Obserwuj:

Planujesz zakup złotego pierścionka zaręczynowego, ale nie wiesz, jak dobrać rozmiar? Podpowiadamy!

Zaręczyny to niezwykle podniosła chwila, którą skutecznie zrujnuje zbyt ciasny lub zbyt luźny pierścionek zaręczynowy. Aby uniknąć tego koszmaru, przed wizytą u jubilera należy podjąć kilka banalnych kroków, które niwelują ryzyko zakupu biżuterii w złym rozmiarze. Wystarczy poznać proste, a jednocześnie złote rady, gwarantujące sukces.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Złoty pierścionek zaręczynowy na palcu drugiej połówki, w połączeniu z jej promiennym uśmiechem wywołanym przez oświadczyny, to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych widoków. To szczęście może zostać jednak zmącone przez źle dobrany rozmiar. Zatrzymanie uroczystej chwili dzięki odpowiednim wymiarom okazuje się nie być takie trudne. Pierwszym sposobem na uniknięcie wpadki jest wybranie się do sklepu jubilerskiego z biżuterią ukochanej. Zwróć uwagę, aby była to dość aktualna ozdoba, ponieważ wraz z czasem zmienia się obwód palca. Kolejną propozycją jest rozmowa z przyjaciółką, siostrą lub mamą Twojej ukochanej. Kobiety bardzo często wymieniają się swoją biżuterią, dlatego istnieje duża szansa, iż któraś z bliskich osób posiada interesującą cię informację. Istnieją jeszcze dwa inne, dość ryzykowne i zabawne sposoby na pozyskanie rozmiaru. Niektórzy panowie w obawie przed rozczarowaniem zakładają na swoje dłonie pierścionki wybranek i zaznaczają ich wymiary mazakiem. Inni z kolei próbują zmierzyć obwód palca ukochanej w trakcie snu. Oba te sposoby są dość ryzykowne, dlatego radzimy skorzystać z bardziej miarodajnych metod.


Miarka jubilerska do zmierzenia obwodu palca

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?
Najczęściej pierścionki zaręczynowe wykonane są ze złota. Ten piękny i szlachetny kruszec charakteryzuje się nie tylko doskonałą prezencją, ale także świetną jakością. Mimo dość znacznej podatności na zarysowania, złoto jest materiałem, który nie ulega odkształceniu. W zależności od próby odznacza się doskonałą wytrzymałością, zapewniającą biżuterii długowieczność. Komponując wspomniany kruszec z odpowiednio twardym klejnotem, otrzymasz wręcz niezniszczalne połączenie. Przykładem cudownego duetu może być, chociażby pierścionek zaręczynowy złoty z brylantem – wiele godnych uwagi modeli oferuje m.in. SAVICKI.

Mimo wszystko symbol miłości nie musi być wykonany ze złota. Istnieje wiele alternatywnych metali, które okażą się równie wyjątkowe. Może być to platyna, zachwycająca srebrzystobiałym blaskiem. Doskonale uzupełni ona niemalże każdą stylizację, a ponadto charakteryzuje się imponującą trwałością. Wspomniany kruszec występuje niezwykle rzadko, zatem uczyni wasze zaręczyny jeszcze bardziej unikatowymi. Propozycją idealną dla osób z ograniczonym budżetem jest srebro. Atutem owego metalu jest nie tylko przystępna cena, ale także dobra odporność na uszkodzenia.

Jaki kamień szlachetny pasuje do złotego pierścionka zaręczynowego?
Doskonała trwałość symbolu miłości to wartość nadrzędna, dlatego wybrany kamień szlachetny powinien być odporny na uszkodzenia. Najlepszą propozycją jest oczywiście diament, zajmujący pierwsze miejsce wśród najtwardszych klejnotów na świecie. Złoty pierścionek zaręczynowy z cyrkoniami to równie piękna, jednak znacznie mniej trwała alternatywa. Kamienie syntetyczne na przestrzeni lat stracą na kondycji, dlatego lepiej zdecydować się na klejnoty szlachetne bądź półszlachetne. Fantastyczny wyborem będzie także oryginalny pierścionek zaręczynowy złoty z kilkoma kamieniami. Mogą być to szafir, rubin, topaz, szmaragd, a nawet cytryn. Wszystko zależy od waszych preferencji!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz OFF Wedding

    Ostatnie lata branża ślubna pięknie się rozwija, fajnie patrzeć na coraz ciekawsze realizacje, również w kategorii biżuterii ślubnej.

    28 grudzień, 2022 o 21:14
  • Zostaw odpowiedź