Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

Czym kierować się przy wyborze zaproszenia ślubnego?

Zaproszenie ślubne niekoniecznie musi być czarno-białym biletem wydrukowanym na kredowym papierze. Nikt nie lubi się ograniczać, dlatego rynek zaproszeń ślubnych także rozwinął się i dziś ma do zaproponowania coś więcej, niż tylko klasyczne zaproszenia. W gąszczu ofert można się pogubić, dlatego podpowiadamy, jak wybrać zaproszenie na ślub.

Ekologicznie

Zaproszenia w stylu eko pojawiły się wśród zaproszeń ślubnych stosunkowo niedawno i były inspirowane modnym ruchem ekologicznym. Takie zaproszenie często wygląda jak robione własnoręcznie. Wykonuje się je z ekologicznych materiałów, nie znajdziemy tu tworzyw sztucznych pod żadną postacią. Również użyte do zdobienia zaproszenia farby mogą pochwalić się znakiem eko. Takie zaproszenia wręczają ludzie znani z umiłowania przyrody, życia na łonie natury, unikający wielkomiejskiego zgiełku. Często tego rodzaju zaproszenie pochodzi od zdeklarowanych wegetarian lub wegan.

zaproszenie szary papier odcisk palca serce zdjecie

Rustykalnie

Rustykalne zaproszenia ślubne nawiązują do tradycji ludowych, lokalnego folkloru i zwyczajów. Styl rustykalny kojarzy się ze staropolską wsią i dlatego takie zaproszenia najlepiej nadają się na imprezy w w wiejskim stylu – remiza strażacka przyozdobiona balonami, sala weselna z klepiskiem lub prostymi drewnianymi ławami i takąż podłogą albo nawet – szczególnie w sezonie letnim – ślub i wesele na wolnym powietrzu. Urok zaproszeń w stylu rustykalnym polega głównie na nawiązaniu do babcinej tradycji, do czego każdy z nas w skrytości ducha tęskni.

zaproszenie

Foto zaproszenia

Zaproszenie na ślub to dobra okazja by nieco przybliżyć gościom swoją „drugą połowę”. Zestaw fotografii, na których są nowożeńcy, począwszy od dzieciństwa poprzez lata szkolne, aż do dorosłości, wreszcie finalna wspólna fotografia, to dobry pomysł na zaproszenie bliższej i dalszej rodziny. Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy planujemy naprawdę duże wesele i zapraszamy ludzi, z którymi dawno nie mieliśmy kontaktu. Foto zaproszenie może być skróconą formą odpowiedzi na odwieczne pytanie: „Co słychać?”

ZAPROSZENIE ZDJECIA SESJA NARZECZENSKA SLUB ZDJECIE

Klasycznie elegancko

Klasyczne zaproszenia ślubne są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Można je wręczyć zarówno wiekowym członkom rodziny, jak i młodym przyjaciołom. Pasują do każdego motywu przewodniego ślubu i wesela. To dobry wybór dla tradycjonalistów oraz osób, które nie lubią komplikować sobie życia. Zaproszenie to po prostu zaproszenie. Kredowy papier, ozdobny czarny druk i elegancka, mała koperta.

biale zaproszenie na slub

Zaproszenia kwadratowe

Ponoć nie liczy się kształt, liczy się wnętrze, ale wręczając kwadratowe zaproszeni, mamy pewność, że nie zginie ono wśród wielu innych. Oryginalny nietuzinkowy kształt daje gwarancję, że zaproszenie będzie zapamiętane. To dobry wybór, jeśli wiemy, że w naszym środowisku pojawiła lub lada moment pojawi się fala ślubów. Kwadratowe zaproszenie sprawdzi się na przykład na ostatnim roku studiów, kiedy sporo osób zaczyna wkraczać na nową drogę życia. Kształt zaproszenia nie wyklucza żadnej formy – może to być zaproszenie klasyczne, foto, rustykalne eko, czy jakiekolwiek inne.

zaproszenie kwadratowe zdjecie

Z humorem

Humorystyczne zaproszenia ślubne to propozycja dla osób z fantazją i dystansem do siebie. Charakteryzują się oryginalnymi rysunkami, często karykaturami narzeczonych i dopasowanymi do nich zabawnymi wierszykami. Tu można pozwolić sobie także na odstępstwo od ozdobnej czcionki. Wręczając takie zaproszenie, wysyłamy gościom dyskretny sygnał – na naszym weselu na pewno nie będziecie się nudzić.


Użyte w artykule zdjęcia pochodzą ze sklepu z zaproszeniami ślubnymi: https://rozsadnepannymlode.pl/

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

5 komentarzy

 • Odpowiedz Anitka

  Ja jeszcze ładniejsze zaproszenia widziałam na https://z-milosci.pl – szczególnie zaproszenia ślubne boho

  31 października, 2018 o 19:08
 • Odpowiedz Danika

  I tak nie przebijają tych zaproszeń ślubnych Boho, które widziałam ostatnio na https://stronawesela.pl/sklep/zaproszenia-slubne-boho-ii-piekne-rustykalne-nowoczesne

  1 sierpnia, 2018 o 09:11
 • Odpowiedz ania

  Zaproszenie musi być oryginalne i ładne. Wiem, że tutaj https://www.dodatkiweselne.pl/ można znaleźć bardzo fajne zaproszenia, ale także dodatki ślubne. Trzeba je wcześniej wybrać. Jak dekorujecie swoją salę weselną?

  21 czerwca, 2018 o 15:51
 • Odpowiedz Biorę ślub

  Mi najbardziej przypadły do gustu te rustykalne i naturalne zaproszenia. Zachwycają mnie swoją prostotą, pięknymi kwiecistymi wzorami, no i ten sznurek jutowy łączący wszystko w całość. Po prostu piękne <3

  15 czerwca, 2018 o 13:47
 • Odpowiedz Jacek Grzegorzewski

  Bardzo fajne przykłady zaproszeń, jestem ciekaw na co się teraz decydują najczęściej pary młode. Ja zdecydowałbym się chyba na rustykalne, bo lubię tradycję. No i wyglądają one naprawdę świetnie. Takie z humorem raczej niee, zbyt poważna uroczystość. Zaproszenia z humorem to można dawać na 18 urodziny, a nie na ślub. Pozdrawiam!

  12 czerwca, 2018 o 11:29
 • Zostaw odpowiedź