Obserwuj:
TRENDY ŚLUBNE

Dlaczego warto wysyłać kartkę Save The Date do gości?

Save The Date to zawiadomienia o dacie ślubu wysyłane do gości zanim wysłane zostaną właściwe zaproszenia. W Polsce od jakiegoś czasu można zauważyć zainteresowanie tym tematem. Na rynku większość firm oferujących usługi w zakresie poligrafii ślubnej zajmuje się już projektem i drukiem zawiadomień Save The Date. Kartki wysyłane są głównie do tych osób, które z różnych względów powinny wiedzieć o dacie wcześniej by móc ją sobie zarezerwować. Jeśli ślub i wesele odbywać się będzie w okresie wakacyjnym (a tak zdarza się przecież często) warto zawiadomić swoich gości na kilka miesięcy wcześniej, by nie planowali w tym terminie urlopu. Jeśli Wasi znajomi i rodzina mieszkają za granica lub na drugim końcu Polski – też będą wdzięczni za szybką informację o dacie Waszego ślubu.

Save The Date wysyła się zwykle na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Najczęściej na ok. 6 miesięcy przed ślubem, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by wysłać je wczesniej jeśli macie już ustaloną datę ślubu. Oczywiście można zawiadomić swoich przyszłych gości weselnych w inny sposób – po prostu im powiedzieć lub ogłosić to za pomocą poczty elektronicznej. Jednak Save The Date to uroczy „zawiadamiacz” o Waszym ślubie, który na pewno doda temu wydarzeniu indywidualnego charakteru. Ponieważ zaproszenia wysyła się dopiero po ustaleniu godziny ślubu w Kościele lub Urzędzie stanu Cywilnego oraz innych szczegółów w tym godziny i miejsca wesela – Save The Date to bezpieczna propozycja dla tych, którzy mają już ustaloną datę ślubu ale wciąż planują szczegóły uroczystości.

co-to-jest-save-the-date

Save The Date jest wysyłane zwykle w formie kartki, lecz pojawiają się coraz to oryginalniejsze pomysły. Popularne wśród nowożeńców są magnesy ze zdjęciem lub datą i imionami przyszłych małżonków. Ciekawą propozycją jest balonowa wersja Save The Date. Zwyczaj wysyłania tego zawiadomienia jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Można polemizować, czy podążanie za modą w kwestii wesel i ślubów zza oceanu jest nam potrzebne, jednak dlaczego nie zacząć promować pomysłów, które są nie tylko przyjemne ale i praktyczne? Nie chcemy przecież, by ważnych dla nas osób zabrakło w Dniu Ślubu tylko dlatego, że wykupiły wycieczkę w ciepłe kraje i zaplanowały urlop? Blog Sweet Wedding namawia Was i zachęca do wymyślania własnych projektów powiadomień o dacie ślubu! Inspiracje możecie czerpać też z pierwszej części prezentowanych u nas pomysłów.

Save the Date pomysł balon

dolldinedesigns.blogspot.com

 

Kolejne balonowe propozycje dla fanów oryginalnych pomysłów ze strony z całą gamą dodatków ślubnych:

balon zaproszenia ślubne save the datelittleweddingideas.co.uk

Dla par szukających naprawdę odlotowych inspiracji na swoje Save-The-Date proponujemy ciekawy dekoder wiadomości o dacie ślubu. Został zaprojektowany przez Pounding Mill Press – zachwycamy się ich kreatywnością!oryginalne pomysły na ślub save the dateoryginalne pomysły na ślub save the date

poundingmillpress.com

I ostatni pomysł na ciekawe Save The Date. Tym razem ORIGAMI! Nie jest to tradycyjna kartka, ale bardziej zaawansowany pomysł :) Jeśli lubicie origami, na pewno Wam się spodoba. Co powiecie na taki nietypowy pomysł?

save the date origami zdjecie

onewed.com

Ponieważ temat Save The Date jest teraz naprawdę na czasie, dziś chcę pokazać wam jeszcze więcej pomysłów na „powiadamiacze” o ślubie. 

savethedate

Co powiecie na magnesy przypominające o ślubie, albo zapałki z nadrukiem jako ciekawe Save The Date?

SAVE THE DATE INSPIRACJESAVE THE DATE POMYSŁtwigandthistle.com

A może kartka z kalendarza lub Save The Date z Waszym zdjęciem z sesji narzeczeńskiej? Dzięki takim przypominaczom na pewno nikt nie zapomni o Waszym ślubie i zarezerwuje sobie tę datę.

SAVE THE DATE KALENDARZweddingpaperdivas.com

pomysly-save-the-date

Jak widzicie pomysłów na oryginalne Save The Date jest wiele, a jedyną granica jest Wasza wyobraźnia :) Pomyślcie jaki pomysł spodobał się Wam najbardziej, albo jeszcze w jaki pomysłowy sposób można by powiadomić swoich znajomych i rodzinę o ślubie? Jeśli wysyłaliście już swoje Save The Date lub planujecie to zrobić i chcielibyście podzielić się z nami pomysłem – piszcie! Chętnie opublikujemy Wasze pomysły na takie przedślubne zawiadomienia.


Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź