Obserwuj:

Co rodzice chcieliby dostać od pary młodej? (ale boją się poprosić)

album z sesji zaręczynowej, prezent ślubny dla rodziców, albumy dla rodziców

Przed ślubem pojawia się kilka kwestii, na które ciężko znaleźć odpowiedź, jedną z nich jest prezent dla rodziców, przecież na weselu należałoby im podziękować w zasadzie za wszystko (a prezent powinien być dopasowany do okazji – co innego wręczymy rodzicom na urodziny czy pod choinkę a co innego w dniu ślubu).

Organizując wesele każda przyszła Para Młoda staje przed tysiącem decyzji, które trzeba podjąć. Dotyczą one rozmaitych rzeczy takich jak dekoracje ślubne, dodatki, termin ślubu, wybór najlepszego fotografa ślubnego i tym podobne. Nie ma jednak takiej, która byłaby równie istotna jak decyzja dotycząca prezentu dla rodziców, który będzie naszym podziękowaniem za pomoc w organizowaniu wesela. Dlatego specjalnie dla was postanowiliśmy rozwinąć ten temat na naszym blogu ślubnym.

Prezent dla mamy i taty (oraz teściów)

Pomysł na prezent to problem wszystkich planujących ślub. Dotyczy wszystkich par. Takich, które organizują wesele z własnych funduszy i tych, których rodzice oraz przyszli teściowie partycypują w kosztach związanych z organizacją ślubu.

Każdy chyba rozumie, że jest to symboliczne podziękowanie za te wszystkie lata, w których nasi rodzice wykazywali cierpliwość i wyrozumiałość wobec naszych wybryków, których – miejmy nadzieję – na weselu nie będą nam wypominać. :)

Nieocenionym źródłem inspiracji pod kątem pomysłów na podziękowanie dla rodziców może okazać się konsultat ślubny, czasem wystarczy tylko zapytać.

Spodziewana niespodzianka

W wyborze najlepszego prezentu dla rodziców nie powinno się brać kryterium ceny. W wyborze może pomóc nam konsultant ślubny, jeśli oczywiście korzystamy z jego usług choć my uważamy, że tylko Para Młoda zna rodziców tak dobrze by wybrać najlepszy prezent z możliwych bo wiecie co lubią najbardziej. Nigdzie nie jest napisane, że podziękowanie dla rodziców musi być podczas każdego wesela, ale jest tak jak w śródtytule: jest to niespodzianka, której rodzice z przyjemnością oczekują.

Pomysły na prezent

Jest kilka opcji do wyboru. Zarówno w sieci jak i w tradycyjnych sklepach z akcesoriami ślubno-weselnymi znajdziemy całą masę przeróżnych gadżetów, zwanych czasem „kurzołapami”, które po weselu powędrują na półkę czy w ekstremalnych sytuacjach trafią na strych w domu naszych rodziców. Niektóre pary szukają prezentu dla rodziców na allegro, ale naszym zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie jeśli zależy Wam żeby prezent dla rodziców był oryginalny.

Czas na hit!

Dobrym pomysłem byłoby jednak sprezentowanie czegoś co będzie sprawiało naszym rodzicom przyjemność nawet w kilka miesięcy po weselu. Część Par Młodych decyduje się na kosze owoców, czy słodyczy co niewątpliwie sprawi rodzicom dużo frajdy, ale będzie prezentem, który szybko zniknie. Dobrym rozwiązaniem może być zatem stworzenie czegoś samemu, na przykład prezentacja zawierająca zdjęcia wykonane specjalnie na jej potrzeby lub nasze archiwalne fotografie. Równie dobrze można do stworzenia krótkiej animacji wykorzystać zdjęcia z sesji zaręczynowej jak w filmie prezentowanym poniżej. Jest to jednak dość czasochłonne. A przed ślubem jak wiadomo czas płynie znacznie szybciej niż normalnie.

Dobrym pomysłem byłoby również wręczenie naszym rodzicom albumów ze zdjęciami z sesji zaręczynowej, którą i tak zamawiamy u naszego fotografa przed ślubem. Rodzice na pewno ucieszą się z takiego prezentu. Przecież album z fotografiami narzeczeńskimi swoich pociech można oglądać co jakiś czas i w przeciwieństwie do kosza owoców nie ma daty ważności. Daje dużo radości a co najważniejsze, nawet długo po ślubie będzie idealnym uzupełnieniem wizyt znajomych Waszych rodziców. Nie uwierzylibyście jak często rodzice chwalą się swoimi dziećmi i prezentami od nich – jeśli akurat tym prezentem będzie album ze zdjęciami. Dodatkowo możecie zaskoczyć ich prezentacją multimedialną zdjęć z sesji narzeczeńskiej, z piosenką w tle, pokazaną podczas przyjęcia weselnego. 

Wspomnienia w formie fotoksiążki

Elegancka fotoksiążka to świetny pomysł na prezent – podziękowanie dla rodziców. Dlaczego? Każdy chyba lubi oglądać zdjęcia, a jeśli jest rodzicem to chyba najbardziej lubi oglądać zdjęcia swojego dziecka. Nie macie pomysłu na zdjęcia w albumie? Jeśli nie mieliście jeszcze sesji narzeczeńskiej możecie właśnie w tym celu się na nią zdecydować i sprezentować swoim rodzicom prawdziwe dzieło sztuki w postaci profesjonalnych zdjęć w pięknym fotoalbumie, który na pewno przez wiele lat będzie ich cieszył. Będą mogli też pochwalić się nim odwiedzającym znajomym – dziwicie się? A przecież każdy chciałby pochwalić się takimi pięknymi dziećmi :) Jest to prezent, który pozostanie z nimi na długie lata – nie zwiędnie jak kwiaty i nie zjedzą go jak kosza ze słodyczami :)

2. Czekoladowy telegram

Gwarantujemy wam jedno – ten prezent na pewno szybko zniknie! Jest za to fajnym pomysłem i na pewno spodoba się tym rodzicom, którzy lubią słodycze. W czekoladowym telegramie możecie napisać dowolną wiadomość – ogranicza was jedynie wielkość. Może to być po prostu dziękujemy ale możecie też wpisać swoje imiona lub inną krótką wiadomość. Ten prezent nie jest duży, za to pomysłowy.

czekoladowy telegram

3. Wyjazd na wycieczkę

Nie da się ukryć, że jest to jeden z najkosztowniejszych pomysłów na podziękowania, ale jeśli wasz budżet na to pozwoli pomyślcie o tym wyjątkowym sposobie okazania wdzięczności swoim rodzicom. Możecie zafundować im turystyczny bon upominkowy, albo po prostu bilet w wybrane miejsce gdzie zawsze chcieli pojechać. Jeśli dawno nie byli na urlopie – na pewno będą wam wdzięczni, że wzięliście sprawy w swoje ręce. Jeśli wycieczka zagraniczna to dla was zbyt duży wydatek koniecznie pomyślcie zatem o bliższych, ale równie atrakcyjnych lokalizacjach. Czasami warto przejrzeć wakacyjne oferty last minute by zafundować rodzicom atrakcyjny błogi wypoczynek lub intensywne zwiedzanie.

4. Pomysł na film – podziękowania w formie multimedialnej

Możecie podziękować rodzicom także w formie multimedialnej wręczając im wcześniej przygotowany film lub slideshow z fotograficznej sesji narzeczeńskiej. Możecie na takiej sesji zaaranżować kilka zdjęć lub ujęć w ten sposób, by rodzice przypomnieli sobie śmieszne zdarzenia z waszego dzieciństwa albo po prostu szeroko się do nich uśmiechnąć – to na pewno zawsze będzie dla nich najlepszy prezent. Na tego typu sesjach narzeczeni często wykorzystują akcesoria typu kartki z napisem dziękujemy, albo piszą wiadomość rodzicom na piasku/na kartce/kredą na tablicy – każdy pomysł jest dobry. A jeśli uważacie, że tego typu opcje są już zbyt popularne możecie pozostać przy klasyce i przy okazji narzeczeńskiej sesji zdjęciowej domówić u swojego fotografa profesjonalny multimedialny slideshow z muzyką. Część par decyduje się też na nagranie filmu, wedle własnego pomysłu lub wynajętego w tym celu filmowca.

sesja narzeczenska jacek siwko zdjecie

5. Podaruj drzewko!

To pomysł dla tych, którzy poszukują wyjątkowego prezentu aby upamiętnić ważne okazje. Zamiast kolejnej butelki wina, zestawów prezentowych czy bukietu kwiatów, pomyślcie o niezwykłym upominku, który pozostanie z obdarowanym na lata. O czym mowa? O małym drzewku, który za kilka czy kilkanaście lat wciąż będzie przypominał o Waszym ślubie i skłaniał obdarowanych do miłych wspomnień.

prezent dla rodzicow slub wesele drzewko podaruj

Na stronie Podarujdrzewko.pl znajdziecie 14 gatunków drzew a także gotowe zestawy upominkowe z grawerowaną tabliczką do posadzenia razem z drzewkiem a nawet małą łopatką. Prezent jest pięknie opakowany i gotowy do wręczenia. Każde drzewko niesie ze sobą ciekawą symbolikę. Możecie też dopasować je do typu ogrodu jaki mają Wasi rodzice lub goście, którym chcecie je podarować. Możecie zdecydować się zarówno drzewka do dużych ogrodów, na balkony jak i do mieszkań. Zieleń zawsze dobrze się kojarzy, a od dziś będzie kojarzyła się już tylko z miłością :)

6. Zaproszenie do restauracji

Coraz więcej restauracji ma w swojej ofercie specjalne karty podarunkowe/zaproszenia czy vouchery, które możecie sprezentować swoim rodzicom i w ten sposób podziękować im za wkład w pomoc w organizowaniu wesela. Wcześniej kupujecie takie zaproszenie i „ładujecie” je w restauracji na odpowiednią kwotę, za która później wasi bliscy będą mogli zjeść i napić się w wybranym miejscu. Pomyślcie o jakiejś szczególnej restauracji, niech to będzie wyjątkowe wyjście dla waszych rodziców. Jeśli restauracja nie oferuje tego typu gotowych kart podarunkowych zadzwońcie i spytajcie w jaki inny sposób możecie zaaranżować tego typu zaproszenie na wasz koszt dla swoich rodziców. Jeśli chcecie, by ten wieczór był dla nich niezapomniany możecie sprezentować im dodatkowe podwójne zaproszenie – będą mogli zabrać na tę kolację najbliższych przyjaciół lub ulubioną ciocię, z którymi wspólnie będą mogli raz jeszcze powspominać jak dobrze bawili się na waszym weselu.

ZAPROSZENIE


Opcji, które warto wziąć pod uwagę szukając idealnego prezentu na podziękowanie dla rodziców jest z pewnością wiele i każda z nich może wydawać się dobra. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się jednak prezenty, które posiadają osobisty charakter. Czasem coś tak prostego i oczywistego jak album  może sprawić rodzicom więcej radości niż nawet najdroższy gadżet, który lansują przeróżne salony ślubne czy sklepy oferujące prezenty okolicznościowe. Pamiętajcie, że dla rodziców ślub dziecka to szczególny moment i w tym dniu ich myśli krążą w innym świecie. Dotyczą wielu spraw związanych przede wszystkim z wami i taki osobisty prezent na pewno się im spodoba.

Jak wręczyć upominki?

Podziękowanie dla rodziców na weselu

Pewnie zastanawiacie się jak zorganizować moment podziękowania dla rodziców podczas wesela by wyszło oryginalnie? Wcale się nie dziwimy, każda para młoda chce być „na czasie”. Czy przyda się gotowy tekst podziękowania, a może zamiast słów wystarczy zagrana przez zespół piosenka, podczas której zatańczycie wszyscy pośrodku parkietu?

Tak na prawdę nie ma jednego gotowego scenariusza który musicie koniecznie zrealizować. Możecie zorganizować publiczne przemówienie przy wszystkich gościach przygotowując wcześniej gotowy tekst podziękowania lub deklamować rodzicom wiersze czy zwyczajnie złożyć im życzenia, ale naszym zdaniem dobrze będzie również jeśli zdecydujecie się na bardziej prywatne podziękowanie.

Warto podkreślić, że największym prezentem jaki możecie sprawić rodzicom na weselu jest wspólna zabawa i rozmowa o tym jak wiele im zawdzięczacie. Słowa lub gesty znaczą znacznie więcej niż cała gama gotowych prezentów. Na naszym blogu ślubnym stawiamy na pomysłowość, więc liczymy na Waszą pomoc w sprawie kolejnych propozycji prezentów dla rodziców, jeśli znacie macie dla nas jakieś inspiracje w tej sprawie to piszcie w komentarzach. Zarówno nasza redakcja jak i czytelniczki (przyszłe Panny Młode) będą na pewno Wam wdzięczne za każdy pomysł dotyczący tego aspektu wesela.

Na sam koniec zostawiamy kwestię tego kiedy najlepiej zorganizować podziękowania dla rodziców na weselu. Otóż dobrze byłoby je mieć na zdjęciach dlatego dopilnujcie by odbyły się dopóki jest z wami na sali fotograf / kamerzysta. Nie ma stałej pory na moment podziękowania dla rodziców jak na przykład w przypadku oczepin jest to północ. Z reguły podziękowania odbywają się jeszcze przed oczepinami. Może to być moment przed krojeniem tortu, czyli około godziny 22. Wszystko zależy od ustalonego przez was planu wesela.

Garść pomysłów na prezent z forum ślubnego

Przygotowując dla was artykuł z pomysłami na prezent (weselny) dla rodziców nie mogliśmy pominąć naszego ulubionego źródła informacji jakim jest forum ślubne. Cóż, wiele par młodych przed wami miało te same problemy z wymyśleniem najlepszego pomysłu na prezent i szukało porad u innych. Ślad po tamtych rozterkach został w formie gotowych poradników na forum, zatem pozwólcie, że teraz je przypomnimy.

Zwykle daje się bukiet kwiatów, czasem jakiś alkohol…

Można dodać jeszcze kilka zwyczajowych prezentów takich jak czekoladki (ostatnio modne są czekoladowe telegramy), ramki ze wspólnym zdjęciem lub odręcznie namalowanym rysunkiem ze zdjęcia zamówionym na Allegro. Kupon na weekend w hotelu Spa (tu przyda się zajrzeć na Groupon), ślubny portret rodziców w formie zdjęcia wydrukowanego na płótnie (jeśli jeszcze wasi rodzice nie dostali wcześniej takiego prezentu na rocznicę ślubu lub Święta Bożego Narodzenia).

Lista pomysłów i inspiracji

Na forum znaleźliśmy także inne ciekawe informacje. Wśród popularnych upominków dla rodziców i teściów są:

komplety puzzli, eleganckie szachy, grawerowany dyplom na ścianę z Allegro, przygotowana przez parę młodą prezentacja ze zdjęć rodzinnych, medale czy statuetki Oscarów (dla super mamy i super taty), książki, bilety na wycieczkę zagraniczną.

Cena podarunków dla rodziców od pary młodej

Ten temat wywołuje najwięcej zainteresowania wśród par młodych. Musimy was uczulić na jedną sprawę: jeśli nie zdołacie zorganizować odpowiedniego budżetu a prezent w dniu ślubu to przecież możecie wręczyć rodzicom swoje podarunki także chwilę po weselu, na przykład w formie albumów ślubnych ze zdjęciami.

Wracając jednak do podarunków wręczanych w dniu ślubu, to: w zależności od tego co wybierzecie, czy będą to na przykład kwiaty, czekoladki, kosz słodkości, ramki ze zdjęciami, albumy, kalendarze, etc. Ceny mogą być różne. O jednym warto pamiętać, rodzice niezależnie od ceny prezentu docenią przede wszystkim wasz gest. Przeciętna cena prezentu wręczanego na rodzicom na weselu to przedział między 200 zł a 500 zł na parę rodziców. W tych kwotach znajdziecie całą masę rzeczy, które na pewno sprawią waszym rodzicom wielką radość. A jaki byłby naszym zdaniem najlepszy prezent dla rodziców? No cóż odpowiedzmy sobie szczerze: wnuki. Jest tylko jedno „ale”, wnuków wręczyć na weselu nie można. Najwcześniej 9 miesięcy po weselu lub w pierwszą rocznicę.

A może prezenty ręcznie robione? Doskonałym a zarazem bardzo oryginalnym pomysłem będzie podarowanie albumu typu scrapbooking ze zdjęciami rodzinnymi lub zawierający zdjęcia z okresu waszej wspólnej znajomości (chodzi o parę młodą a nie o was i rodziców). Prezenty ręcznie robione są znacznie bardziej osobiste i cieszą o wiele bardziej niż te kupne. Jeśli chcecie wiedzieć co jest teraz na czasie w waszym towarzystwie to najlepiej zapytajcie znajomych o opinie na temat przedstawionych propozycji, być może okaże się, że któraś ze znajomych par wręczyła swoim rodzicom coś co spotkało się z dobrym odbiorem. Takie opinie są bezcenne, dzięki nim łatwiej podejmiecie właściwą decyzję.

Tradycyjne już podziękowania dla rodziców w formie wielkich bukietów kwiatów są na pewno mile widziane, bo każdy przecież lubi dostawać kwiaty :) Ale myśleliście może w jaki inny sposób moglibyście wyrazić wdzięczność rodzicom nie tylko za pomoc w organizacji ślubu? Niektórzy spytają może, a co jeśli nie byli zaangażowani w planowanie wesela? Myślę, że i tak wystarczająco dużo pomogli wam już w życiu by w wyjątkowy sposób uhonorować ich w tym ważnym dla was wszystkich dniu. Dzisiejszy artykuł ma na celu podpowiedzieć wam w jaki oryginalny sposób możecie podziękować swoim rodzicom – za co tylko chcecie! Zobaczcie te pomysły, może któryś wam się spodoba i stwierdzicie, że właśnie taki prezent chcielibyście dać swoim rodzicom na weselu.

Podziękowania dla rodziców na weselu

Podziękowania dla rodziców z pewnością weszły na stałe w program wesela i myślę, że to dobrze. Jest to miły gest i ukłon w stronę rodziców za ich trud wychowania. Czym więc podziękować im, by było efektownie, ciekawie i zarazem stosownie. Powiem Wam, że prześledziłam trochę fora internetowe, począwszy od 2005 roku i widzę, że tendencja nieco się zmienia. Chodzi przede wszystkim o to, że dziś nie ma sztywnych ram, których należy się trzymać przy podarunku dla rodziców i ja to bardzo chwalę :) Jeszcze kilka lat temu większość ludzi pisało o koszach kwiatów lub słodkości albo księgach z podziękowaniami, na które szkoda po prostu pieniędzy, bo delikatnie mówiąc nie powalają swym pięknem. Dzisiaj jesteście otwarci na przeróżne propozycje. Wiadomo, że kwiaty są uniwersalne i jeśli ktoś marzy o tym żeby właśnie bukiety wręczyć rodzicom, to niech to zrobi. Mimo wszystko można upiększyć taki prezent i dołożyć do niego coś pamiątkowego, co zostanie z nimi dłużej niż tylko kwiaty i słodycze.

Pomysły na prezenty dla rodziców

1. Film lub prezentacja ze zdjęciami z dzieciństwa Pary Młodej lub z sesji narzeczeńskiej – ostatnio dosyć modne są teledyski ślubne, które wyświetlane są podczas wesela, w ramach podziękowań.

2. Albumy – jeśli marzysz, by sprawić rodzicom album ze swoimi zdjęciami, postaraj się by jego forma była nietypowa, inna niż wszystkie. W środku mogą mieścić się zdjęcia z Waszego dzieciństwa, historie związane z Waszymi rodzinami, coś co kojarzą tylko Wasi rodzice – uwierzcie mi przeglądanie go będzie wywoływało wzruszenie nie tylko na ich ale i Waszych twarzach! Polecam albumy zrobione techniką scrapbookingu, sama takie robię i myślę, że to może być efektowne okazanie wdzięczności, w które włożone jest całe serce :)

album scrapbook prezent ślub

3. Koszulki z nadrukiem– ofert jest tyle, że z pewnością wybierzecie coś co Wam odpowiada.

4. Akcesoria ze specjalnym grawerem– ile ludzi tyle pomysłów, ja ostatnio znalazłam piękne łyżeczki z wygrawerowaną datą ślubu. Cudeńko! Istnieje wiele firm, które wykonują grawer więc to nie jest duży problem.

5. Podziękowania wykonane z ceramiki– również ciekawa możliwość, formy są przeróżne, od figurek z wyrytym tekstem po rzeczy codziennego użytku takie jak filiżanki czy podstawki pod kubki lub ceramiczne magnesy.

SONY DSC

6. Medaliony dla mam, spinki do mankietów dla ojców- MÓJ ABSOLUTNY HIT :D W medalionie wypisane są krótkie słowa podziękowania, a na spinkach data ślubu i inicjały Młodych. Zdradzę po cichu, że sama takie zamówiłam i jestem baaaardzo zadowolona :)))

podziękowanie dla rodziców

7. Podziękowanie handmade – ja robię takie w formie pudełek, kiedyś wykonałam je parze, która do środka dawała rodzicom płytkę z teledyskiem, o którym już wspomniałam. Tak naprawdę w zależności od stylu dekoracji zależeć będzie oprawa takiego podziękowania.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

18 komentarzy

 • Odpowiedz Basia27

  My nie chcieliśmy robić podziękować dla rodziców podczas wesela, przy wszystkich gościach. To takie trochę na pokaz… Zdecydowaliśmy się to zrobić w domowym zaciszu. Podarowaliśmy rodzicom słodycze, fotoobrazy z Foto4U i lasy w szkle, a właściwie to storczyki;) https://www.foto4u.pl/fotoobrazy

  16 październik, 2019 o 09:45
 • Odpowiedz Diana

  Miesiąc temu dostałam od pary młodej kilka sztuk przepysznych, ciągnących się krówek z bardzo ładnym nadrukiem, np tutaj można kupić https://mleczne-krowki.pl/krowki-weselne

  29 sierpień, 2019 o 11:54
 • Odpowiedz joliks

  fajnie podana lista pomysłów, ale jako uzupełnienie polecam sprawdzenie spersonalizowanych prezentów. Przykład obraz z grawerem w serduszkach http://tuprezenty.pl/podziekowanie-dla-rodzicow-pomysl/

  1 lipiec, 2019 o 23:44
 • Odpowiedz Alojzy

  A może coś takiego: https://sklepdoznan.pl/10447-wibratory-dla-par

  18 czerwiec, 2019 o 14:20
 • Odpowiedz Marta

  Upominki sa bardzo wazne.

  23 kwiecień, 2019 o 21:45
 • Odpowiedz Paulina

  My kupiliśmy rodzicom weekendowy pobyt w hotelu i byli bardzo zadowoleni :) Co prawda, nie był to najtańszy prezent, ale na pewno wart swojej ceny :)

  4 październik, 2018 o 14:56
 • Odpowiedz nobilia

  Fantastyczne pomysły, bardzo oryginalne! Drzewko chyba najbardziej przypadło mi do gustu, to piękny, trwały symbol, ale wiadomo, trzeba pamiętać, żeby trafić też w gust rodziców – niektórym taki prezent może sie wydać dziwaczny, inni będą zachwyceni. Ten tekst to prawdziwa skarbnica kreatywnych pomysłów dla młodych. :) Super!

  11 wrzesień, 2018 o 11:28
 • Odpowiedz Agnieszka

  Cena upominków nie jest tak istotna, najważniejsza jest tradycyjnie pamięć :) Jak kogoś stać to kupi droższe upominki w ramach podziękowań, a jak ma mniej pieniędzy to kupi jakieś drobnostki. To nie ma znaczenia, chodzi o pamięć i wdzięczność. Ewentualnie można tak podziękować https://sklepslubny.love/w-porcie-milosci/1517-skrzynia-na-wino-i-drobiazgi-podziekowanie-rodzicom-z-imionami.html

  4 lipiec, 2018 o 10:28
 • Odpowiedz Pyszne Krówki

  Super pomysłem są krówki z dedykowanym papierkiem z napisem według własnego pomysłu ; )

  25 czerwiec, 2018 o 14:09
 • Odpowiedz Ola

  Ciekawy pomysł to ten z wycieczką! Można podarować pięknie zapakowane zaproszenia, czy coś w tym stylu. Fajnie wysłać też całą czwórkę jeżeli się lubią razem! Przy okazji lepiej się poznają.

  15 luty, 2018 o 08:14
 • Odpowiedz PodarujDrzewko

  polecamy serdecznie zestawy upominkowe od PodarujDrzewko.pl :)

  5 styczeń, 2018 o 16:02
 • Odpowiedz Karolina

  Dobry wieczór

  planujemy ślub elegancki, kolorami przewodnimi mają być złoto i szmaragd, aczkolwiek wszystko z umiarem. Do tego planujemy dodać elementy naturalne. Chcemy żeby było z klasą, ale żeby każdy się czuł swobodnie. Zależy nam na sesji w innym terminie niż sama ceremonia.
  Interesuje nas zakres Państwa usług i kosztorys.
  Pozdrawiam,
  Karolina

  1 listopad, 2017 o 22:50
 • Odpowiedz opax

  Świetne pomysły na prezent, na pewno warto któryś z nich wykorzystać :)

  20 sierpień, 2017 o 18:55
 • Odpowiedz LilkaS

  Planuję niekonwencjonalny prezent ślubny czyli lot w tunelu aerodynamicznym. Przyjaciele z tych raczej szalonych, więc jestem pewna, że taki prezent ich ucieszy bardziej niż jakieś SPA czy komplet garnków. Coś na wzór:
  https://prezentokracja.pl/blog/wideorelacja-aerotunel

  20 marzec, 2017 o 12:00
 • Odpowiedz Robert

  Może film z „jajem” np. https://www.youtube.com/watch?v=riPoS1LjR8E

  22 luty, 2017 o 15:16
 • Odpowiedz Aga

  Jeśli rodzice i teściowei naprawę się postawili, to poszukajcie w goglach badań igenesis. To takie badania genetyczne. Jeśli rodzić na coś choruje i jak to starsza osoba ma kłopoty ze zdrowiem, to to jest dla niego. Poczytajcie. U mnie mama sobie zafundowała i nie ma już problemów z utrzymaniem diety (a sporo ważyła).

  13 luty, 2017 o 22:30
 • Odpowiedz ellagrall

  Mega prezentem wydaję mi się zdjęcie złożone z waszych wspólnych chwil. Takie cudo zamówisz na mozaikowo.pl i na pewno będzie to dla rodziców niezapomniany prezent. Idealnie pasuje do okazji. Na pewno ucieszą się z tego, jak bardzo cenicie wasze wspólne chwile. Coż jest teraz cenniejszego? Pozdrawiam i polecam

  29 listopad, 2016 o 11:12
 • Zostaw odpowiedź