Obserwuj:

KAROLINA TWARDOWSKA • POLSKIE SUKNIE ŚLUBNE

Nie mogłam doczekać się tej publikacji! Jestem pod ogromnym wrażeniem pierwszej ślubnej kolekcji Karoliny Twardowskiej. Jej suknie są delikatne, kobiece i nie bałabym się stwierdzenia, że wręcz unikatowe. Jestem pewna, że te słowa opisują również przyszłe Panny Młode, które zdecydują się wystąpić na swoim ślubie w sukni z Atelier Karoliny.

Polskie suknie ślubne – Karolina Twardowska

Ogromne brawa należą się Karolinie nie tylko za wspaniałe projekty, ale również za odwagę. Karolina Twardowska nie była do tej pory kojarzona z branżą ślubną, i być może to sprawiło, że jej sukienki są tak inne i wyjątkowe. Jako projektantka ubioru, magister sztuki i absolwentka akademii Sztuk Pięknych w Łodzi specjalizuje się przede wszystkim w strojach scenicznych, współpracując z artystami sceny muzycznej. Oprócz strojów scenicznych Karolina przez wiele lat była też projektantką bielizny co pozwoliło jej spojrzeć na projekty sukien w sposób subtelny. To dzięki temu widzimy jak dużo uwagi poświęciła detalom i wykończeniom sukni.

karolina twardowska

Jej przygoda z sukniami rozpoczęła się od propozycji zaprojektowania modeli sukni ślubnych na sesje zdjęciową. Jeden z nich ukazał się na okładce czasopisma ślubnego Wedding. Kolejnym wyzwaniem a także przygodą był projekt sukni, który Karolina stworzyła na swój własny ślub. Ta suknia również ukazała się na łamach czasopisma Wedding a już w lutym następnego roku mogłyście przeczytać wywiad z Karoliną o jej własnym ślubie. W ten sposób powoli Atelier Karoliny Twardowskiej stawało się znane szerszej publiczności a przede wszystkim Pannom Młodym poszukującym ciekawych polskich projektantów.


polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (40)polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (41)

Nie wiem jak Wam, ale mi wydaje się, że Karolina ma ogromny potencjał, by w tej dziedzinie stać się prawdziwą specjalistką… a właściwie co ja piszę – przecież już się nią stała. Swoimi debiutanckimi projektami udowadnia jak ważne jest świeże spojrzenie na modę ślubną, którego coraz częściej wymagają dzisiejsze Panny Młode. Prezentowana kolekcja jest dedykowana najbardziej wymagającym Pannom Modym szukającym w sukniach romantyzmu, kobiecości oraz indywidualizmu.


Druhny na weselu


Autorskie projekty Karoliny to głównie delikatne koronki i cienkie tiule, które idealnie podkreślają subtelność i delikatność całej kolekcji. Głównymi materiałami z jakich została uszyta jest wspomniana wcześniej koronka a także jedwab oraz szyfon.

polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (42) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (43) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (44) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (45) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (46) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (47) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (49) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (50) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (52) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (53) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (54) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (55) polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (56)

Na koniec chciałam zwrócić Waszą uwagę na nietypowe możliwości tej wyjątkowej kolekcji. Jak powiedziała nam sama projektantka część modeli zaprojektowana jest w taki sposób, aby można było ją miksować ze sobą i tworzyć własne ciekawe rozwiązania. Dół oraz góra sukienek uszyta jest osobno i każda w połączeniu ze sobą tworzy idealną całość. Świetny pomysł dla Panien Młodych, które cenią sobie poczucie niezależności i odrębności.

Koniecznie zwróćcie też uwagę na ciekawe logo Atelier. Piórko nie zostało tam umieszczone przypadkowo. Ma symbolizować delikatność, subtelność oraz “coś zwiewnego i lekkiego”. Taka jest też kolekcja, którą mam przyjemność prezentować dziś na łamach Sweet Wedding. Jak opisałybyście ją w dwóch słowach? Ja stawiam na kolekcją eteryczną i romantyczną. 

polskie_suknie_slubne_karolina_twardowska (57)

Kolekcja dostępna jest w Atelier Karoliny Twardowskiej  w Warszawie na ul. Elektoralna 13/115 – zapraszamy!

Projektantka: Karolina Twardowska 

Zdjęcia: Emi Karpowicz

Modelka: Kasia Worek

Make-up: Alexandra Plewako-Szczerbińska

Kasia Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź