Obserwuj:

Nietypowe pierścionki zaręczynowe (praktyczny poradnik)

pierścionek z napisem love

Wybór pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie dla mężczyzny. A gdyby tak panowie wybierali dla nas bardziej niestandardowe wzory? Co powiecie na pierścionek ze znakiem nieskończoności albo z napisem love czy nawet na małym łańcuszku? Nam bardzo spodobały się te nietypowe pierścionki, jeden da się nawet połączyć później z obrączką.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pomysłów na oświadczyny jest wiele – jedne mniej, inne bardziej oryginalne. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia są jednak najczęściej rozpoczynane od poszukiwania odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Jak wybrać ten idealny?

inne obraczki pierscionek zareczynowy

Źródło: inneobraczki.pl

Wybierz wzór

Podstawowa zasada brzmi: pierścionek zaręczynowy powinien podobać się narzeczonej. Problem jednak w tym, że wielu mężczyzn nie zwraca uwagi na biżuterię u kobiet, a więc nie ma pojęcia co może spodobać się partnerce. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej jest przeprowadzić małe śledztwo i spróbować dyskretnie podpytać ukochaną, jakie pierścionki jej się podobają. Można też o pomoc poprosić jej najlepszą przyjaciółkę czy siostrę. Warto poza tym bliżej przyjrzeć się posiadanej przez przyszłą narzeczoną biżuterii i na tej podstawie wysnuć odpowiednie wnioski. Jeśli więc wśród ozdób przeważają te z dużymi kamieniami, należy rozejrzeć się za podobnym pierścionkiem. Twoja wybranka woli srebrne łańcuszki czy bransoletki? Szukaj wśród pierścionków wzorów wykonanych z palladu, platyny lub białego złota.

oryginalne piersionki zareczynowe

Źródło: inneobraczki.pl

Oryginalny wzór pierścionka

Najprostszym rozwiązaniem jest udanie się do jubilera i wybranie pierścionka zaręczynowego spośród dostępnej w sklepie oferty. Jeśli jednak chcesz, aby podarowana przez Ciebie biżuteria była naprawdę wyjątkowa, możesz zdecydować się na pierścionek wykonany według własnego pomysłu, na którym zostanie umieszczone Twoje odręczne pismo, ważny dla Was symbol albo rysunek (oczywiście w odpowiedniej wielkości). Oprócz kamienia (brylantu, szafiru, topazu itd), materiału (np. stal damasceńska, pallad, tytan, złoto) czy grawerunku, masz do wyboru także różne techniki jubilerskie, np. mokume gane, gdzie powstaje niemożliwy do powtórzenia wzór. Tego typu pierścionki znajdziesz w pracowni złotniczej Inne Obrączki – decydując się na właśnie taki model masz pewność, że jest on niepowtarzalny i będzie stanowił wyjątkową pamiątkę.

nietypowy piersionek zareczynowy

Źródło: inneobraczki.pl

Jaki rozmiar?

Oprócz samego wzoru równie ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Ze względu na to, że przyjęło się, iż oświadczyny powinny być dla przyszłej narzeczonej niespodzianką, zdobycie tej wiedzy wiąże się z pewnymi trudnościami. Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podebranie ukochanej pierścionka, który później można zanieść do jubilera i na tej podstawie dobrać rozmiar. Jeśli nie jest to możliwe, również w tym przypadku pomocna może być przyjaciółka partnerki, która ją dyskretnie wypyta. Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest istotne, gdyż nie wszystkie sklepy jubilerskie oferują zmniejszanie czy zwiększanie pierścionków zaręczynowych. Firma Inne Obrączki zapewnia jednak, że każdy wykonany u nich pierścionek można bezpłatnie zmniejszyć lub zwiększyć.

Zadbaj o romantyczną atmosferę

Oświadczyny wymagają odpowiedniej oprawy. Samo kupno pierścionka więc nie wystarczy oprócz tego postaraj się również o eleganckie pudełeczko, które znajdziesz w sklepie jubilerskim (bardzo często są one dodawane do kupowanych pierścionków). Pamiętaj też o kwiatach dla ukochanej i zadbaj o romantyczną atmosferę, nawet jeśli oświadczyny mają być niespodzianką. Zapalone świece podczas kolacji w domu, czy piękno przyrody na pikniku lub spacerze za miastem z pewnością sprawią, że ta chwila będzie niezapomniana – zarówno dla Ciebie, jak i Twojej ukochanej.

romantyczne oswiadczyny

Zdjęcie: melissadelormephotography.com

Ten poradnik skierowany jest głównie dla panów :) ale jeśli jakimś trafem jesteś kobieta i czytasz ten tekst… zajrzyj też tutaj – 10 faktów o życiu po zaręczynach!

Pierścionek zaręczynowy na jej ręce

My uwielbiamy takie ciekawe pomysły, tym bardziej że te pierścionki są jedyne w swoim rodzaju i pewnie w niewielu jeśli nie tylko w jednym egzemplarzu. A może mamy wśród czytelniczek planujących ślub jakąś przyszłą pannę młodą z takim oryginalnym pierścionkiem na palcu?

nietypowa obrączka ślubnanietypowe pierścionki zaręczynowe i obrączkioryginalne nietypowe pierścionki zaręczynowe i obrączki.jpgręcznie robione na zamówienie nietypowe pierścionki zaręczynowe i obrączki.jpgciekawe nietypowe nietypowe pierścionki zaręczynowe i obrączki.jpg

Pierścionki tworzy Maja Rolc Majerič ze Słowenii. Na zamówienie wykona każdy spersonalizowany model, o którym marzycie.

pierścionki zaręczynowe oryginalne

Te ciekawe wzory to dzieło Dafny Shemesh-David.

plecione pierścionki zaręczynowe

Te druciane plecionki ze złota wykonuje Orit Hadad. Je również można kupić na Etsy

Jak się oświadczyć?

Ten temat powinien znaleźć się na samej górze artykułu o pierścionkach zaręczynowych, ale co tam.

Razem z czytelnikami postanowiliśmy szukać oryginalnych pomysłów na zaręczyny. Według nas, z zebranych dotąd pomysłów, dwa wyróżniają się w szczególny sposób.

Nasze ulubione sposoby, o których dyskutujecie na naszym profilu to pytanie zadane w formie słodkich babeczek, na których w lukrowanej formie przyszły Pan Młody zadał pytanie, którego wypowiedzenie na głos może sprawić nie lada trudność wielu mężczyznom.

Drugi z naszych faworytów oświadczył się w sposób wręcz filmowy… Został dostarczony kurierem do domu swojej dziewczyny w wielkim kartonie…

Po czym, gdy kurier odjechał, wyskoczył z pudła z wielkim bukietem kwiatów! Jeśli jesteście ciekawi innych pomysłów na oryginalne zaręczyny to zapraszamy na nasz profil, a może jesteście już po zaręczynach i chcecie podzielić się z nami Waszymi wrażeniami? Zachęcamy zatem do aktywności i dzielenia się takimi wyjątkowymi historiami z zaręczyn.

Choć jest to bardzo magiczna i wyjątkowa chwila, czasem zupełnie nie mamy pojęcia jak się do tego zabrać. Gdzie najlepiej oświadczyć się ukochanej, jak samemu wybrać pierścionek, czy nadal wypada prosić o rękę jej rodziców – jeśli masz w głowie setki podobnych pytań to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Podpowiemy Ci, jak zorganizować najpiękniejsze zaręczyny dla Twojej wybranki.

Jak zorganizować zaręczyny? 

Jeśli doszedłeś do wniosku, że to jest ten czas i chciałbyś pójść o krok dalej angażując się intensywniej w swój związek spróbuj zorientować się, czy Twoja kobieta myśli podobnie. Dyskretne wybadanie sytuacji wśród rodziny i znajomych pozwoli Ci dowiedzieć się, na ile organizowanie całej akcji ma jakikolwiek sens. Albo po prostu idź za głosem serca, to przecież Ty najlepiej znasz swoją ukochaną. Jeśli wiesz już, że Twoja wybranka czeka na zaręczynowy pierścionek od Ciebie – czas zabrać się do pracy. Przemyśl dobrze, czy Twoja partnerka nigdy nie mówiła Ci, jakie zaręczyny są jej marzeniem? Jeśli tak – sprawa prosta – robisz wszystko, aby udało się je zrealizować możliwie najlepiej, jeśli nie – sam wymyśl miejsce i czas.

pomysły rady zaręczyny

Uwierz, że kochająca Cię dziewczyna na pewno doceni to, co dla niej zrobisz. Postaraj się, aby było to najbardziej romantyczne, ale jednocześnie ciekawe miejsce, w które kiedykolwiek możesz ją zabrać. Następny krok – wybór pierścionka. Najlepiej, jeśli uda Ci się zupełnym „przypadkiem” pożyczyć jakiś jej, aby mieć dokładny wzór. Będziesz miał wtedy pewność, że trafisz z rozmiarem. Możesz też zaangażować jej najlepszą przyjaciółkę, aby pomagając Ci dowiedziała się o odpowiedni rozmiar noszonej przez nią biżuterii.

W kwestiach technicznych – czyli samego przebiegu tej niezwykłej chwili niestety nie jesteśmy w stanie dać Ci złotych rad. Najlepiej, jeśli zrobisz to zupełnie od serca, mówiąc i zachowując się tak, jak w danej chwili myślisz. Dużo lepiej wychodzą spontaniczne gesty, niż wyuczone na pamięć regułki. Kulturalnie będzie również obdarować kwiatami mamę wybranki Twojego serca oraz zadać pytanie jej rodzicom, czy nie mają nic przeciwko Waszemu wspólnemu szczęściu – jednak decyzja w tej kwestii należy wyłącznie do Ciebie. Nie jest to przecież obowiązkowe, ale na pewno pomoże trochę wkupić się w łaski przyszłej teściowej :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

2 komentarze

  • Odpowiedz dirrma

    Przepiękne! Mój narzeczony postawił na klasykę. Ale Nasz ślub nie będzie już tak klasyczny. W organizacji pomoże Nam doświadczony konsultant ślubny.

    7 wrzesień, 2014 o 11:11
  • Zostaw odpowiedź