Obserwuj:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze florystów?

Kwiaty tworzą oprawę uroczystości. Od ich kolorystyki, stylu i kompozycji zależy ostateczne wrażenie, dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu odrobinę czasu. Szczęściarze uzdolnieni florystycznie i osoby chcące co nieco zaoszczędzić czasami decydują się na samodzielne tworzenie dekoracji kwiatowych. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie, o ile mamy na to czas, siłę i chęci. Zdecydowana większość par zleca przygotowanie bukietów i detali kwiatowych florystom. To rozwiązanie jest znacznie popularniejsze, bo zdejmuje z barków Młodej Pary choć jeden z trudnych obowiązków.

kwiaty bukiet slubny

Tworzenie udanych kompozycji florystycznych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie jest to kwestia tylko i wyłącznie ułożenia kilkunastu kwiatków w wazonie. Najpiękniejsze dekoracje florystyczne powstają w przemyślany i zaplanowany sposób. Bukiety rustykalne, które są z pozoru chaotyczne i przypadkowe, są w gruncie rzeczy tworzone z doświadczeniem i zapałem. Wiązanki sielskich ziół i zbóż to również pewna koncepcja, którą wcale nie tak łatwo zrealizować. Kwiaty należy dobierać umiejętnie w zależności od stylistyki przyjęcia i osobowości uczestników, a to trudne zadanie. Warto wybrać florystę z prawdziwego zdarzenia. Jak to zrobić?

bukiet panna mloda

• Dobry florysta powinien czuć kwiaty, dobierać je intuicyjnie i łączyć w nieszablonowe zestawy, a nie koncentrować się na jednym rodzaju bukietów ślubnych. Naprawdę nie warto ograniczać się do prostych róż z kwiaciarni. Kwiaty, rośliny zielone, trawy, gałęzie, zioła i zboże – to jest prawdziwe bogactwo natury, które uzdolniona osoba potrafi przekształcić w cudowne bukiety i inne kompozycje.

nazwy stolow weselnych kwiaty

• Poszukajcie osoby doświadczonej, która może pochwalić się udanymi realizacjami. To nie oznacza, że początkujący floryści powinni być z góry skreśleni, ale warto poznać osobę odpowiedzialną za kwiaty i dowiedzieć się, jak pracuje, jaki ma gust, jakie kompozycje ma na swoim koncie. Praktyka w wielu przypadkach faktycznie czyni mistrza.

dekoracje stolu wesele para mloda

• Wybierzcie do współpracy osoby, które specjalizują się w obsłudze przyjęć różnego typu. To specyficzne zajęcie – presja czasu, konieczność zadbania o każdy detal, dowiezienia kompozycji na miejsce.

4-1

• Chwila rozmowy o oczekiwaniach i gustach potrafi wyłonić tę właściwą osobę. Jeśli florystka reaguje zdziwieniem na prośbę o bukiet polnych kwiatów, bukieciki lawendowe lub kompozycję z wykorzystaniem liści, gałązek lub szyszek – to może warto jednak zmienić florystkę, a nie oczekiwania względem roślin.

bukiet slubny wiszacy rustykalny

• Warto zasięgnąć opinii innych. W sieci nie brak stron z opiniami i grup dyskusyjnych, gdzie można zapytać o poszczególne firmy i indywidualnych florystów. Dobra renoma w branży to doskonała wskazówka.

storczyki slub bukiet

• Florysta to nie fotograf, nie spędzicie wspólnie kilkunastu godzin, ale to nie znaczy, że może to być osoba niesympatyczna, z którą ciężko się porozumieć. Warto zdecydować się na współpracę z osobą nadającą na tych samych falach, co my, która zrozumie nasze zdenerwowanie, potrzeby i oczekiwania.

dekoracja stolu wesele

• Warto zwrócić uwagę na cennik, dyspozycyjność i profesjonalizm. Ceny niektórych roślin są bardzo wysokie więc jeśli szukacie oszczędności, spróbujcie sięgnąć po kwiaty sezonowe, a nie od razu po tańszego florystę.

storczyki ślub wesele

• Kolejną ważną kwestią są przedmioty i detale niebędące roślinami, ale powiązane z ich lepszym wyeksponowaniem. Większość florystów dysponuje różnymi wazonami, słojami, misami, świecami i drobiazgami, które czynią kompozycje jeszcze piękniejszymi. Warto to ustalić na samym początku, by nie okazało się, że musicie jeszcze oddzielnie szukać wazonów, które pomieszczą przygotowane bukiety.


Trudno wyobrazić sobie wesele bez oprawy kwiatowej. To jeden z tych elementów, który dekoruje, ale również nadaje klimat, aromat, kolor i charakter uroczystości. Dobry i doświadczony florysta uczyni Wasze przyjęcie jeszcze piękniejszym.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź