Obserwuj:

Ślub z Misją!

„Ślub z Misją!” jest nową akcją Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „MŁODZI ŚWIATU”, który już od ponad 20 lat pomaga misjonarzom, dzieciom i młodzieży w krajach rozwijających się w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. W imieniu działaczy wolontariatu chciałabym i ja zaangażować Was – młodych, narzeczonych, osoby które zdecydowały się zawrzeć związek małżeński – do podzielenia dobra w tym wyjątkowym dniu, jakim jest dzień Waszego ślubu :)


JAK?

Cała akcja sprowadza się do zorganizowania zbiórki pieniężnej do puszki na konkretny, wybrany przez Was cel misyjny, zamiast kwiatów, które co prawda piękne, ale pięknem które bardzo szybko przeminie.

Koordynatorzy projektu zapewniają bileciki do zaproszeń z informacją dla gości, puszkę do której zbierane będą datki, informację zwrotną od misjonarzy i wolontariuszy pracujących w miejscu, któremu przekazane zostanie przez Was wsparcie a także – i chyba najważniejsze – możliwość realnej pomocy.

GDZIE MOŻNA POMÓC?

Obecnie są to takie kraje jak: Bangladesz, Malawi, Kenia Peru czy Boliwia – są to miejsca w których pomagamy stale, oprócz nich pojawiają się projekty w innych krajach dotyczące np. budowy szkół i bibliotek, wyposażenia ich aby dzieciaki miały z czego korzystać, zapewnienia dla nich wyżywienia itp.

„Dobro pomnaża się, kiedy się je dzieli”

Nasi wolontariusze Ola i Kazik akcją wspomogli placówkę w Sudanie Południowym, gdzie n a misjach spędzili rok pracując z dzieciakami ulicy. Może Wy wspomożecie kolejną? Waszym szczęściem mogą cieszyć się też dzieciaki na innym kontynencie, więc czemu nie?

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem.

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania związane ze „Ślubem z Misją!” piszcie śmiało na: slub@swm.pl

Możecie poczytać więcej na: www.swm.pl

A o samej akcji tutaj.


To co? Podzielimy razem dobro? :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź