Obserwuj:

Film ślubny • za i przeciw

Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez oprawy wideo. Film ze ślubu był nieodłączną i absolutnie konieczną pamiątką, którą każdy chciał mieć na półce. Obecnie na wielu uroczystościach pojawia się sam fotograf. Czy to wynik oszczędności czy raczej jakiegoś ogólnego trendu weselnego? Przyjrzyjmy się bliżej filmowaniu na weselu, wadom oraz zaletom takiego rozwiązania.

Pierwsze skojarzenie z filmem weselnym? Głośna impreza i stoły uginające się pod ciężarem jedzenia, w tle jacyś goście o rumianych obliczach i mętnym spojrzeniu. Niestety, ale tak właśnie wygląda wiele filmów z wesela, szczególnie tych starszych, gdy za kamerę łapał się każdy, kto potrafił ją w miarę prosto trzymać, a o subtelnościach montażu można było tylko pomarzyć.

Źródło: nyweddingco.wordpress.com

Źródło: nyweddingco.wordpress.com

Dziś film z wesela kojarzyć się może z delikatnym, romantycznym i wzruszającym nagraniem, które skupia się na uczuciach, detalach i Młodej Parze. Film z wesela, który pokaże te najważniejsze momenty i otoczy je nastrojową muzyką, będzie świetną pamiątką na całe życie, ale dobre nagrania z wesela nie należą do najtańszych i z tym trzeba się liczyć.

Do największych zalet zatrudnienia ekipy filmowej na wesele należy bez wątpienia kwestia stworzenia jedynej w swoim rodzaju pamiątki. Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się dalsze życie, ile osób odejdzie lub wyjedzie. Film uwieczni bliską i dalszą rodzinę, przyjaciół i znajomych, którzy celebrują szczęśliwy dzień Młodej Pary.

Minusem filmów z wesela jest ich koszt oraz fakt, że niektórych obecność kamer może odrobinę peszyć. Ekipa wideo zazwyczaj towarzyszy Młodej Parze od samego początku przygotowań, to także może powodować pewien dyskomfort.

Źródło: love4wed.com

Źródło: love4wed.com

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru filmowca na wesele?


Przede wszystkim na jakość i styl oferowanej usługi. Przejrzyjcie koniecznie kilka filmów, które dana osoba lub firma posiada w swoim dorobku. To da Wam pewien obraz stylu i jakości, jakiej możecie się spodziewać.

Warto również pamiętać o tym, że porównywanie ofert pod względem długości oferowanego filmu nie ma sensu! Z pewnością nie będzie Wam się nawet chciało oglądać zapisu z absolutnie całej uroczystości i całego przyjęcia.

Dużo lepszym wyjściem jest film, który stanowi pewien skrót wydarzeń. Nagranie redukuje się o niepotrzebne ujęcia, które niewiele wnoszą, ostatecznie taki skrócony film z wesela może trwać na przykład godzinę lub dwie godziny. Dla minimalistów godne polecenia są firmy, które oferują stworzenie samego teledysku ślubnego. Kamerzysta może być obecny nawet przez całe przyjęcie, ale zamiast wielogodzinnego filmu, Para Młoda otrzymuje kilkuminutowy klip.

Źródło: vimeo.com/danmcmahon

Źródło: vimeo.com/danmcmahon

Oglądanie filmów z wesela może być żmudne i niezbyt atrakcyjne, może być również miłym doświadczeniem. Wszystko zależy od wybranej ekipy i stylu filmowania oraz montażu. Nowoczesny sprzęt w zestawie z umiejętnościami i dobrym gustem filmujących oznacza zazwyczaj stworzenie niezapomnianej pamiątki. Jednak rezygnacja z filmu weselnego nie oznacza gorszych wspomnień i mniej wartościowych pamiątek. Wszystko zależy od Waszych indywidualnych preferencji oraz od zasobności portfela. Zdecydowanie nie warto iść na kompromisy i kosztem oszczędności na dobrym fotografie angażować przeciętną ekipę wideo. Lepiej mieć rewelacyjne zdjęcia i nie posiadać filmu z wesela niż posiadać i jedno i drugie, ale mizernej jakości.

W naszym katalogu polecanych firm na blogu Sweet Wedding w zakładce „film” znajdziecie kilka sprawdzonych ekip filmowych. Przejrzyjcie ich strony i upewnijcie się, że dany styl filmowania ślubów i wesel odpowiada waszym gustom! Grunt to zadowolona para młoda!

Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź