie bardzo zbliżone do klasycznego. Jego istotą jest podział na dwie wyraźne połowy – czarną i białą, które po złożeniu mają stanowić jedną całość. Jest to wyraźne nawiązanie do zawarcia związku małżeńskiego, kiedy to narzeczeni stają się jednością. Na życzenie państwa młodych kolory mogą zostać zmienione.

Lolki – świetny wybór dla osób z poczuciem humoru, które ślub i wesele traktują nieco z przymrużeniem oka. Przy zachowaniu powagi w najważniejszym momencie ceremonii cała reszta może być po prostu dobrą zabawą. Zaproszenia typu Lolki charakteryzują się grafiką przypominającą kreskówki i nieco frywolną czcionką. Przy swoim dość luźnym stylu są bardzo eleganckie. To po prostu sposób na wysłanie gościom sygnału: tej nocy wszyscy będziemy się świetnie bawić.

zaproszenia grafika smieszna zdjecie

Ornamenty – z kokardką lub bez – to kompromisowa forma zaproszeń ślubnych – jednocześnie elegancka i nieco frywolna. Zaproszenie charakteryzuje się dość prostą grafiką, na pierwszej stronie główną rolę odgrywa ornament, najczęściej motyw kwiatów. Kolor ornamentu może być praktycznie dowolny, wszystko zależy od upodobań narzeczonych, oraz motywu przewodniego wesela. W środku znajdziemy nie tylko niezbędne informacje, ale także ciekawą grafikę nawiązującą do pierwszej strony, ale nie będącą jej wiernym odwzorowaniem.

Awangardowe FotoZaproszenia

Tu właśnie główną rolę odgrywa fotografia i to nie byle jaka fotografia. Awangardowo, z polotem, zdjęcie wybrane na takie zaproszenie ma prawo przełamywać wszelkie konwenanse, o ile tylko mieści się w szeroko pojętej przyzwoitości w przestrzeni publicznej. Pierwsza strona to przede wszystkim zdjęcie, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by takie zaproszenie po weselu oprawić w ramki i postawić na kominku.

Kartka z kalendarza – to niesztampowy, nieco sentymentalny, ale z pewnością oryginalny pomysł na zaproszenie ślubne. W czasach, gdy o zdzieraniu kartek z kalendarza możemy co najwyżej usłyszeć od seniorów rodu, takie zaproszenie nie tylko wywoła uśmiech na twarzy, ale także zachęci do swego rodzaju zadumy. Zaproszenie w formie kartki z kalendarza to dobry wybór, jeśli motywem przewodnim ślubu i wesela będzie styl retro.

Zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym

Kwiaty od lat były i nadal są symbolem wyrazu uczuć. Szczególnie róże traktuje się jako symbol miłości i to właśnie je najczęściej spotykamy na zaproszeniach ślubnych. Zaproszenie „obsypane” kwiatami to powiew romantyzmu i imprezy w tym właśnie stylu. Jednocześnie jest to pewien magiczny symbol miłości zwycięskiej – zwłaszcza wtedy, gdy na zaproszeniu mieścimy czerwone róże. Z mody (zwłaszcza latem) nie wychodzą też jedne z ulubionych przez panny młode kwiatów – piwonie.

zaproszenie na slub z motywem piwonii

Powyższa lista to tylko fragment z bogatej skarbnicy wzorów zaproszeń ślubnych. Tak naprawdę jedyne, co może ograniczać narzeczonych to własna wyobraźnia. Zaproszenie ślubne bowiem może dziś przyjąć dowolną formę.

Papeteria ślubna od A do Z

Chociaż nie wszyscy zdają z tego sprawę, papeteria ślubna jest jednym z kluczowych elementów przyjęcia weselnego, ponieważ oprócz funkcji dekoracyjnej pełni także funkcję informacyjną. Dziś przygotowałam krótki poradnik o każdym elemencie papeterii – do czego służy, ale także w jakich przypadkach możecie go pominąć bądź na odwrót – dlaczego nie powinnaś z niego rezygnować! Do dzieła!

Zdjęcie: Subobiektywna

Zdjęcie: Subobiektywna


Tak zwane “Save-the-date”

O co chodzi? Save-the-date przywędrowały do nas zza oceanu i służą do powiadomienia gości o planowanej uroczystości do ok 6 miesięcy przed datą ślubu i wesela.

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Możemy zrezygnować z save-the-date jeśli większość gości mieszka blisko miejsca, w którym odbędzie się uroczystość.

Dlaczego jednak warto? Jeśli planujecie zaślubiny za granicą i chcecie porwać ze sobą rodzinę i bliskich przyjaciół. Save-the-date przydadzą się także jeśli zapraszacie gości z daleka bądź planujecie ślub w okresie urlopowym.

Wskazówka: Zróbcie “save-the-date” w formie elektronicznej kartki bądź krótkiego wideo, możecie także zawrzeć w nich informację o Waszej ślubnej stronie (jeśli takową posiadacie). Innym dobrym pomysłem jest wykorzystanie zdjęć z sesji narzeczeńskiej!


Zaproszenia

O co chodzi? W zaproszeniach przekazujemy gościom informacje na temat daty, godziny i miejsca, w którym odbędzie się ceremonia i przyjęcie weselne.

Zdjęcie: Jacek Siwko

Zdjęcie: Jacek Siwko

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Zaproszenia to coś czego nie można pominąć – nawet jeśli zapraszacie na swoje święto wąskie grono osób. Poza tym – to przecież tak piękna pamiątka!

Wskazówka: Poświęćcie zaproszeniom szczególną uwagę. Nawet jeśli nie decydujecie się na indywidualny projekt, poszukajcie gotowych projektów, które będą wykorzystywać nie tylko kolorystykę Waszej uroczystości, ale także nawoływać do jej stylistyki i klimatu. Szukajcie zaproszeń wykonanych na ciekawym papierze, z wykorzystaniem niestandardowych technik drukarskich.


Program ceremonii

O co chodzi? Z niego Wasi goście w szczegółach dowiedzą się jak będzie przebiegała ceremonia. Możecie umieścić w nim słowa pieśni, wyjaśnienia poszczególnych tradycji religijnych bądź kulturowych, krótką notkę o rodzinie czy świadkach bądź inne informacje.

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Jeśli Wasi goście znają się i wiedzą dokładnie co ich czeka – spokojnie możecie pominąć ten element.

Dlaczego jednak warto? Program jest pomocny na ślubach i weselach międzykulturowych – tam gdzie mamy gości z różnych krajów, mówiących w różnych językach, wyznawców różnych religii. Informacje zawarte w programie pomogą wszystkim gościom lepiej zrozumieć przebieg ceremonii i uczestniczyć w uroczystości z większym zaangażowaniem.

Wskazówka: Zamieście w programie wskazówki na temat dojazdu z miejsca ceremonii na przyjęcie (także jeśli organizujecie transport dla gości). Unikniecie ryzyka, że ktoś się zgubi po drodze.


Plan rozsadzenia gości

O co chodzi? Już na wejściu do sali goście mogą znaleźć swoje miejsce na planie i spokojnie udać się do stolika – bez zamieszania, “zajmowania” miejsc, krążenia po sali w poszukiwaniu swojej winietki.

Zdjęcie: Jacek Siwko

Zdjęcie: Jacek Siwko

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Nawet w przypadku mniejszych uroczystości nie warto rezygnować z planu rozsadzenia gości. Unikniemy niepotrzebnego chaosu, a miejsca blisko Was zajmą osoby, dla których chcecie je zarezerwować – nie Ci najszybsi ;)

Wskazówka: Plan rozsadzenia gości może być piękną ozdobą przy wejściu na salę – wybierzcie takie miejsce, w którym goście nie będą mieli szans, aby go nie zauważyć.


Winietki

O co chodzi? Winietki służą do zaznaczenia miejsca dla każdego gościa.

winietki ślubne

Zdjęcie: Subobiektywna

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Plan rozsadzenia gości kieruje każdą osobę do wyznaczonego stolika, więc można zrezygnować z zaznaczania konkretnego miejsca – pary, przyjaciele oraz rodzina po prostu wybiorą miejsca obok siebie.

Dlaczego jednak warto? Jeśli korzystacie z większych / dłuższych stołów, lepiej ułatwić gościom zadanie.

Wskazówka: Wykorzystajcie podarunki dla gości jako winietki – wystarczy dodać do nich małe karteczki z imieniem i nazwiskiem ;)


Karty Menu

O co chodzi? Menu to jedna z pierwszych rzeczy, na którą goście zwrócą uwagę po tym jak już znajdą swoje miejsca – zazwyczaj umieszczamy w nich informację o serwowanych daniach i godzinach ich podania.

Zdjęcie: Subobiektywna

Zdjęcie: Subobiektywna

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Jeśli przyjęcie jest w formie bufetu, wystarczy umieścić obok naczyń małe karteczki z nazwami dań. Natomiast, przy serwowanych potrawach goście też niekoniecznie muszą wiedzieć co będzie podawane – szczególnie jeśli nie proponujecie dań do wyboru.

Dlaczego jednak warto? Jeśli serwowana kolacja posiada opcję do wyboru – na przykład mięso bądź ryba – goście mogą zawczasu zapoznać się z opcjami. W tym przypadku zbieranie zamówień przez kelnerów przebiegnie o wiele sprawniej. Oprócz tego, w menu możecie umieścić informację na temat składników, które mogą wywołać reakcję alergiczną (np. orzechy) czy opcje przyjazne dla osób stosujących określoną dietę (np. bezglutenową).

Wskazówka: Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, możecie przygotować po jednej karcie menu na stół i umieścić ją na środku stołu np. w ozdobnej ramce.


Numery stołów

O co chodzi? Pomagają gościom odnaleźć się w terenie.

Zdjęcie: Jacek Siwko

Zdjęcie: Jacek Siwko

Czy naprawdę tego potrzebujemy? Karteczki z numerami nie przydadzą się Wam specjalnie jeśli usadzacie swoich gości przy większych długich stołach, a plan rozsadzenia jednoznacznie wskazuje gdzie mają się kierować, aby trafić na swoje miejsce.

Dlaczego jednak warto? Są bardzo pomocne jeśli na sali macie więcej stołów, na przykład okrągłych.

Wskazówka: Zamiast numerków, ciekawym pomysłem jest nadanie stołom imion bądź nazw – czy będą to miasta, które razem odwiedziliście (bądź chcecie odwiedzić), Wasze ulubione filmy, utwory muzyczne czy książki, a może imiona Waszych przyszłych dzieci ;)

No coś pięknego! • wyjątkowa papeteria ślubna

No coś pięknego! to marka dla zakochanych tworząca min. piękne zaproszenia ślubne, winietki, numerki na stół i podziękowania dla gości weselnych… no dobrze, ale najważniejsze jest to, że to co oferują…to po prostu… no… coś pięknego!

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (9)

Możecie być pewni, że zaprojektują papierowe cuda, o których trudno będzie zapomnieć Waszym gościom. W swojej pracy stawiają na najlepszej jakości materiały (szlachetny papier, cudne koperty i wysokiej jakości druk) a wszystko po to, by spełnić wymagania swoich wymagających klientów.

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (8)

Każdy projekt jest unikatowy, bo przygotowywany dzięki rozmowom i konsultacjom z przyszłymi nowożeńcami. Jak wygląda proces projektowania i zamawiania? Najpierw para wybiera swój styl, dokładnie opisuje swoje inspiracje i pomysły, a następnie dopracowywane są szczegóły i spełniane marzenia! A o to przecież chodzi jeśli mowa o ślubie i weselu – niech będzie tak jak sobie wymarzyliście! Niech będzie pięknie :)

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinieno coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (7)no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (4)

Spójny i wyjątkowy efekt uzyskują dzięki starannemu wykonaniu i indywidualnym projektom. Przyszłe pary młode, które zgłaszają się by stworzyć im coś pięknego piszą często z osobistymi pytaniami prosząc czasem np. o zamieszczenie na projekcie ukochanego psa, miasta gdzie się zaręczyli, podkreślenia jaki mają zawód albo gdzie mieszkają.

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (12)

Często to sami klienci mają już wizję na motyw przewodni i pod to zamawiają konkretne projekty, np. zaproszenia z kredową tablicą albo ekologiczne zaproszenia z modnym brązowym papierem. Projekty nie są więc nigdy przypadkowe, a dopasowane do każdego zamawiającego. Dzięki temu, że wiążą się z każdą parą – każde jest zupełnie inne! Nawet jeśli styl pozostaje ten sam.

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (2)no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (3)

Poligrafia ślubna

Planując swój ślub i wesele poza zaproszeniami warto też pomyśleć bardziej kompleksowo o poligrafii ślubnej i zamówić dodatkowe elementy, które stylem i projektem będą nawiązywały do zaproszeń. Poza funkcją informacyjną zaproszenia mogą także opowiadać w skrócie historię o Was i Waszej miłości. Jeśli dodacie do tego inne spójne dodatki – całość na pewno zachwyci zaproszonych gości.

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (5) no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (6)

No coś pięknego! kocha dopracowane szczegóły i skutecznie zarażają swoimi uczuciami do papieru ;-) swoich klientów, czyli przyszłe pary młode. Jak sami piszą o sobie – No coś pięknego! to marka dla zakochanych w detalach. Jak wszyscy wiemy to właśnie w szczególe tkwi diabeł, więc warto zwrócić uwagę na najdrobniejsze elementy dekoracyjne (i informacyjne – jak w przypadku zaproszeń, planu stołów czy harmonogramów dnia) na swoim ślubie i weselu.

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (11)

Na koniec nasz absolutny SWEET HIT – zaproszenia na filmowy ślub! Zaproszenia w formie biletów do kina/na musical/sztukę teatralną… lubicie takie klimaty? Na pewno Wasi goście ucieszą się kiedy zostaną zaproszeni na Wasze love story! Dodajcie do tego oryginalne dekoracje na sali i efekt wow murowany!

no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (10)


Pomysł na zaproszenia i inne papierowe dodatki?

Zgłoście się do No coś pięknego! – na pewno wyczarują Wam poligrafię ślubną na miarę waszych marzeń.


no coś pięknego zaproszenia ślubne opinie (1)

Jeśli przyjrzycie się zrealizowanym projektom na ich stronie zobaczycie jak wiele różnych pomysłów zdołali już wykonać. Domyślacie się chyba, że wyłącznie dla wymagających klientów! Miałam przyjemność widzieć ich papierowe cuda na żywo i powtórzę się na koniec – to coś pięknego :)

Z miłości do pięknej papeterii ślubnej • Agata Sołyga z Love Prints

1. Czy możesz się przedstawić ;) Kto tworzy Love Prints i skąd się wziął pomysł na nazwę?

Nazywam się Agata Sołyga. Jestem szczęśliwą założycielką studia Love Prints, w którym tworzę w moim przekonaniu oryginalną papeterię ślubną. Przede wszystkim są to zaproszenia, ale też dodatki ślubne, takie jak zawieszki, menu, winietki, naklejki itd.. Sama nazwa firmy pojawiła się zupełnie przypadkiem, podczas luźnej burzy mózgów z rodzeństwem :) Miłosne wydruki – tak to sobie przetłumaczyliśmy! Wersja w języku angielskim wzięła się z planów poszerzenia działalności poza Polską – chciałam, żeby nazwa od początku była bardziej uniwersalna.

2. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z papeterią ślubną?

Przygoda z papeterią zaczęła się już dwa lata przed założeniem Love Prints. Pracowałam przy składaniu kartek ślubnych. Tam też pojawiła się pierwsza myśl typu: „a co, gdyby tak samemu stworzyć własną kolekcję zaproszeń, własną działalność?” I tak się zaczęło (szeroki uśmiech).

3. Ulubiona część Twojej pracy to…

W ciągu ostatnich lat firma rozkręciła się na dobre. Cieszy mnie ogromnie fakt, że do tej pory tak dużo osób doceniło moją pracę. Nie spodziewałam się zupełnie, że będę miała aż tylu „fanów”. Najbardziej pozytywne jest to, że mogę pracować dla siebie, robić to co lubię, co mnie rozwija pod wieloma względami i daje olbrzymią satysfakcję. Zawsze uparcie, mimo niektórych sceptycznych głosów, twierdziłam, że da się połączyć pracę z pasją – udało się, z czego ogromnie się cieszę i życzę tego z całego serca naprawdę każdemu! 

Z pewnością najwięcej satysfakcji przynosi samo projektowanie. Szukanie inspiracji, przeglądanie tysięcy zdjęć roślin, wzorów, blogów, artykułów, a także samo malowanie/rysowanie, które często ma miejsce na łonie natury, podczas krótszych lub tych długich wyjazdów. Koc, akwarele, mnóstwo pędzelków, wokół cisza lub odgłosy brzęczących żuczków, szum drzew. Ten właśnie sielski i niepowtarzalny klimat i swobodę lubię w swojej pracy najbardziej.

zaproszenie letnie 2 Love Prints

4. Poproszę Cię teraz o 3 dobre rady, które możesz dać każdej Pannie Młodej/Parze Młodej: 

Moje 3 dobre rady dla Pary Młodej:

#1 – Nie stresujcie się! Ten dzień ma być piękny i wyjątkowy, jest on przede wszystkich dla Was, dla nikogo innego!

#2 – Zapraszajcie osoby, z którymi naprawdę chcecie dzielić się swoją radością (wiem, narażam się w tym momencie co niektórym dalekim ciociom i wujkom zza siedmiu mórz;))

#3 – Bądźcie dla siebie dobrzy i kochani!

zaproszenia Dzika Róża Love Prints

5. Gdybyś nie tworzyła zaproszeń to … 

 …świat by się nie zawalił :) Jestem artystyczną duszą, ale z pewną nutką biznesową, pomysłów mam miliony, tylko czasu brak, żeby wszystko zrealizować. Zajmuję się ostatnio (oprócz fotografii, która stale gdzieś tam się przewija) tworzeniem srebrnej biżuterii, może to akurat stałoby się moim głównym zajęciem, kto wie!

zaproszenia Vintage Czerwone Love Prints 

6. Najbardziej zwariowany projekt jaki wykonałaś….

Staram się, by projekty zawsze były oryginalne. Nie nazwałabym swoich projektów zwariowanymi, są raczej stonowane i skromne, raczej unikam krzykliwości i przepychu :) Stawiam na prostotę i estetykę minimalistyczną. 

7. Skąd czerpiesz inspiracje do pracy? 

Inspiracje czerpię najczęściej z natury. Prawie wszystkie projekty Love Prints oprócz zaproszeń z serii Vintage (gdzie motyw przewodni to serce w białe kropki) przedstawiają roślinność, kwiaty. Jest to mój ulubiony motyw, który zawsze idealnie wpasowuje się w weselne dekoracje. Kwiaty to nieodłączna część każdego ślubu, raczej to się nie zmieni, dlatego te motywy zawsze będą na topie!

 zaproszenia Wrzosy Love Prints

8. Czy kierujesz się modą/trendami w tworzeniu swoich projektów? Czy tego typu rzeczy są dla Ciebie ważne? 

Staram się śledzić trendy ślubne, jednak nie są one wyznacznikiem w moich projektach. Idę bardziej za tym co mi podpowiada serce i estetyczne wyczucie niż za modą. Oczywiście podziwiam wielu zagranicznych projektantów i są oni dla mnie wzorem, jednak ostatecznie projekt jest moją własną inwencją, we własnej stylistyce, w ulubionych kolorach itd.

 zaproszenia Oliwka drzewko Love Prints

9. Plany na najbliższą przyszłość? Jakieś ciekawe projekty?

Planów jest mnóstwo. Przede wszystkim nowa strona, nowe projekty, wprowadzenie więcej kaligrafii do projektów. A prywatnie podróże, podróże i jeszcze raz podróże. Stara Westfalia tylko czeka, żeby ruszyć znów w świat :) 

zaproszenia Vintage Chabrowe Love Prints

10. A czego nie lubisz w szeroko pojętej branży ślubnej?

Jest jedna rzecz w branży ślubnej, która mnie niepokoi i smuci. Jest to kopiowanie przez różne firmy pomysłów innych. Wydaje mi się, że jest tyle możliwości graficznych, że przy odrobinie wysiłku, da stworzyć coś pięknego, oryginalnego i własnego, co nie będzie kopią cudzych projektów… Mam nadzieję, że to się zmieni! Oby! :)

zaproszenia Piwonia Pudrowy Róż Love Prints

Nowoczesna papeteria ślubna – Lovlov

Markę Lovlov tworzą trzy dziewczyny Ania, Gosia i Ilona – trzy projektantki. Mówią same o sobie, że każda jest inna: „Dzieli nas dużo, łączy na pewno jedno – od wielu lat lubimy i czujemy to co robimy. Teraz jesteśmy Lovlov i tworzymy kartki inne od innych.” Wszystkie trzy kończyły Akadamię Sztuk Pięknych, każda z ma na swoim koncie duży staż projektowy… ale co ciekawe nigdy wcześniej nie działały w branży ślubnej. Być może właśnie dlatego ich zaproszenia, winietki i RSVP są „inne od innych” – świeże, nowoczesne i kreatywne. W sam raz dla przyszłych Panien Młodych lubiących proste graficzne projekty.

Poligrafia ślubna

Lovlov powstało w interesujący sposób, dość często spotykany w branży ślubnej :) Jedna z dziewczyn brała ślub i projektowała dla siebie zaproszenia. Znajomym się spodobały, zamawiają podobne…później znajomi znajomych i tak to się zaczęło. Jednak dziewczyny nie zatrzymały się w tym miejscu – najfajniejsza dla nich jest przyjemność tworzenia i chciały się nią podzielić ze swoimi klientami. Stworzyły więc proste narzędzie za pomocą którego przyszłe Panny Młode mogą decydować o kolorze, wzorze, tekście zaproszenia czy dodatków. Możecie więc same ingerować w kartkę już na poziomie wyboru oraz dobierać oryginalne, nowoczesne wzory. Lovlov daje Wam możliwość stworzenia w prosty sposób kartki idealnie pasującej do każdej okazji. Lovlov to nie tylko zaproszenia ślubne – dodatkowo dziewczyny dają Wam możliwość stworzenia spójnego wizerunku Waszego ślubu i wesela poprzez wybór opcji dodatkowych. Możecie w podobnym stylu zaprojektować i zamówić koperty, kartki RSVP, winietki, menu, naklejki a nawet plakat reklamujący Wasz dzień itp. :)


Przedstawiamy Wam dziś inspirujące projekty wykonane przez Lovlov.pl.

Zaproszenia ślubne: Seria animal lovers

Proste zaproszenia, których jedynym elementem ozdobnym (oprócz wzoru fali) jest logotyp zrobiony ze zwierzaków. Wzory w logotypie do indywidualnego wyboru.

kreatywnekreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (2) kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (4)

Zdjęcia www.trebert.pl


Seria Heartlines

Na pozór klasycznie, a jednak intrygująco. Elegancka forma modernistycznego serduszka może być doskonałym motywem przewodnim ślubnych dekoracji. Do tego delikatna kolorystyka i mamy nowoczesny romantyzm. Nam się taka stylistyka bardzo podoba. Prezentowany tu kolor to rose powder, oczywiście wybór i ornament do wyboru z palety dostępnej u Lovlov.

kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (5)kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (7)kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (14)kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (6)


Seria lovers

“Lovers” to alternatywa dla klasycznych zaproszeń ze zdjęciem (do papeterii ślubnej ze zdjęciem polecamy fotografie z sesji narzeczeńskiej). Możliwość personalizowania minimalistycznych postaci – powoduje że zaproszenie za każdym razem jest zaskakujące i oryginalne. Tył zaprojektowany jest w serduszka, kolor do wyboru z palety dostępnej u Lovlov. Prezentowany tutaj kolor to baby doll.

kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (9)


Seria modern circle lovers

Tutaj głównym elementem zdobjącym zaproszenia oraz dodatki są serduszka, oraz koło z imionami młodych i datą ślubu. Bardzo minimalistycznie. Tutaj oprócz koloru jest możliwość zmiany sercowego tła na inne.

kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (12) kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (13)

Zdjęcie winietki: lab.szwabowicz.pl


Seria Perfect Circle

Prosto, czytelnie i graficznie. Seria z dedykacją dla zdecydowanych miłośników designu. W tle skośne paski lub ostre fale. Na środku wyraźna apla z inicjałami i datą przyjęcia. Na samym dole dla osłody – malutkie serduszko. Ta papeteria ślubna jest dostępna w kolorze różowym oraz baby doll.

kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (15)kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (16) kreatywne zaproszenia ślubne papeteria nowoczesna (18)

Lovlov powstało z myślą o dziewczynach, które cenią sobie wolność indywidualizm i przyjemność kreowania… oraz tych, które nie mają wiele czasu na planowanie ślubu, ale nie lubią zostawiać wyborów przypadkowi.

Zaproszenia na życzenie, glamour | boho | rustykalne

W tematach ślubnych chyba najtrudniej określić co jest modne kiedy w grę wchodzą zaproszenia na ślub i wesele. Jest to bardzo indywidualna sprawa i tak naprawdę można powiedzieć tylko jedną pewną rzecz: ile par młodych tyle pomysłów na zaproszenia. Wystarczy wymienić kilka, które ostatnio stają się coraz modniejsze: boho, glamour czy zaproszenia w rustykalnym stylu. Pary młode prześcigają się co prawda ostatnio w coraz ciekawszych i wymyślnych zaproszeniach, a z pomocą przychodzą im profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się poligrafią ślubną. Najlepszą radą jaką mogą dać Wam ludzie zajmujący się tym zawodowo to chyba: wybierzcie motyw przewodni! To nie tylko ułatwi Wam późniejsze planowanie wszystkich dekoracji weselnych, ale w piękny sposób połączy ze sobą wszelkie ważne elementy ślubu i wesela.

ŚLUB & PAPIER OPINIE

Zaproszeniami oraz dodatkami ślubnymi od lat zajmują się Blanka i Kuba z pracowni ŚLUB & PAPIER, u których idea tworzenia poligrafii ślubnej zaczęła się od kreacji zaproszenia na własny ślub. Później sprawy potoczyły się same i po licznych projektach dla znajomych utwierdzili się w końcu w przekonaniu, że warto rozpocząć działalność na szeroką skalę. Firmę tworzą w dwójkę i pamiętając swój własny ślub oraz to jak zależało im na wyjątkowych zaproszeniach – do każdego zlecenia podchodzą z wielkim zaangażowaniem. Sami przyznają, że „Największą satysfakcję sprawia nam tworzenie projektów indywidualnych – wówczas możemy puścić wodze fantazji” , a że przy okazji uwielbiają podróże to jednym z ich ulubionych motywów przewodnich, w którym się specjalizują są zaproszenia z wykorzystaniem właśnie tego wdzięcznego tematu.

Seria Akwarela Vintage: Ślub & Papier

Seria Akwarela Vintage: Ślub & Papier

Waszym motywem przewodnim mogą być kwiaty, podróże, wspólna pasja, a nawet ulubiona książka – to zależy już tylko od Waszej wyobraźni i możliwości finansowych podczas organizacji wesela. Jeśli ciężko Wam się zdecydować na motyw przewodni możecie zawsze wybrać tylko dominujące kolory na ślubie i weselu i ustalić ogólny styl w jakim chcielibyście mieć zaprojektowane zaproszenia czy zrobione bukiety i butonierki. Pamiętajcie też, że poligrafia ślubna nie kończy się na zaproszeniach – możecie skorzystać z bogatej oferty papierowych dodatków, które upiększą Wasz ślub i na pewno spodobają się wszystkim gościom.

oferta ślub i papier

Mimo iż coraz więcej par ma swoją wizję na oryginalne zaproszenia da się jednak wyróżnić kilka obowiązujących trendów. Modne są zaproszenia i inne dopasowane do nich papierowe elementy malowane akwarelą w pastelowych barwach. Zauważyć też można coraz częściej, że wiele par decyduje się na rustykalny ślub i dekoracje, dzięki czemu także ich zaproszenia mogą mieć w sobie takie elementy graficzne lub być wręcz wykonane z ekologicznych materiałów kojarzących się właśnie z tym klimatem.

Zaproszenie Kwiaty w akwareli: Ślub & Papier

Seria Kwiaty w akwareli: Ślub & Papier

W dzisiejszym artykule chcieliśmy pokazać Wam kilka pomysłów na motyw przewodni ślubu i wesela, który możecie zacząć planować już na etapie kartek Save The Date, zaproszeń ślubnych, RSVP, a także winietek, planu stołów, menu czy harmonogramu przyjęcia, który rozdacie swoim gościom.

Chciałabym teraz pokazać Wam kilka przykładowych indywidualnych realizacji pracowni graficznej ŚLUB & PAPIER według popularnych motywów przewodnich:

Zaproszenia inspirowane podróżą – podróż jako motyw przewodni ślubu i wesela

Na tej ślubnej papeterii wykorzystano motyw podróży, który bliski był parze młodej. Zauważcie jak z dbałością o detale przedstawione są różne ważne wydarzenia z życia przyszłych małżonków. To ich historia w pigułce.

motyw przewodni podróż zaproszenia

Fantastycznym pomysłem (to zdecydowanie nasz SWEET HIT!) jest zaprojektowanie zaproszenia na ślub, które imitować będzie bilet lotniczy. Dobry pomysł na motyw przewodni związany z podróżą!
zaproszenie jak bilet lotniczy zdjęcie

Zaproszenia inspirowane stylem rustykalnym – słoiki i nastrojowe lampiony w ogrodzie

Para młoda, dla której zaprojektowane zostało to zaproszenie brała ślub w ogrodzie, stąd lekkie i ogrodowe zaproszenie zaprojektowane specjalnie z myślą o stylu ich ceremonii.

 PROJEKT

Słoiki, koronki, lampiony i drewno to od kilku sezonów absolutny hit na rynku ślubnym. Te elementy pięknie wpasowują się w rustykalne przyjęcia weselne.

zaproszenia rustykalne

Zaproszenia z dominującym motywem – postaw na modny wzór i kolor

Na pewno znacie mnóstwo tekstów zaczynających się od KEEP CALM and… no właśnie. Daria i Kamil wykorzystali ten motyw jako ich temat przewodni na zaproszeniach – tylko spokojnie, na pewno wymyślicie jakieś ciekawe hasło tylko dla siebie!

PROJEKT

Pastele, a zwłaszcza kolor miętowy to hit ostatnich sezonów, nie tylko w modzie ślubnej. Jeśli lubicie tę barwę i proste graficzne wzory to może zainteresuje Was pomysł na dość minimalistyczne zaproszenia w wybranej przez Was kolorystyce.

PROJEKT

Zaproszenia dla pasjonatów kina – zaproś gości na wyjątkowy seans

Jeśli kochacie kino, to nie ma innego wyjścia jak tylko zaprosić gości na dobre love story! Zacznijcie już w momencie wysyłania zaproszeń, niech szykują się na niesamowitą premierę!

PROJEKT

Zaproszenie w stylu kartki z kalendarza – data ślubu na pewno utrwali się zaproszonym gościom

Jeśli chcecie by goście nie zapomnieli o Waszym ślubie pamiętajcie, że obraz + tekst działa na ludzi dwa razy bardziej niż sam tekst :) Dlatego utrwalcie swoim bliskim datę Waszego ślubu i wyślijcie im zaproszenia na ślub przypominające kartkę z kalendarza!

zaproszenie jak kalendarz

Zaproszenie w stylu marynistycznym – inspirowane nadmorskim klimatem

Jeśli blisko Wam do morskich opowieści na pewno myśleliście już o tym temacie na swój motyw przewodni na ślubie i weselu. Marynistyczna papeteria oraz dodatki i dekoracje ślubne są bardzo wdzięcznym tematem do tworzenia ślubnej aranżacji.

Prezentowane dziś pomysły powstały w pracowni ŚLUB & PAPIER, która nie tylko zajmuje się zaproszeniami, ale także szerokiego wachlarza dodatków ślubnych takich jak winietki, karty menu ślubnego, zawieszki i etykiety na alkohol weselny, plan rozmieszczenia gości itp. Jesteśmy pewni, że dzięki ich pomocy i fachowym radom uda Wam się zrealizować marzenia o wyjątkowej oprawie graficznej Waszego Wielkiego Dnia!

Od zaproszeń po winietki • Polka Studio

Kiedy organizowałam swoje wesele (a doliczyłam się, że w tym roku to będą już 4 lata!) dzięki uprzejmości wyszukiwarki znalazłam Kasię Ciecierską z Polka Studio. Kilka poligraficznych elementów zamawialiśmy właśnie tam… i nawet dodam, że robiąc porządki w szufladach kilka dni temu… znalazłam tubę z naszą wydrukowaną księgą gości (to był akurat motyw drzewa, gdzie goście podpisywali się na listkach). Tyle o mnie i moim osobistym doświadczeniu z Polka Studio. A teraz już o nich.

zaproszenia naturalne

Wiele się zmieniło od czasu kiedy sama korzystałam z ich usług jako Panna Młoda . Zarówno u mnie jak i w „Polce” :) Nowe produkty, nowe projekty, nowy zakres działalności. Teraz dziewczyny (Kasia i Ola Ciecierska) zajmują się nie tylko projektowaniem i wykonywaniem ślubnej poligrafii, ale także tworzą dekoracje i bukiety ślubne. Nie zmienił się tylko chyba słoń…bo o ile dobrze pamiętam był na ich stronie od zawsze! W zasadzie można powiedzieć – kompleksowo zajmą się Twoim ślubem! Od oprawy graficznej po florystyczną. Wygoda to słowo klucz.

polka studio

Dziewczyny idą z duchem czasu i ślubnymi trendami, więc w ich aktualnej ofercie nie mogło zabraknąć zaproszeń rustykalnych (to moje ulubione z liskiem!):

rustykalne zaproszeniazaproszenia slubne lis

Innym wariantem jest motyw lawendy także utrzymany w rustykalnym klimacie:

rustykalne zaproszenia slubne zaproszenia slubne rustykalne

Jeśli kochasz kwiaty, łąki i naturę w całym znaczeniu tego słowa to zwróć też uwagę na takie motywy w zaproszeniach Polka Studio:

zaproszenia slubne papeteria_0202

Tablica kredowa jako element ślubnej poligrafii to także hit ostatnich sezonów!

zaproszenia slubne papeteria_0203

Motywy bardziej letnie i słoneczne to zapracowane pszczoły (skądś to znasz?) i soczyste cytryny:

zaproszenia slubne papeteria_0205zaproszenia slubne papeteria_0206zaproszenia slubne papeteria_0207zaproszenia slubne papeteria_0208

Ale przecież nie każdy lubi takie graficzne projekty związane tylko z naturą. Może wolisz geometrię? Symetrię lub asymetrię? I jeszcze inną -metrię? Zobacz ten projekt:

zaproszenia slubne papeteria_0209 zaproszenia slubne papeteria_0210

Ty jednak mimo wszystko uwielbiasz słodkie bądź wesołe ilustracje? Takie malowane zaproszenia mogą być tym czego szukałaś:

zaproszenia slubne papeteria_0211

zaproszenia slubne papeteria_0212

zaproszenia slubne papeteria_0213

Wszystkie wybrane projekty autorstwa: Polka Studio. Więcej szukajcie bezpośrednio na ich stronie.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

7 komentarzy

 • Odpowiedz Justyna

  Obecnie tegoroczne trendy lubują się w złocie i stylu glamour. Nie tylko zaproszenia, ale także dodatki weselne dopasowywane są pod ten styl. Ważne aby całość aranżacji była ze sobą spójna. Zapraszamy do naszego sklepu: https://www.zaproszeniaslub.pl/ gdzie znajdziecie piękne zaproszenia ślubne dopasowane do aktualnych trendów :)

  28 luty, 2020 o 10:14
 • Odpowiedz Jumika

  Delikatne motywy kwiatowe lub akwarele, do tego możliwość dodania cieniutkiej wstążki lub sznurka oraz minimalizm w tekście i czcionkach – obecny trend jest cudowny :)

  24 czerwiec, 2019 o 18:13
 • Odpowiedz kaskowa

  Obecnie możliwości jest tak dużo, że ja złapałam się za głowę, jak przyszło mi wybierać zaproszenia ślubne. Jakby nie ograniczony budżet to bym przepadła, w końcu udało nam się zamówić zaproszenia w sieci, w sklepie https://www.dodatkiweselne.pl nie dość, że znalazłam fajny wzór, to wyszło taniej, niż stacjonarnie, co szczerze mówiąc trochę mnie zdziwiło. Dekoracje też zamawiałam online, w ten sposób można sporo zaoszczędzić. Tak czy inaczej trudno się zdecydować, jest tyle pięknych zaproszeń.

  1 marzec, 2018 o 18:50
 • Odpowiedz Paweł

  Bardzo mi się podoba ta papeteria z motywem z liści. Lepiej by wyglądały z kopertami w stylu eko :)

  4 styczeń, 2018 o 13:22
 • Odpowiedz Tomek - Poznań

  Ciekawy artykuł o historii. Ostatnio chyba rustykalne w modzie.

  11 grudzień, 2017 o 12:23
 • Odpowiedz Fulara&Żywczyk

  Wspaniały wpis. Co ciekawe, dawniej zaproszenia były przytłaczające, zbyt dużo się na nich działo, różnej wielkości czcionka, dużo kolorów, ozdoby w 3D itd… Całe szczęście dziś się od tego odchodzi i jak widać motywy kwiatowe i delikatne są obecnie w TOP. :)

  11 grudzień, 2017 o 10:02
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Ja też lubię delikatne motywy, te 3D efekty nie były porywające :)

   14 grudzień, 2017 o 11:48

  Zostaw odpowiedź