Obserwuj:
BLOG

Goście na weselu – nie zapomnij o nich w ferworze przygotowań

Podejmując temat wesela, pod uwagę bierzecie na pewno wiele różnych kwestii związanych z jego przygotowaniem. Kreacje ślubne Panny Młodej i Pana Młodego to tylko początek, pozostaje jeszcze wybór fotografa ślubnego, kamerzysty oraz oczywiście oprawa muzyczna i florystyczna – wszystko to jest niezmiernie ważne, jednak w ferworze tych zajęć nie możemy zapomnieć o gościach, którzy stanowią niezwykle ważny (jak nie najważniejszy zaraz po Parze Młodej) element całej uroczystości.  Oto dwa argumenty świadczące jak ważni są goście na weselu: liczba gości decyduje o tym jak są ustawione stoły na weselu (okrągłe stoliki czy popularna podkowa),  ilość zaproszonych osób wpływa też na wybór odpowiedniej sali, która pomieści całe wesele. Nawet jeśli nie planujecie hucznego przyjęcia, powinniście dołożyć wszelkich starań, aby w tym wyjątkowym dla Was dniu, zaproszeni przez Was goście czuli się szczególnie dobrze. Żeby tak się stało, warto o tym pomyśleć jeszcze na długo przed planowaną ceremonią. Pisaliśmy kiedyś na blogu o małych gościach weselnych, teraz czas na tych większych.

Zaproszenia – kilka wskazówek

1. Oczywistym jest, że punktem wyjścia przy zapraszaniu gości weselnych jest sporządzenie listy gości. Musimy bowiem wiedzieć, kogo chcemy zaprosić na uroczystość ślubną, a kogo na zabawę weselną. Nie jest to prosta sprawa, więc najlepiej zabrać się za to dość szybko kiedy jeszcze macie sporo czasu przed ślubem.

2. Kiedy wysyłać zaproszenia na ślub? Zalecane jest, aby do konkretnych gości udać się osobiście lub wysłać zaproszenia na około trzy miesiące przed planowaną uroczystością. W grupie osób, które wymagają osobistego zaproszenia są babcie, dziadkowie, a także wszyscy, którzy osiągnęli już sędziwy wiek. Podobna sytuacja dotyczy chrzestnych, rodzeństwa oraz bliskich przyjaciół.

3. Save The Date – zawiadomienia o dacie ślubu to ostatnio bardzo popularny zwyczaj. Powinniście przemyśleć wysłanie kartek Save The Date jeśli macie zapracowaną rodzinę i znajomych, a przede wszystkim jeśli część Waszych gości mieszka za granicą i muszą zaplanować sobie większy wyjazd. Powiadomienie ich wcześniej o dacie ślubu da Wam też czas na spokojne wybranie zaproszeń i dopracowanie szczegółów harmonogramu dnia – a zanim wyślecie gotowe zaproszenia gościom możecie być pewni, że dzięki Save The Date zarezerwują już sobie konkretną datę właśnie na Wasz ślub!

4. Warto pamiętać też, że osobiste zaproszenie na uroczystość weselną jest znacznie milej odbierane. Ponadto, stanowi doskonałą okazję do tego, aby wzmocnić więzy rodzinne i przy okazji poznać poszczególnych członków rodziny swojej drugiej połowy. Nie jest to jednak obowiązkiem, zaproszenia można jak najbardziej wysłać pocztą i przy okazji jeśli znajdziecie czas warto w tej sytuacji zadzwonić do gości, którzy nie odezwali się w sprawie przybycia i upewnić się, że zaproszenia do nich doszły.

aranżacje-stołów-zdjęcie

Młoda Para dziękuje za przybycie

Wręczanie gościom weselnym drobnych podarunków staje się coraz częściej praktykowanym zwyczajem. W ten sposób pragniemy im podziękować za przybycie na tak ważną dla nas uroczystość oraz za wspólną zabawę. Wbrew pozorom moda na upominki dla gości nie wywodzi się zza naszej zachodniej granicy, a jest to silnie ugruntowany staropolski zwyczaj, który na nowo przechodzi swój renesans. Czym zatem można obdarować naszych gości weselnych? Pomysłów jest bez liku!

Słodycze i napoje

Pierwszą grupę prezentów otwierają podarunki, które można skonsumować. A zatem są to wszelkiego rodzaju słodycze oraz napoje, począwszy od ciast wręczanych gościom na pożegnanie czy butelek z alkoholami na pamiątkę tej uroczystej chwili. Można jednak pozwolić sobie na nieco więcej oryginalności. Migdały w czekoladowej polewie, artystycznie zdobione ciasteczka, rozmaite czekoladki ze zdjęciami Pary Młodej, a nawet znane wszystkim M&M’sy z fotografią na cukierku! Całość zapakowana w estetyczne, dodatkowo spersonalizowane pudełeczko lub torebkę na pewno spodobają się każdemu z gości.

pudełeczka-na-upominki-zdjęcie

Dziękujemy!

Najprostszą, ale zarazem równie elegancką metodą podziękowania gościom za przybycie jest dekoracyjna kartka wraz z dowolnie wybranym przez siebie tekstem. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość jej wręczenia zarówno w dniu wesela, jak i w późniejszym terminie. Nie ulega wątpliwości, że taki gest na długo zapadnie w pamięci biesiadników. Warto wykorzystać w tym celu zdjęcia np. z sesji narzeczeńskiej lub nawet ze ślubu (tu jednak warto pamiętać, że nie od każdego fotografa otrzymacie swoje zdjęcia na tyle szybko, żeby w odpowiednim czasie podziękować gościom) dlatego polecamy nawet przed ślubem przygotować już podziękowania w formie kartek lub nawet magnesów ze zdjęciem – jeśli wyślecie je szybko swoim gościom po ślubie, na pewno miło ich zaskoczycie!

dekoracje-sali-weselnej-zdjęcie

Księga gości

Chętnie wykorzystywanym elementem do uczczenia wyjątkowej chwili, jaką bez wątpienia jest dzień ślubu, jest sporządzenie księgi gości. Ogromna różnorodność oferowanych pomysłów daje wszystkim nowożeńcom szerokie pole do popisu. Możemy zdecydować się na kolorowy obraz, album na zdjęcia, drzewo z odciskami palców wszystkich przybyłych gości, a także wiele innych możliwości, które upamiętnią tą szczególną chwilę. Będzie to niesamowita pamiątka dla Was po weselu, a Wasi goście na pewno ucieszą się, że będą mogli dodatkowo zaangażować się w przyjęcie i napisać coś specjalnie dla Was w księdze gości.

 desoie Tekst powstał dzięki współpracy ze sklepem sklep.desoie.pl, który specjalizuje się w dekoracjach ślubnych oraz weselnych.
Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź