Obserwuj:

Alternatywne Targi Ślubne • stylowe i fascynujące!

Alternatywne Targi Ślubne to świetna odpowiedź na zmęczenie materiału, czyli tradycyjną formułę spotkań firm ślubnych z parami planującymi ślub. Rzecz, która kojarzyła się jedynie z wręczaniem ulotek i stręczeniem swoich usług weszła w nowe szaty i wydaje się trendem, który w najbliższych latach skutecznie przyciągnie uwagę wymagających par. Wszystko dzięki starannej selekcji wystawców i dobrej atmosferze alternatywnych  targów odbywających się w stylowych miejscach. W miastach całej Polski. Specjalnie dla czytelniczek bloga zebraliśmy najważniejsze imprezy tego typu w jednym artykule. Rozsiądź się wygodnie i zobacz gdzie warto się wybrać.

Alternatywne Targi Ślubne Gdańsk

1. Alternatywne Targi Ślubne – co to za wydarzenie i jak powstała koncepcja tego eventu?

Pomysł na Alternatywne Targi Ślubne powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę skupienia w jednym miejscu wystawców, którzy w gąszczu firm z branży ślubnej prezentują coś naprawdę wyjątkowego. Coraz więcej firm w Polsce stawia przede wszystkim na styl i unikatowość. Według nas tradycyjne targi nie są dla nich najlepszym miejscem, więc postanowiliśmy zorganizować własne wydarzenie.

2. Czym Alternatywne Targi Ślubne w Gdańsku wyróżniają się wśród innych tego typu wydarzeń ślubnych?

Przede wszystkim selekcją wystawców – nie decyduje kolejność zgłoszeń. Dokładnie poznaliśmy ofertę każdej z firm, którą zaprosiliśmy i dzięki temu możemy zapewnić, że targi skupiają wystawców z najwyższej półki. Wyróżnia nas także lokalizacja; standardowe targi zazwyczaj odbywają się w wielkich halach. Sztuka Wyboru zaprasza do klimatycznego wnętrza z wyeksponowaną cegłą, w którym po targach można także napić się kawy czy herbaty na miękkich sofach.

3. Kim są organizatorzy targów i czy po tej pierwszej edycji planowane są także kolejne?

Targi organizuje zespół Sztuki Wyboru zlokalizowanej w gdańskim Garnizonie. Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie organizowane co rok.

4. Dlaczego właśnie takie targi i dlaczego w tym miejscu?

Sztuka Wyboru to wielowymiarowy koncept: kawiarnia, księgarnia, galeria sztuki i sklep z polską niezależną modą oraz polskim wzornictwem i sztuką. Na co dzień skupiamy artystów, projektantów i rękodzielników, którzy prezentują przedmioty naprawdę nietypowe. Regularnie organizujemy także różnego rodzaju targi i wydarzenia promujące lokalnych artystów i firmy. Dostrzegliśmy niszę w targach poświęconych ślubom, więc postanowiliśmy zorganizować własne wydarzenie. Nasze wnętrza wielokrotnie sprawdziły się przy różnego rodzaju imprezach, więc mamy nadzieję, że świetnie wypadną i tym razem.

5. Co zyskają Panny Młode, które odwiedzą Alternatywne Targi Ślubne 14 lutego w Gdańsku?

Przede wszystkim zyskają wiele czasu, który poświęciłyby na szukanie odpowiedniej sukni, fotografa czy cukierni w Internecie. Selekcją interesujących firm zajęliśmy się za nie:) W jednym miejscu będzie można zapytać o szczegóły, poznać ofertę i mamy nadzieję, znaleźć odpowiednie osoby do współpracy przy ślubie. Przygotujemy też stoisko z propozycją pięknych i stylowych prezentów ślubnych. Także oprócz par młodych szukających inspiracji na swój ślub i wesele, na targi zapraszamy również rodziców tych par, przyjaciół i wszystkich tych, którzy zostali zaproszeni na ślub w najbliższym czasie i szukają pomysłu na wyjątkowy prezent ślubny.

6. Jakich wystawców możemy się spodziewać na Targach?

Zaprosiliśmy firmy zajmujące się rozmaitymi usługami i produktami z branży. Będzie można zobaczyć suknie ślubne znanych, alternatywnych marek, takich jak Moons Varsovie czy Atelier Karolina Twardowska, jak i początkujących marek, takich jak Róża Lis. Usługi fotograficzne zaprezentują między innymi Kamila Piech, Hura Studio i Time of Joy. Będzie także można zobaczyć wspaniałe, często ręcznie malowane zaproszenia od takich firm, jak Love Prints, Żona Modna i JUM Oryginal. Poza tym prezentowane będą oferty cukierni, kwiaciarni, dodatków, biżuterii, konsultantów ślubnych – gwarantujemy, że każda z nich jest warta zobaczenia.

7. W jakiej cenie będą wejściówki na targi?

Wszystkie wydarzenia tego typu u nas są bezpłatne, Targi Ślubne nie będą wyjątkiem.

8. Czy w 3 słowach da się opisać Alternatywne Targi Ślubne ;-)?

Stylowe, Niszowe, Fascynujące!

targi slubne gdansk

9. Wasza dobra rada o organizacji i planowaniu ślubu to…

Ślub powinien być absolutnie wyjątkowym przeżyciem, warto więc nie iść na kompromisy i do współpracy zaprosić takie firmy, których oferta w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Koncepcji na ślub jest tyle, ile par młodych – my promujemy naturalną i prostą, a zarazem niebanalną stylistykę. W całym przedślubnym zamieszaniu nie można też zapomnieć, że ostatecznie materialna oprawa do tylko dodatek do celebracji ważnej uroczystości wiążącej na całe życie.

10. Dlaczego warto odwiedzić Sztukę Wyboru i Garnizon Kultury w Gdańsku i dlaczego nie można przegapić I edycji tych Alternatywnych Targów Ślubnych?

Garnizon Kultury jest nowym wspaniałym projektem na mapie Gdańska i warto go odwiedzić chociażby po to, żeby na własne oczy zobaczyć, jak w centrum miasta powstaje zupełnie nowa dzielnica. Sztuka Wyboru to miejsce kulturotwórcze, przyciągające gości, którzy oczekują od życia czegoś więcej: wysmakowanych przestrzeni, produktów i usług na wysokim poziomie, a także relaksu i wytchnienia w miłej, serdecznej atmosferze. Dzięki temu, że dużo czasu poświęciliśmy na selekcję właściwych wystawców możemy z ręką na sercu zapewnić, że każdy, kto szuka firm ślubnych o „alternatywnym” profilu znajdzie u nas to, czego poszukiwał.

a-2

Sweet Wedding objęło patronat medialny nad tym wyjątkowym wydarzeniem – serdecznie polecamy!


BACK TO NATURE • Poznań – alternatywne targi ślubne

W imieniu organizatorek ponownie zapraszam Cię na wyjątkowe ślubne wydarzenie pod Poznaniem. BACK TO NATURE – czyli poznańskie alternatywne targi ślubne. Zainteresowanie pierwszą edycją podobno przeszło najśmielsze oczekiwania pomysłodawczyń. Już w dniu wydarzenia wiadomo było, że ta idea musi być kontynuowana. Zobacz czego spodziewać się po drugiej edycji, która odbędzie się już 15 kwietnia 2018 w Folwarku Wąsowo. Jestem pewna, że druga edycja targów spotka się z równie dużym zainteresowaniem, co poprzednia, dlatego z przyjemnością obejmuję ten event swoim patronatem i serdecznie już teraz na niego zapraszam :)

Tej edycji przyświeca ciekawa idea dla par młodych. Przesłanie aby dzień swojego ślubu spędzili dokładnie tak, jak chcą brzmi naprawdę przekonująco. Nie oglądając się na innych, bez lęku przed wyjściem z utartych od lat schematów.

Sesja promująca targi celowo jest dość odważna. Ma na celu zainspirowanie par do podejmowania własnych wyborów i poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.

Organizatorki i wystawcy chcą przedstawić odwiedzającym targi całe spektrum różnych rozwiązań, które można wykorzystać w dniu ślubu.

Ślub kościelny? Cywilny? W stodole czy dworku? W babcinym ogrodzie, czy na szczycie góry? Back to nature ma na to prostą odpowiedź: “Wsłuchajcie się w siebie i spędźcie dzień ślubu tak, żeby czuć, że to jest naprawdę Wasz Dzień. I że jest idealny. Nawet, jeśli ktoś inny powie, że nie jest ; )”


POZNAŃSKIE ALTERNATYWNE TARGI ŚLUBNE – BACK TO NATURE II

15 kwietnia 2018 FOLWARK WĄSOWO

godziny: 11:00-18:00

WSTĘP WOLNY

INSTAGRAMRealizacja:

pomysł i organizacja sesji / Magdalena Jędrzejczak Pracownia Zieleni i Agata Grządzielska

miejsce / Folwark Wąsowo

fotografia / Agata Grządzielska

scenografia i współpraca / Zapłotnia

suknia / Atelier Lawenda

włosy / Zaczarowane Warkocze

make up / Paulina Fratczak

logo / Hello Calligraphy

para / Maria i Krzysztof


Sedina Wedding Fair • pierwsze alternatywne targi ślubne w Szczecinie

Kochane moje przyszłe panny młode! Uwaga! Kolejne ciekawe wydarzenie na ślubnej mapie Polski. Tym razem zapraszam do Szczecina, gdzie odbędą się szczecińskie alternatywne targi ślubne o intrygującej nazwie Sedina Wedding Fair. Wystawcy, których zaprosili organizatorzy to nie tylko nieprzeciętni, wysokiej klasy fachowcy i rzemieślnicy. Dla nich praca to pasja, a Wasza radość – najlepsze źródło inspiracji do tworzenia.

Sedina Wedding Fair to okazja do spotkania się z przedstawicielami wszystkich gałęzi z branży weselnej – od doświadczonych wedding planerek, sal weselnych i dj-ów począwszy, a kończąc na dekoratorach i florystach tworzących subtelne a zarazem wyraziste dekoracje, lokalnych cukiernikach, papeteriach oferujących oryginalne zaproszenia oraz fotografach i kamerzystach dyskretnie i nastrojowo dokumentujących ten Najważniejszy Dzień. Nie zabraknie młodych, utalentowanych projektantów, twórców wyszukanej biżuterii i unikalnych dodatków.

Działając w tej branży wiemy co jest istotne przy organizacji ślubu i jak ważne jest aby ten dzień był wyjątkowy, zapadający w pamięć.  Na tych targach spotkacie więc twórców, dla których najważniejsza jest jakość świadczonych usług i nieszablonowość realizacji.

Te targi będą okazją do nawiązania współpracy z wysokiej klasy specjalistami, otwartymi, pełnymi pomysłów, dla których każdy ślub to niesamowita przygoda i możliwość wykreowania czegoś unikalnego i pięknego.

Odwiedźcie targi i sprawcie, by Wasz Dzień był taki jak chcecie, jakim go sobie wymarzyliście. Bez ogranych szablonów, bez kiczu i sztampy. Pełen emocji, radości i bliskości.


INFO:

miejsce | Stara rzeźnia | wstęp wolny


Realizacja:

Fotografia: Łukasz Popielarz i Ania Dymek

Suknia: ANNA KARA dzięki uprzejmości Amelia studio

Kolczyki: White Jasmine oraz zasoby własne

Makijaż i fryzura: Aga Ogrodniczak – IMAGO


CONCEPT WEDDINGS WROCŁAW • alternatywne targi ślubne

W niedzielę, 6 listopada 2016r., rusza druga edycja Targów Ślubnych Concept Weddings. Po sukcesie I edycji, która odbyła się w kwietniu i w związku z dynamicznym rozwojem branży ślubnej, postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować wydarzenie, które pozwoli zebrać w jednym miejscu firmy świadczące usługi na najwyższym poziomie, o nadzwyczajnym i niebywałym wyczuciu estetycznym.

logo

Co to jest Concept Weddings?

To pierwsze na Dolnym Śląsku targi ślubne promujące najnowsze trendy ślubne niszowych, dizajnerskich i alternatywnych firm z całej Polski. Concept Weddings stało się obowiązkowym miejscem dla każdego, kto podąża za nowymi trendami branży ślubnej. Dzięki współpracy z CRZ Krzywy Komin dajemy naszym wystawcom industrialną i kreatywną przestrzeń, a odwiedzającym zapewnimy wiele atrakcji. Zadbaliśmy również o przestrzeń gastronomiczną z Foodtruckami.oficjalny_plakat_ii_edycji_concept-weddings_2

Wstęp wolny!

Gdzie i kiedy?

GODZINY: 11-186 listopada 2016r. Godz. 11-18 W CRZ Krzywy Komin
ul. S. Dubois 33-35a,
50-207 Wrocław

Dlaczego alternatywne?

Bo wyjątkowe, inne, przeciwstawiające się temu co tradycyjne i powszechnie uznane.Concept Weddings to pierwsze na Dolnym Śląsku targi ślubne promujące najnowsze trendy ślubne niszowych, dizajnerskich i alternatywnych firm. Starannie wyselekcjonowana baza firm, które zaprezentują się podczas Targów, jest docelowo dedykowana osobom zainteresowanym tematyką ślubną w nowoczesnym wydaniu, jednakże tradycjonaliści też z pewnością znajdą coś dla siebie.


Good Time • I Alternatywne Targi Ślubne w Lublinie

Dobry czas – takie chwile w życiu tworzą najcieplejsze wspomnienia. Czas na spacer z ukochaną osobą i pyszną kawę pitą bez pośpiechu. Na radosną wrzawę i ciepłe rozmowy z Ludźmi, którym podobnie w duszy gra. Czas poszukiwania inspiracji i słuchania swojego serca. Takie będą I Alternatywne Targi Ślubne w Lublinie – Good Time. Spotkamy w lubelskim Centrum Spotkania Kultur – pięknym architektonicznie budynku, będącym jednym z 7  Cudów Polski (wg National Geographic). Wstęp w tej edycji jest bezpłatny.

W jednym miejscu na Was – na przyszłą Parę Młodą – będzie czekało ok 40 wystawców. Wszyscy będą prezentowali coś wyjątkowego. Unikalne kaligrafowane zaproszenia, piękny niebieski photobus, cukiernicze dzieła sztuki, ręcznie robione obrączki, fotografowie prezentujący przeróżne style, świetni filmowcy, floryści z niesamowitym poczuciem estetyki, biżuteria od minimalistycznej po sutaszową, konsultantka ślubna, prezenty  i wiele, wiele więcej… to wszystko z dobrą muzyką w tle.Selekcja wystawców była bardzo wymagająca. Ważna była nie tylko jakość produktów i usług. Organizatorzy sprawdzali opinie firm wśród Par Młodych, ale i innych usługodawców.Olbrzymią wartością udziału w Good Time jest też zaoszczędzenie dużej ilości czasu poświęcanego na poszukiwania wymarzonych firm. Jedynym zadaniem dla Was jako pary jest odwiedzenie nas, aby zobaczyć co pięknego Wystawcy mają do zaproponowania.  Będziecie mogli z nimi porozmawiać, zapytać o szczegóły współpracy, ofertę. Wiemy też, że niektóre firmy przygotują rabaty oraz konkursy. U innych będzie można na miejscu zakupić różne detale typu biżuteria, obrączki a nawet porcelana. Podczas  trwania targów w kameralnej salce odbywały się będą prelekcje na różne ciekawe tematy, zaproponowane przez Wystawców i patronów medialnych (w tym znane w całej Polsce blogi i portale ślubne) – przykłady to „Ślub w stylu DIY” , „Co tu robi barman?”, „Jedna historia – wspólny cel” itp.

Kilkanaście ludzkich serc. Kilkadziesiąt godzin koordynacji i zgrywania szczegółów. Kilkaset przeróżnych emocji… prawie jak w trakcie przygotowań do ślubu. A to „tylko” sesja „Nostalgia” promująca targi „Good Time” Dziś przyszedł moment na podzielenie się z Wami efektami pracy naszej całej ekipy. Te targi to nasze wspólne dobro. Cel mamy jeden – niech w Polsce będzie jak najwięcej klimatycznych ślubów.

Każda para otrzyma też pięknie wydany katalog w którym znajdzie cenne informacje ułatwiające organizację wymarzonego dnia. Bądźcie z nami  – to będzie dobry czas.


Realizacja:

Wymarzeni modele – Alicja i Mateusz
Zdjęcia – Łapacze Wspomnień
Kwiaty i scenografia – Pracownia Futura
Fryzura Alicji – Salon Syrena Irena Bzdoń
Fryzura Mateusza – Piotr Dankiewicz
MUA – Alexandra Szymanek Makeup Atelier
Paznokcie – Ewelina Adamska
Suknia – Ochocka Atelier
Kaligrafia i stylizacja –https://www.instagram.com/softwildness/
Backstage fotograficzny – Krzysztof Kozłowski Fotografia
Film – CineStyle


Silesia Wedding Day • KATOWICE • alternatywne targi ślubne na Śląsku

Blog ślubny Sweet Wedding patronuje wspaniałemu wydarzeniu, które odbędzie się już 16 października w Katowicach! Słyszałaś już o alternatywnych targach ślubnych na Śląsku? Zapraszam Cię dziś na wywiad z Kasią – organizatorką tego eventu! Przeczytaj dlaczego warto być tam już w najbliższą niedzielę!

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice

1. Silesia Wedding Day to alternatywne targi ślubne na Śląsku – czym różnią się od tradycyjnych tego typu eventów?

Alternatywne – czyli takie, które nie podążają za tym, co znane i ciągle poszukują ciekawych rozwiązań. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (14)

Nasze targi to ponad 50 wystawców, którzy zostali przez na starannie wybrani i oferują naprawdę dobre jakościowo usługi. Odwiedzające nas pary mogą liczyć na relaks w naszej strefie relaksu, w której znajdą m.in. foodtrucki z jedzeniem, napojami oraz drinkami, a w środku będą mieli możliwość spróbowania lodów rzemieślniczych.

Mogą skorzystać z usług wystawców zarówno ze Śląska jak i z całej Polski np. będzie można przymierzyć suknie, skosztować słodkości czy zrobić samodzielnie wianek.

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (4)

2. Czym druga edycja targów według was przyciągnie przyszłe pary młode?

Na pewno tym, że jest lepiej zorganizowana. Do organizacji tym razem zaprosiłam moją ulubioną konsultantkę ślubną Gabrysię z BeMyWife – i to dzięki niej udało się wszystko to, co w poprzedniej edycji trzeba byłoby dopracować. Po prostu uzupełniamy się. Ja zajmuję się fakturami, fotografią i oprawą graficzną, a Gabrysia kontaktem z wystawcami i mediami.

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (5)

Dodatkowo – nowa lokalizacja – Fabryka Porcelany w Katowicach. Wspaniałe, industrialne wnętrze – jakiego brakowało nam w pierwszej edycji. 

3. Skąd w ogóle pomysł na takie targi? I kto je organizuje?

Targi po prostu mi się przyśniły (śmiech). I w tym śnie – zorganizowałam je w Kopalni Ignacy w Rybniku. I tam w maju odbyła się pierwsza edycja, ale czułam straszny niedosyt. Targi odbyły się w sezonie ślubnych, a ich organizacja trwała miesiąc. Były kameralne i nie do końca dopracowane, ale jak na mój pierwszy poważniejszy event – były moim osobistym sukcesem. Odwiedziło nas prawie 200 osób (a niektóre były spoza Śląska, co baaardzo nas ucieszyło!).

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (11)

Postanowiłam pokazać, że stać mnie na więcej – i że jeśli tylko dobrze do tego podejdę – kolejna edycja będzie o wiele lepsza.

4. Czy nie przytłoczyła was tak zwana „papierologia” w trakcie organizacji i czy w Polsce trudno jest zorganizować tego typu niecodzienny event?

Papierologi w sumie nie jest zbyt wiele. Poza biznes planem, masą kartek z pomysłami, listami wystawców do zaproszenia, kosztorysami – nie było tego za dużo. Dużo pracujemy zdalnie więc większość „kartek” zamieniłyśmy na udostępnianie dokumentów – ponieważ ja na co dzień mieszkam pod czeską Granicą w małej miejscowości Czyżowice, a Gabrysia dzieli swój dom między Bielsko-Białą a Krakowem. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (36)

A co do łatwości organizacji takiego eventu – trzeba mieć dużo zaparcia, nie poddawać się gdy coś nie wychodzi i mieć wsparcie w bliskich, którzy wysłuchają i podsuną dobry pomysł. 

5. Jakich odwiedzających spodziewacie się gościć w Fabryce Porcelany?

Na pewno spodziewamy się par, które mają dość nieszablonowe podejście do organizacji swojego ślubu, dla których ważne jest, by ślub i wesele były po prostu dla nich. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (33)

6. I na jakich wystawców stawiacie?

Dla nas – wszyscy nasi wystawcy są ważni. Ale cieszy nas, że odwiedzą nas firmy z drugiego końca Polski. To znak, że branża ślubna się rozwija, a nasz Śląsk jest bardzo ważny dla usługodawców z całego kraju. To dla nas, Ślązaków dużo znaczy :)

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (8)

7. Jak w 3 zdaniach przekonać przyszłą pannę młodą, że musi tam być? ;-)

Wydaje mi się, że nie trzeba przekonywać do udziału w targach, bo jesteśmy fajną alternatywą dla masowych eventów ślubnych, gdzie nikt nie narzuca niczego na siłę, nie ciągnie za rękę i nie wciska ulotek. Nasze pary otrzymają na wejściu paczuszkę powitalną i mogą do niej wrzucić interesujące ich ulotki po rozmowie z wystawcami, których usługi ich interesują. Mogą też miło spędzić czas w strefie chillout.

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (13)

8. Czy wstęp na targi jest płatny?

Tak, wstęp na targi jest płatny. Jest to symboliczne 5 zł / os. Dlaczego? Ponieważ wtedy wiemy, że osoby, które nas odwiedzą – chcą do nas przyjść. Unikamy w ten sposób ludzi, którzy nie są zainteresowani naszym wydarzeniem, a przyszli tylko po to, by spróbować np. darmowego poczęstunku, które często zdarzają się przy stoiskach naszych wystawców. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (16)

9. I na koniec ważne pytanie – czy planujecie kolejną edycję, czy jeszcze na to nie pora?

Oczywiście, że planujemy! Ale póki co skupiamy się na aktualnej edycji i nie chcemy jeszcze nic obiecywać. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (7)


Alternatywne Targi Ślubne na Śląsku • Slow Wedding Day

1. Slow Wedding Day by K6 – co to za wydarzenie i jak powstała koncepcja tego eventu?

Slow Wedding Day by K6 w Przestrzeni Kreatywnej Kotulińskiego 6 to pierwsze na Śląsku Alternatywne Targi Ślubne. Pomysł zrodził się w ubiegłym roku, kiedy to zaczęliśmy organizować pierwsze NIEtypowe wesela w naszym NIEtypowym miejscu. Podczas spotkań z Młodymi Parami padało mnóstwo pytań o firmy i usługi wpisujące się w offowo – loftowy klimat wesela w K6. Na Śląsku odbywają się jedynie tradycyjne targi ślubne, gdzie panuje zupełnie inny klimat, zupełnie nie pasujący do naszej wizji wesela. Dlatego też organizujemy własne, niszowe targi, które pokażą nowe, świeże spojrzenie na całościową organizację wesela.  Coraz więcej młodych firm i kreatywnych osób oferuje oryginalne rozwiązania. W jednym, wyjątkowym miejscu spotkają się więc szukający alternatywy Klienci oraz wyselekcjonowane marki z branży ślubnej.

slow wedding day 1

2. Czym wyróżnia się wśród innych tego typu wydarzeń ślubnych event Slow Wedding Day?

Jako pionierskie miejsce “alternatywne” wytyczamy trendy, inspirujemy i zaskakujemy nieustannie od 3 lat organizując NIEtypowe Slow Events. Taki również będzie Slow Wedding Day – INSPIRUJĄCY i ZASKAKUJĄCY – prostotą, normalnością, naturalnością, dobrą jakością, kreatywnością, ale i umiarem. Pierwszym wyróżnikiem targów jest więc samo miejsce – NIEtypowe, z duszą i charakterem, przywrócone w dobrym stylu na nowo do życia. Drugim – idea Slow i wpisujący się w nią, wybrani przez nas Wystawcy z oryginalną, wyróżniającą się ofertą.

3. Kim są organizatorzy Slow Wedding Day i czy po tej pierwszej edycji planowane są także kolejne – kiedy poznamy ewentualną datę przyszłej edycji?

Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6, zwana potocznie  K6 to dawna gorzelnia w Czechowicach-Dziedzicach, którą kupiliśmy 7 lat temu, stawiając sobie za cel jej uratowanie i nadanie nowego życia. Metodą małych kroków zamieniamy to zrujnowane miejsce na MIEJSCE z KLIMATEM. K6 trudno zaszufladkować – nie jesteśmy restauracją ani domem weselnym. To miejsce, które nieustannie się zmienia. Organizując Slow Events, takie jak warsztaty kulinarne, imprezy integracyjne, koncerty, pokazy mody, sesje fotograficzne zawsze odpowiadamy na konkretną potrzebę Klienta. Nową potrzebą okazały się NIEtypowe przyjęcia ślubne , również z możliwością ceremonii na miejscu, w plenerze.

Mamy nadzieję, że idea targów spodoba się Gościom. Jeśli tak, kolejną edycję zaplanujemy już na jesień ;)

slow wedding day 2

4. Dlaczego organizujecie właśnie takie targi i dlaczego w dawnej Gorzelni w Czechowicach Dziedzicach?

Wydarzeniu przyświeca idea Slow , którą kierujemy się zarówno w naszej wizji rewitalizacji gorzelni, jak i w organizacji Slow Eventów – także wesel. Wynika ona naturalnie z naszych osobistych upodobań i bliskiej nam filozofii Slow Life – świadomego i odpowiedzialnego podejścia do tego, co się w życiu robi. Stąd takie wydarzenia i targi, które są zgodne z nami. Łamiemy utarte schematy, lubimy nietypowe rozwiązania, a przede wszystkim współpracę z kreatywnymi ludźmi. Zamieniamy wady w zalety – w ten sposób zaniedbana przestrzeń magazynowa staje się trendy miejscem ślubów w dobrym tonie ;)

5. Co zyskają Panny Młode, które odwiedzą Slow Wedding Day 8 maja 2016?

Zaprosiliśmy firmy, które jako pierwsze na polskim rynku pokazały odważne, świeże podejście do oferty ślubnej. Firmy kreatywne, które nie naśladują, ale same wytyczają trendy i inspirują. Będą również osoby, które dopiero zaczynają, ale wszystkie z ciekawym pomysłem na to jak się wyróżnić. W jednym miejscu będzie można poznać osobiście ok. 40 wyjątkowych wystawców i ich ofertę, zapytać o szczegóły współpracy, a nawet zarezerwować terminy. Będą wyjątkowe sukienki od niszowych projektantów, ręcznie robione, personalizowane dodatki, autorska biżuteria, oryginalne papeterie, kwiaty, zdrowe słodycze, kreatywni fotograficy. Wśród Partnerów i Patronów Medialnych doświadczeni konsultanci oraz blogi o świeżym podejściu do tematyki ślubnej i slow life, z którymi wspólnie promujemy nowe, niesztampowe podejście do organizacji wesela.

slow wedding day 3

6. Jakich wystawców możemy się spodziewać na targach?

Między innymi znajdziecie tam: SUKNIE: Karolina Twardowska Atelier / Róża Lis Wedding Fashion / Boso / Patricia Szlażko Designer Suknie Ślubne / Dorota Pietruszka • DODATKI/ BIŻUTERIA/ BIELIZNA: JP BRIDES / Lunaby / BIZOE / FeinFein / Klara Kostrzewska • PAPETERIE: Love Prints Studio / Pan Bon Ton / Żona modna / Bielinek • KWIATY: Pani Kwiatkowska / MA FLEUR / Bello Matrimonio-florystyka i dekoracje • PLANOWANIE: KM Wedding Planner & Event Designer • FOTOGRAFIA: Dorota Koperska Photography / Atelier Kryjak / Nikola Baron Fotografia / Patart – Dobra Fotografia / White Fox Photo / Fotografia Ślubna Sonia Świeżawska • VIDEO: DATURA STUDIO / Michał Sikora teledysk ślubny • CATERING: Cremino Bakery / Good Cake / KAFAR / Alternative Bar • MUZYKA: Impressed / Mazubar / Dj Riki Rikardo

7. W jakiej cenie będą wejściówki na targi?

Wstęp na targi jest bezpłatny.

8. Czy w 3 słowach lub kilku zdaniach da się opisać Slow Wedding Day by K6 ;-)?

To wesele bez sztampy, zadęcia, kiczu, przesady.

To celebracja spotkania rodziny i przyjaciół w luźnej atmosferze.

Radość i pozytywne emocje zamiast stresu.

Zachowanie proporcji między podniosłością okazji, niewymuszoną elegancją, luzem i nonszalancją.

9. Wasza dobra rada o organizacji i planowaniu ślubu to….

Postawmy na naturalność, autentyczność, siłę prostoty. „Less is More” ;) Nie dajmy się zwariować! Ten dzień jest dla Was!

slow wedding day4

10. Dlaczego nie można przegapić I edycji Slow Wedding Day i czym zaskoczycie odwiedzających?

To będzie po prostu Slow dzień w K6 ;) Będzie można wypleść wianki i biżuterię z kwiatów z Panią Kwiatkowską czy wydrukować oryginalne “Save the date” na zabytkowej, drukarskiej prasie z Panem Bon Tonem ;). Pokażemy jak zaaranżować miejsce ceremonii w plenerze. Poza tym będzie można napić się domowej lemoniady, kawy jakości Speciality z Coffeetrucka , zjeść coś słodkiego od Goodcake, czy slow przekąskę z grilla od Catering Styl i Smak. Nasze “dzikie” otoczenie właśnie w maju nabiera mocy, mam więc nadzieję, że nie zabraknie także Pesto z pokrzywy. Na wejściu w „krakowskiej strefie chilloutu”, będzie można luźno porozmawiać z osobami wprawionymi w organizacji nietypowych wesel. Selfie na jednej z wielu naszych autentycznych, historycznych “ścianek” – obowiązkowe ;). Koncepcji na ślub jest tyle, ile Par Młodych. W K6 chcemy promować naturalną i prostą, ale niebanalną stylistykę. Będziemy więc uważnie słuchać ich oczekiwań, wyobrażeń, marzeń i mam nadzieję wzajemnie się inspirować. Oby “alternatywa” nie stała się “sztampą”.

slow wedding day targi

Zdjęcia z sesji Spring Love: 
Organizacja Wedding Planner & Event Designer 
/ Reportaż PieczkoPietras Photography Cudowna Para Justyna Robyn UboskaPaweł Szczepanik /Dekoracja, aranżacja, stylistyka Bukietlove / Suknie Boso / Tort, śniadanie Posiłki/ Papeteria Żona modna/ Biżuteria Klara Kostrzewska / Backstage haukotella / Stylizacja męska Giacomo Conti / Make-up Elite Wedding/ Stylizacja włosów Owl Heads / Manicure, pedicure Artnail / Klip Pepa Studio / Lokalizacja Kotulinskiego6 / Wypożyczenie elementów aranżacji Turówka Hotel & SPA****


OFFWedding
 • Alternatywne TARGI ślubne w Łodzi!

Marzy wam się piękny, niezwyczajny ślub? Nie wiecie gdzie szukać osób, które mogą pomóc zrealizować wasze marzenia a standardowe targi ślubne kojarzą się wam z wielkimi halami, tłumem i męczącą atmosferą? OFFWedding jest dla Was!


CO?

Targi ślubne Off Wedding

KIEDY?

22 kwietnia 2018 (niedziela) między 11.00-18.00

GDZIE?

W nowoczesnych przestrzeniach dworca Łódź Fabryczna. Dojazd pociągiem z Warszawy, Częstochowy a nawet Białegostoku prosto na stoiska :)


To wydarzenie niestereotypowe. Estetyczna uczta dla zmysłów, miejsce gdzie można obejrzeć piękne projekty młodych twórców, spróbować najlepszego słonego karmelu i obłędnej wiśniowej tarty, napić się pysznej kawy i spokojnie porozmawiać z wystawcami oferującymi produkty i usługi najwyższej jakości.

To wydarzenie alternatywne do utartych schematów i wzorców, kierujące uwagę głównie na Młodą Parę, ich uczucia i relacje. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie osoby ceniące dobry design i piękno sztuki użytkowej, lubiące minimalizm i naturalne dekoracje, chcące zobaczyć najnowsze trendy ślubne i przede wszystkim narzeczonych, dla których najważniejsze jest szczere podejście do ślubu i pokazanie przez tą ceremonię siebie.

Dlaczego targi na dworcu?

A dlaczego nie?! Staramy się promować nietypowe wesela, nietypowe atrakcje i wyjście poza sztampę. Czemu nie urządzić ślubu na szczycie góry z pięknym widokiem lub zaadaptować na wesele opuszczonej szklarni? Czemu nie zorganizować przyjęcia, które będzie czymś nowym, zaskakującym, kreatywnym, niezapomnianym dla was i waszych bliskich? Czemu nie zrobić targów ślubnych w samym sercu Łodzi, na nowoczesnym, industrialnym dworcu? Nie ma rzeczy niemożliwych – nie bójcie się marzyć!

Kim są wystawcy Off Wedding?


Nasi wystawcy są pieczołowicie wyselekcjonowani i nie ma tu ludzi przypadkowych. Młodzi projektanci, których u nas zobaczycie tworzą nowoczesne, delikatne suknie, dodatki oraz modne stroje dla panów. Fotografowie i filmowcy dyskretnie dokumentują dzień ślubu w sposób emocjonalny i nastrojowy, opowiadając wasze prawdziwe historie. Dekoratorzy i florystki łączą prostotę z dbałością o szczegóły. Konsultantki radzą jak najlepiej wykorzystać czas przed ślubem i przygotować ten dzień na luzie i bez stresu.

Kim są organizatorzy Off Wedding?

Jesteśmy dwójką pasjonatów życia, miłości i uczuciowej magii. Zajmujemy się fotografią i filmem ślubnym, nasza praca jest także nietypowa jeśli chodzi o ślubne standardy, każdego klienta traktujemy indywidualnie i każde zlecenie to dla nas nowa przygoda. Postanowiliśmy zrobić pierwsze alternatywne targi ślubne rok temu, bo sami chcieliśmy pokazać swoje prace w miejscu, które będzie miało niezwykły klimat i takich też uczestników :)

MIŁOŚĆ W STYLU BOHO – PLENEROWE TARGI ŚLUBNE

Dziś będzie trochę boho, bardzo kobieco i plenerowo. Zapraszam na sesję ślubną promującą Plenerowe Targi Ślubne, które odbędą się już 10 września 2017 w Chorzowie. Wiodące trendy na targach to styl boho, rustykalny i vintage, ale oferta wystawców nie będzie ograniczać się tylko i wyłącznie do nich. Zapraszam w imieniu organizatorów, a teraz zobaczcie same jak to się zapowiada. Pięknie o tym wydarzeniu opowiadają Ewa i Sylwia z Wedding Angels (organizatorki wydarzenia).

Wszystko zaczęło się od Evelyne… Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i wiedziałam, że to właśnie ta i żadna inna. Potem doszły Gwen i Ginette. I tak narodził się pomysł na sesję ślubną w stylu boho. Evelyne, Gwen i Ginette to zapewne imiona jakichś pięknych dziewczyn gdzieś tam w świecie. Takie nazwy otrzymały też suknie z kolekcji 2017 i 2016 z Atelier Karoliny Twardowskiej, jednej z najbardziej znanych projektantek kreacji ślubnych w stylu boho w Polsce.

Minimalistyczne w kroju, a jednocześnie idealnie dopasowane do kobiecej sylwetki, z tkanin, które dobrze sprawdzają się w praktyce, ponieważ są nie tylko eleganckie i seksowne, jak również super wygodne, lekkie i przewiewne. Nasze modelki czuły się w nich wyśmienicie.

Miejsce zdjęć od dawna było zaplanowane. W Muzeum „Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie” zrealizowałyśmy naszą pierwszą sesję stylizowaną w stylu rustykalnym wyczarowując wiosnę w środku zimy… Obiecałyśmy sobie, że tam wrócimy kiedy tylko się zazieleni i ziemię ogrzewać będą ciepłe letnie promyki słońca. Powód był jeszcze jeden. Zafascynowane tym miejscem, już podczas pierwszej naszej wizyty postanowiłyśmy wykorzystać jego potencjał i zorganizować w nim Plenerowe Targi Ślubne w innym cieplejszym miesiącu. Ten plan ziści się już niebawem, bowiem targi zaplanowane są na 10 września br. Nasze sesje, stanowią preludium do tej imprezy.

Wybór fotografa do naszej sesji nie był przypadkowy. Z Jagodą od razu poczułyśmy chemię. Jej zdjęcia są ujmujące, kobiece, mają magiczny klimat. Jagoda potrafi pięknie podkreślić detale, smaczki i piękno modelek. Jest nie tylko świetnym fotografem, ale też niezwykle ciepłym i otwartym człowiekiem. Wiedziałyśmy, że z takim fotografem nasze przedsięwzięcie nie może się nie udać.

Sesję postanowiłyśmy zrealizować z trzema modelkami. Trochę na przekór tradycyjnym sesjom ślubnym z parami, a jednocześnie dlatego, że lubimy improwizować, a trzy suknie dały nam ku temu powód. Trzy różne dziewczyny, trzy różne typy urody, trzy różne charaktery, które podkreśliły makijaż i dodatki. W pierwszej odsłonie, nasze Panny Młode noszą na głowach kolorowe korony z kwiatów i dopasowane do nich duże bukiety w odcieniach: fioletu, niebieskiego i żółtego, wykonane przez florystyki z Lejman Design Group. W bukietach i wiankach dominowały kwiaty sezonu – piwonie w trzech różnych odmianach, a także ostróżka, mikołajek, szarłat, sasanka, tawuła, zatrwian, eukaliptus i monstera.

Dodatkiem do sukienek i dekoracji kwiatowych była delikatna srebrna biżuteria z kolekcji boho z motywami roślinnymi i łapaczami snów autorstwa Ani Kruk. W drugiej odsłonie dziewczyny wystąpiły już bez wianków, a jedynym dodatkiem do sukienek była nieco cięższa wyrazista biżuteria w kolorze starego złota z kolekcji boho od Bijou Brigitte. Makijaż wykonany przez młodą, obiecującą wizażystkę Adriannę Stasiak dostosowany został do urody dziewcząt i użytych dodatków – blondynka Zuzanna i szatynka Syntia miały mocniej podkreślone oczy i delikatniejsze usta, z kolei usta brunetki Magdaleny zaakcentowała szminka w mocno nasyconym odcieniu magenty.

Manicure i pedicure naszym modelkom wykonał Instytut Kosmetyki i Medycyny Estetycznej z Katowic. Paznokcie u rąk zostały pomalowane w jasnych bladoróżowych oraz neutralnych kolorach, a u stóp w kolorach nasyconych – magenty i wiśni. Ciekawostką były oryginalne ozdoby na ciele naszych modelek – ich dłonie, stopy, a nawet plecy zdobiły, misternie wykonane przez artystkę Joannę Cyd Petruczenko z Henna Illu, tatuaże henną. Całości stylizacji dopełniły naturalne fryzury – lekko falowane luźno puszczone włosy, które wystylizował Cyrulik śląski.

Za tło do sesji posłużyły nam autentyczne eksponaty chorzowskiego skansenu – stary wiatrak z Grzawy i drewniany portal z XIX wieku oraz sama natura – dziki ogród z przepięknymi drzewami, na których rozwiesiliśmy łapacze snów, szklane słoje w ręcznych plecionkach ze sznurka i ogromne ręcznie wyplatane makramy, które na sesję przyjechały do nas aż z Lublina od pasjonatki tej sztuki i ich twórczyni Ani Rybickiej z Prosta Idea.

Jak to na każdym weselu, tak i u nas nie mogło zabraknąć słodkości. Na starym stole pokrytym niebiesko-białymi płytkami ceramicznymi, który już sam w sobie stanowił niezwykłą dekorację, stanęły szklane talerze i patery z pysznościami przygotowanymi przez kawiarnię Cyrulik śląski w Chorzowie – śmietankowy nagi tort oblany czekoladą i udekorowany kwiatami oraz owocami sezonowymi, domowa lemoniada, owocowy poncz, letnie owoce – truskawki, czereśnie, maliny, jagody, arbuz, a także morelowa tarta, czekoladowe muffiny i kruche babeczki z kremem budyniowym. Rzecz jasna, całość nie tylko cieszyła oko, ale i wybornie smakowała, o czym przekonaliśmy po zakończeniu zdjęć ;-)

W sesji udział wzięli:

AGENCJA ŚLUBNA WEDDING ANGELS – pomysł, organizacja, stylizacja modelek
www.weddingangels.pl

JAGODA OWCZAREK FOTOGRAFIA – zdjęcia
http://www.jagodaowczarek.pl/

ZUZANNA KOTAS, SYNTIA WOJCIECHOWSKA, MAGDALENA SMOLIK – modelki
https://www.instagram.com/zuzannakotas/

KAROLINA TWARDOWSKA ATELIER – sukienki ślubne
http://www.ateliertwardowska.com/

LEJMAN DESIGN GROUP – WEDDING HUNTER – florystyka i dekoracje

CYRULIK ŚLĄSKI CAFE – organizacja i dekoracja słodkiego stołu
https://www.facebook.com/cyrulikcafe/

CYRULIK ŚLĄSKI – stylizacja fryzur
http://cyrulikslaski.pl/

ADRIANNA STASIAK MAKE UP – makijaże
https://www.facebook.com/Adrianna-Stasiak-Make-up-1542585286056362/

JOANNA CYD PETRUCZENKO – HENNA ILLU – tatuaże henną
http://www.hennaillu.pl/

INSTYTUT KOSMETYKI I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – manicure i pedicure
http://instytutkosmetyki.pl/

ANIA KRUK – biżuteria srebrna
https://aniakruk.pl/

BIJOU BRIGITTE – biżuteria w kolorze starego złota
https://www.bijou-brigitte.com/

GEMINUS – poligrafia, montaż dekoracji
https://www.facebook.com/geminustychy/

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź