Obserwuj:

Słownik ślubny – terminy

Ślub i wesele to dla każdej i każdego z was doświadczenie o dużej skali. Nie tylko ze względu na masę rzeczy, które trzeba zaplanować i ogarnąć przed nastaniem wielkiego dnia, ale też ze względu na terminy, z którymi nie spotykamy się w naszym języku codziennym. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć coś na kształt encyklopedii ślubnej.

Ślubne abc (abecadło)

Dla ułatwienia nazwaliśmy ją słownikiem. Będziemy gromadzić tu wyjaśnienia ważnych słów związanych z weselem czy ślubem. Niektóre z nich mogą wydać się wam banalnie proste, ale uwierzcie nie każdy z nich jest tak prosty jak się wydaje. Weźmy choćby hasło pierwsze z brzegu, czyli „suknia ślubna”. Chyba każdy wie co to oznacza?

No tak, ale czy na pewno? Wiecie ile jest różnych rodzajów sukien ślubnych i czym się od siebie różnią? No właśnie.

Hasła naszego słownika ślubnego ułożyliśmy alfabetycznie. Ta lista to abc każdego ślubu!

Zaczynamy:

Atrakcje weselne: 

Nie bawimy się w wymienianie poszczególnych atrakcji weselnych, tylko od razu przechodzimy do rzeczy. Zobaczcie TOP 20 najważniejszych atrakcji na ślub i wesele.

Buty ślubne:

Jakie powinny być buty ślubne? Postawić na wygodę czy wygląd? A kolor: ecru, białe, róż…? Niski czy wysoki obcas? Jakie sprawdzą się podczas ceremonii a jakie byłby lepsze do tańczenia? Tyle pytań, a odpowiedzi jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi o butach ślubnych łatwiej znajdziecie swoje wymarzone buty ślubne.

Druhna:

Słownik PWN podaje, że druhna to młoda kobieta towarzysząca pannie młodej podczas ślubu. Wikipedia na hasło druhna odpowiada jedynie odnośnikami do filmów pod ty tytułem, więc nie warto nawet szukać. Często druhna mylona jest na polskich weselach ze świadkową. A jak jest na prawdę? Sprawdźcie w naszym słowniku pod hasłem: druhna.

Obrączki ślubne:

obrączki ślubne żółte złoto zdjęcie

Bez wątpienia symbol zawartego małżeństwa. Obrączka symbolizuje oddanie drugiej osobie, przywiązanie i jedność dwóch osób, które od czasu założenia sobie obrączek tworzą nową rodzinę. To tak filozoficznie, jeśli chcecie przeczytać nieco praktycznych porad i informacji dotyczących obrączek to zapraszamy tu.

Piosenki weselne:

Pierwsze wasze skojarzenie to pewnie disco–polo, nieprawdaż? Cóż, większość redakcji naszego bloga też tak sobie skojarzyła gdy pojawił się temat listy piosenek na wesele. Spokojnie, tym razem nie będzie to żaden poradnik o tym jakie piosenki z tej kategorii wybrać do tańca na weselu. Postanowiliśmy „ugryźć” ten temat z nieco bardziej rozwiniętej strony. Będzie o wykorzystaniu piosenek z YouTube, plikach mp3 dla dj’a, przyśpiewkach welnych, piosenkach biesiadnych i oczywiście utworze na pierwszy taniec. Więcej tu: piosenki weselne.

Pytania przed ślubem:

Przemyślenia, które dopadną was przed podjęciem decyzji o ślubie mogą zająć wam trochę czasu. Czy wiecie co trzeba rozważyć by być pewnym decyzji, która ma swoje konsekwencje na całe życie? Możemy pomóc jeśli czujecie, że pomoc jest w tym przypadku niezbędna: zobaczcie zbiór pytań, które warto zadać sobie przed ślubem. Jako bonus dokładamy listę pytań, które zada wam ksiądz spisując protokół przedmałżeński

Sennik i przesądy ślubne:

To dopiero temat rzeka! Sam sennik ślubny to cała kopalnia wiedzy na tematy związane z weselem, a przesądy na ten temat docierają do tych nawet najmniej przesądnych osób. Każda mama panny młodej na pewno nie raz powie do swojej córki: nie rób tego bo… I już macie gotową poradę wziętą właśnie z ludowych przesądów ślubnych. Wszystkim tym, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na te dwa tematy polecamy wspólny artykuł łączący znaczenia snów, w których pojawia się ślub oraz znane i mniej popularne przesądy.

Życzenia:

W przypadku życzeń dla pary młodej nie ma co tłumaczyć samego słowa, ale przyda się wam kilka pomysłów na to jakie życzenia złożyć nowożeńcom. Czy wypada powiedzieć coś na wesoło, z humorem a może lepsze będą cytaty? O tym w poradniku: życzenia.

Udostępnij:
Zostaw komentarz

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź