Obserwuj:

Tort weselny – jakie dekoracje cukiernicze wybrać do jego ozdobienia?

Wykonanie tortu weselnego to prawdziwa próba sił i umiejętności każdego cukiernika. Tort weselny powinien być bowiem nie tylko smaczny, ale także pięknie się prezentować na weselnym przyjęciu. Temu właśnie służą dekoracje cukiernicze, których umiejętny wybór pozwala na wykonanie takiego deseru, który będzie nie tylko wspaniale smakował, ale także cieszył oczy. Jakie dekoracje cukiernicze warto wybrać do przyozdobienia tortu na wesele?

Popularne dekoracje cukiernicze z masy cukrowej

Najpopularniejszym rodzajem dekoracji cukierniczych są ozdoby wykonane z masy cukrowej. Dekoracje cukiernicze z cukru występować mogą w różnych formach. Mogą to być popularne różyczki i kwiatki wykonane z masy cukrowej. Mogą być one utrzymane zarówno w tradycyjnym białym kolorze, który idealnie pasuje do weselnego klimatu, jak i w innych barwach.

Z masy cukrowej mogą być także wykonane figurki reprezentujące parę młodą i inne dodatki dekoracyjne. Można zakupić je już gotowe, jak i wykonać je na specjalne zamówienie, dzięki czemu mogą swoim wyglądem do złudzenia przypominać samych nowożeńców.

Dekoracje cukiernicze z masy cukrowej pięknie się prezentują oraz stanowią wspaniałą ozdobę tortu weselnego, głównie ze względu na kunszt ich wykonania. Niektóre z nich są bowiem tak bogate w szczegóły i detale, że same w sobie stanowią małe arcydzieła sztuki cukierniczej. Dzięki temu stanowią efektowną ozdobę najważniejszego weselnego deseru.

Dekoracje cukiernicze z opłatka

Bardzo chętnie wybieranymi przez profesjonalnych cukierników ozdobami są także dekoracje cukiernicze wykonane z opłatka. Nakłada się je na górę tortu. Tego typu dekoracje cukiernicze posiadają wzory i obrazki wykonane z barwników spożywczych. Opłatek jest jadalny i składa się głównie ze skrobi. Na jego wierzchnią część można dodatkowo nałożyć żel, który sprawi, że tort będzie się pięknie błyszczał w oświetleniu sali weselnej, a kolory na nim nadrukowane staną się jeszcze bardziej wyraziste. Opłatek jako dekoracja cukiernicza doskonale nadaje się do ozdobienia tortów weselnych o skromnym i dość minimalistycznym wyglądzie. Można go także dodatkowo udekorować kremem i innymi ozdobami cukierniczymi.

Dekoracje cukiernicze z dragantu

Doskonałą alternatywą do tradycyjnych dekoracji cukierniczych z masy cukrowej są ozdoby wykonane z dragantu. Jest to mieszanina mas cukierniczych, której główną zaletą jest jej plastyczność. Dzięki temu gotowe dekoracje cukiernicze z dragantu możemy wyginać oraz dopasować ich wygląd i ułożenie do wymagań danej kompozycji. Z dragantu najczęściej wykonuje się bukiety kwiatów i inne bardziej kunsztowne dekoracje cukiernicze, które wyjątkowo efektownie będą prezentowały się szczególnie na torcie weselnym.

Dekoracje cukiernicze stanowią wspaniałą ozdobę każdego wypieku, a szczególnie tortu weselnego. Ich szeroki wybór, różnorodność form oraz kolorystyki sprawia, że możemy za ich pomocą wykonać tort idealnie dopasowany do wymagań oraz poczucia estetyki pary młodej. Największy wybór ozdób cukierniczych znajdziemy w sklepach internetowych. Dekoracje cukiernicze w La-torta.pl to nie tylko sama możliwość znalezienia słodkich dekoracji, które idealnie wpasują się w estetykę tortu weselnego, ale także ich ogromny wybór, który sprawia, że nasz tort będzie jedyny w swoim rodzaju.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź