Obserwuj:

Wywiad z ekspertem: Hello! Prints – Stylowa papeteria ślubna

1. Jak rozpoczęła się Wasza przygoda z branżą ślubną? Kilka słów o sobie…

Hello! Prints została założona przez rodzeństwo (brat i siostra) w 2011 roku. Impulsem do założenia firmy był ślub jednego z rodzeństwa i konieczność najpierw znalezienia zaproszeń, a później z braku odpowiadającym nam estetycznie i jakościowo produktów – zaprojektowanie własnej papeterii. Efektem entuzjastycznej reakcji gości weselnych na otrzymane zaproszenia było założenie działalności, która trwa do dzisiaj. I chociaż spoglądając wstecz na pierwsze projekty widzimy jak duży postęp wykonaliśmy od tych pierwszych wzorów do tego co oferujemy obecnie, to wciąż miło wspominamy tamten czas i emocje związane z przygotowaniami.

Hello-Prints-Darmowe-szablony-kart-menu

2. Skąd czerpiecie inspirację do pracy i projektów?

Inspiracje jak zwykle przychodzą w najmniej spodziewanym momencie. Oczywiście staramy się obserwować  branżę ślubną i nadążać za zmieniającą się modą, a także próbujemy kreować własne pomysły, odpowiednio je prezentować i polecać. Z dużym zainteresowaniem śledzimy zachodnie firmy i wdrażamy sprawdzone techniki wykonania i formaty papeterii. Śledzimy popularne blogi ślubne i staramy się aktywnie w nich uczestniczyć stąd także nasza obecność na Sweet Wedding.

3. Najbardziej wyjątkowe zamówienie lub projekt zaproszeń?

Każde nasze zamówienie jest wyjątkowe i tak je traktujemy. Nobilitacją dla nas jest fakt, że nasza papeteria jest obecna w całej Europie i można ją znaleźć na wielu uroczystościach także obok wielu znanych marek  co jest dla nas szczególnych wyróżnieniem i zachętą do dalszej pracy nad podnoszeniem standardów  i obsługi klienta. Szczególną uwagę przykładamy jednakże do każdego zamówienia, każde z nich jest dla nas wyjątkowe i w każde wkładamy wszystkie umiejętności i zdobyte doświadczenie.

probki-zaproszen-na-slub hello prints papeteria

4. Jakie w ostatnich latach panują trendy w zaproszeniach ślubnych?

Na Polskim rynku coraz modniejsze staje się indywidualne podejście do papeterii ślubnej. Najczęściej państwo młodzi starają się dobrać zaproszenia do kolorystyki lub stylu wesela, a często także projekty mają wyrazić osobowość narzeczonych. Dlatego na wesela w stylu vintage, gdzie będą królowały dekoracje w starym stylu, gustowne dodatki i gdzie liczą się detale – poszukiwana będzie papeteria zawierająca charakterystyczne ornamenty i stylistykę oraz odpowiednio dobraną typografię. Przyszła pani młoda i pan młody  stają się także coraz bardziej odważni stąd coraz więcej projektów z humorem lub o wyrazistych kolorach jak fuksja, żółty, pomarańczowy oraz wielu innych często neonowych kolorach. Kto powiedział, że zaproszenie musi być w kolorze écru ze złotymi dodatkami w postaci obrączek lub gołąbków… Od kilku lat bardzo modne są zaproszenia w kolorach mięty i złota, a coraz większą popularność zyskują wzory w odcieniach różu (vintage róż, brudny róż, wata cukrowa, mak, koral) oraz neonowe bardzo jaskrawe kolory, a także kontrastowe połączenia żółty + brąz, granat + róż.

Bardzo istotnym elementem staje się jakość oraz nowoczesna forma wykonywanych zaproszeń. Ważny jest użyty papier, jakość nadruku, a nawet format i rozmiar zaproszenia. Popularne stają się zaproszenia na pojedynczych kartach, podobnie jak to wykonuje się na zachodzie. Można także powiedzieć, że klienci coraz większą uwagę przykładają do całej oprawy ślubu wliczając w to papeterię (do niedawna traktowaną jako konieczność, czyli aby była, nieważne jaka). Począwszy od zaproszeń wykonywane są w tym samym stylu karty menu, winietki, numery stołów oraz tablice usadzenia gości (table plany), a w późniejszym okresie także podziękowania dla gości weselnych.

ekskluzywne-zaproszenia-w-folderze drukarnia online hello prints

5. Czym kierować się wybierając zaproszenia i papeterię na ślub?

Przede wszystkim wszyscy szukający zaproszeń dla siebie powinni kierować się własnymi odczuciami jeśli chodzi o sam projekt i wygląd papeterii. Zgodnie z zasadą „nie to ładne co ładne tylko to co się nam podoba” powinniśmy dokonać ostatecznego wyboru. Aby się nie rozczarować sugerujemy zawsze zamówić próbki bez względu na to jak bardzo podoba nam się dany wzór, zwłaszcza jeśli oglądamy go na stronie internetowej. Jakość użytych materiałów i nadruku może zdecydowanie nas rozczarować w momencie otrzymania gotowego produktu. Profesjonalna firma zawsze udostępnia próbki w takiej czy innej formie, często dołączając do próbek koperty oraz wzorniki kolorów nadruku na danym papierze.

Często różne firmy używają różnego rodzaju papieru. Mogą to być papiery czerpane, powlekane, matowe lub z fakturą albo metalizowane. Każdy z gatunków ma swoje wady i zalety i każdy znajdzie swojego zwolennika nie znaczy to jednak że skoro projekt nam się spodobał to spodoba się również użyty papier, a producent nie zawsze ma możliwość wykonania naszych ulubionych wzorów na innym papierze, co także wiąże się zazwyczaj z wyższym kosztem (trzeba zamówić małą partię papieru). Profesjonalnie przygotowaną papeterię ślubną, wykonuje się zawsze na jednym gatunku papieru od kopert przez zaproszenia aż po winietki. Głównie ze względu na to iż uzyskujemy jednolitą kolorystykę na każdym elemencie papeterii. Odpowiednio dobrany papier przekłada się także na jakość nadruku oraz sposób późniejszej jego obróbki np. zaginanie, tłoczenie itp. Decydując się na wybór producenta papeterii warto zwrócić uwagę czy uwzględniane są reklamacje, w jaki sposób przygotowywane są projektu (czy wysyłane są do wglądu do klienta przed drukiem), czy i jak można zrezygnować ze złożonego zamówienia (i na jakich warunkach) – np. z powodu choroby, wyjazdu czy innych nie przewidzianych zdarzeń.

6. Plany na najbliższą przyszłość…

Najbliższą przyszłość możemy określić sentencją Leopolda Staffa, którą na pewno większość z Was doskonale zna…

Kochać i tracić, pragnąć i żałować
padać boleśnie i znów się podnosić
krzyczeć tęsknocie: precz! i błagać: prowadź!
oto jest życie: nic, a jakże dosyć

save-the-datersvp karty papeteriawinietki-na-stoly motyw ptaki ptaszki pepeteria zaproszenia

Dziękujemy za treściwy wywiad!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź