Obserwuj:
WYWIADY

Wywiady z fotografami ślubnymi – Vasco Images

sesja zaręczynowa

Najwyższa pora na kolejny inspirujący wywiad z fotografem ślubnym. Tym razem w naszym dziale – WYWIADY – gości Michał Najberg z Vasco Images. Zapraszamy do czytania i oglądania pięknych fotografii.

1. Kilka słów o sobie i swojej firmie…

Vasco Images powstało z miłości do fotografii. Uwielbiam fotografować ludzi, robić im portrety, rejestrować ważne dla nich wydarzenia i cieszę się, że mogę to robić zawodowo. Realizuję autorskie reportaże ślubne oraz sesje portretowe, narzeczeńskie i rodzinne. Poza fotografią lubię bieganie na długich dystansach, zapach parzonej kawy, dobrą książkę i nostalgiczną muzykę Damiena Rice’a.

wesele zdjęcie

2. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z fotografią ślubną?

Zaczynałem prawdopodobnie jak każdy w tej branży. Pierwsze klika zleceń wykonałem dla przyjaciół bądź z polecenia. Szybko uświadomiłem sobie, że fotografia ślubna może być wdzięcznym tematem, gdyż pozwala realizować dwie moje ulubione dziedziny fotografii: portret i reportaż. Minęły już czasy, kiedy fotografia ślubna realizowana była przez amatorów i kojarzona była wyłącznie z chałturą. Fotografią ślubną zajmują się często najlepsi w branży reporterskiej i modowej. Również i ja postanowiłem zająć się tym zawodowo.

sesja para młoda zdjęcie

3. Ulubiona część dnia ślubu…

Tuż po zawarciu sakramentu małżeństwa. W mgnieniu oka napięcie opada, a na twarzach Pary Młodej pojawiają się silne emocje, wzruszenie, uśmiech. Jest to wyjątkowy moment i powstają wtedy najpiękniejsze zdjęcia z ceremonii. Inną fantastyczną częścią dnia ślubu jest pierwszy taniec i początek zabawy. Uwielbiam uwieczniać szaleństwa na parkiecie.

4. Wymarzone miejsce na ślub, na którym chciałbyś zrobić zdjęcia…

Ślub w plenerze, gustownie, subtelnie udekorowany, w pięknej przestrzeni. Niestety śluby plenerowe w Polsce są wciąż mało popularne. Dominują ciemne kościoły i sale. Jestem przekonany, że z czasem to się zmieni. Coraz więcej osób przywiązuje wagę do estetyki i z roku na rok przybywa ślubów urządzonych z pomysłem. 

sesja ślubna zdjęcie

zdjęcie ślubne w autobusie

5. Jak wygląda Twoja współpraca z Parami Młodymi?

Dobry kontakt z Parą Młodą jest podstawą uzyskania dobrych zdjęć, zwłaszcza w czasie sesji fotograficznych. Wykonując sesje bardzo dbam o to, aby para czuła się swobodnie i naturalnie. Najważniejszy jest dobry humor, wtedy zdjęcia robią się same. W czasie reportażu jest trochę inaczej. Wolę nie rzucać się w oczy i nie ingerować w zaistniałe sytuacje. Dzięki temu minimalizuję świadomość obecności fotografa i ludzie wokół mnie zachowują się bez skrępowania i bardzo naturalnie.

6. Jaka jest recepta na sukces w branży?

Gotowego przepisu nie ma. Najważniejszymi elementami są: solidny warsztat zawodowy, własny styl i przemyślany marketing. Jeśli o to zadbamy, będą zgłaszać się do nas klienci o podobnej wrażliwości jak my, tacy, którzy polubią nasze fotografie i będą chcieli mieć podobne zdjęcia.

wesele zdjęcie ślubne

7. Skąd czerpiesz inspirację do pracy?

Oglądając zdjęcia innych fotografów. Uwielbiam fotografię humanistyczną Cartier-Bresson’a, tajemniczość i magię obrazów Sally Mann czy subtelne dokumenty i portrety Aleca Soth’a. Często chodzę  na wystawy. Flor Garduno w CSW w Warszawie oglądałem trzy razy i za każdym razem kontakt z jej pracami był dla mnie silnym przeżyciem. Z fotografów ślubnych najbardziej inspiruje mnie ostatnio Sean Flannigan. Jego portrety są jednocześnie takie proste i piękne. Uwielbiam także czarno-białe fotografie Jeff’a Ascough. Tkwi w nich niesamowita moc i magia.

zdjęcia ślubne suknia, portret panny młodej

8. Plany zawodowe na najbliższą przyszłość…

Na dzień dzisiejszy skupiam się wyłącznie na rozwoju zawodowym i realizacjach ślubnych.

9. Najważniejsza rzecz jakiej nauczyłeś się podczas pracy jako fotograf ślubny, którą możesz przekazać innym początkującym fotografom …

Początkujący fotograf zwykle dużą wagę przykłada do sprzętu. Od kosztownych nowinek technicznych istotniejsza jest jednak wrażliwość, intuicja i umiejętność obserwacji. Kilka lat temu czołowy polski fotoreporter Łukasz Trzciński portretował Kraków… pudełkiem od zapałek. I robił to bardzo fajnie.

zdjęcie ślubne ceremonia kościelna

lampiony na weselu zdjęcie

Dziękujemy za ciekawy wywiad!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź