Obserwuj:

Wywiady z fotografami ślubnymi – Agnieszka Bondyra

Zapraszamy Was dziś na kolejny z naszej serii wywiadów z fotografami ślubnymi. Dziś na pytania odpowiada Agnieszka Bondyra. Pani Agnieszka marzy o plenerach w Toskanii, aczkolwiek chyba nie docenia swoich pięknych plenerów i par w Polsce.  Przeczytajcie i zobaczcie jak pięknie prezentują się jej fotografie.

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z fotografią ślubną? 

Wykonując zdjęcia portretowe zauważyłam, że na fotografiach przedstawiających zakochanych jest coś, co wyróżnia je na tle innych zdjęć. Zauważali to także odbiorcy moich fotografii. Były one nie tylko ładnym portretem, ale widoczne na nich emocje ożywiały całe zdjęcie. To skłoniło mnie w kierunku fotografii ślubnej. Największym jednak bodźcem było poszukiwanie inspiracji i przygotowania do własnego ślubu, które sprawiły że fotografia ślubna stała się mi bliska.

Aga Bondyra (3)

2. Ulubiona część dnia ślubu… 

Nie mam jednej ulubionej, każda jest inna, towarzyszą jej odmienne emocje, nie mogę ich porównywać.

Aga Bondyra (5)

3. Wymarzone miejsce na ślub, w którym chciałabyś zrobić zdjęcia… 

Marzy mi się fotografować śluby i wesela w plenerze, naturalnych sceneriach, pod chmurką. Czekam na takie śluby w Polsce. Sesję plenerową z pewnością chciałabym zrobić w romantycznym Paryżu, słonecznych winnicach Toskani, wietrznych fiordach w Skandynawii, pachnącej lawendzie w Prowansji i wielu innych bajkowych miejscach.

Aga Bondyra (12)

4. Jak wygląda Twoja współpraca z Parami Młodymi? Lepsze i te trudniejsze momenty współpracy? 

Całkiem nieźle, muszą na mnie polegać w jakimś sensie w tym wyjątkowym dniu, a ja czasami muszę być nie tylko fotografem. Gdy pojawiają się zaskakujące sytuacje, co powoduje stres u Pary Młodej (nie ma się co dziwić, przecież ślub to wyjątkowo ważna chwila!) zawsze staram się być pomocna. Z ciekawszych przypadków jako fotograf ślubny wiozłam Parę Młodą do ślubu gdy ich samochód ślubny nie przyjechał, pomagałam panu floryście (został wysłany w zastępstwie, a z zawodu florystą nie był) dekorować kościół pół godziny przed ślubem, czy zszywałam sukienkę Panny Młodej kiedy ta podarła się przy zakładaniu.

Aga Bondyra (14)

5. Najważniejsza rzecz jakiej nauczyłaś się w pracy jako fotograf ślubny, którą możesz przekazać początkującym fotografom… 

Uśmiech to podstawa, często rozluźnia atosferę i stremowaną Parę Młodą :) Cierpliwość, spostrzegawczość, odpowiedzialność i zaradność w nagłych nieprzewidzianych sytuacjach.

Aga Bondyra (20)

6. Skąd czerpiesz inspirację do pracy? 

Inspiracji w samym dniu ślubu jest wiele (dekoracje, kwiaty, ozdoby i piękne dodatki). Czasami samo miejsce staje się inspiracją, tak jak pole lawendy czy wrzosowisko gdzie robiłam zdjęcia plenerowe. Na pewno sporą inspiracją są też prace zagranicznych fotografów. Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać np. Jose Villa i jego pastelowych słonecznych kadrów.

Aga Bondyra (26)

7. Plany na najbliższą przyszłość… 

Dołożyć starań aby zrealizować swoje fotograficzne marzenia w niedalekiej przyszłości.

Aga Bondyra (25)

Agnieszko, dziękujemy za ciekawe odpowiedzi!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

7 komentarzy

 • Odpowiedz Adrian Gudewicz - fotograf Białystok

  Fajnie się czyta … taka nutka inspiracj dla innych … świetny wpis

  15 marzec, 2019 o 14:19
 • Odpowiedz Ślubne Rabaty (slubnerabaty.pl)

  Czyli fotograf ślubny to nie taki prosty zawód jak się wydaje :).

  11 styczeń, 2015 o 12:16
 • Odpowiedz Fotograf Zambrów

  Ja często odsyłam swoje Pary Młode na takie blogi jak ten po inspiracje przed ślubem. Sam często czerpie inspiracje z innych fotografów i szukam u nich pomysłu na ciekawą sesję ślubną ;)

  9 styczeń, 2015 o 09:34
 • Odpowiedz Mateusz

  Bardzo fajny wywiad. Szczególnie część z niespodziewanymi sytuacjami. Nie myślałem, że fotograf musi być i kierowcą, i krawcową i florystą w jednej osobie. Pozdrawiam!

  8 styczeń, 2015 o 15:39
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Z tego co słyszy się od fotografów często właśnie jest to osoba 10 w 1 :)

   8 styczeń, 2015 o 23:12

  Zostaw odpowiedź