Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

Czy znasz SEKRETY UDANEJ STYLIZACJI ŚLUBNEJ?

Jaki jest sekret udanej stylizacji ślubnej? Zacznijmy od podstaw. Dla wszystkich oczywistym wydaje się stwierdzenie, że udana stylizacja to ta dopasowana do typu urody. Niestety, co widać często w praktyce, wiele Panien Młodych pozostaje w sferze teorii decydując się na kreacje oraz dodatki zupełnie im niepasujące. Ciężko spojrzeć na siebie obiektywnym i krytycznym okiem, a emocje często biorą górę nad zdrowym osądem. Warto zatem zapoznać się z kilkoma zasadami zanim wybierzemy się na pierwsze przymiarki. 

Oto co zrobić, aby stworzyć udaną i harmonijną ślubną stylizację:

poprosić o radę specjalisty – osoba wykwalifikowana, mająca duże doświadczenie w pracy w różnymi typami sylwetek może znacznie przyspieszyć poszukiwania i sprawić, że będą one przyjemniejsze. Niestety nie zawsze można liczyć na opinie pań obsługujących w salonach z modą ślubną. Szybko można ocenić, która chce pomóc a która tylko sprzedać. Dlatego też planując trasę wycieczki po salonach warto zasięgnąć języka – koleżanki po ślubach oraz te na forach internetowych doradzą do których miejsc iść a które omijać szerokim łukiem.

zastanowić się jakie są mocne strony mojej urody, co powinnam wyeksponować a co ukryć. Poczytać o typach sylwetki i zasadach doboru fasonu do budowy. Oczywiście klasyczne „jabłka”, „gruszki” i „kolumny” zdarzają się rzadko. Znacznie częściej mamy do czynienia z typami łączącymi różne cechy sylwetek. Dlatego warto do oceny budowy własnego ciała podejść elastycznie.

poszukać inspiracji w Internecie. Odpowiedzieć sobie na pytania : co mi się podoba? Czego chcę uniknąć? Dobrze mieć własny gust – wiedzieć co się lubi a czego nie. Niby proste, ale Panien Młodych, którym podoba się „wszystko” jest na pęczki.

suknia ślubna dla puszytych

DOPASOWANIE DODATKÓW DO SUKNI I URODY

Wbrew pozorom to dodatki „robią” całą stylizację. Bez bukietu, butów, biżuterii stylizacja nie istnieje. Podejmujmy mądre i przemyślane decyzje. Jeśli ślub będzie zimą a wybierzemy suknię z całkowicie odkrytymi plecami i dekoltem to na pewno trzeba będzie zainwestować w okrycie wierzchnie. Czy mamy pomysł na takie pasujące do sukni? Czy kreacja nie straci uroku jeśli ubierzemy bolerko? To samo tyczy się kwiatów – florystyką rządzi sezonowość. Zapomnij i piwoniach w późną jesienią i zimą!

styl retro glamour ślub

Wybierając suknie prostą, pasującą do sylwetki, ale bez wielu ozdób dajemy sobie wielkie pole do popisu jeśli chodzi o stylizację. Z prostej sukni można zrobić wiele – stworzyć stylizację glamour lub boho a także zdecydować się na wizerunek retro lub typowo klasyczny. Wybierając ozdobną księżniczkę, wybieramy wizerunek księżniczki. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że nie mamy nic przeciwko księżniczkom – wiele sukni w tym stylu jest urzekających. Chcemy podkreślić tylko jak ważna jest KONSEKWENCJA.

suknia księżniczka

WYBÓR BIŻUTERII

Na początku trzeba się zastanowić czy stawiamy na srebro czy złoto. Co do zasady złoto pasuje bardziej do sukni ecru natomiast srebro do czystej bieli. Nie trzeba jednak podążać ślepo za tymi zasadami. Warto jednak zastanowić się jaka biżuteria pasuje lepiej do naszego typu urody, koloru przewodniego oraz planowanego makijażu.

Kolejnym ważnym punktem jest dopasowanie stylu biżuterii. Tu znowu pojawia się słowo klucz czyli KONSEKWENCJA. Nie dajmy sobie wmówić, że do strojnej sukni nie można założyć strojnej biżuterii a prosta gładka sukni musi być zrównoważona bogatą biżuterią. Możemy postawić na bogaty styl księżniczki lub całkowity minimalizm i jest to nie tylko dopuszczalne, ale nawet wskazane. Wierność stylowi jaki może narzucać suknia jest bowiem jedną z podstawowych zasad udanej stylizacji!

 biżuteria ślubna jak dopasować

Pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrana biżuteria, tak jak makijaż, optycznie „zmienia” rysy twarzy. Do okrągłej buzi wybieramy modele wiszące, smukłe i długie. Do twarzy kwadratowej nie wybieramy geometrycznych wzorów…


Serdecznie pozdrawiam!

Joanna Sirak – Stylistka ślubna

NOVIA BLANCA

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź