Obserwuj:

suknie ślubne • Karolina Tomczak

Kolejne odkrycie w ramach mojego osobistego projektu promuję polskie suknie ślubne to Karolina Tomczak i jej niesamowicie lekkie i dziewczęce projekty sukienek ślubnych. Miałam wielką przyjemność poznać niedawno Karolinę Tomczak osobiście na Alternatywnych Targach Ślubnych w Łodzi. Śmiało mogę powiedzieć, że to naprawdę są sukienki ślubne, szyte z wielką miłością. Wydaje mi się też, że są idealnym odzwierciedleniem Karoliny – delikatność to słowo klucz. Głos oddaję teraz Karolinie i zapraszam do obejrzenia kolekcji „Poranek”.

„W świecie, który obserwuję oraz w projektach, które tworzę, szukam światła, które wnosi nowy walor do życia i twórczości. Chciałam, aby moje sukienki przywodziły na myśl delikatny, rześki chłód poranka, wschód słońca, poranną rosę, zapach kwiatów i ziół niezmęczonych upałem południa. Lekkość i subtelność, eteryczność i romantyzm. Cechuje je dbałość o szczegół, wysoka jakość użytych materiałów oraz wizja oparta na przeświadczeniu, że  p r o s t o t a  najlepiej pokazuje  p i ę k n o. Zdecydowanie wybieram skromność, delikatność i precyzję ponad wszystko inne.”

„Kolekcja „Poranek” jest zwieńczeniem moich 3,5 letnich studiów wzornictwa o specjalności projektowania ubioru. Pomysł, aby stworzyć pracę dyplomową tematycznie związaną ślubem nie był wyborem prostym ani oczywistym, mimo to od dawna bliskim mojemu sercu. Przerodził się w decyzję niepozbawioną ryzyka, z powodu mocno zakorzenionego w Polsce swoistego rozumienia stylu ślubnego, któremu tak długo i powszechnie o wiele bliżej było do przesady niż skromności. Do sztucznego „przebrania” niż ubrania, podkreślającego naturalne piękno kobiety.”

„W 2015 roku odbywając (głęboko ubogacający mnie o wiedzę, doświadczenie projektowe, marketingowe i możliwość bliskiego kontaktu z wieloma Pannami Młodymi) staż u warszawskiego duetu projektantek MOONS, przekonałam się, jak duże jest pragnienie wśród współczesnych kobiet, aby tę zastaną, ciążącą „tradycję” wyglądu sukni ślubnej nareszcie przełamać – świeżością i prostotą. Delikatnością i nieprzekombinowanym romantyzmem. Najsubtelniejszą kobiecością.”

„Tamten, tak ważny dla mnie czas nauki, pracy i kształtowania, pozwolił ostatecznie już utwierdzić się w estetyce, w pełni i prawdziwie wyrażającej moją osobę – jako młodej kobiety i projektantki oraz nakreślił drogę, której przystankiem jest dziś pierwsza, autorska kolekcja ślubna.”

Więcej: FACEBOOK, INSTAGRAM

Zdjęcia: Marta Zgrajka Photography Stories

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

7 komentarzy

 • Odpowiedz Kołecki

  Bardzo ładna suknia. Świetnie wygląda na zdjęciach. Pewnie niejedna panna młoda by taką chciała mieć :)
  Pozdrawiam :)

  28 wrzesień, 2017 o 13:20
 • Odpowiedz Fotoklaps

  Przepiękne, niezwykle delikatne suknie! Doskonale podkreślają urodę modelki oraz jej przepiekną figurę. Jestem zachwycona!

  9 czerwiec, 2017 o 09:55
 • Odpowiedz Marta

  Świetne te sukienki – takie lekkie wręcz bajkowe :)

  27 kwiecień, 2017 o 16:00
 • Odpowiedz Roksana

  W zupełności zgadzam się z tym, że sukienki Karoliny są odzwierciedleniem jej samej. Jest tak samo piękna (na zewnątrz, ale przede wszystkim w środku) jak jej projekty :)

  1 kwiecień, 2017 o 16:18
 • Odpowiedz Secret sister - subtelna fotografia ślubna

  świetne te odkrycia z projektu :)

  15 marzec, 2017 o 19:52
  • Odpowiedz SweetWedding.pl

   Secret sister – subtelna fotografia ślubna od dawna śledzę polskie marki i zdecydowałam, że na SW będę pokazywała głównie te dobre, bo polskie :D

   15 marzec, 2017 o 19:53

  Zostaw odpowiedź