Obserwuj:

Nietypowy ślub i wesele dla superbohaterów • w stylu komiksowym

W związki małżeńskie wkraczają każdego roku, miesiąca i tygodnia osoby gustujące w konkretnych gatunkach filmowych, literackich i muzycznych. Coraz więcej par decyduje się nadać tej uroczystości zupełnie niespodziewany i oryginalny charakter. Przyjęcia tematyczne cieszą się coraz większą popularnością, i bardzo dobrze! W końcu to właśnie takie, cudownie nieszablonowe uroczystości robią na publice (zaproszonych gościach!) największe wrażenie. Dziś przyjrzymy się bliżej weselom w stylu komiksowym i kreskówkowym!

młoda para w komiksowym stylu zdjęcie

Zdjęcie: Mary Costa Photography

Wyobraźcie sobie, że otwieracie właśnie kopertę z zaproszeniem ślubnym. Czego się spodziewacie? Perłowej kartki z kokardką albo zaproszenia wycinanego laserowo. Czasami trafi się zdjęcie Młodej Pary, innym razem wyszukana typografia albo przyklejane kryształki. Tym, czego zupełnie się nie spodziewacie jest najprawdziwszy komiks.

Już zaproszenie ślubne w formie klatki z komiksu lub nawet krótkiej rysunkowej historii nada Waszej uroczystości indywidualny charakter. Jeśli od dziecka uwielbialiście kreskówki, a po nocach czytacie komiksy, poniższe pomysły powinny Wam przypaść do gustu.

Krótka lista elementów ślubnych, które można utrzymać w stylistyce komiksowej:


1. Zaproszenia ślubne. Warto zadbać o indywidualizm. Możecie zlecić zaprzyjaźnionej osobie o zdolnościach plastycznych ich zaprojektowanie lub wynająć sobie jednego z wielu rysowników. Od razu podpowiem Wam, że szczególnie ci początkujący nie zedrą z Was ostatniej złotówki. Pomyślcie nie tylko o komiksowych zaproszeniach ale także zawiadomieniach o dacie ślubu, czyli Save The Date.

Źródło: onwed.xyz

Źródło: onwed.xyz

2. Dekoracja domu, samochodu i weselnego lokalu. Winietki na stolikach mogą zawierać postaci bohaterów z komiksu. Plany stołów, menu oraz inne detale także mogą nawiązywać do Waszych ulubionych historii komiksowych.

ślub w komiksowym stylu zdjęcie

Zdjęcie: Amanda Mae Photography

3. Szalony pierwszy taniec. Kto powiedział, że na czas inauguracji przyjęcia nie możecie przywdziać strojów inspirowanych popkulturą? Pan Młody Mógłby stać się na moment Supermanem lub Batmanem, a Pani Młoda również ma wiele opcji do wyboru – przykładowo: Miss Fury lub Wonder Woman.

Zdjęcie: Carrie Butler Photography"

Zdjęcie: Carrie Butler Photography

4. Muzyka i inne atrakcje. Na przyjęcia w klimacie komiksu polecamy ścieżki dźwiękowe z adaptacji filmowych ulubionych tytułów. Jeżeli planujecie stworzenie kącika dla dzieci oraz kącika relaksu, możecie rozważyć wyświetlanie tematycznych filmów.

Zdjęcie: Heather Kincaid Photographer

Zdjęcie: Heather Kincaid Photographer

5. Fotobudka z akcesoriami. Zdjęcia z fotobudki zawsze są znakomitą atrakcją, ale dopiero na weselach tematycznych można w pełni wykorzystać ich potencjał. Wystarczy kilka gadżetów, które kojarzą się z ulubionymi komiksami lub kreskówkami i goście już sami będą wiedzieli, co z nimi zrobić przed obiektywem.

fotobudka zdjęcie

Zdjęcie: Mary Costa Photography

6. Stroje Młodej Pary. Także Wasze podstawowe kreacje mogą być inspirowane tematycznie. Pan Młody może założyć kreskówkowy krawat i skarpetki z podobizną bohatera komiksu. Bez problemu znajdziecie także spinki do mankietów inspirowane komiksami i kreskówkami lub naprawdę oryginalne butonierki z figurkami swoich ulubionych bohaterów.

butonierki dla pana młodego na wesoło zdjęcie

Zdjęcie: The Melideos

Pani Młoda może skusić się na szalone szpilki w kolorystyce amerykańskiej flagi, w końcu to za oceanem jest kolebka wielu najpopularniejszych bohaterów i historii komiksowych. Dla odważnych – buty ślubne z namalowanym komiksem!

Źródło: geekinsider.com

Źródło: geekinsider.com

Natomiast jeśli nie ma ochoty eksperymentować ze swoim ubiorem dobrym rozwiązaniem będzie bukiet ślubny z papieru – zrobiony ze starych komiksów.

ślubna wiązanka z papieru

Zdjęcie: Zdjęcie: Amanda Mae Photography

7. Upominki dla gości. Ten detal nie musi być szablonowy. Możecie obdarować gości krótkim komiksem o Was lub podkładką pod filiżankę z kreskówkowym nadrukiem. W tym zakresie macie ogromne pole do popisu. Babeczki, słodkie figurki czy cukierki PEZ z kultowego dyspensera – liczy się przede wszystkim pomysł!

Zdjęcie: Heather Kincaid Photographer

Zdjęcie: Heather Kincaid Photographer

Zdjęcie: Heather Kincaid Photographer

Zdjęcie: Heather Kincaid Photographer

Jeśli Wy również zaliczacie się do grona komiksowych geeków, wyjdźcie z cienia i podzielcie się swoją pasją. Przyjęcie tematyczne może być najfajniejszym przeżyciem dla Was i Waszych bliskich. Dobra zabawa i ogromne zaskoczenie są w tym wypadku niemal murowane.

Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź