Obserwuj:

Publikacje na blogu ślubnym Sweet Wedding

Hej, tu Kasia! Miło mi, że rozważasz publikację na blogu ślubnym Sweet Wedding. Specjalnie dla Ciebie przygotowałam kilka cennych rad i wskazówek dotyczących zgłaszania publikacji. Mam nadzieję, że będą pomocne. Za publikacje nie są pobierane żadne opłaty dlatego w zamian proszę o uważną lekturę. Publikacje przyjmuję wyłącznie w sposób opisany poniżej. Dziękuję za ułatwienie mi w ten sposób pracy :) I wiem, że to sporo tekstu, ale wierzę w Ciebie – dasz radę :D

Termin odpowiedzi:

Ze względu na dużą ilość otrzymywanych wiadomości nie jestem w stanie odpowiadać na każde z nich. Jeśli zgłoszenie zostanie przyjęte do publikacji – do ok. tygodnia możesz spodziewać się wiadomości w tej sprawie. Jeśli nie odpowiedziałam jeszcze na Twoje zgłoszenie to sprawdź czy na pewno zostało wysłane według opisanych poniżej zasad – jeśli wszystko było ok to może po prostu zdjęcia nie pasowały do stylu, który chcę prezentować na Sweet Wedding. Nie bierz tego do siebie tylko próbuj z innymi blogami lub innymi materiałami :)

Wyłączność:

Na blogu ślubnym Sweet Wedding preferuję publikacje materiałów, które wcześniej nie były pokazywane na innych stronach i blogach o tematyce ślubnej (poza własnym blogiem czy stroną fotografa/firmy). Uprzejmie proszę, żeby dany materiał opublikowany na blogu ślubnym Sweet Wedding nie pokazywał się w ciągu 30 dni na innych blogach branżowych.

Dlaczego?

Dlatego, że szanuję moich Czytelników i chcę by tu wracali, więc zależy mi na tym, żeby zdjęcia i inspiracje pokazywane na Sweet Wedding były wyjątkowe,. Czyli pierwszeństwo mają unikalne treści. 

Postaw się na miejscu Panny Młodej szukającej inspiracji w Internecie – zwariować można jak na każdej stronie ślubno/weselnej jest to samo.


Wskazówki dla fotografów ślubnych dotyczące zgłaszania reportaży ślubnych oraz sesji do publikacji na blogu Sweet Wedding:


1. Zgłoszenia do publikacji przyjmuję wyłącznie w następujący sposób:

 • w wiadomości e-mail na adres redakcja[@]sweetwedding.pl 
 • z opisem umieszczonym bezpośrednio w wiadomości lub w pliku .doc (w załączniku wiadomości lub w folderze Dropbox)
 • z linkiem do folderu Dropbox (zdjęcia przyjmujemy wyłącznie w tej formie! WeTransfer za szybko znika!) – proszę o zwykłego maila, w którym będzie umieszczony link do folderu na Dropbox. Robi się to tak: Udostępnij / Kopiuj łącze / Łącze zostaje skopiowane do schowka i tylko już ctrl+v i do wiadomości wkleić :)

WAŻNE:

 • proszę nie zapraszaj mnie do folderów udostępnionych itp.
 • proszę nie wysyłaj zdjęć bezpośrednio w wiadomości e-mail ani spakowanych jako .zip

2. Zdjęcia – specyfikacja

 • Proszę o przygotowanie zdjęć w rozmiarze 735 px!
 • Również piony powinny mieć odpowiedni rozmiar – górna krawędź powinna mieć 735 px!
 • Zdjęcia wysyłaj pojedynczo – nie łącz ich w kolaże czy storyboardy.
 • Od roku 2015 przyjmuję do publikacji wyłącznie zdjęcia bez logo.
 • Nie wysyłaj gif-ów o ile nie zostało to wcześniej ustalone.
 • Do publikacji wyślij od 25 do 90 starannie wyselekcjonowanych zdjęć.

3. Zapoznaj się ze stylem zdjęć prezentowanych do tej pory na Sweet Wedding. Zdjęcia powinny pasować estetyką do tego właśnie bloga ślubnego. Czyli co? Czyli unikamy ślubnego kiczu, lubimy naturalne światło, swobodny styl i uśmiechniętych modeli :)

4. W publikacjach na Sweet Wedding lubię detale. Zależy mi na pokazywaniu ślubów, na których było dużo pięknych i nietypowych dodatków. Interesują mnie między innymi: aranżacje stołów, zdjęcia zaproszeń (i całej papeterii ślubnej), pomysły na księgi gości, strefy lounge na plenerowych weselach, zdjęcia upominków dla gości, zdjęcia dekoracji kwiatowych, itp. A jeśli chodzi o ludzi to tu jest mała ściąga:

Panna Młoda: suknia i jej detale, biżuteria, buty, bukiet, fryzura i inne wyjątkowe dodatki

Pan Młody: butonierka, ciekawe i nietypowe elementy w stroju Pana Młodego i inne wyjątkowe dodatki Przykład takiej zgłoszonej publikacji znajdziesz: TUTAJ.

5. Detale to jednak nie wszystko. Ślub to przede wszystkim ludzie – dlatego pamiętaj , że nadesłane zdjęcia powinny też opowiadać historię danego wydarzenia. Poza samymi dekoracjami chcę też pokazywać piękne miłosne historie opowiedziane właśnie Twoimi zdjęciami.

6. Poza zdjęciami napisz też kilka słów od siebie o sfotografowanej sesji lub ślubie – to Ty znasz daną historię najlepiej, na pewno masz w zanadrzu choć jedną ciekawą anegdotę o nich lub ciekawostkę na temat ich ślubu czy sesji.

7. Nie interesują mnie typowe zdjęcia grupowe, nie wysyłaj tradycyjnych zdjęć pozowanych z rodziną i świadkami – chyba, że Panna Młoda miała np. druhny z sukienkami w 1 kolorze czy stylu i wzbogaci to publikację. Piękne portrety Panny Młodej i Pana Młodego są za to bardzo mile widziane :)

8. Proszę o wysłanie jak największej ilości informacji o współpracujących firmach (nazwa / adres www), które powinnam uwzględnić w publikacji. Przykład:

 • Miejsce ślubu / Miejsce wesela / Suknia Panny Młodej / Buty Panny Młodej / Makijaż / Fryzura /Bukiet i butonierki / Dekoracje / Zaproszenia / Fotograf ślubny / Film ślubny / DJ lub zespół / Garnitur Pana Młodego / Buty Pana Młodego / Inne ważne informacje czy współpracujące firmy

9. Pamiętaj, że musisz mieć zgodę narzeczonych lub Pary Młodej na publikację ich zdjęć w Internecie – jeśli nie masz tego punktu w umowie upewnij się, że para nie ma nic przeciwko publikacji ich wizerunku w Internecie lub na blogu ślubnym Sweet Wedding. Myślę, że mogą się nawet ucieszyć z takiego wyróżnienia :)

10. Ponieważ zależy mi na promowaniu publikowanych treści i dobrych wynikach SEO w ramach publikacji wymagamy także linka zwrotnego z Twojej strony lub bloga do opublikowanego artykułu.

11. Po publikacji zachęcam do dzielenia się linkiem na profilach Facebook. Możesz umieścić też na stronie specjalną etykietkę od nas czyli – SWEET WEDDING POLECA. Napisz do nas jeśli jeszcze jej nie masz! Możesz ją też sobie ściągnąć stąd albo skopiować :)

 

Udostępnij:
Zostaw komentarz

9 komentarzy

 • Odpowiedz Wedlux

  Brzmi nieźle… !

  20 czerwca, 2017 o 15:26
 • Odpowiedz ThisDay fotograf ślubny

  Świetnie opisane Kasiu! <3
  Nie omieszkam spróbować się tu dostać :)

  5 maja, 2017 o 11:37
 • Odpowiedz kami_op

  Wręcz nie spotykaną rzeczą jest aby tak rzeczowo opisywać warunki publikacji na stronie. Super, prosto i treściwie:) Pochwalam i na pewno przekaże informacje dalej:) Pozdrawiam.

  24 marca, 2017 o 13:19
 • Odpowiedz Jerzy

  Zgłoszę się na pewno :) jednak wolałbym ze świeżym materiałem.

  27 lutego, 2017 o 14:26
 • Odpowiedz Grupa 5D

  Ja również pochwalam takie jasne określenie zasad. Dzięki temu wiemy czego się spodziewać i jakie jest wasze podejście do tematu publikacji, a ponieważ nasze studio również stawia na wysoką jakość, myślę że już wkrótce się do Was odezwiemy :)

  Przy okazji a propos pkt. 10 – czy nie chodziło przypadkiem o „badge”, czyli graficzną etykietkę, np. w stylu retro? Bo „batch” oznacza raczej pakiet, np. masowe przetwarzanie (jak w Bridge’u lub Photoshopie) ?

  Podzrawiam

  7 lipca, 2016 o 20:49
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Tak chodziło o badge :) Już poprawiliśmy :) Dziękujemy za znalezienie literówki i odwiedziny na blogu Sweet Wedding.

   12 lipca, 2016 o 12:38
 • Odpowiedz slub na plazy

  Podoba mi się to, że jasno określacie swoje wymagania. Wszystkim zależy na utrzymaniu wysokiego poziomu oferowanych usług, ale nie każdy wie jak to wyrazić. Teraz już wiem, do kogo się zwracam i z której półki ściągać materiał, który chcę Wam przedstawić. Niektórym może się to wydać odrobinę sztywne, zadufane wręcz, ale nieugięcie utrzymuję opinię o słuszności takiego postępowania. Dobra robota! Pozdrowienia dla całej ekipy :-)

  14 kwietnia, 2016 o 10:12
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Dziękujemy – często spotykamy się z dziwnymi reakcjami, ale coraz częściej na szczęście z podobnymi opiniami do Twojej :-)

   14 kwietnia, 2016 o 13:33

  Zostaw odpowiedź