Obserwuj:

Coś niebieskiego…

Kolor niebieski ma wiele odcieni i wiele znaczeń. Choć wielu osobom kojarzy się dość chłodno, to jednak jest to jeden z bardziej delikatnych, subtelnych i ciekawych kolorów, który można wykorzystać w charakterze przewodniej barwy weselnej. Dodatki w kolorze niebieskim wspaniale wyglądają w połączeniu z białą, kremową, a nawet złotawą czy srebrzystą suknią. Przekonajcie się sami, jak różne odcienie niebieskiego, błękitu, chabrowego i głębokiego granatu mogą zdobić ślubną kreację, fryzurę i otoczenie.

Pierwsze zdjęcia i pierwsze dobre wrażenie – absolutnie obłędny wianek i bukiet ślubny z białymi i niebieskimi kwiatami robi niezwykłe wrażenie. Efekt kolorystyczny jest kontrastowy, ale też subtelny, bo kolorów jest niewiele.

Biel i błękit nie mogą źle ze sobą wyglądać, bo to w końcu jedno z najbardziej klasycznych i naturalnych połączeń. Kto choć raz nie zachwycał się puchatymi, białymi chmurami na tle niebieskiego nieba? Tak samo jest z niebieskimi dodatkami do białej kreacji – kontrastują, ale też dopełniają ją, są wyraziste, ale też oczywiste, naturalne i eleganckie.

Jeśli już decydujemy się na jakąś konkretną barwę dodatków, warto iść za ciosem i wykorzystać ją także w innych elementach ślubnych. Niebieski bukiet? Super, ale weźmy jeszcze niebieskie zaproszenia ślubne lub idźmy na całość i sięgnijmy po niebieską papeterię, zaproszenia, koperty, plany stołów, księgę gości i wiele, wiele innych detali. Efekt będzie spójny, szykowny i niezwykle fotogeniczny.

Tu widać, jak świetnie i konsekwentnie wygląda zastosowanie barwy przewodniej w dodatkach do stroju, jak również w detalach papierniczych, dekoracjach, a nawet w zastawie stołowej.

Kolor niebieski w połączeniu z bielą nabiera automatycznie marynistycznego charakteru, kojarzy się z przyjęciem na piasku, marynarzami i kolekcją pięknych muszelek. Można iść tym tropem i przemycić na własne przyjęcie nie tylko niebieskie odcienie, ale też morskie akcenty lub iść odrobinę pod prąd i postawić wyłącznie na kolor, ale bez morskiej otoczki.

Kolor niebieski ma bardzo bogatą symbolikę. Ciekawa jest również sama historia słowa „niebieski”, które pierwotnie oznaczało tyle, co „przynależny do nieba”, a dopiero z czasem znaczenie słowa poszerzyło się i zaczęło oznaczać również nazwę koloru nieba, czyli kolor niebieski :) nic dziwnego, że symbolicznie ten kolor kojarzy się z czystością i boskością. Biorąc pod uwagę kwestie symboliczne, jak również estetykę odcieni niebieskiego i ich doskonałe dopasowanie do koloru białego, wybór niebieskiego na kolor dodatków, a nawet barwę przewodnią ślubu wydaje się znakomitym rozwiązaniem. Jak myślicie?


Zaproszenia i dodatki ślubne Amelia-Wedding.pl Zaproszenia ślubne
Suknia ślubna Patricia Szlazko Designer Suknie Ślubne
Bukiet i wianek Kwiaciarnia Leśna
Makijaż i fryzura Agata Wełpa Make Up Blog
Fotograf KN Studio Krzysztof Nadlonek
Modelka Patrycja Biegalska

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź