Obserwuj:

Suknie ślubne • Sylwia Kopczyńska

Przed Tobą najnowsza kolekcji sukien ślubnych autorstwa Sylwii Kopczyńskiej: Skrzydła 2017. Ta projektantka już od kilku sezonów zaskakuje niekonwencjonalnym podejściem do mody ślubnej.

polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-1

Przyznam szczerze, że gdy po raz pierwszy zobaczyłam tę kolekcję… byłam w szoku. Zszokowały mnie… koronkowe szorty! Ten subtelny element zaskoczenia ukryty pod równie spektakularną oczywistością, to prawdziwa rewolucja i wyjątkowa alternatywa dla kobiet poszukujących kreatywnych i praktycznych rozwiązań ;)

polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-18

Panna Młoda z najnowszej kolekcji jest świadoma siebie i swoich wyborów, nosi metaforyczne skrzydła, które pozwalają się jej wznosić. Jest jak sama projektantka, która zachowuje swój styl oraz podąża za tym czego pragnie. W kolekcji Skrzydła odbiorcy nie spotkają się z ciężką tkaniną. Projektantka klasycznie postawiła na wielowarstwowość, lekki tiul, cięte i szarpane tkaniny.

polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-2 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-3 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-4 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-5 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-6 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-7 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-8 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-9 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-10 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-11 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-12 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-13

Rok temu rynek mody miał okazję obserwować jak Sylwia Kopczyńska przełamuje schematy i jako jedyna w Polsce wprowadza do kolekcji ślubnych pastele. Klientki pokochały ten trend, dlatego też pastele pojawiają się również w najnowszej kolekcji. Obecnie jednak to nie kolor posłużył za narzędzie do przełamania schematów, ale forma. W 1909 rok Paul Poiret zaprojektował spodnie dla kobiet, a niespełna 10 lat później wypromowała je Coco Chanel. Dla kobiet od lat chodzących w sukienkach był to zapewne niezwykle rewolucyjny krok. To co działo się później i dzieje do dnia dzisiejszego w świecie mody, tylko utwierdza w tym, że kobiety pragną wychodzić poza schematy. Dlaczego więc panna młoda nie miałaby wystąpić w niezwykle eleganckich i zmysłowych szortach? Ta ubrana przez Sylwię Kopczyńską na pewno wystąpi!

polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-14 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-15 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-16 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-17

Projekty autorstwa Kopczyńskiej są swego rodzaju historią, która rysuje się w jej kolekcjach. Do tej pory kobieta w oczach projektantki była przede wszystkim zmysłowa i delikatna. Obecnie natomiast pojawia się element buntu, który przyprawi odbiorców o dreszcze zachwytu. Szorty to propozycja tak naprawdę dla każdej kobiety, nie tylko dla tej należącej do odważnych. Ten niezwykle wygodny i pomijany w modzie ślubnej element garderoby, może być propozycją na wesele, albo na noc poślubną. Oczywiście wyjściowa forma w dalszym ciągu przyjmuje proporcje sukni ślubnej, a szorty pozostają alternatywą na odpowiedni moment.

polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-19 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-20 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-21

Całonocne wesele w połączeniu ze stresem i przygotowaniami to nie lada wyzwanie dla kobiety, właśnie dlatego Kopczyńska śpieszy z nowym rozwiązaniem, które dostarczy poczucie swobody. Projektantka udowadnia, że moda ślubna nie musi być skostniała, tym samym otwierając kolejne drzwi i przełamując stereotypy. Zeszłoroczna kolekcja kładła nacisk na dziewczęcość z elementami kobiecości, kolekcja 2017 podkreśla natomiast kobiecość z elementami dziewczęcości. Oczywiście nie odbywa się to w sposób nietaktowny, tylko niezwykle subtelny. Kobieta z kolekcji “Skrzydła” swoją kobiecość emanuje podkreślając bardzo zmysłowe dłonie, ramiona i nogi. Jednocześnie podąża za panującymi trendami.

polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie-22 polskie-suknie-slubne-sylwia-kopczynska-kolekcja-2017-zdjecie

Sylwia Kopczyńska zaskakuje nie od dziś. Niezwykłe wyczucie stylu, które wyprzedza trendy, to niewątpliwie jeden z głównych atutów projektantki. Najnowsza kolekcja “Skrzydła” odzwierciedla historię, która właśnie nabrała odrobinę pikanterii. Szorty z pewnością będą rewolucyjnym elementem w świecie mody ślubnej, ale możemy być pewni że po to rozwiązanie sięgnie niejedna panna młoda.


Kasia Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź