Obserwuj:

Wesele w stodole – Folwark Ruchenka

Folwark Ruchenka nie po raz pierwszy gości na Sweet Wedding, ale przyznacie chyba, że jest to miejsce godne kolejnego rzutu oka? Tym razem na urządzenie przyjęcia w tej modnej stodole zdecydowali się Asia i Łukasz, którzy postawili na kilka niekonwencjonalnych rozwiązań i ogrom ciekawych detali, ale zobaczcie sami!

Odnowione szopy i stodoły na dobre wpasowały się w ślubną estetykę i są coraz częstszą alternatywą dla karczm, domów weselnych i hotelowych sal balowych. Panuje w nich sielski, zdecydowanie swojski i swobodny klimat, ale jednocześnie są to miejsca efektowne i naprawdę piękne. Trudno się dziwić Łukaszowi i Asi, że postawili właśnie na sielski i przytulny Folwark Ruchenka.

Sama ceremonia ślubna została zaplanowana w ogrodzie. Była to ceremonia humanistyczna, która wciąż pozostaje pewnego rodzaju nowością na polskim gruncie. Niewątpliwą zaletą ślubów humanistycznych jest ich ogromna swoboda – ceremonia może odbywać się wyłącznie w gronie najbliższych, a jej przebieg i słowa przysięgi to kwestie całkowicie indywidualne. Oczywiście chcąc zawrzeć związek małżeński, który będzie respektowany także prawnie, należy zadbać o procedurę cywilną, ale wcale nie musi ona mieć miejsca w dniu ślubu humanistycznego i wesela.

Już na samym początku wpisu wspomniałam o ciekawych detalach – zwróćcie uwagę na przepiękne pudełeczko na obrączki. To antyk, który Panna Młoda przywiozła z Indii, a grzebyk widoczny tuż obok, który będzie zdobił włosy Asi, to efekt jej samodzielnej pracy.

Kolejna ciekawostka – kadzidełka, które widzicie na powyższym zdjęciu, zostały przywiezione z Meksyku. Takich pamiątek z podróży i detali o ciekawej historii jest w tej galerii więcej. To pokazuje, że warto przemycać takie smaczki, by jeszcze fajniej spędzić ten dzień i uczynić go naprawdę osobistym przeżyciem.

Samodzielnie ułożone słowa przysięgi potrafią wzruszyć niemal każdego. To naprawdę miła alternatywa dla tych, którym standardowa formułka przysięgi małżeńskiej nie wystarcza lub z różnych względów nie odpowiada.

Mocną stroną miejsc tego typu jest otwarcie na plener, ale też możliwość szybkiego przeniesienia się do środka – na wypadek gorszej pogody lub chłodu nie trzeba pokonywać długich tras, by znaleźć schronienie lub zwyczajnie coś przekąsić, a potem w kilka chwil znaleźć się znów na zewnątrz.

Tort weselny zazwyczaj wjeżdża na salę na stabilnym wózeczku. Widząc, że ten był niesiony w rękach, można zastanawiać się, czy gdzieś była jeszcze wersja zapasowa na wypadek potknięcia się po drodze… ;)

Jeśli tylko jest taka możliwość, by wymknąć się na moment na kilka zdjęć w plenerze, warto się na to zdecydować, a szczególnie wówczas, gdy okolica jest przyjemna, jak tutaj.

To już koniec galerii Asi i Łukasza. Za obiektywem stanęła Joanna Jaskólska. Było sielsko i bardzo przyjemnie. Takie miejsca i fotografie zdecydowanie zapadają w pamięć. A jak Wam się podobało?


Fotografia – Joanna Jaskólska / Miejsce – Folwark Ruchenka / Suknia – Juda Pietkiewicz / Kwiaty – Na kokardę / Zespół – Non Folk / Film – Wonderland Videos

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

14 komentarzy

 • Odpowiedz Marcin

  Piękne klimatyczne miejsce. Wesele w takim miejscu jest na prawdę efektowne.

  26 czerwiec, 2021 o 10:21
 • Odpowiedz Dekoracje ślubne

  Ostatnio mieliśmy przyjemność być w stodole na weselu z naszą fotoprzyczepą. Niesamowite wrażenia.

  14 czerwiec, 2021 o 11:56
 • Odpowiedz Justyna

  Piękna historia. Wesela w stodołach mają swój wyjątkowy, bardzo rodzinny, ciepły i unikalny klimat.

  25 kwiecień, 2021 o 11:34
 • Odpowiedz MercedesDoSlubu.pl

  Ciekawym przełamaniem wesela w stodole niewątpliwie będzie podjazd luksusową limuzyną ✨

  8 kwiecień, 2021 o 22:50
 • Odpowiedz Marysia

  Sala prezentuje się zjawiskowo, uwielbiam takie klimaty.

  3 luty, 2021 o 08:29
 • Odpowiedz Ślubno-weselna

  Bardzo klimatyczne miejsce i świetny pomysł :) coś innego niż wszystkie sale weselne, wyglądające zwykle bardzo podobnie

  28 sierpień, 2020 o 14:10
 • Odpowiedz Teodor

  Jedno z moich ulubionych miejsc. Uwielbiam wesela w stodołach. Fajna historia zdjęciowa !

  30 maj, 2020 o 08:06
 • Odpowiedz Marlena i Alek

  Cudny reportaż. Obejrzałam jednym tchem :)
  Pozdrowieniia dla super fotografki https://jaskolska.com/ i stodoły https://folwarkruchenka.pl/ tak trzymać !

  24 maj, 2020 o 22:59
 • Odpowiedz Dawid Rojek

  Piękny reportaż, wyjątkowe miejsce, fajnie opowiedziana historia.

  23 maj, 2020 o 14:21
 • Odpowiedz Kamil Jargot

  Fantastyczne miejsce na wesele!

  29 marzec, 2020 o 12:01
 • Odpowiedz GdzieWesele

  Piękne miejsce. Takie wesele kojarzy się z weselem naszych rodziców i dziadków. Obecnie na rynku weselnym coraz więcej jest takich miejsc na zorganizowanie wesela 😊 śliczne zdjęcia 🥰

  23 marzec, 2020 o 10:21
 • Odpowiedz Fotobudka

  Przepiękne zdjęcia. Ślicznie to wszystko wygląda :)

  19 marzec, 2020 o 10:25
 • Odpowiedz Marcin Orzołek

  Piękny materiał

  18 luty, 2020 o 12:53
 • Odpowiedz Ewa

  Jak dla mnie same zalety, sama miałam wesele w stodole i było genialnie. Piękne zdjęcia.

  29 styczeń, 2020 o 09:45
 • Zostaw odpowiedź