Obserwuj:
TRENDY ŚLUBNE

{ Wywiad ze stylistką: trendy ślubne 2014 z Nowego Jorku }

Nasz najnowszy dział Trendy ślubne wzbogacamy dziś o wywiad przeprowadzony przez konsultantkę ślubną Iwonę Przybojewską (Event by Ev) ze znaną sopocką stylistką ślubną Dagmarą Sierańską (Atelier Suknie Marzeń), która opowie wam między innymi o swoich doświadczeniach z Bridal Fashion Week w Nowym Jorku.

Iwona Przybojewska:   Jak zaczęła się Twoja przygoda ze światem ślubów?
Dagmara Sierańska: Od zawsze kochałam modę. Po mojej pierwszej wizycie w Nowym Jorku zauważyłam jak wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie ślubów, a szczególnie mody ślubnej w Polsce. Postanowiłam założyć z narzeczonym miejsce, które będzie zupełnie inne niż wszystkie, miejsce z klimatem, atmosferą i stylem jak show roomy najlepszych projektantów w Nowym Jorku.

I.P:  Czy to jest właśnie Twoje miejsce na ziemi? 

D.S: Zdecydowanie tak. Chcę rozwijać się w temacie stylizacji par młodych i propagowania zachodniego stylu ślubów.

I.P: Skąd czerpiesz inspiracje do stylizacji ślubnych swoich panien młodych?

D.S: Głównie inspiracje czerpię z głowy, ale oczywiście podpatruję blogi, prenumeruję zagraniczne magazyny, staram się „być na czasie” w modowym temacie. Każda Panna Młoda jest inna, ale każda chce wyglądać wyjątkowo. Wiele inspiracji czerpię z rozmowy z przyszłą Panną Młodą.  Poznając jej upodobania i styl łatwiej jest mi dobrać suknię i dodatki, w których będzie sobą i poczuje się wyjątkowo dobrze.

I.P:  Opowiedz o największym wydarzeniu mody ślubnej w Nowym Jorku?

D.S: Bridal Fashion Week w Nowym Jorku to wydarzenie, na którym warto być choć raz w życiu jeśli pracuje się w branży ślubnej. Pokazy najlepszych projektantów, niesamowicie zorganizowane targi, duża dawka najlepszej mody ślubnej na świecie. Miliony inspirujących kreacji oraz ludzie tworzący niezapomniany klimat. W USA branża ślubna jest bardzo rozwinięta, dlatego warto zobaczyć to na żywo, zainspirować się i przywieźć chociaż kawałek tego stylu do nas. Nasz rynek cały czas ewoluuje, nawet w USA wiedzą, że mamy duży potencjał w tej branży i jest jeszcze wiele nowości do wprowadzenia. Ja po powrocie z Nowego Jorku jestem bardzo pozytywnie nastawiona do pracy na cały kolejny rok i planuję nowe projekty, które mam nadzieję, ruszą niebawem.

I.P: Czy było coś co Cię tam zaskoczyło?

D.S: Zaskoczyła mnie jakość i organizacja, oczywiście pozytywnie. Pokazy były tak samo starannie zorganizowane jak pokazy na Fashion Weeku. Moda ślubna w stanach jest modą przez wielkie M.

I.P: Mówimy dziś co się będzie działo w tym temacie w 2014, więc nie mogę nie zdać tego pytania, jakie trendy ślubne projektanci zaproponowali na sezon 2014?

D.S: Sezon 2014 to pełna dowolność. Kolory, tkaniany i kroje. Coraz popularniejsze są suknie ślubne w pastelowych kolorach, nawet sama wprowadzam powoli ten trend do swojego Atelier. Oczywiście lekkie i zwiewne tkaniny,romantyczne koronki, wszystko z dobrych materiałów.

I.P: A co na głowie panien młodych?

D.S: Kwiaty!delikatnie wpięte we włosy, wianki, ale również welony vintage.

I.P: Czy są jakieś dodatki, które absolutnie panny młode muszą posiadać w nadchodzącym sezonie?

D.S: Wianek:) osobiście uwielbiam wianki, nadają lekkości stylizacji, ale jak nie wianek to luźny bukiet związany pastelową wstążką

I.P: Gdybyś miała przekazać 3 najcenniejsze rady stylizacyjne dla panien młodych były by to…?
D.S: Ja zawsze powtarzam pannom młodym, że kluczem do wyjątkowego wyglądu jest dobre samopoczucie. Jeśli Panna Młoda czuje się dobrze w swojej sukni to nawet więcej niż połowa sukcesu.
Po drugie im mniej tym lepiej, to jest moja rada ogólnie na wszystko:) Prostota i umiar wychodzą zawsze na dobre. To Panna Młoda ma świecić w sukni, nie suknia na Pannie Młodej.
Po trzecie uśmiech, bo jest to również element stylizacji:)
Podsumowując nadchodzący sezon ślubny to suknie romantyczne i nowoczesne, wykonane z dobrych materiałów, nieustannie modne koronki. W 2014 zobaczymy również stylizacje ślubne z użyciem sukni z odkrytymi plecami i długimi rękawami ( uwielbiam :) ).  Panny młode lubiące awangardowe stylizacje mogą wystąpić w kolorowej sukni ślubnej. Główną ozdobą stylizacji zamiast welonu będzie wianek ze świeżych kwiatów!!!
Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź