Obserwuj:

Wyjątkowy ślub i wesele w plenerze w obiektywie Kamili Piech

prawosławny-ślub-zdjęcie

Plenerowe wesele Magdy i Jarka oraz ich przepiękny ślub cerkiewny w obrządku ukraińskim zachwycił mnie kiedy tylko zobaczyłam te zdjęcia. Ten niesamowity reportaż możecie oglądać dzięki Kamili Piech, która w niesamowity sposób w swoich kadrach uchwyciła wyjątkowy klimat tego ślubu i wesela. Kamila to artystyczna dusza, od której bije ciepło i spokój dlatego była idealnym fotografem na ten niespotykany ślub Magdy i Jarka, który mamy przyjemność Wam dziś zaprezentować na blogu Sweet Wedding. 

plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie

Piękna suknia ślubna Panny Młodej była szyta na jej specjalne zamówienie w pracowni Zaprojektuj Suknie. Inspiracją dla tego oryginalnego projektu stała się sukienka angielskiego projektanta sukni Temperley. Makijaż Panny Młodej trzymał się nienagannie do końca imprezy, a zadbała o niego Anna Borek. O projekt graficzny zaproszeń, książeczek z ceremonii oraz wszelkich innych dodatków ślubnych zadbała zdolna Anka z Wtem Znikąd. A teraz zapraszamy już na obejrzenie tej pięknej historii.

tradycje prawosławne ślub zdjęciePoza ważnymi dla Pary Młodej detalami uchwyconymi przez Kamilę podczas przygotowań, zwróćcie szczególną uwagę na tkaninę, na której stoją Magda i Jarek. Zobaczycie ją za moment w zupełnie innej odsłonie! A może już teraz wiecie o co chodzi?

przygotowania zdjęcie przygotowania zdjęcie palec wskazujący tekst zdjęcie detale zdjęcie york i ostre koło zdjęcie przygotowania zdjęcie fryzura panny młodej loki zdjęcie makijaż panny młodej zdjęcie makijaż panny młodej zdjęcie przygotowania pan młody zdjęcie buty panny młodej zdjęcie przygotowania pan młody zdjęcie za drzwiami zdjęciebutonierka-zdjęcie bukiet-ślubny- wiązanka-zdjęcie pieszo do ślubu zdjęcie pieszo do ślubu zdjęcieprawosławny-ślub-zdjęcie

Cała ceremonia zaślubin na tej prawosławnej uroczystości trwała ponad półtorej godziny i była naprawdę niesamowita. Atmosferę tego wydarzenia czuć na każdym zdjęciu Kamili z tego reportażu. Uśmiechy, szepty, spojrzenia – uchwyciła je po mistrzowsku.

prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie

Cała ceremonia odbywała się po ukraińsku, a przezorni Państwo Młodzi dla wygody swoich gości zadbali o książeczki, które zawierały opis całej ceremonii oraz teksty wszystkich śpiewanych pieśni w dwóch językach: po polsku i po ukraińsku. Dzięki temu każdy zaproszony mógł poczuć się komfortowo i wiedział co się właśnie dzieje. Było to bardzo spokojne wydarzenie, a wszyscy goście łącznie z Parą Młodą zdają się być cały czas uśmiechnięci i zrelaksowani.  Warto też dodać, że ceremonia zaślubin Magdy i Jarka była trochę inna od typowych prawosławnych polskich ślubów, gdyż był to obrządek ukraiński.

prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie

Najciekawszym według nas momentem jest chwila, kiedy już na samym wejściu w przedsionku Cerkwi, duchowny zaręcza Parę Młodą. Zakłada im obrączki już w tym miejscu, a młodzi wchodzą do środka Cerkwi już jako zaręczeni. Następnie zatrzymują się na środku na białej szacie lnianej (tak, na tej samej tej samej stoją też w domu podczas błogosławieństwa rodziców). Szata, którą tu widzicie, to tradycyjne płótno przywiezione prosto z Ukrainy – ważny element dla Pary Młodej i rodziny.

prawosławny-ślub-zdjęcieprawosławny-ślub-wesele-plenerowe (32) prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie

Przed samym aktem zaślubin, po odśpiewaniu kilku pięknych pieśni, duchowny wnosi wielką księgę – ikonę, przed którą klęka Para Młoda. Następnie kładą na niej swoje dłonie i wypowiadają słowa przysięgi małżeńskiej. Kamila Piech, która miała przyjemność fotografować ten ślub mówi, że „to był naprawdę piękny i wzruszający moment, kiedy Magda i Jarek patrzyli sobie w oczy, byli tak bardzo blisko siebie, … to byłą bardzo subtelna chwila.” 

prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie

Bardzo ciekawy podczas tej celebracji jest moment kiedy duchowny zakłada Parze Młodej korony – w przypadku Magdy i Jarka były to wianki, gdyż młodzi chcieli aby ich korony były skromne, a nie wielkie i złote jak nakazuje obyczaj. Podczas ceremonii przez większość czasu młodzi mają te korony na głowach, a w międzyczasie śpiewane są różne liturgiczne pieśni, duchowny co chwilę wedle obrzędów okadza ołtarz i ikony. Tradycyjnie złote korony są trzymane przez świadków w powietrzu nad głowami młodych – dla Magdy i Jarka był to dodatkowy argument by ich nie używać, gdyż trwa to dość długo, a im zależało na delikatnych wiankach, a przy okazji chcieli oszczędzić trochę swoich świadków.

prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie prawosławny-ślub-zdjęcie

Mamy nadzieję, że spodobał się Wam ten ciekawy i dość nietypowy ślub. Po ślubie Para Młoda wraz z gośćmi weselnymi udała się na Spokojną 15, gdzie bawili się na plenerowym przyjęciu weselnym, na którym oprawą muzyczną zajął się Robert Galas. A dzięki krótkiej sesji w dniu ślubu w wykonaniu Kamili, Para Młoda Magda i Jarek będą mieli wyjątkową pamiątkę ze swojego wyjątkowego dnia.

plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie  detale-wesele-plenerowe-zdjęcie bar na weselu zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie sesja-w-dniu-ślubu plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcieplenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcieplenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcieprawosławny-ślub-wesele-plenerowe (73)

Magda przebrała podczas zabawy swoją suknię ślubną i do białego rana szalała w bardziej imprezowej błyszczącej kreacji – świetny pomysł by nie zniszczyć swojej prześlicznej białej sukienki!

prawosławny-ślub-wesele-plenerowe (77)plenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcieplenerowe-wesele-w-ogrodzie-zdjęcie

Fotografia: Kamila Piech / Suknia: Zaprojektuj Suknie / Make-Up: Anna Borek / Poligrafia: Wtem Znikąd / Miejsce: Spokojna 15 / DJ Robert Galas


Pięknie, prawda? Pozdrawiam!

Kasia

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź