Obserwuj:
INSPIRACJE

12 pomysłów na oryginalne numery na stołach weselnych

Numerowane stoły weselne stały się już niemal standardem. Plan stolików i numeracja ułatwiają organizację przyjęcia i sprawiają, że goście od samego początku wiedzą, które miejsca przygotowano z myślą o nich. Warto zadbać o to, by numeracja stołów pasowała do otoczenia, a jednocześnie odrobinę się wyróżniała na tle pozostałych elementów aranżacji. Restauracje i obiekty weselne mogą mieć na wyposażeniu swoje znaczniki z numerami, ale można je również wykonać samodzielnie lub zamówić.

Numeracja stolików nie musi być nudna i monotonna. Jeśli w Waszej sali weselnej nie ma odpowiednich znaczników, albo są niezbyt ładne, nic straconego. Poniżej znajdziecie 12 pomysłów na ciekawe i niepowtarzalne sposoby ponumerowania stolików.

1. Drewniane numery na patyczku lub szpilce – można wbić je w stertę babeczek lub umieścić w kompozycji kwiatowej. Są subtelne, bardzo wdzięczne i pasują do większości aranżacji.

drewniane numery stołów

źródło: delightfulfindsandme.com


2. Numery naklejone, namalowane lub przybite do kawałka drewna – bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które można zrobić własnymi siłami. Wystarczą kawałki drewna (na przykład docięte kantówki albo pocięty pień brzozy) i odrobina chęci. Efekt jest rustykalny, klimatyczny i absolutnie niepowtarzalny.

numery stołów pomysły

źródło: delightfulfindsandme.com


3. Papierowe winiety do ustawienia na stole – absolutna klasyka. Można zamówić je wraz z dekoracjami i zaproszeniami albo wykonać samodzielnie. Warto skorzystać z kilku rodzajów papieru, połączyć je, dodać kawałek koronkowej tasiemki lub jutowego sznurka i gotowe. Efekt będzie romantyczny i sielski, a koszt wykonania bardzo przystępny.

numery stołów DIY

źródło: pinterest.com


4. Czarne tabliczki, po których można pisać kredą – zdobyły serca wielu osób, znajdują mnóstwo zastosowań. Często służą do podpisywania ziół i kwiatów, ale mogą być równie dobrym pomysłem na numerację weselnych stołów. Można wybrać model na podstawce lub tabliczkę na patyczku. Zakup gotowych tabliczek to tylko jedna z możliwości, kolejną jest ich samodzielne wykonanie. Ich atutem jest wielofunkcyjność – po weselu możecie je wykorzystać do dekoracji wnętrza.

tabliczki kredowe numery stołów

źródło: loveitsomuch.com


5. Numery na świecach – dość oryginalny i ciekawy sposób na ponumerowanie stołów. Świece będą przy okazji świetnym źródłem nastrojowego światła. Możecie kupić świece z gotowymi numerami albo najzwyklejsze (na przykład szerokie białe), na których zawiesicie etykiety z numerami.

źródło: homedit.com

źródło: homedit.com


6. Numery z korków od wina – jeśli jesteście miłośnikami tego aromatycznego trunku, możecie zbierać korki, poprosić znajomych i rodzinę, by również odkładali te urocze zatyczki od butelek. Korki można połączyć na kształt określonych numerów za pomocą kleju. Efekt będzie niezwykły – oryginalny i niebanalny.

źródło: eastendexperience.com

źródło: eastendexperience.com


7. Numeracja w żywej zieleni – kwiaty i motywy roślinne mogą zagościć na Waszych stołach nie tylko w postaci bukietów i kompozycji kwiatowych, ale również w formie numerów. Tworzenie takich dekoracji warto zlecić profesjonaliście, który ma doświadczenie w podobnych realizacjach. Efekt będzie bardzo wyrazisty i oryginalny. To świetny wybór na wesele w klimatach roślinnych, eko i skandynawskich.

źródło: handmadeandcraft.com

źródło: handmadeandcraft.com


8. Numery na wielu elementach nakrycia – bardzo ładny i subtelny sposób na umieszczenie numeracji w obrębie stolików. Można je umieścić na serwetkach lub menu – na każdym stole powinny się znaleźć detale o właściwej numeracji. Całość można zlecić firmie wykonującej zaproszenia i inne detale ślubne lub wykonać samodzielnie.

źródło: homedit.com

źródło: homedit.com


9. Numery na wazonikach i słoiczkach – można wykonać je samodzielnie z tektury, kartonu, sklejki i wielu innych materiałów. Koszty są niewielkie, a efekt jest pełen uroku. Świetny wybór na uroczystości w rustykalnych, sielskich klimatach.

źródło: confettidaydreams.com

źródło: confettidaydreams.com


10. Numerowane butelki z winem – można zamówić indywidualnie zaprojektowane etykiety z numerami albo wykonać proste pokrowce na butelki – na przykład w formie jutowych worków z nadrukiem.

źródło: theweddingoutlet.com

źródło: theweddingoutlet.com


11. Balonowe drogowskazy – choć wielu osobom balony kojarzą się z przeciwieństwem dobrego smaku, to dobrze dobrane, gustowne dekoracje z balonami mogą być niezwykle lekkie, romantyczne i stylowe. Świetnym pomysłem na ponumerowanie stolików jest zastosowanie balonów, do których zaczepia się tabliczkę z numerem. Taki balon warto umocować do stolika, by wisiał dokładnie nad nim na odpowiedniej wysokości.

numery stołów balony

źródło: homedit.com


12. Numery stolików wykonane z… gry scrabble. To jeden z najbardziej zakręconych pomysłów. Można wykorzystać oryginalne elementy z gry lub zamówić drewniane kostki przypominające scrabble. Na podstawce można ułożyć dowolny napis i numer – pomysł ciekawy i nieszablonowy, w sam raz dla miłośników gier.

źródło: onewed.com

źródło: onewed.com


Masz jeszcze jakieś fajne pomysły?!

Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź