Obserwuj:

Złoto i zieleń na stole

Wpisy na Sweet Wedding bywają tworzone w oparciu o inspiracje, pomysły własne lub aktualne trendy, ale są też wpisy takie, jak ten – stworzone na bazie zgłoszenia od jednej z czytelniczek. Z ogromną przyjemnością prezentuję dziś Wam poniższą galerię, w której znajdziecie garść inspiracji związanych ze ślubnymi dekoracjami w kolorze złota i zieleni. Na dodatek to idealny przykład dekoracji DIY!

Wszystkie kadry prezentują dekoracje i detale, które ozdobiły i uświetniły przyjęcie weselne Kasi – naszej czytelniczki i obserwatorki, którą serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to, że zechciała podzielić się z nami swoimi zdjęciami i przemyśleniami.

Zieleń i złoto – to kolory, które kojarzą się z niemal królewskim przepychem, elegancją, ale też ze świętami. Zielone choinki i stroiki tak często ozdabiamy złotymi łańcuchami, bombkami i świecami. W moim przekonaniu taka kolorystyka fenomenalnie sprawdzi się na zimowym, a w szczególności na grudniowym przyjęciu weselnym, ale też w pozostałych miesiącach roku.

Zieleń i złoto to wysmakowane i bardzo eleganckie połączenie i nic dziwnego, że wypadło tak znakomicie na przyjęciu weselnym Kasi, które odbyło się w pałacowej scenerii, a dokładniej w pięknym i stylowym Pałacu Wiejce. Wcale mnie nie dziwi, że wybór padł na takie kolory i na taką estetykę poszczególnych elementów – jest elegancko, efektownie, ale też z dużą dawką ponadczasowego szyku.

Zielono-złote były nie tylko dekoracje stołów, ale nawet koperty i zaproszenia ślubne. Absolutnie genialne są te złote pieczęcie. Gdyby nie kolor koperty i laku, adresat mógłby przypuszczać, że otrzymał właśnie list z Hogwartu. ;)

Bluszcz w roli głównej na ślubnych stołach? Już widzę miny sceptyków. ;) Jednak, jak widać, to roślinka, która może zawojować nawet pałac i przyjęcie ślubne, a nie tylko smętnie porastać meblościanki i stare bramy wjazdowe na posesjach.

Zieleń i złoto to kolory, które okazują się świetnymi barwami przewodnimi w oprawie wizualnej ślubu i wesela. Kolory te mają setki odcieni, a każdy z nich ma swój niepowtarzalny urok. Zieleń wnosi do weselnych realiów powiew świeżości i naturalności. Jest to kolor symbolizujący naturę, ale też nadzieję, a więc również optymizm. To kojąca, przyjemna i szlachetna barwa.

Złoto jest w domyśle pełne przepychu, ale w rzeczywistości jest też eleganckie, efektowne i stylowe. W lekko patynowanym odcieniu nabiera staromodnego uroku. To kolor pałacowy, królewski i kojarzony z bogactwem, którego przecież warto życzyć Młodej Parze na nowej drodze życia. ;)

Połączenie właśnie tych dwóch kolorów jest ponadczasowe, ale też odrobinę świąteczne. To dobry wybór na przyjęcia weselne i to nie tylko w pałacowej scenerii.


Dekoracje – Kasia Walczak – Speckled Fawn DIY

Fotograf ślubny – Anna Gnyś

Miejsce wesela – Pałac Wiejce

Zaproszenia – Decoris 

Kwiaty – Na Badylu

Upominki dla gości – aniołki 

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

6 komentarzy

 • Odpowiedz Magdalena Próżno

  Planuje właśnie wesele i szukam inspiracji. Szczerze mówiąc zieleń i złoto na stole w takim wydaniu zawróciła mi w głowie. Świetny pomysł. Wpis ciekawy i przydatny.

  3 styczeń, 2018 o 13:54
 • Odpowiedz Bogumiła Bartkiewicz

  Przepięknie

  30 grudzień, 2017 o 16:03
 • Odpowiedz Speckled Fawn DIY

  Dziękuję! :)

  30 grudzień, 2017 o 16:02
 • Odpowiedz Speckled Fawn

  Serdecznie dziękuję za tak fajne opisanie naszego ślubu :)

  30 grudzień, 2017 o 17:01
 • Zostaw odpowiedź