Obserwuj:

Pomysły na oryginalny jesienny ślub

Lato powoli się kończy, warto pomyśleć o kolejnej porze roku. Jesienne wesela są przecież jednymi z piękniejszych! Wystarczy je sobie dobrze zaplanować. Możecie jako motyw przewodni całkowicie użyć jesieni, jednak nawet kilka elementów – liście, dynie, świecie które stworzą niesamowity nastrój, na pewno zaproszą Waszych gości na piękne jesienne wesele.

prezenty dla gości zdjęcie

Nietypowy kolor na jesień

Skoro mamy jesień to wszyscy będą się spodziewać jesiennych kolorów – pomarańczy i brązy. Właśnie dlatego możecie ich zaskoczyć. Co powiecie na szmaragdową zieleń lub ciemny fiolet?

fioletowe dekoracje weselne zdjęcie

Najważniejsze są kwiaty!

Niestety sezon na najpopularniejsze kwiaty właśnie się skończył, więc jeśli chcemy wyszukać odpowiednie kwiaty to już teraz warto  przeznaczyć na ten cel większą część budżetu naszego wesela . Nie dajmy się namówić na tańsze wersje kwiatów, w końcu muszą wytrzymać one parę godzin i wciąż wyglądać świeżo!

kwiaty jesień wiązanka ślubna

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne

Polska złota jesień jest naprawdę piękna, dlatego powinna grać ważną role w Waszych zdjęciach ślubnych. Nie bójcie się, że fotografie będą mroczne! Jesienią jest najłagodniejsze światło dla fotografów. Jeśli zależy Wam na odpowiednim wykorzystaniu tego w tworzeniu unikalnego klimatu w Waszym pierwszym albumie ślubnym to powinniście zastanowić się nad znalezieniem na prawdę dobrego fotografa. Zatem macie już drugą pozycję na Waszej liście super-ważnych spraw, którymi ma się zająć Wasz budżet ślubno-weselny.  A co do zdjęć ślubnych to możecie być pewne, można wyczarować niezłe cuda, przecież fotografia ślubna to prawdziwa sztuka.

Pamiętajmy, że jesień lubi nas ochłodzić

Dlatego tak ważne jest przygotować dla gości ocieplenie: koce czy grzejące lampy na tarasie. Naszym zdaniem będzie to strzał w dziesiątkę, szczególnie dla gości, którzy chcą odetchnąć od szumu i muzyki weselnej. Jeśli planujecie zorganizować ceremonię na dworze – to nawet obowiązek, nie chcecie przecież, żeby goście rozchorowali się po Waszym ślubie :)

koc dekoracje ślub jesień

Liście mogą też być wrogiem

Jesień łączy się niestety też z wilgocią dlatego pamiętajcie, aby w okolicy kościoła i sali nie było leżących liści! Naprawdę bardzo łatwo o poślizgniecie się na nich. Czasem też warto pomyśleć „pod prąd” i użyć liści jako swoistego elementu dekoracji Waszego wesela. Jak zechcecie to zrobić to już tylko Wasza fantazja ma prawo zdecydować. Do dzieła.

liście jesienne bukiet ślubny

Jesień również w menu

Na słodkim stole lub bufecie ze smakołykami dla Waszych gości przygotujcie jesienne potrawy: jak jabłecznik z pachnącym cynamonem, jabłka w karmelu albo pierwszy pyszny grzaniec – pomysłów jest nieskończenie wiele! Czy też wyobrażałyście sobie przed sekundą smak jabłecznika?

słodki stół jesień wesele

Na więcej z serii serii zapraszamy w zakładce Poradnik Ślubny.


Autorem artykułu jest Jessy, która prowadzi również blog ślubny Cudowny Ślub, na którym znajdziecie więcej cennych uwag, które ubarwią waszą uroczystość.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź