Obserwuj:
BLOG, ŚLUBNY PORADNIK

Rzeczy, na które Panie Młode nie zwracają uwagi, a powinny.

Kolejny odcinek serii Poradnika Ślubnego jest poświęcony siedmiu najważniejszym sprawom, o których nie można zapomnieć  w trakcie przygotowań do dnia ślubu. Przyszłe Panny Młode mają nie lada wyzwanie przy organizacji idealnego wesela. Bez dokładnego planu i odpowiednich rad często zdarza się im zapomnieć o ważnych rzeczach. Aby nie popełnić żadnego faux pa to koniecznie przeczytajcie poniższe rady.

1. Pamiętajcie o odpowiedniej muzyce

Bez względu na to czy zdecydujecie się na zespół czy na DJa musicie ustalić listę piosenek, które będą grane na Waszym weselu. Dobierzcie je do swoich gości, by każdy usłyszał coś, przy czym będzie się dobrze bawił. Nie zapomnijcie o klasykach weselnych, czyli disco-polo. Odmianą mogą być hity z radia. Jeśli muzyka nie spełni oczekiwań gości, to na pewno zabawa nie będzie do końca udana.

2. Dobierzcie datę ślubu do siebie

Data ślubu nie powinna być pierwszym lepszym dniem, którą zaproponuje Wam zespół lub fotograf. Usiądźcie wspólnie i zastanówcie się jaka data jest dla Wasz ważna. Może będzie to rocznica ślubu rodziców lub data pierwszego pocałunku, a może będzie to Wasza szczęśliwa liczba?

3. Rozrywka na weselu

Na weselu zdarzają się momenty, gdzie goście czekają na Młodych. Przeważnie jest to oczekiwanie na przyjazd z kościoła lub przyjazd z sesji plenerowej. Aby Wasi goście nie nudzili się w tym czasie przygotujcie im ciekawą rozrywkę. Fotobudki to absolutny hit sezonu.

 4. Wybierzcie miejsce idealne nie tylko dla Was

Pamiętajcie, że nie tylko piękno się liczy w doborze sali. Musicie pamiętać o podstawowych rzeczach, decydując się na konkretną salę. Jeśli będzie to środek lata to sala musi być wyposażona w klimatyzację. Wasi goście chcą czuć się komfortowo, dlatego pamiętajcie, że sala powinna być wygodna pod względem siedzenia i tańczenia. Jeśli na Waszym weselu będzie dużo starszych osób zadbajcie o to, by sala nie miała stromych schodów.

5. Informacje to podstawa

Jeśli będziecie rozsyłać zaproszenia pamiętajcie, by o wszystkim poinformować Waszych gości. Jeśli nie wiedzą gdzie jest sala czy kościół dołączcie drobną mapkę. Koniecznie podajcie Wasze numery kontaktowe i informujcie swoich gości o każdej zmianie.

6. Czytajcie umowy bardzo dokładnie, szczególnie drobny druczek

Umowy mogą być przejrzyste, a mogą również kryć za sobą niemiłe niespodzianki. Upewnijcie się, że wszystko dobrze zrozumieliście. Zawsze musicie brać najgorsze pod uwagę, czyli co się stanie w momencie kiedy zrezygnujecie z usługi, czy będziecie musieli płacić karę. Ważne są również zaliczki i ukryte koszty. Upewnijcie się, co otrzymacie za daną sumę. Ważne jest również czy możecie wprowadzać swoje sugestie. Lepiej się dogadać wcześniej niż później przeżywać niepotrzebne problemy.

7. Papierkowe sprawy

Komplet dokumentów musi być dostarczony w kościele na 3 miesiące przed zaślubinami. Upewnijcie się, że macie za sobą nauki przedmałżeńskie, że wszystkie dokumenty są ważne i nie macie przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego.

Jessy prowadzi również Blog Ślubny Cudowny Ślub, na którym znajdziecie więcej cennych uwag, które ubarwią waszą uroczystość.

źródło zdjęć: Pinterest.com

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

6 komentarzy

 • Odpowiedz Agata

  ‚przeciw skazań’? moderator się nie popisał :)

  11 września, 2014 o 12:47
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Grunt to uważne czytelniczki :) Dziękujemy za wyłapanie literówki.

   11 września, 2014 o 14:30
 • Odpowiedz Angelina

  najważniejsze te nieszczęsne dokumenty…

  13 marca, 2014 o 15:01
 • Odpowiedz Madzia

  Miejsce idealne tylko dla was, nawet Pani nie wie jakie to ciężkie kiedy odzywać zaczyna się „rodzina”

  13 marca, 2014 o 09:20
  • Odpowiedz Jessy

   15 minut na pewno się znajdzie:) A rodziną przez ten czas może się zająć świadkowa lub rodzice :)

   27 marca, 2014 o 08:25
 • Odpowiedz Kate

  fotobudka jest super sprawą ! na pewno będę mieć jedną na moim weselu :)

  10 marca, 2014 o 23:36
 • Zostaw odpowiedź