Harmonogram ślubu kojarzy się z uroczystościami na kilkaset osób i całym sztabem konsultantów ślubnych, ale w rzeczywistości przyda się nawet w przypadku najmniejszego przyjęcia dla najbliższych i przyjaciół. Podpowiadamy, dlaczego warto go zrobić i jak się nim posługiwać.
• Harmonogram ślubu warto zrobić bez względu na to, jak duże przyjęcie planujemy. To nie ilość gości jest najważniejsza, ale ustalenie orientacyjnego planu wydarzeń, którym można będzie się posługiwać podczas umawiania i dogrywania wszelkich drobiazgów.
• Podczas tworzenia harmonogramu nie trzeba być przesadnie dokładnym w każdym detalu. Najważniejsze jest wytyczenie elementów, które muszą mieć miejsce o określonych godzinach i ułożenie listy pozostałych kwestii w odpowiedniej kolejności. Warto od razu zaznaczać, ile czasu przewidziano na konkretne zadania, ale konieczny jest pewien margines błędu, gdy trudno dokładnie przewidzieć, ile czasu potrwa dojazd do obiektu weselnego lub krojenie tortu.
• Harmonogram to cenna wskazówka nie tylko dla przyszłych małżonków, ale przede wszystkim dla obsługi uroczystości. Ten grafik pomoże ustalić godziny wydawania posiłków, porę rozpoczęcia przyjęcia, a nawet wygospodarować chwilę na grupowe zdjęcia. Harmonogram należy udostępnić zarówno menadżerowi obiektu weselnego, jak również obsłudze foto, wideo oraz orkiestrze i innym osobom, które mają określone zadania w tym dniu. Z grafikiem powinni zapoznać się także najbliżsi, którzy biorą czynny udział w przygotowaniach weselnych.
• Dobrze rozpisany grafik ślubny pomoże pamiętać o wszystkim. Wbrew pozorom może się zdarzyć, że zapomnicie o wygłoszeniu zaplanowanej przemowy albo o tym, że już za moment odbędzie się jakaś zabawa plenerowa, ale właśnie po to jest harmonogram, by móc do niego co jakiś czas zaglądać i kontrolować, czy wszystko przebiega zgodnie z planem.
• Jeśli do organizacji uroczystości zatrudniliście konsultanta ślubnego, to właśnie ta osoba może czuwać nad przebiegiem i realizacją poszczególnych etapów uroczystości.
• Harmonogram to ułatwienie dla przyszłych nowożeńców, ale również dla całej obsługi. Jeśli każda osoba odpowiedzialna za poszczególne elementy przyjęcia będzie wiedziała, co i w którym momencie będzie się odbywało, o wiele łatwiej będzie jej dopasować swoje zadania do sytuacji. Dzięki takiej rozpisce fotograf zaplanuje moment na zdjęcia w plenerze lub pozowane fotografie z rodziną, kamerzyści mogą zadbać o to, by stworzyć nagrania z życzeniami od bliskich, a floryści będą wiedzieli, o której godzinie rozpocznie się przyjęcie i kiedy dekoracje powinny już znaleźć się na stołach.
Brak komentarzy