Obserwuj:

Wywiady z fotografami ślubnymi – PNM Photography

1. Kilka słów o was i waszej firmie…

Witajcie! Nazywamy sie Karolina i  Michał i razem tworzymy PNM Photography. Jesteśmy Parą z bardzo długim stażem, jesteśmy ze sobą już od 14 lat, a od półtorej roku jesteśmy małżeństwem! Kochamy podróże, koty i dobrą kawę. Fotografujemy wszędzie, zarówno w Polsce jak i za granicą. Fotografując stawiamy na naturalność, spontaniczność i emocje. Kochamy naturalne światło i nieprzesadzoną obróbkę. Nasz styl fotografii to połączenie fine art ze stylem reporterskim. Uwielbiamy kreatywne śluby w stylu vintage, rustykalnym, boho, DIY, whimsical itp.

sesja ślubna

2. Jak rozpoczęła się wasza przygoda z fotografią ślubną?

Nasza przygoda z fotografią rozpoczęła się od fotografii studyjnej i fotografii mody. Później zostaliśmy zaproszeni na śluby znajomych, którym spodobała się nasza fotografia i zasugerowali, abyśmy zajęli się tym profesjonalnie, i tak się to zaczęło.

sesja portretowa

3. Ulubiona część dnia ślubu…

Karolina: Jak każda kobieta uwielbiam detale, a zwłaszcza ich fotografowanie, dlatego też bardzo lubię te części dnia, gdzie mogę spędzić parę chwil fotografując piękne ozdoby i aranżacje ślubne (wzdychając jednocześnie z zachwytem nad ich pięknem). Bardzo lubię też przygotowania, jest to czas, kiedy poznajemy lepiej całą rodzinę Państwa Młodych i niejednokortnie jesteśmy świadkami bardzo ciepłych i wzruszających momentów.

Michał: Moj ulubiony moment, to zdecydowanie sesja portretowa Pary Młodej. Jest to czas, kiedy największe nerwy i stres już minęły, Para Młoda jest bardziej zrelaksowana i ma odrobinę czasu tylko dla siebie. Dla nas jest to moment na chwilę wspólnej rozmowy, śmiechu i wykonania paru pięknych portretów.

bukiet

4. Wymarzone miejsce na fotografowanie ślubu…

Już od jakiegoś czasu marzy nam się ślub na Islandii (oczywiście w plenerze). Ta przepiękna wyspa ognia i lodu już dawno urzekła nas swoim niesamowitym, dzikim klimatem, a ślub w takim miejscu musi być magiczny!

sesja nad jeziorem

5. Co jest najtrudniejsze w pracy fotografa ślubnego?

Mimo, iż jest to artystyczny zawód, jest to również ciężka, fizyczna praca, która wymaga siły i wytrzymałości. Fotograf spędza niejednokrotnie 12h na nogach, przemieszczając sią z miejsca na miejsce z ciężkim sprzętem. Naszym zdaniem ten aspekt pracy jest chyba najtrudnieszy. Reszta to sama przyjemność!

sesja w nocy

6. Najważniejsza rzecz jakiej nauczyliście się podczas pracy jako fotograf ślubny…

Hmm.. fakt, że nie zawsze piękne zdjęcia są najważniejsze, ale relacja, jaką się nawiązuje z klientem. Zawsze staramy się poznać nasze Pary, historię ich miłości, co lubią, co sprawia im radość. Bardzo często, ta relacja przekształca się później w przyjaźń i to jest właśnie to, co najbardziej kochamy w naszej pracy.

sesja piknik

7. Skąd czerpiecie inspiracje do pracy?

Inspiracje czerpiemy z otaczającej nas rzeczywistości, piękna natury, muzyki, ludzi, których spotykamy na swojej drodze.

sesja w parku

8. Gdybyście nie fotografowali ślubów to … 

Na pewno nie podróżowalibyśmy tak dużo i nie poznalibyśmy tylu wspaniałych ludzi z całego świata. Być może bylibyśmy też mniej szczęśliwi…!

panna młoda z indii henna

9. Plany na najbliższą przyszłość…

Planów jak zawsze mamy całą masę :) Chcemy cały czas się rozwijać, fotografować nowe miejsca i poznawać nowych ludzi.

Karolina-i-Michal

Karolina i Michał


Karolinie i Michałowi bardzo dziękujemy za ten krótki wywiad i życzymy spełnienia marzeń, czyli fotografowania ślubu na Islandii (to kolejni fotografowie, którzy mają ochotę tam się wybrać!- pamiętacie kto jeszcze?) Więcej zdjęć możecie zobaczyć na stronie PNM Photography.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź