Obserwuj:
WYWIADY

„Albo Cię pokochają albo znienawidzą” • Łukasz Popielarz [wywiad]

Łukasza znasz już pewnie z naszej listy 99 fotografów ślubnych dla najfajniejszych Panien Młodych na rok 2016. Dziś dowiesz się nie tylko co wyróżnia go na rynku fotografów ślubnych, ale także co mógłby robić gdyby nie pracował w tym fachu… to będą smaczne zwierzenia! :) Mam nadzieję, że wywiad z Łukaszem Popielarzem zainspiruje Cię do ciekawych przemyśleń na temat ślubów i emocji, które towarzyszą wszystkim tego dnia.

Plener Ślubny Romki & Szymona

1. Łukasz Popielarz – czyli kto, co i jak? Kilka słów o tobie i twojej firmie…

Łukasz, rocznik 88, mieszkam w Szczecinie a pochodzę z małego miasta Resko. Kiedyś moja mama powiedziała mi – albo Cię pokochają albo znienawidzą i miała 100% racji, co odzwierciedla życie. Miłośnik podroży, dobrego gotowania a szczególnie robienie sushi oraz dobrego piwa. Fotografia? Sposób na życie, praca, miłość, kochanka oraz relax :)

Łukasz Popielarz_0001

2. Co wyróżnia Twoją fotografię od tylu innych na polskim rynku?

Takie pytanie zawsze jest trudne do odpowiedzenia bo większość z nas robiących w tym stylu co ja stawia na naturalność. Jest to cecha dominująca ten styl fotografii ale… myślę, że to co wyróżnia mój reportaż to wchodzenie między ludzi – nie boje się wchodzenia w integracje z gośćmi czy parą młodą – ma to na celu wychwycenia tzw. decisive moment oraz emocji jakie towarzyszą temu wydarzeniu. Piękne zdjęcia nie koniecznie muszą się podobać za kilka miesięcy czy lat a dobry reportaż, myślę że będzie ponadczasowy i przez wiele lat będziemy do niego wracać.

Ślub Marty & Daniela

3. Opisz swój styl w 3 słowach/3 zdaniach…

Naturalność – dlaczego? Bo nie lubię ”sztuczności” ustawek czy innych tego typu rzeczy. Emocje – To co szukam w każdym zdjęciu, bo bez emocji zdjęcie umiera. Fotografia artystyczna – czyli nie zwykłe proste zdjęcia, gdzie ludzie patrzą w obiektyw tylko coś znacznie więcej.

Plener Ślubny Beaty & Mateusza

4. Jak długo zajmujesz się fotografią ślubną?

Mój pierwszy ślub zrobiłem jak dobrze pamiętam w 2011 roku (dzięki Marcin :) ) i od tego się zaczęło. Wiadomo, że nie był to szczyt możliwości, ale po latach patrzę na to z dużym dystansem. W tym roku niby 5 lat… ale nie wiem kiedy to minęło… Czas leci szybko i patrząc na perspektywę czasu dużo w moim warsztacie się również zmieniło.

Łukasz Popielarz_0008

5. Co jest według Ciebie najtrudniejsze w zawodzie fotografa ślubnego?

Dużo jest trudnych ”spraw” w naszym zawodzie, ale gdybym miał postawić na najtrudniejsze to chyba bardzo duża konkurencja wśród fotografów i notorycznie padające pytanie w myślach – ile lat jeszcze każdy z nas będzie siedział w tym zawodzie i robił wspaniałą pamiątkę wszystkim naszym parom. Oczywiście to tylko moje gdybanie, ale sam nie wiem co będę robić za rok.. ba.. nawet nie wiem co jutro przyniesie dzień :)

Łukasz Popielarz_0012

6. Chwila szczerości: jedna rzecz, jakiej nie lubisz w swoim zawodzie to…

Hmmm… zadajesz trudne pytania. Tutaj chyba nie ma co się rozwodzić na tym tematem, bo to jest rzeka – konkurencja, która czasami wydaje się już być ”chora ”,… a sam rynek jest przesycony tym tematem.

Łukasz Popielarz_0009

7. A co robiłbyś/chciałbyś robić gdybyś nie fotografował ślubów?

Nawet teraz (odpowiadając Ci na pytania) chodzi mi po głowie dobre sushi własnej roboty. Myślę, że dałbym rade w tym fachu, mimo że nie jest to proste co ostatnio przekonała się moja para ślubna i przyjaciele w jednej osobie (Pozdrawiam Was :*). Ogólnie gotowaniem mogę wyrazić siebie, swój charakter a nawet i pokazać się (tak jak i w ślubach ) od strony artystycznej bo jak to mówią – są rzemieślnicy i artyści – po której stronie ja jestem? Nie umiem na to pytanie odpowiedzieć – niech moje pary na to odpowiedzą :)

Fotograf Szczecin

8. Dlaczego właśnie śluby? Jak to się stało, że wybrałeś taką specjalizację (lubisz przecież też fotografować koncerty)?

Dlaczego śluby? Same przyszły…:) Jak pisałem wcześniej mój pierwszy ślub był robiony w 2011 roku a wcześniej zajmowałem się fotografią koncertową oraz sportową (sportowa nadal tak naprawdę). Po tym pierwszym ślubie były kolejne znajomych i tak jestem w tym miejscu gdzie jestem :)

Łukasz Popielarz_0002

9. Ulubiona część dnia ślubu to ….

Zdecydowanie przygotowania! Uwielbiam detale oraz momenty, których nie znajdę na ślubie lub weselu – w domu czy to hotelu po zaczęciu fotografowania jest spokojnie ale im bliżej samej ceremonii tym bardziej nerwowo w każdym pomieszczeniu. W tej nerwówce da się wychwycić bardzo fajne momenty, które dla mnie robią różnicę na samym początku reportażu.

Ślub Ani & Pawła

10. Wymarzone miejsce na sesję ślubną lub narzeczeńską (może już w nim byłeś – na stronie piszesz, że fotografujesz w całym Wszechświecie)?

Chyba nie ma miejsca takiego bo są to wszystkie miejsca na ziemi…:P Gdybym miał wybrać 3 państwa to Islandia, Mongolia ora Argentyna. 3 fantastyczne kraje o całkowicie rożnej charakterystyce krajobrazowej. Na pewno kiedyś odwiedzę te 3 kraje a może będzie mi dane zrobić tam ślub lub sesję? Czas pokaże :)

Plener Ślubny Romki & Szymona

11. Ulubiony styl ślubów i wesel jakie chcesz fotografować to…

Jakie śluby lubię fotografować? Ciężko powiedzieć. Nie mam ulubionego konkretnego stylu. Każdy ślub jest inny i podchodzę do tego w ten sposób – chcę oddać materiał moim parom taki jak ja chciałbym dostać po swoim ślubie. Zawsze sobie i każdemu fotografowi życzę, tego aby każdy jego ślub był pełen pozytywnych emocji, pięknych chwil, oraz fantastycznej zabawy i ludzi będących na weselu.

Łukasz Popielarz_0005

12. Jeśli miałbyś dać 3 dobre rady o planowaniu ślubu przyszłym Parom Młodym… to co by to było? ….

Gdybym był po ślubie to było by mi łatwiej powiedzieć …:) Jednak patrząc na to co się dzieje przed ślubem kiedy fotografuję, to 3 główne rady były by takie:

1. Nie załatwiajcie nic na ostatnią chwilę – to skutkuje dużą nerwówką.

2. Jeżeli macie możliwość to zatrudnijcie konsultantkę ślubną, która pomoże wam zadbać o wszystkie ważne tematy związane ze ślubem. Na pewno to odciąży was pod każdym względem a wy nie będziecie się musieli o nic martwić.

3. Chyba najważniejsze…ślub robicie dla siebie nie dla innych.

Beata & Darek - Engagement Session From Venezia

13. Jakieś szalone plany na najbliższą przyszłość? Wyzwania fotograficzne/życiowe?

Plany na przyszłość? Lista długa, ale na pewno swój ślub, dom, dziecko oraz więcej wolnego. Z planów zawodowych to starać się być jeszcze lepszym w tym fachu, a dodatkowo nie popaść w marazm/monotonię fotografii bo może to się skończyć źle !

Łukasz Popielarz_0015

Łukasz Popielarz


Łukasz! Przez Ciebie zachciało mi się teraz sushi! Jak tylko otworzysz kiedyś swoją sushi knajpę to daj znać, będę pierwsza :D A na poważnie to dziękuję Ci za udzielenie wywiadu i poświęcenie chwili nie tylko mi, ale także czytelniczkom Sweet Wedding. Myślę, że jeszcze wiele lat wspaniałej pracy przed Tobą… bo co to jest 5 lat w tym zawodzie ;) Także życzę Ci byś wciąż rozwijał skrzydła i doleciał na nich do Argentyny, Islandii i Mongolii!

Kasia Sweet Wedding

WIĘCEJ WYWIADÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź