Obserwuj:
BLOG, INSPIRACJE

Dekoracje na ślub i wesele • NA ZAMÓWIENIE CZY DIY?

Wybór oprawy ślubu i wesela spędza sen z powiek wielu parom młodym. Nic dziwnego. Trendy ślubne zmieniają się z miesiąca na miesiąc i z roku na rok pojawia się tak wiele możliwości. Trudno zdecydować się na określoną stylistykę lub kolorystykę.

Jakie dekoracje ślubne wybrać: DIY czy scenografię na zamówienie?

Gdy uda się już uporać z tak podstawowymi decyzjami, jak wybór motywu przewodniego i ogólnej koncepcji uroczystości, można przejść do dopracowania detali, wyboru poszczególnych elementów, dekoracji i drobiazgów, które budują całokształt uroczystości.

kwiaty w wiszących wazonikach zdjęcie

zdjęcie: jaceksiwko.com / dekoracje: kwiaciarniaalternatywna.pl

Jak zabrać się za temat dekoracji ślubnych? Wybrać te gotowe? Sięgnąć po rozwiązania na indywidualne zamówienie? A może zrobić je samodzielnie?

dekoracje wesele diy zdjęcia_0106

zdjęcie: jaceksiwko.com / dekoracje: kwiaciarniaalternatywna.pl

Dekoracje DIY – czyli zrób to sam.

Decyzja o samodzielnym przygotowaniu dekoracji musi być dobrze przemyślana. Tworzenie dopracowanych detali wymaga odrobiny czasu, chęci i umiejętności. W zależności od wybranej stylistyki, może być łatwiej lub trudniej uporać się z tym samodzielnie. Dekoracje DIY to sposób na oszczędność oraz integrację z bliskimi i przyjaciółmi, których można zachęcić do wspólnej pracy.

dekoracje wesele diy zdjęcia_0100

zdjęcia: jaceksiwko.com / dekoracje: studiogwiazdka.com i kwiaciarniaalternatywna.pl

Pomysły na łatwe i szybkie dekoracje DIY:

Szybkie dekoracje DIY to mogą być na przykład proste bukiety z sezonowych kwiatów, pamiątkowe zdjęcia rozwieszone na sznurku, świece w prostych wazonach, rozsypane na stołach płatki kwiatów, kokardy na krzesłach, tabliczki i drogowskazy zrobione ze sklejki, papierowe pompony zwisające z sufitu i ogrom innych drobiazgów, które będą pasowały do stylistyki Waszej uroczystości.

dekoracje wesele diy zdjęcia_0099

zdjęcia: jaceksiwko.com / dekoracje: studiogwiazdka.com

Scenografia ślubna na zamówienie?

Taka scenografia może być dowolna: ekskluzywna i elegancka lub prosta i sielska. Firmy, które specjalizują się w tworzeniu dekoracji, spełnią niemal każde Wasze życzenie. Dekoracje na zamówienie są wygodne – po ustaleniu szczegółów i opłaceniu kosztów, nie musicie się już nimi przejmować.

dekoracje wesele diy zdjęcia_0104

dekoracje wesele diy zdjęcia_0107 zdjęcia: jaceksiwko.com / dekoracje: barbarastudio.eu

dekoracje wesele diy zdjęcia_0103

zdjęcia: jaceksiwko.com / dekoracje: barbarastudio.eu

Niektóre firmy ograniczą się do ich przygotowania i wysyłki dekoracji, ale są także warianty dla osób zapracowanych. Wystarczy odpowiednio umówić się z wykonawcą dekoracji, konsultantem ślubnym lub obsługą wesela, by dekoracje zostały przez nich odebrane i umieszczone we właściwych miejscach.

dekoracje wesele diy zdjęcia_0108

zdjęcie: jaceksiwko.com / dekoracje: kwiaciarniaalternatywna.pl

dekoracje wesele diy zdjęcia_0110

zdjęcie: jaceksiwko.com / dekoracje: studiogwiazdka.com

Scenografia ślubna na zamówienie może zamienić Wasze przyjęcie w tematyczną imprezę, pozwala zaoszczędzić cenny czas i wysiłek, ale ma swój koszt, który zależy od zakresu prac i użytych materiałów.

Za i przeciw

Oba rozwiązania mają swoje dobre strony. Dekoracje DIY uchodzą za bardziej osobiste i klimatyczne, mają w sobie cząstkę twórców. Ich wykonanie można rozłożyć w czasie i podzielić pomiędzy kilka osób. Mimo wszystko jest to rozwiązanie w jakimś stopniu pracochłonne. Dzięki samodzielnie wykonanym dekoracjom można zauważalnie zredukować koszty organizacji przyjęcia. Dekoracje na zamówienie zdejmują z barków młodej pary jeden z obowiązków, są dużym ułatwieniem i wygodnym rozwiązaniem. Ich mankamentem jest jednak cena. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników.

dekoracje wesele diy zdjęcia_0109


A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? ZAPRASZAM do komentowania poniżej oraz NA FORUM!

Marta Sweet Wedding

Zdjęcia w artykule: Jacek Siwko Fotograf Ślubny / Dekoracje: Kwiaciarnia Alternatywna, Studio Gwiazdka, Barbara Studio / Miejsce: Cedrowy Dworek

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

2 komentarze

 • Odpowiedz Karolina

  Uważam, że wszelkie dekoracje zrobione samodzielnie są wyjątkowe i dlatego każdemu doradzam wykonywanie różnych DIY samodzielnie. Nie dość, że taka ozdoba jest unikalna, to do tego ma duszę – bo jest częścią twórcy, a satysfakcja z wykonania czegoś samodzielnie jest ogromna.

  27 kwietnia, 2016 o 17:40
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Karolina, masz rację – nic nie przebije serca włożonego w własnoręcznie zrobione dekoracje. O ile oczywiście ma się do tego zmysł, czas i zapał :)

   22 lutego, 2017 o 11:31

  Zostaw odpowiedź