Obserwuj:

SUKNIE ŚLUBNE VINTAGE • Dolly’s Dress

Tak jest! Sukienki Dolly’s dress to kolejne z moich odkryć w temacie polskich sukni ślubnych. Uwielbiam poznawać nowe niszowe marki, i projektantki, które naprawdę tworzą coś co wypływa z serca. Zapraszam Cię teraz do romantycznego świata Pauliny, pełnego jedwabnych szyfonów, haftowanych kwiatów i unikatowych koronek – czyli po prostu vintage’owych cudowności. W każdej sukience Dolly’s dress znajdziesz duszę, bo każda kryje w sobie jakąś zapomnianą historię. Co najfajniejsze – każda sukienka jest inna, bo szyte są na indywidualne zamówienie.

Sukienki Dolly’s dress są szyte na zamówienie. To pojedyncze modele, które nie mogą się powtórzyć. Każda sukienka jest inna głównie dlatego, że Paulina tworzy z unikatowych tkanin vintage, ich ilość jest ograniczona i nie sposób zrobić dwóch identycznych sukienek.

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi mi do głowy, gdy myślę o swoich modowych fascynacjach, jest świat rzeczy vintage. Uwielbiam stare przedmioty, uszlachetnione patyną czasu, z ich niepowtarzalną historią, duszą, ukrytym w nich pięknem, które odkrywam za każdym razem z wielką przyjemnością. Przywracam im dawny blask i niegdysiejszą świetność. Moja pracownia pełna jest oryginalnych tkanin, pięknych koronek, haftowanych jedwabi, ręcznie plisowanych tiuli, muślinów delikatnych jak mgła, malowanych satyn i szyfonów… Vintage to dla mnie coś więcej niż po prostu ładne przedmioty. To serce, kunszt, warsztat, szlachetność rzemiosła, wiedza i umiejętności. To wyjątkowość i unikatowość.

– tak opisuje swoją pasję i pomysł na sukienki vintage Paulina z Dolly’s dress

W moich sukienkach łączę przeszłość z teraźniejszością. Traktuję je bardzo osobiście. Każda jest dla mnie wyjątkowa, do każdej podchodzę z wielkim sercem i oddaniem. Czasami trudno mi się z nimi rozstać, ale wiem, że trafią w dobre ręce. Wiem to, ponieważ zawsze staram się poznać osobę, dla której szyję. Wierzę, że sukienka powinna być szyta na miarę nie tylko sylwetki, ale i osobowości kobiety, która ją założy. Dlatego każdy projekt tworzę indywidualnie – ta „jedna jedyna sukienka” dla tej „jednej jedynej”, wyjątkowej kobiety.

– opowiada Paulina

Zastanawiasz się jak powstają takie nietypowe suknie ślubne?

Rozmawiam z każdą klientką, dopasowuję sukienkę do jej marzeń, figury, osobowości, wszystko filtruję przez moją wrażliwość estetyczną. Po takim spotkaniu mogę zaproponować projekt, szczegóły ustalamy indywidualnie, dopasowujemy długość, objętość, krój, odcień tkaniny itd. Mam mnóstwo materiałów vintage,czasami jedna koronka czeka na ten jeden jedyny projekt, dla tej jednej jedynej osoby:) Jest to proces tworzenia. Ja projektuję i szyję, ale wszystko musi być w zgodzie z naturą danej osoby i odzwierciedlać jej marzenia i osobowość.

– odpowiada Paulina z Dolly’s dress

Sukienki: Dolly’s dress WWW / FB / INSTA

Zdjęcia: Marta Streng

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

4 komentarze

 • Odpowiedz Anna Kurzawa

  Fajna opcja dla wielu Panien Młodych na poprawiny, jeśli w dniu Uroczystości stawiają na klasykę

  25 kwiecień, 2017 o 05:24
  • Odpowiedz SweetWedding.pl

   Myślę, że Paulina z dolly’s dress miałaby i dla wielbicielek klasyki jakieś ciekawe propozycje w klimacie vintage :)

   25 kwiecień, 2017 o 05:38
  • Odpowiedz Anna Kurzawa

   Spieszę poprzeglądać?

   25 kwiecień, 2017 o 05:42
  • Odpowiedz SweetWedding.pl

   Anna Kurzawa najlepiej na żywo na jakiś targach ;-) ;-) na www nie ma za bardzo jeszcze :(

   25 kwiecień, 2017 o 09:49

  Zostaw odpowiedź