Obserwuj:
TRENDY ŚLUBNE, WYWIADY

Silesia Wedding Day • alternatywne targi ślubne na Śląsku [wywiad]

Blog ślubny Sweet Wedding patronuje wspaniałemu wydarzeniu, które odbędzie się już 16 października w Katowicach! Słyszałaś już o alternatywnych targach ślubnych na Śląsku? Zapraszam Cię dziś na wywiad z Kasią – organizatorką tego eventu! Przeczytaj dlaczego warto być tam już w najbliższą niedzielę!

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice

1. Silesia Wedding Day to alternatywne targi ślubne na Śląsku – czym różnią się od tradycyjnych tego typu eventów?

Alternatywne – czyli takie, które nie podążają za tym, co znane i ciągle poszukują ciekawych rozwiązań. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (14)

Nasze targi to ponad 50 wystawców, którzy zostali przez na starannie wybrani i oferują naprawdę dobre jakościowo usługi. Odwiedzające nas pary mogą liczyć na relaks w naszej strefie relaksu, w której znajdą m.in. foodtrucki z jedzeniem, napojami oraz drinkami, a w środku będą mieli możliwość spróbowania lodów rzemieślniczych.

Mogą skorzystać z usług wystawców zarówno ze Śląska jak i z całej Polski np. będzie można przymierzyć suknie, skosztować słodkości czy zrobić samodzielnie wianek.

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (4)

2. Czym druga edycja targów według was przyciągnie przyszłe pary młode?

Na pewno tym, że jest lepiej zorganizowana. Do organizacji tym razem zaprosiłam moją ulubioną konsultantkę ślubną Gabrysię z BeMyWife – i to dzięki niej udało się wszystko to, co w poprzedniej edycji trzeba byłoby dopracować. Po prostu uzupełniamy się. Ja zajmuję się fakturami, fotografią i oprawą graficzną, a Gabrysia kontaktem z wystawcami i mediami.

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (5)

Dodatkowo – nowa lokalizacja – Fabryka Porcelany w Katowicach. Wspaniałe, industrialne wnętrze – jakiego brakowało nam w pierwszej edycji. 

3. Skąd w ogóle pomysł na takie targi? I kto je organizuje?

Targi po prostu mi się przyśniły (śmiech). I w tym śnie – zorganizowałam je w Kopalni Ignacy w Rybniku. I tam w maju odbyła się pierwsza edycja, ale czułam straszny niedosyt. Targi odbyły się w sezonie ślubnych, a ich organizacja trwała miesiąc. Były kameralne i nie do końca dopracowane, ale jak na mój pierwszy poważniejszy event – były moim osobistym sukcesem. Odwiedziło nas prawie 200 osób (a niektóre były spoza Śląska, co baaardzo nas ucieszyło!).

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (11)

Postanowiłam pokazać, że stać mnie na więcej – i że jeśli tylko dobrze do tego podejdę – kolejna edycja będzie o wiele lepsza.

4. Czy nie przytłoczyła was tak zwana „papierologia” w trakcie organizacji i czy w Polsce trudno jest zorganizować tego typu niecodzienny event?

Papierologi w sumie nie jest zbyt wiele. Poza biznes planem, masą kartek z pomysłami, listami wystawców do zaproszenia, kosztorysami – nie było tego za dużo. Dużo pracujemy zdalnie więc większość „kartek” zamieniłyśmy na udostępnianie dokumentów – ponieważ ja na co dzień mieszkam pod czeską Granicą w małej miejscowości Czyżowice, a Gabrysia dzieli swój dom między Bielsko-Białą a Krakowem. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (36)

A co do łatwości organizacji takiego eventu – trzeba mieć dużo zaparcia, nie poddawać się gdy coś nie wychodzi i mieć wsparcie w bliskich, którzy wysłuchają i podsuną dobry pomysł. 

5. Jakich odwiedzających spodziewacie się gościć w Fabryce Porcelany?

Na pewno spodziewamy się par, które mają dość nieszablonowe podejście do organizacji swojego ślubu, dla których ważne jest, by ślub i wesele były po prostu dla nich. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (33)

6. I na jakich wystawców stawiacie?

Dla nas – wszyscy nasi wystawcy są ważni. Ale cieszy nas, że odwiedzą nas firmy z drugiego końca Polski. To znak, że branża ślubna się rozwija, a nasz Śląsk jest bardzo ważny dla usługodawców z całego kraju. To dla nas, Ślązaków dużo znaczy :)

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (8)

7. Jak w 3 zdaniach przekonać przyszłą pannę młodą, że musi tam być? ;-)

Wydaje mi się, że nie trzeba przekonywać do udziału w targach, bo jesteśmy fajną alternatywą dla masowych eventów ślubnych, gdzie nikt nie narzuca niczego na siłę, nie ciągnie za rękę i nie wciska ulotek. Nasze pary otrzymają na wejściu paczuszkę powitalną i mogą do niej wrzucić interesujące ich ulotki po rozmowie z wystawcami, których usługi ich interesują. Mogą też miło spędzić czas w strefie chillout.

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (13)

8. Czy wstęp na targi jest płatny?

Tak, wstęp na targi jest płatny. Jest to symboliczne 5 zł / os. Dlaczego? Ponieważ wtedy wiemy, że osoby, które nas odwiedzą – chcą do nas przyjść. Unikamy w ten sposób ludzi, którzy nie są zainteresowani naszym wydarzeniem, a przyszli tylko po to, by spróbować np. darmowego poczęstunku, które często zdarzają się przy stoiskach naszych wystawców. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (16)

9. I na koniec ważne pytanie – czy planujecie kolejną edycję, czy jeszcze na to nie pora?

Oczywiście, że planujemy! Ale póki co skupiamy się na aktualnej edycji i nie chcemy jeszcze nic obiecywać. 

alternatywne targi slubne fabryka porcelany katowice (7)


Z PRZYJEMNOŚCIĄ OBJĘŁAM PATRONAT NAD TARGAMI!

ZAPRASZAM W IMIENIU SWOIM I ORGANIZATORÓW!

Kasia Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz Jacek

    Nie mogę doczekać się tej edycji targów :) Do zobaczenia w Katowicach!

    15 października, 2016 o 23:16
  • Zostaw odpowiedź