Obserwuj:

Co trzeba wiedzieć o ślubie kościelnym (Najważniejsze sprawy)

Zdarza się, że niektórzy zapominają, że kościół to świątynia Boża i panują tu pewne standardy. Dlatego koniecznie zapoznajcie się z zasadami, których powinniście się trzymać w kościele.

Dress code

Odkryte ramiona, głębokie dekolty i mini odsłaniające zbyt wiele są po prostu nieodpowiednie w kościele. Przygotujmy coś by sobie zarzucić na ramiona przez te parę chwil podczas ceremonii.

Odpowiednio poinformowani

Może się zdarzyć, że chcecie zrobić coś innego niż przewiduje zwyczaj np. Panną Młodą do ołtarza prowadzi tata, a Pan Młody czeka z przodu. Lepiej żeby goście wiedzieli co się dzieje, w przeciwnym razie ciotka może skoczyć pod ołtarz i powiedzieć, że Panna Młoda chyba zwiała :)

Czas to pieniądz

Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno się Wam spóźnić do kościoła. Już nie chodzi o to, że nieładnie, aby goście czekali, ale skoro Wy się spóźniliście to dlaczego kolejna Para Młoda musi czekać pod drzwiami pół godziny zanim rozpoczną ceremonię. W kościele powinniście być najpóźniej na 15 minut przed ceremonią, aby świadkowie upewnili się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

Niech ostatni będą pierwszymi 

Niech świadkowie dopilnują tego, aby Wasi goście zasiedli w pierwszych ławkach, a jeśli komuś zdarzy się zająć miejsce z tyłu niech poproszą ich o przeniesienie się do przodu. Miłym gestem jest również mieszanie gości. Dlaczego goście muszą być podzieleni na goście Pana Młodego i na gości Pani Młodej?

Stop nudzie

Jeśli chcecie przygotować coś ciekawego dla swoich gości to zróbcie to poza kościołem. Niepotrzebne przedłużanie sztucznymi gestami sprawi, że goście zamiast wzdychać z wrażenia będą wzdychać z… nudów.

French kissing

Pierwszy małżeński pocałunek to naprawdę coś wyjątkowego! Jednak w kościele niech będzie to pocałunek subtelny i ze smakiem. Pamiętajcie gdzie jesteście, french kisses zostawcie na noc poślubną :)

Poczekalnia

Gości należy uświadomić, że powinni czekać na Parę Młodą w kościele, nie przed świątynią. Zupełną odwrotnością jest, kiedy Para Młoda wychodzi  z kościoła. Wtedy wszyscy powinni czekać na nich na zewnątrz i ich podziwiać lub sypać ryż. Przekażcie to im podczas zapraszania lub wysyłania zawiadomień. Możecie też poprosić świadków, by koordynowali wchodzenie i wychodzenie z kościoła.

Polecamy Wam regularnie zaglądać do naszego działu – Poradnik Ślubny, gdzie znajdziecie porady ekspertów na różne tematy związane ze ślubem i weselem, nawet takie jak zdrowa dieta przed ślubem czy wskazówki jaką bieliznę dobrać pod suknię ślubną, by czuć się komfortowo i wyglądać pięknie. Jessy prowadzi również swojego bloga o tematyce ślubnej – Cudowny Ślub, na którym znajdziecie jeszcze więcej cennych uwag, które ubarwią waszą uroczystość i pomogą ją zorganizować. Polecamy.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź