Obserwuj:
BLOG, PANNA MŁODA

Akcesoria ślubne boZka • wywiad z Kasią Zagajewską

bozka dodatki slubne

Nasz blog ślubny powstał z myślą o najfajniejszych Pannach Młodych, dlatego też chcemy pokazywać Wam naszym zdaniem najfajniejsze firmy z branży ślubnej w Polsce. Dziś krótkiego wywiadu udzieliła nam Kasia Zagajewska, która tworzy pod marką boZka. Według nas są boskie, dlatego z przyjemnością prezentujemy dziś jej prace oraz zachęcamy do przeczytania co ma do powiedzenia przesympatyczna Kasia, czyli projektantka wyjątkowych ozdób i do włosów dla wymagających Panien Młodych.

fascynator i woalka na ślub

1. Skąd pomysł na projektowanie dodatków i akcesoriów dla Panien Młodych?

Najpierw narodził się pomysł na projektowanie dodatków na głowę i do włosów na co dzień i mniejsze okazje, imprezy czy uroczystości, bo sama miałam taką potrzebę. Z czasem zaczęłam projektować akcesoria ślubne. Bo to doskonały moment, by kobieta zaczęła przygodę z fascynatorami, toczkami czy woalkami. Panny Młode zazwyczaj fascynator mają na głowie pierwszy raz w dniu ślubu a, że czują się w nim wyjątkowo, często później wracają, by zamówić ozdobę też na inne ważne okazje.

2. A nazwa marki boZka?

W zasadzie boZka to połączenie mojego nazwiska panieńskiego i imienia – Bożek Katarzyna. Jak już wymyśliłam nazwę, okazało się, że zupełnie obce osoby widzące projektowane przeze mnie gadżety reagują „Wow, ale boskie!” A fonetycznie to brzmi tak samo :) I tak już zostało.

wianek ślubny

3. Do jakich klientek kierujesz swoją ofertę? Jaka jest Panna Młoda, którą zdobią akcesoria od boZka?

Odważna, otwarta, lubiąca wyrażać siebie poprzez strój, poszukująca, kobieca…

4. Jakie trendy ślubne z ostatnich kilku lat stały się twoimi ulubionymi?

Zdecydowanie pokochałam minimalizm. Bardzo lubię nowoczesne, mocne, geometryczne formy, które możemy zaobserwować nie tylko u projektantów sukni ślubnych, ale też u florystów czy dekoratorów. Coraz częściej jednak zwracam uwagę też na romantyczne zwiewne kreacje, styl rustykalny czy boho.

opaski slubne

5. Czy są jakieś uniwersalne wytyczne, by być modną Panną Młodą?

Obecnie projektanci proponują tak dużą różnorodność, że ciężko znaleźć uniwersalne wytyczne. Warto śledzić polskie kolekcje ślubne – są naprawdę oryginalne i ciekawe. Ale jedno wiem na pewno – uniwersalny, ponadczasowy i modny jest zawsze uśmiech :)

6. Co lub kto i w jaki sposób inspiruje cię do tworzenia swoich wyjątkowych produktów?

Bardzo często inspirują mnie właśnie moje Panny Młode. Słucham ich potrzeb. Inspirują mnie także suknie ślubne. Często widząc dany model od razu przychodzi mi na myśl konkretny projekt ozdoby na głowę. A ponadto inspirują mnie podróże, one zawsze pobudzają do stworzenia czegoś nowego.

woalki fascynatory

7. Co doradziłabyś każdej Pannie Młodej, która właśnie jest na etapie planowania ślubu?

Na początku warto pomyśleć w jakim stylu ma być ślub i wesele a następnie cała stylizacja. Może powinien mieć jakiś kolor przewodni, może nawiązywać do ulubionej piosenki czy filmu. To pomaga często w doborze sukni i dodatków. Panny Młode nie zawsze jednak mają tak sprecyzowany plan. Jeśli natomiast Panna Młoda przesyła mi swoje zdjęcie oraz zdjęcie swojej sukni i ma problem z doborem fascynatora to przede wszystkim pytam, jak chciałaby się czuć tego dnia, co przekazać. Czy lekko i romantycznie, czy nowocześnie, a może „z pazurem”… Wtedy dopiero możemy pracować nad doborem dodatków.

8. Co jest najtrudniejsze w twoim zawodzie?

Praca nad kolekcją, a dokładnie moment, w którym zaczynają mi napływać do głowy niezliczone ilości pomysłów, a muszę je przecież wyselekcjonować i przede wszystkim trafnie ocenić, które z nich oczarują Panny Młode.

woalki ślubne

9. A co kochasz w nim najbardziej?

Pracę z moimi klientkami :) To bardzo rozwojowe, pouczające i przyjemne.

10. Czy zastanawiałaś się kiedyś, by rozszerzyć swoją ofertę ślubną np. na stylowe dodatki dla panów?

Myślałam o tym… Może w przyszłości zaskoczę również panów. Ich narzeczone coraz częściej pytają czy mogę zaprojektować również dodatek np. muszkę pasującą do ich fascynatora.

dodatki slubne do wlosow

Ślubne ozdoby do włosów projektu boZka dostępne są na stronie jej butiku online.

Fot.: Invidia Me, MUA: Honorata Tylkowska , Modelka: Agnieszka Niekraszewicz, Edyta Pacanowska  , Suknie: Rina Cossack

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź