Obserwuj:

Wywiad z twórcą portalu wesele123.pl

Dziś zapraszam na wywiad z Karolem Matyskiem, twórcą portalu wesele123.pl. Co to za miejsce w sieci i dlaczego warto jako przyszła Para Młoda się nim zainteresować… przeczytasz już za moment!

1

1. Skąd pomysł na portal wesele123.pl?

Jestem kawalerem i czeka mnie w przyszłości zorganizowanie własnego wesela. Postanowiłem więc wyjść naprzeciw temu wyzwaniu.

Kiedy powstało wesele123.pl i do jakich Par Młodych kierujecie swoją ofertę?

Serwis powstał dwa lata temu i skierowany jest do wszystkich. Oczywiście najbardziej zainteresowane są przyszłe Młode Pary, ale także wiele Pań chętnie zagląda na naszą stronę, aby sprawdzić nowe porady i ciekawostki. Adresatem serwisu są też wystawcy i organizatorzy targów ślubnych w całym kraju, a także osoby zwiedzające te imprezy. Znajdą oni wiele rzetelnych informacji i relacji targowych.

2. Czym wyróżnia się Wasza oferta wśród innych podobnych stron ślubnych?

Staramy się być serwisem bardziej aktywnym od innych. Dlatego nie ograniczamy się tylko do katalogu firm, gdyż jego przeglądanie, przy dużej liczbie zarejestrowanych firm, jest czasochłonne. Dlatego wprowadziliśmy Integrator usług – nowoczesne narzędzie eliminujące żmudne sprawdzanie ofert, ich notowanie i wykonywanie wielu rozmów telefonicznych. Staramy się też, aby strona była przejrzysta i łatwa w obsłudze.

3. Na Waszej stronie właśnie zauważyłam w menu opcję „Integrator usług”, o którym wspomniałeś – co to jest? Na czym polega ta opcja?

To innowacyjne narzędzie skierowane do przyszłych Par Młodych poszukujących usługodawców branży ślubno – weselnej oraz do firm wykonujących takie usługi. Celem Integratora usług weselnych, jest wygodne i szybkie poszukanie firm, które mają wolny termin i mogą podjąć się wykonania poszukiwanej przez Młodą Parę usługi. Młoda Para kieruje do serwisu zapotrzebowanie na konkretną usługę w konkretnym terminie i miejscowości i w krótkim czasie otrzymuje wykaz firm z ich danymi kontaktowymi mogących wykonać tą usługę. Para Młoda sama wybiera oferentów i sama, po bezpośrednim kontakcie z nimi, decyduje o wyborze usługodawcy. Na tą decyzję wpływ ma oczywiście wiele czynników leżących po stronie firm, takich jak jakość wykonywanych usług oraz ich cena, a także prezentacja swojej oferty i opinie innych usługobiorców. Nie bez znaczenia jest również sprawa gustu Młodej Pary, gdyż to oni są adresatami usługi.

5

4. A strona ślubna dla Pary Młodej? To coraz popularniejsze wśród Młodych Par, ale właściwie dlaczego polecacie założyć swoją własną stronę ślubną? W czym ma to pomóc Parze Młodej?

Będę trochę nieskromny i powiem, że w popularyzowaniu ślubnych stron Par Młodych zrobiliśmy bardzo dużo i w dużej mierze to nasza zasługa, że Pary Młode coraz częściej je zakładają. Ślubna strona, to nie tylko sposób na obwieszczenie w internecie o szczęściu dwojga ludzi i powiadomienie o mających się odbyć uroczystościach ślubu i wesela. To także bardzo praktyczny i nowoczesny sposób kontaktowania się z zaproszonymi gośćmi, informowania ich na bieżąco o szczegółach uroczystości, jak też sugerowanie im, jakich prezentów Para Młoda oczekuje, tak aby były one im przydatne, no i oczywiście nie dublowały się niepotrzebnie, co często się zdarza. To także forma rozrywki, jeżeli z przymrużeniem oka i na wesoło będziemy ją prowadzić, dla własnej uciechy oraz przyjaciół.

5. Czy Wasza strona, to typowy katalog firm ślubnych? Czy uważacie się za bazę firm, czy w związku z szeroką ofertą myślicie o sobie w inny sposób?

Jak wspomniałem, nasz serwis to nie tylko katalog firm. Oczywiście, że firmy zarejestrowane w naszym serwisie stanowią bazę katalogu, ale baza ta stanowi podstawę dla innych funkcji serwisu, przede wszystkim dla Integratora usług. Dzięki bazie utrzymujemy też bieżący kontakt z usługodawcami, informujemy ich o naszych działaniach i wydarzeniach z branży ślubnej oraz aktualizujemy zawarte o nich informacje, chociażby te podstawowe – teleadresowe. Mamy jeszcze inne pomysły na rozbudowę funkcjonalności naszego serwisu. Pomysłów tych, bez bazy firm nie udałoby się zrealizować. Będziemy je wdrażać sukcesywnie.

wesele123-pl

6. Co jeszcze Para Młoda może znaleźć na Waszej stronie?

Wiadomo, że przyszłe Pary Młode (i nie tylko) chętnie odwiedzają targi i wystawy związane z tematem ślubu i wesela. Z tego powodu angażujemy się mocno w popieranie takich imprez. Na naszej stronie jest Kalendarz targów ślubnych z całego kraju oraz Informator targowy, w którym zapowiadamy imprezy i zamieszczamy z nich liczne relacje. Tak więc zawsze jest wiadomo, kiedy i gdzie będą targi, a dla tych, którzy nie mogli ich zwiedzić, są z nich relacje i obszerne fotorelacje. Także jest drugi powód naszego zainteresowania tymi imprezami. Otóż wiele firm zarejestrowanych w naszym serwisie wystawia się na targach i dlatego postanowiliśmy targi te obejmować patronatem medialnym. W rezultacie naszej współpracy z ich organizatorami, firmy z naszego serwisu często uzyskują rabaty na wynajem stoisk wystawowych.

7. A czy na stronie wesele123.pl można także znaleźć jakieś porady dotyczące organizacji ślubu i przygotowania wesela?

Nasza redakcja prowadzi dział Porad i ciekawostek. Są w nim bardzo przydatne i praktyczne porady , jak dobrze zorganizować te wyjątkowe dla każdego z nas uroczystości, jakimi są ślub i wesele. Zagadnienia w nich poruszane są różnorodne i dlatego cały czas zamieszczamy kolejne porady, aby każdy mógł znaleźć w nich pomoc przy rozwiązywaniu własnych problemów. Przewijające się wśród porad ciekawostki mają za zadanie ubarwić poruszaną w tym dziale rzeczywistość.

8. Kto tworzy wesele123.pl ?

Szeroko rzecz ujmując, serwis wesele123.pl tworzą firmy branży ślubno-weselnej oraz przyszłe Pary Młode, ich rodziny i znajomi odwiedzający serwis i korzystający z niego. Nasz zespół oczywiście jest też składnikiem serwisu, ale jego rola jest inna. Zespół przede wszystkim musi serwis prowadzić pod względem technicznym oraz wypełniać jego poszczególne działy oczekiwanymi treściami, jak już wspomniałem – poradami i ciekawostkami, relacjami i fotorelacjami z imprez targowych, informacjami dla firm, obsługą funkcjonalności programów informatycznych, jak Integrator usług lub system tworzenia Ślubnych stron Par Młodych. Tematyka jest różnorodna i coraz obszerniejsza.

9. Gdybyś miał w skrócie w dwóch zdaniach opisać Wasz serwis, to jak one by brzmiały?

Nasz serwis wesele123.pl to suma działań wielu osób, których nadrzędnym celem jest zadowolenie Par Młodych odwiedzających tą stronę Internetu. Taki sam cel przyświeca zarejestrowanym w nim firmom świadczącym usługi i dlatego wspólne działanie przynosi sukces wszystkim stronom.

10. I na koniec najtrudniejsze: 3 słowa, które najlepiej opisują Waszą ofertę.

Jest bardzo konkurencyjna ;-)


Dzięki Karolu za przybliżenie naszym czytelnikom idei portalu wesele123.pl Życzę powodzenia i dalszego rozwijania się tak, by pomagać w organizowaniu ślubu wszystkim Parom Młodym!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

2 komentarze

 • Odpowiedz małaMi

  SweetWedding Wasza strona jest super :) Ale nie rozumiem czemu promujecie tu takie coś jak wedding123… Oni to powinni zatrudnić porządnych specjalistów UX, bo ich strona jest mało intuicyjna i to zwyczajnie zniechęca do korzystania z niej. Nawymyślali sobie tych wszystkich usług: organizery, integratory – i co z tego skoro brak profesjonalizmu razi w oczy.

  11 marzec, 2018 o 20:12
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Dziękuję za miłe słowa na początek o SW :) To cieszy! Ale tak poza tym to wiesz…każdy lubi co lubi, chciałam pokazać coś innego a i na SW trafiają różne czytelniczki. Może akurat jakaś skorzystałaby z powodzeniem z wesela123 ;-)

   11 marzec, 2018 o 21:40

  Zostaw odpowiedź