Obserwuj:

Kilka pomysłów na randkę w Rzymie

Rzym to jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez zakochane pary. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż stolica Włoch charakteryzuje się połączeniem historii z teraźniejszością, wielością zabytków i pięknych miejsc do obejrzenia, romantycznym klimatem, wspaniałymi zakamarkami i tą cudowną atmosferą, która sprawia, iż chce się tu wracać. Dlatego też każdego roku Rzym odwiedza tysiące zakochanych par, które razem poznają to miasto i spędzają w swoim towarzystwie cudowne chwile. Stolica Italii to także doskonałe miejsce na randkę – na przykład na Walentynki lub rocznicę. Co warto robić i zobaczyć w tym mieście?

Fontanna di Trevi

Obowiązkowym punktem wszystkim zakochanych par jest słynna Fontanna di Trevi, która co roku jest odwiedzana przez miliony turystów. W czym tkwi jej wyjątkowość? Otóż legenda głosi, iż wrzucenie do niej monety gwarantuje powrót do wiecznego miasta. Takie przekonanie turystów sprawia, iż każdego roku w fontannie lądują naprawdę duże pieniądze.

Dodatkowo – co także trzeba podkreślić – fontanna jest piękna i monumentalna, a wspólne zdjęcie na jej tle to wspaniała pamiątka i uwiecznienie włoskich chwil.

Romantyczne spacery po mieście

Innym obowiązkowym punktem przyjazdu do Rzymu powinny być spacery po tym niezwykle romantycznym mieście. Rzym charakteryzuje się nie tylko wieloma zabytkami (które nadają miastu wyjątkowego charakteru), ale też pięknymi zakątkami, klimatycznymi uliczkami, urokliwymi placami i parkami. To właśnie tam warto spędzić słoneczne popołudnie, trzymając za rękę swoją drugą połówkę. Dodatkowo stolica Włoch słynie z wielu doskonałych knajpek i restauracji, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale także posłuchać włoskiej muzyki i poczuć atmosferę tego miasta. A wieczorny spacer po oświetlonym mieście to niezapomniane przeżycie.

Tak rozpoczęty wieczór można przenieść do sypialni, w której warto ponieść się fantazjom i pragnieniom. W mieście kojarzonym z miłością warto wprowadzić do życia erotycznego trochę nowości i oryginalności. Dobrym sposobem na podniesienie temperatury jest sięgnięcie po różnego rodzaju gadżety – na przykład masturbatory, wibratory, kulki, zabawki analne i wiele innych. Tutaj warto zdać się na wyobraźnię, aby przeżyć coś wyjątkowego i niezapomnianego. Dodatkowym argumentem niech będzie fakt, iż z dostępnością tego rodzaju akcesoriów nie ma żadnego problemu. Duży wybór takich zabawek jest dostępny na stronie https://www.easytoys.pl.

Most Ponte Milvio

Miejscem chętnie odwiedzanym przez zakochanych jest most Ponte Milvio, który znajduje się na północ od centrum stolicy. Już z daleka widać, iż budowla jest niezwykła. Dlaczego? Otóż do jej barierek i lampek są poprzyczepiane miliony kłódek, które zostały tam zawieszone przez odwiedzające Rzym pary. Taka kłódka (od której klucz musi być wrzucony do Tybru) symbolizuje uczucie tych par i dodatkowo ma gwarantować to, iż ich miłość będzie wieczna i przetrwa wszystko. I chociaż rzymski most miłości nie jest jedyny (kilka europejskich stolic ma takie swoje mosty), to ten w Rzymie prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

Usta prawdy

Bardzo ciekawym miejscem polecanym do odwiedzenia przez zakochanych jest Via della Greca 4 – ulica, na której znajduje się romantyczny wykrywacz kłamstw. Historia tej marmurowej budowli liczy około dwóch wieków i już od wielu lat pomaga sprawdzić, czy uczucia ukochanej osoby są szczere, czy mówi ona prawdę lub czy ma jakieś sekrety bądź tajemnice. Wystarczy włożyć rękę w usta brodacza, a gdy wyznane świadectwo będzie fałszywe – ręka zostanie ucięta. Jest to oczywiście jedynie legenda, więc zakochani nie muszą obawiać się prawdziwej egzekucji. Niemniej jednak miejsce jest niezwykłe i warto je odwiedzić podczas swojego pobytu we włoskiej stolicy.

Pozostałe miejsca, które powinny znaleźć się na trasie romantycznej wycieczki do Rzymu to między innymi Koloseum, Forum Romanum, Panteon, historyczne Camp di Fiori, Galeria Borghese i wiele innych. Tak naprawdę cały Rzym jest sprzymierzeńcem zakochanych i każda para spędzi tu niezapomniane chwile.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź