Obserwuj:

Inspiracje ślubne od A do Z „Bridelle Style”

Niedawno pojawiła się w sprzedaży reedycja książki „Bridelle Style”. Mam oczywiście w domu swój egzemplarz, który od oglądania ma już nawet trochę pozaginane kartki :) O książce pewnie już słyszałaś, nawet jeśli jeszcze nie miałaś okazji przejrzeć jej na żywo. Jeśli Cię zaciekawi to możesz kupić ją online. Przyznam, że nie jest tania, ale tłumaczy to ilość pracy włożonej w zrealizowane do niej sesje oraz przepiękne wydanie w druku. Książka spodoba się nie tylko ludziom z branży ślubnej, ale także Tobie jeśli właśnie szukasz pomysłu na swój ślub i gubisz się w gąszczu inspiracji z Internetu. Poza tym nic przecież nie zastąpi zdjęć oglądanych w druku, a nie na ekranie.

bridelle-style-ksiazka-zdjecie-33

„Bridelle Style” śmiało mogę nazwać kompleksowym przewodnikiem po ślubnych stylistykach. Podoba mi się jak przejrzyście rozpisane zostały wszystkie style za zwróceniem szczególnej uwagi na poszczególne elementy takie jak papeteria, dodatki, buty czy aranżacja stołu. Każdy styl rozłożony został na czynniki pierwsze czyli: znajdziecie pasującą do niego paletę kolorów oraz wskazówki jakie kwiaty warto użyć do danego klimatu. Myślę, że uporządkowany pomysł na ślubny styl, suknię czy dekoracje to połowa sukcesu. To właśnie gwarantuje Wam ta książka.

bridelle-style-ksiazka-zdjecie-34Duża dawka inspiracji to mało powiedziane. Uznaję ją więc za bombę, czyli naprawdę ogromną porcję pięknych zdjęć, sukni ślubnych i florystycznej wirtuozji. Bardzo lubię oglądać zdjęcia Magdaleny Piechoty, której fotografie możecie podziwiać w książce, ponieważ ma świetne oko do detali. Dobrze ułożone zdjęcia i sesje zaaranżowane w 18 stylach ślubnych będą wspaniałym przewodnikiem dla tych z Was, które szukają swojego motywu przewodniego na ślub. Powinny Wam się spodobać także porady florystyczne, dekoratorskie oraz drobne podpowiedzi jak uatrakcyjnić swoje wesele np. księgą gości czy słodkimi dodatkami. Te małe smaczki często tworzą fajny klimat przyjęcia weselnego.

bridelle-style-ksiazka-zdjecie-26Nie każda z sesji podoba mi się tak samo. I będę okropna, ale za to szczera i powiem, że kilka nie podoba mi się w ogóle. Jest to oczywiście kwestia gustu. Chodzi o to, że jeśli planujesz ślub w ogrodzie to pewnie nie wpadnie Ci w oko styl bardziej elegancki i na odwrót. Ale tu Cię zaskoczę małym paradoksem – właśnie to podoba mi się w tej publikacji najbardziej – jest różnorodna i dzięki temu nie zamyka się na żadną stylistykę.

bridelle-style-ksiazka-zdjecie-30Jakikolwiek styl wybierzesz na swój ślub, znajdziesz go z pewnością w tej książce. Stylizację wszystkich sesji oraz teksty w książce przygotowała Karolina Waltz. Za realizacje fotograficzne odpowiedzialna była Magdalena Piechota. Ja polecam, bo co by nie mówić to lektura obowiązkowa dla osób, które są zainteresowane ślubnymi tematami. W sam raz do porannej kawy lub podwieczorku z koleżankami i plotek na „okołoweselne” tematy :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz Ula Fabiańska

    O tak, szczypta inspiracji każdemu się przyda :D Świetny blog :)

    6 październik, 2017 o 14:59
  • Zostaw odpowiedź