Obserwuj:
BLOG

Ślub w drewnianym kościółku

Zwykło się mawiać, że szewc chadza bez butów. Na szczęście fotograf i artysta zawsze może liczyć na… innego fotografa na własnym ślubie. Tak było w przypadku uroczystości Kingi i Marcina, ale zobaczcie sami.

Już tych kilka pierwszych kadrów sugeruje z jak malowniczą realizacją mamy do czynienia. Za obiektywem stanął Michał Brzegowy, który doskonale oddał nastrój i klimat tych miejsc i tych wydarzeń. 

Lubię zdjęcia, na których miejsca, ludzie i przedmioty nie udają czegoś, czym nie są. Zdjęcia, na których nie brakuje światła, cienia i rzeczy ukrytych w mroku. Cała galeria ze ślubu Kingi i Marcina ujmuje swą autentycznością i aż przyjemnie ogląda się kolejne kadry z tej opowieści.

Miękkie, zastane światło, które promieniami rozjaśnia wybrane fragmenty kadru są jedną z widocznych wizytówek tej realizacji.

Detale i drobnostki – niby nic, a tak budują klimat. Stara klamka, stary krzyż, przechadzający się kapłan i dłonie splecione na kolanach – te elementy świetnie oddają nastrój i otoczkę całej tej uroczystości.

Ślub Kingi i Marcina odbywał się w drewnianym kościele św. Barbary w Bielsku-Białej. Stare i niewielkie kościoły są wyjątkowo klimatyczne i trudno się oprzeć ich urokowi.

Zdjęcia Michała Brzegowego, a szczególnie kadry z wnętrza kościoła, są tak nastrojowe i sugestywne, że niemal przenoszą oglądającego w to konkretne miejsce, do drewnianego wnętrza pachnącego upływem czasu i kadzidłem.

Po chwilach podniosłych zaczęła się zabawa. Przyjęcie odbyło się w dworku New Restaurant w Bielsku-Białej.

Jasne kadry z przyjęcia są przyjemnym kontrastem dla fotografii z wnętrza kościoła. Na pogodę, jaka wówczas panowała, zwykło się narzekać, ale deszczowa aura ma w sobie coś romantycznego i sentymentalnego.

Patrząc na ostatnie zdjęcie z tej galerii, myślę, że każdy, kto przechodził wówczas obok z zaciekawieniem spoglądał w ogromne okna i chłonął ten nastrój radosnej zabawy. Z ogromną przyjemnością obejrzałam zdjęcia Kingi i Marcina i mam wrażenie, że udało mi się poczuć nastrój tamtych chwil, a wszystko to za sprawą znakomitych zdjęć Michała. Czy Wam również wpadła w oko ta galeria?

Zdjęcia: www.michalbrzegowy.com

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

6 komentarzy

 • Odpowiedz przyszłamężatka

  piękne!

  13 lutego, 2019 o 17:51
 • Odpowiedz DreamEye Studio

  Przecudny klimat!

  10 lutego, 2019 o 02:29
 • Odpowiedz fabrykaślubów

  Michał robi fajne klimatyczne zdjęcia!

  4 lutego, 2019 o 15:00
 • Odpowiedz Julia

  Piękne zdjęcia, bardzo klimatyczne ;) I moim zdaniem zupełnie inne niż typowe fotorelacje z dnia ślubu. Może to przez te ciemne, nietypowe barwy, które nadają niezwykłego i nieco tajemniczego charakteru.

  28 stycznia, 2019 o 12:55
 • Odpowiedz Paulina

  Jakie fantastyczne fotografie, jestem pod wrażeniem tego klimatu! :) Te barwy i światło wywołały we mnie na początku nieco melancholijne odczucia, ale jak zobaczyłam kadry z pierwszego spojrzenia pary młodej, to od razu poczułam tę radość, która aż bije z ich twarzy. No i muszę też wyróżnić kościół, jest po prostu piękny!<3

  25 stycznia, 2019 o 15:54
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Paulina – piękny komentarz – zgadzam się z Tobą w 100% :) /Kasia

   26 stycznia, 2019 o 21:08

  Zostaw odpowiedź