Obserwuj:

Ślubne DIY – pomysł na dekorację

Cześć! Z tej strony Pani Fotograf Agnieszka :) Przy okazji walentynek pokazuję dziś bardzo prosty pomysł na DIY ślubne. Zarówno walentynki jak i ślub to romantyczny czas pełen miłości, co oczywiście kojarzy się z serduszkami. Więc oto mój pomysł na girlandy z papierowych serduszek, które można wykorzystać zarówno jako dekorację w dniu walentynek ale także są świetną dekoracją ślubną. Pomysł jest naprawdę bardzo prosty wymaga minimalnych umiejętności manualnych i naprawdę minimalistycznych akcesoriów i przyborów.

slubne DIY

Do wykonania papierowych serduszek potrzebne są:

1. Kartki papieru, najlepiej w kolorze serca czyli czerwonym lub różowym (zwykłe kartki do drukarni czasami można w takich kolorach kupić)

2. Sznurek (moim zdaniem do serduszek pasuje biały/jasny sznurek)

3. Klej (dobry klej do tektury lub papieru)

4. Nożyczki

5. Cyrkiel lub cokolwiek innego od czego można odrysować kształt koła

tutorial serca

Przygotowanie:

Kartkę papieru zegnij na pół, na 2 części, odrysuj na niej kształt koła (przy pomocy cyrkla lub tak jak ja to zrobiłam przy pomocy talerza), wytnij kółka (z jednej kartki papieru masz od razu wycięte 2 kółka).


Każde wycięte kółko pozaginaj, zrób z nich takie jakby plisowane wachlarze. Następnie każdy wachlarz zegnij w połowie i sklej stykające się boki. Serce jest już gotowe. Tą samą czynność powtórz z każdym wyciętym kółkiem. Teraz wystarczy przyczepić do kółeczek jakiś sznurek. W każdym sercu w dwóch skrajnych jego bokach zrób dziurkę (w 1 sercu 2 dziurki) i przewlecz przez nie sznurek. Ja dziurki zrobiłam przy pomocy ostro zakończonego śrubokręta, niestety dziurkacz okazał się do tego celu za duży.

tutorial2

KILKA UWAG:

1. Możesz wykonać te serca w dowolnym rozmiarze. Moje są dość małe (są wykonane z kół, które mają 13 cm średnicy), dlatego też z 1 kartki A4 mogłam zrobić 2 serduszka.

2. Im cieńszy papier tym moim zdaniem ładniej wychodzą serduszka (lepiej się zaginają)

3. Jeśli chcesz wykonać naprawdę duże serce możesz użyć do tego celu dużych arkuszy brystolu, wszystko robisz tak jak w opisie powyżej, ale w większych rozmiarach.

4. Klej powinien być dobry, to znaczy taki który mocno i na długo skleja papier lub karton, to jest ważne ponieważ w przeciwnym razie serduszka mogą się porozklejać.


Takie serduszka, po przewleczeniu przez sznurek mogą tworzyć girlandy, które można umieścić pod sufitem nad głowami gości weselnych np. nad parkietem. Mogą także być w formie takich łańcuchów być przyczepione do ściany i tworzyć tło za stołem przy którym siedzi para młoda. Można ich także nie przyczepiać do sznurka, wtedy takie papierowe trójwymiarowe serca mogą być częścią winietek i dekoracji stołu. Sami możecie wymyślić dla nich własne zastosowanie.

slubne diy pani fotogrf

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz Hania z HAART.pl

    Piękna girlanda!

    15 styczeń, 2018 o 22:15
  • Zostaw odpowiedź