Obserwuj:
BLOG, ŚLUBNY PORADNIK

Suknia ślubna • jak wybrać właściwą?

Jednym z najważniejszych elementów ślubu jest suknia ślubna. Każda przyszła Panna Młoda niezmiernie cieszy się na ten moment, kiedy pierwszy raz założy suknię ślubną. Jednak nie każda wie, że nie raz trzeba się nieźle naszukać, żeby odnaleźć tą jedyną. Jeśli nie jesteście pewne czy dokonałyście dobrego wyboru to koniecznie przeczytajcie znaki mówiące, że ta sukienka powinna być szybko zrzucona i zapomniana.

Zanim wejdziesz do salonu sukien ślubnych musisz zrozumieć jedną zasadniczą rzecz: nie możesz się uprzeć na jednym modelu, który widziałaś w telewizji lub w Internecie. Pamiętaj, że każda kobieta ma inną figurę i to pod tą figurę dobierana jest sukienka, a nie na odwrót.

Kupię mniejszą, bo na pewno schudnę

To podstawowy błąd popełniany przez przyszłe Panny Młode. Każda kobieta chce wyglądać szczupło na swoim weselu, ale stawianie sobie wysokiej poprzeczki schudnięcia do niemożliwego rozmiaru jest po prostu niepoważne. Jeśli nosisz ten sam rozmiar od dłuższego czasu to uwierz w dniu ślubu też będziesz miała ten sam rozmiar. Nie kupuj za małej sukienki, bo co zrobisz kiedy dzień przed ślubem zorientujesz się, że zamek się nie dopina?

Zapożyczyłaś się na lata

Sukienka, która Ci się spodoba kilkakrotnie przekroczyła budżet? To znak, że nie jest dla Ciebie! Zapożyczanie się w bankach czy u rodziny na suknię ślubną to najgłupsza rzecz jaką możesz zrobić. W końcu suknię będziesz miała na sobie zaledwie kilka godzin, kredyt natomiast pozostanie na kilka lat.

Sąsiadka przybiega z pomocą, by pomóc Ci w nią wejść

Mama, ciotka, świadkowa, babcia i sąsiadka to wciąż za mało osób, by pomóc Ci w założeniu sukni. Coś jest nie tak… Albo wybrałaś zły rozmiar, albo sukienka jest po prostu źle dobrana. Zapomnij o tym,że będziesz się czuła w niej komfortowo przez cały dzień, a to jest przecież najważniejsze.

Co 3 sekundy się poprawiasz

Sukienka zjeżdża z Ciebie i musisz się co chwilę poprawiać. Jeśli nie masz pewności czy przy szalonych tańcach ze stryjkiem sukienka zjedzie z Ciebie, a Ty pozostaniesz w samej bieliźnie to zostaw tą sukienkę innej kobiecie.

Pokazujesz zbyt wiele

Nawet jeśli nie bierzesz ślubu kościelnego to i tak jest to uroczysty dzień. Sukienki z dużym dekoltem lub kończące się tuż za pupą są po prostu nieeleganckie. Nie musisz też decydować się na biel, jednak wybierz stonowane kolory. Pamiętaj, że to zawarcie związku małżeńskiego, a nie dyskoteka. W ostateczności na zabawę możesz się zawsze przebrać.

Wygląda jakby była noszona przez 100 kobiet

Nikt nie mówi, że sukienka ślubna musi być nowa. W końcu będziesz ją miała na sobie zaledwie kilka godzin. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup sukni przez Internet upewnij się bardzo dobrze w jakim jest stanie. Nie kupuj sukienki, która nie została wcześniej wyczyszczona. Bo możesz się niemiło zaskoczyć.

 Nie potrafisz się w niej oddychać

Sukienka, która jest tak opięta nie może dobrze wyglądać. Po pierwsze istnieje ryzyko, że zaraz coś się rozerwie, a po drugie w każdej chwili możesz po prostu zemdleć.

Znajomi do końca nie wiedzą jak ją określić

Założyłaś suknię i pytasz mamę o zdanie, jednak mam kręci głową i szuka odpowiedniego słowa? Jeśli przy tym ma poważną minę i nie towarzyszą jej zły oznacza to, że nie wie jak Ci powiedzieć, że po prostu źle wyglądasz. Jeśli usłyszysz od kogoś, że jest „inna” to znak, że powinnaś z niej szybko wyskoczyć

Jest hitem sezonu, ale Ciebie nie przekonuje

Jeśli chcesz być nowoczesną Panną Młodą, ale sukienka z najnowszych trendów Ci się nie podoba to nie zmuszaj się do niej. Będziesz się źle czuła w dniu ślubu, a co najgorsze przez całe życie będziesz oglądała zdjęcia ślubne z sukienką, która była na czasie, ale Ci się nie podobała.

Dodaje Ci kilogramów

Jeśli tworzy Ci się bułeczka pod pachą, albo wystaje Ci boczek niekoniecznie to oznacza, że jest za mała. Po prostu jest źle szyta i dodaje Ci niechcianych kilogramów.

Więcej artykułów z cennymi uwagami dotyczącymi organizacji ślubu znajdziecie tu: Poradnik Ślubny.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź