Obserwuj:
TRENDY ŚLUBNE

Papierowe bukiety ślubne

Wybór bukietu ślubnego może spędzać sen z powiek. Do wyboru jest tyle gatunków kwiatów, kolorów i dodatków, które uczynią kompozycję wyjątkową. Tym smutniejszy wydaje się fakt, że bukiet z żywych kwiatów nie przetrwa zbyt długo. Zupełnie inaczej może być, jeśli wybierzemy bukiet z… papierowych kwiatów! Papierowe bukiety mogą wydawać się nietypowe, ale może warto spróbować?

Czy bukiet ślubny musi być wykonany ze świeżych kwiatów? Gdy zapytamy o to osób w słusznym wieku, pewnie nie będą wyobrażały sobie innej możliwości, ale wszystko się zmienia, a trendy ślubne są tego najlepszym przykładem. Może zamiast inwestować w nietrwałe i ulotne, chociaż piękne, kompozycje kwiatowe, postawić na ekologiczny i niesztampowy bukiet z kwiatów papierowych?

Produkcją bukietów papierowych zajmuje się, między innymi, marka Paper Art Design, która jest niekwestionowanym pionierem w tym zakresie. Poniżej prezentujemy galerię wybranych realizacji Paper Art Design oraz kilka faktów na temat papierowych bukietów, które, być może, zachęcą Was do tego, by spojrzeć na bukiety z nieco innej perspektywy.

Być może papier w zastosowaniu weselnym kojarzył się Wam wyłącznie z zaproszeniami ślubnymi i bilecikami, ale czas zmienić podejście do tego surowca, gdyż okazuje się on o wiele bardziej wszechstronny, niż mogłoby się wydawać.


Papierowe bukiety ślubne mają wiele zalet, koło których trudno przejść obojętnie. Najważniejsze z nich:

 • Są ekologiczne – mogą być wykonane zarówno z papieru barwionego, jak i z tego, który pochodzi z recyklingu lub z odzysku.

 • Są całoroczne – w przeciwieństwie do żywych kwiatów, które jednak wiążą się z jakąś sezonowością, kwiaty z papieru są dostępne przez cały czas i mogą nawiązywać do gatunków kwiatów, których nie uświadczymy w kwiaciarniach.

 • Są niezwykle oryginalne – prawdopodobnie nie spotkaliście się z nimi jeszcze na żywo.

 • Są trwałe – po zakończonej uroczystości można schować je do gabloty i cieszyć się ich urokiem przez lata.


Jak pokazują realizacje pracowni Paper Art Design, papierowe bukiety ślubne wcale nie muszą udawać realnych kwiatów. Poszczególne elementy kompozycji mogą być abstrakcyjnie kolorowe i wzorzyste.

Papierowe bukiety są, oczywiście, wyposażone w odpowiednie pudełko ochronne, które zabezpiecza je na czas wysyłki lub transportu, a później może stać się bezpiecznym pojemnikiem do przechowywania bukietu na pamiątkę.

Bukiety pracowni Paper Art Design są niezwykłe nie tylko dlatego, że wykonano je z papieru, ale także dlatego, że są wykonywane ręcznie (od podstaw). Zawierają papierowe kwiaty, ale też koraliki, perełki i inne akcenty, które dodają im ślubnego szyku. Jeśli szukacie pomysłu na bukiet, który będzie inny niż wszystkie, to może właśnie papierowa kompozycja skradnie Wasze serca?

 

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

4 komentarze

 • Odpowiedz Daria

  Wygląda naprawdę ciekawie taki bukiet, w sumie jeszcze nie widziałam nigdy na weselu aby jakaś panna młoda się na takie coś odważyła, zawsze wszystkie miały żywe bukiety:)

  10 września, 2018 o 13:36
 • Odpowiedz Klara Lewandowska

  Ja też przyznaję się, że wcześniej o takich bukietach nie miałam pojęcia, ale zachwyciły mnie. Nie dość, że jest to mega oryginalne rozwiązanie to jeszcze tak pięknie się prezentują!

  10 września, 2018 o 12:36
 • Odpowiedz Modem

  Fajnie i estetycznie wyglądają takie bukiety muszę przyznać. Ja jednak zdecydowałabym się na naturalny , żywy , dokładnie jak mówi Paulina, rozwiązanie dla odważnych Panien Młodych :)

  5 września, 2018 o 13:49
 • Odpowiedz Paulina

  Nigdy wcześniej nie słyszałam o papierowych bukietach i bardzo zaciekawił mnie ten artykuł :)Niektóre z nich są naprawdę ładne i sprawdziłyby się na ślubie, jest to z pewnością rozwiązanie dla oryginalnych i odważnych Panien Młodych.

  29 sierpnia, 2018 o 10:15
 • Zostaw odpowiedź