Obserwuj:

Dobierz biżuterię do swojego kształtu twarzy!

Każda Panna Młoda pragnie w dniu ślubu prezentować się wyjątkowo. Z uwagą kompletuje swoją stylizacje, którą zamierza olśnić wszystkich zgromadzonych gości a w szczególności przyszłego męża. Biżuteria ślubna to niewielki lecz bardzo istotny element dopełniający stylizacji Panny Młodej w tym szczególnym dniu.

JAK DOBRAĆ BIŻUTERIĘ DO KSZTAŁTU TWARZY – PORADY DLA PANNY MŁODEJ? 

Decydując się na jej wybór należy kierować się kilkoma ogólnie przyjętymi zasadami. Jedna z nich mówi o zwróceniu uwagi na kształt twarzy jaki ma Panna Młoda. Poznanie kształtu twarzy ułatwi również decyzję dotycząca wyboru fryzury czy makijażu. Dzięki temu podkreśli się atuty urody a całość stylizacji będzie spójna. Dziś dzięki uprzejmości Iwony z IWOGG prezentujemy zasady dobierania biżuterii na przykładzie artystycznej biżuterii ślubnej handmade!

JESTEŚ GOTOWA? ZACZYNAMY!


Twarz owalna

owalna

Owalny kształt twarzy uchodzi za idealny. Jest to twarz o regularnych rysach, najbardziej proporcjonalna i harmonijna. Charakteryzuje się dość wysokim czołem i nieco wydłużonym podbródkiem. Rysy są z reguły delikatne. Przy tym kształcie można pozwolić sobie na zupełna dowolność co do długości i kształtu kolczyków.

twarz owalna jaka biżuteria_0040


Twarz okrągła

kształt twarzy makijaż

Taki kształt charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem oraz zaokrąglonym podbródkiem. Jest tak samo szeroka, jak i wysoka, dlatego należy ją optycznie wyszczuplić i wydłużyć. Przy tym kształcie zdecydowanie należy unikać okrągłych form. Okrągła buzia będzie wyglądała na szczuplejszą i bardziej pociągłą, jeśli założy się wiszące, długie kolczyki.

twarz okrągła jaka biżuteria


Twarz kwadratowa

kwadratowa

Twarz o takim kształcie jest wyrazista, cechują ja wystające kości policzkowe a także szerokie czoło i żuchwa. Ostre rysy tej twarzy warto złagodzić i spróbować nadać jej subtelniejszego wyrazu. Idealne do tego będą kolczyki o kształcie kulistym, okręgi, łezki czyli kolczyki o zaokrąglonych kształtach będą prezentować się korzystnie – złagodzą ostrą linię szczęki i policzków, dzięki czemu dodadzą twarzy delikatności i subtelności.

twarz kwadratowa jaka biżuteria_0000


Twarz trójkątna

trójkątna

Charakterystyczny dla trójkątnego kształtu twarzy jest wąski podbródek (często w szpic), szerokie czoło oraz szeroko rozstawione kości policzkowe. Ten rodzaj twarzy wymaga biżuterii, która optycznie poszerzy ją na wysokości kości policzkowych dlatego idealne dla niej są kolczyki w formie łezki, owalu oraz tzw. „miotełki” i „żyrandole”. Dzięki nim twarz wyda się bardziej zharmonizowana.

twarz trójkątna jaka biżuteria


Twarz podłużna (prostokątna)

podłużna

Tak kształt twarzy cechuje prawie taka sama odległość pomiędzy czołem, a kością policzkową i między kością policzkową a podbródkiem. Aby uwypuklić kości policzkowe i optycznie zaokrąglić żuchwę warto wybrać kolczyki o kształcie koła, półksiężyca, duże i jak najszersze.

twarz podłużna jaka biżuteria


Fotografie na modelce: Krzysztof Nowak

Rysunki twarzy: Natalia Smyła

Pozostałe zdjęcia: Iwona Gaudy-Iwogg

Więcej na temat prezentowanej biżuterii znajdziecie tutaj: Facebook Koronki Iwogg, WWW Koronki Iwogg

redakcja sweet wedding poleca

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź