Obserwuj:

Pomysły na poduszki na obrączki (Zaskoczą Cię)

Pary młode szukające oryginalnych rozwiązań często natrafiają na pewien problem. Jak ciekawie zastąpić puduszeczkę na obrączki? Producenci prześcigają się w pomysłach stosując różne wariacje na temat poduszek. Jednak pomimo zmian materiałów lub kształtów jest to nadal poduszka mimo, że szyfonowa. Postanowiliśmy poszukać w internecie kilku inspiracji by natchnąć nasze czytelniczki do innego spojrzenia na kwestię „poduszek”.

Poduszki na obrączki

Zaczynamy od propozycji dla fanów motoryzacji. Jak się za chwilę okaże obrączki mogą być podane na dowolnym przedmiocie. Ważne tylko by rzecz nawiązywała do tematyki ślubu i wesela. Zamiast Forda, którego zdjęcie użyliśmy jako ilustracji tego wpisu, można użyć miniaturki waszego auta ślubnego.

Dla wielbicieli natury udało nam się odnaleźć żyrafę, która może posłużyć wam jako podstawka na obrączki. Swoją drogą ciekawi jesteśmy jaka byłaby reakcja kierownika USC lub księdza na widok świadka z żyrafą podczas wymiany obrączek.

Dla spokojniejszych osób polecamy jednak szklane pudełko z mchem (jako poduszką pod obrączki) lub ptasie gniazdo. Prawda, że słodkie?

Pozostając w klimacie natury możemy użyć kawałka drewna i sznurka by stworzyć swoją własną wizję dla talerzyka z obrączkami. Wydaje się, że w tym temacie może ograniczyć nas jedynie nasza wyobraźnia. W tym przypadku zaletą takiej pięknej poduszki do obrączek jest cena. A raczej brak ceny.

Czasem im prościej tym lepiej, szczególnie dla osób ceniących sobie wysmakowane detale ślubne. Prosty talerzyk z pięknym przesłaniem.

Na koniec nasza ulubiona propozycja. Rzecz dla tych, którzy uwielbiają ręcznie robione detale i mają pewne umiejętności artystyczne. Talerzyk na obrączki wykonany z puszki po herbacie.

Takich rzeczy jak ostatnia z propozycji na pudełko na obrączki możecie poszukać spokojnie na allegro. Na pewno znajdziecie tam sporo klimatycznych staroci, które w łatwy sposób możecie zaaranżować na swoje potrzeby.

Jak zrobić poduszka na obrączki?

Krok po kroku pokażę Wan jak w prosty i szybki sposób przygotować piękną, kwiatową poduszkę do obrączek! Niebanalna, elegancka z pewnością podkreśli powagę chwili i pozostanie w pamięci gości :) Sam kwiat przyda Wam się również jako ozdoba do włosów, szarf – ogranicza Was jedynie wyobraźnia!

Jak już skończycie pracę nad swoją poduszką to pozostanie Wam tylko pomyśleć o tym w jaki sposób zanieść obrączki do ołtarza.

poduszka na obrączki okrągła kwait diy jak zrobić

Potrzebujesz:

1. Nożyczki

2. Materiały: tiul, oraz nylon { szyfon }, ok. 20-30 kwadratów z każdego materiału

3. Igła, nić

4. 0,5 metra wąskiej koronki, ozdobnej tasiemki

5. Szablon kwiatka

6. Mała poduszeczka { oczywiście zróbcie ją same! }

7. Opcjonalnie perełki i cyrkonie

I do dzieła!!!

Poduszka pod obrączki – DIY ręcznie robiona.

Krok 1

Potnij materiały w kwadraty tak, by Twój szablon zmieścił się na nich w całości. Mniej więcej powinno ich być 20-30 kwadratów. Im więcej kwadratów użyjesz, tym więcej płatków będzie miał Twój kwiat!!

Następnie za pomocą szpilek przymocuj szablon do materiału.

 Pomoże Ci to utrzymać wszystko w całości. Ostrożnie wytnij wzory, dokładnie tak samo postępując z drugim materiałem. W ten sposób powstały dwa stosy materiałów :)

Aby powstał jeden, ten właściwy naprzemiennie kładź na sobie raz kwiat z szyfonu, a raz z tiulu!! Pamiętaj, aby płatki się nie nakładały :)

poduszka na obrączki okrągła kwait diy jak zrobić majlaf

Krok 2

W ten sposób powstał jeden stos, składający się z obu tkanin!

Teraz przyda Nam się igła i nici :)

Zegnij kwiaty na pół i dla pewności przeszyj niewielki fragment na środku zgięcie, by zabezpieczyć kwiat. Ponownie zegnij kwiat w połowie i tym razem mocniej przeszyj sam róg kwiatka, by Nam się nie rozpadł podczas uroczystości ;)

Odnajdź środek wiatka, wszyj fragment wąskiej koronki, bądź tasiemki –  to ona będzie trzymała Wasz skarb!

Kwiat przyszywamy do poduszki, ładnie go formujemy i gotowe!

poduszka na obrączki okrągła kwait diy jak zrobić majlaf sweet wedding blog diy zrob to sam

Dodatkowo:

Najniższe płatki możecie przyszyć do poduszki, w ten sposób zasłonimy poprzednie poczynania. Opcjonalnie możecie przyozdobić perełkami, cyrkonami by dodać poduszce blasku.

poduszka na obrączki okrągła kwait diy jak zrobić majlaf sweet wedding blog diy zrob to sam poduszeczka oryginalna ręcznie robiona

Efekt:

Kwiatowa poduszka na obrączki w takiej wersji może być dopasowana do koloru przewodniego Waszego wesela. Materiały możecie kupić na allegro i w ten sposób Wasza poduszka pod obrączki będzie gotowa bez wychodzenia z domu.

poduszka na obrączki okrągła kwait diy jak zrobić majlaf sweet wedding blog diy zrob to sam poduszeczka oryginalna ręcznie robiona blog

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź