Obserwuj:

Jak kreatywnie spędzić miesiąc miodowy?

Choć pogoda za oknem niekoniecznie zachęca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, nie oznacza to, że nie możemy pozwolić sobie na ciekawe formy aktywności. Szukając frapujących pasji w świecie sportowym, do wyboru pozostaje wiele rozwiązań. Miłośnicy wodnych przygód mogą śmiało zdecydować się na nurkowanie i już teraz rozpocząć pierwsze lekcje, aby najbliższy wyjazd w ciepłym kierunku lub kolejne wakacje upłynęły wyłącznie pod znakiem zabawy. Od czego warto zacząć?

Kto może zdecydować się na nurkowanie?

Odkrywanie podwodnych tajemnic wydaje się niezwykle ciekawym zajęciem, zarówno w formie pasji, jak i pod kątem sportowych wyzwań. Jeśli zastanawiamy się nad rozpoczęciem takiej przygody, warto najpierw zweryfikować, czy nurkowanie jest dla nas. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zanurzanie się pod wodę na duże głębokości wiąże się z pewnym ryzykiem. W sytuacjach awaryjnych powinniśmy wykazać się opanowaniem i rozwagą, które pomogą rozwiązać dany problem w niesprzyjających warunkach. Jeśli zazwyczaj mamy problem z utrzymaniem emocji na wodzy, a podczas stresujących zdarzeń ogarnia nas panika, nurkowanie nie okaże się zapewne dla nas najlepszym wyborem. Pomimo tego, że maski, fajki i płetwy do nurkowania zakładane są przez miłośników mocnych wrażeń czekających pod wodą, jednocześnie nie można pozwolić sobie na brawurę.

Kluczem do bezpieczeństwa jest zdobycie odpowiedniej wiedzy i przejście szkolenia, dlatego należy od razu uzbroić się w cierpliwość. Poza tym warto wziąć pod uwagę wszelkie przeciwwskazania zdrowotne. Niektóre osoby nie powinny decydować się na nurkowanie, ponieważ charakterystyczne warunki dla tego sportu mogą wiązać się nawet z zagrożeniem dla ich życia, np. w przypadku chorób układu krwionośnego. W razie takich czy innych dolegliwości warto skonsultować się ze specjalistą i instruktorami.

Gdzie można nurkować?

Wbrew pozorom miejsc do nurkowania nie jest tak niewiele, jak może się wydawać. Niekoniecznie musimy wyjeżdżać na miesiąc miodowy w egzotyczne strony, aby móc korzystać z uroków tego sportu. W Polsce znajdziemy całkiem sporo propozycji gotowych do ich odkrycia. Gdzie warto się wybrać, gdy pogoda będzie dopisywać? Można wymienić kilka miejsc, które są chętnie odwiedzane przez mniej czy bardziej doświadczonych nurków. Odpowiednie warunki do zapoznawania się z podwodnym światem zapewniają nie tylko morskie zatoki. Równie interesujące mogą być jeziora i sztuczne zbiorniki przekazane do wolnego użytku. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, mamy więc szansę na wypróbowanie swoich sił, nurkując w nowym akwenie, bez konieczności wyjeżdżania na drugi koniec Polski lub za granicę.

Ciekawe miejsca znajdziemy zarówno na Śląsku (np. kamieniołom w Jaworznie), jak i w województwie podlaskim (np. jezioro Staw w Płocicznie) czy wielkopolskim (np. kopalnia w Honoratce). Jeśli chodzi o rzeki, to nie należą one do najczęściej wybieranych możliwości, głównie z uwagi na dosyć niebezpieczne warunki, ale także przez słabą widoczność czy niewielkie głębokości. W większości przypadków nie warto zatem decydować się na takie wyzwanie, nawet jeśli uważamy, że opanowaliśmy nurkowanie do odpowiedniego poziomu zaawansowania.

Artykuł Sponsorowany 

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź